UltimaJapan

Grupy krwi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ayene   
Wtorek, 11 Sierpień 2009 10:12

Zapewne nie raz zauważyliście, jak opis bohaterów A&M w fanbookach, magazynach lub na wszelkich stronach wzbogacony jest o… nic innego jak grupę krwi. Japoński odpowiednik naszych znaków zodiaku jest swoistą wiarą w jej charakterologiczny wpływ na człowieka i wydaje się niekiedy mieć niebłahe znaczenie w odbiorze przez społeczeństwo. To popularne przekonanie, z punktu widzenia Europejczyka lekko przesadzone, w wyjątkowych sytuacjach może zadecydować o karierze, awansie a nawet wyborze życiowego partnera. Przewidywalność osobowości, temperamentu i wszelkich upodobań sprawia, że Japończycy są w stanie określić czyjeś predyspozycje do funkcji, skalę zdolności manualnych, skłonności do stresu, nawet wartości intelektualne.

Ta teoria decydująca o charakterze jednostek została opracowana przez japońskich naukowców, kiedy to starano się porównać pod względem charakteru duże grupy osób, o tym samym typie krwi. Wówczas zostały wyodrębnione cechy typowe dla posiadaczy grupy A, B, AB i 0. Jako ciekawostkę dodam, że tak zwany „małpi czynnik” (odkryty podczas badania małp) Rh, nie jest brany pod uwagę.

Charakterystyka podstawowych grup krwi:

  • A – jej przedstawiciele należą do ludzi cichych i spokojnych. Bez żadnych oporów wykonają powierzone im obowiązki, więc nie są typem buntowników. Do nich klasyfikują się również osoby będące samotnikami, czujące się najlepiej w zwartym kręgu bliskich znajomych. Są wrażliwi, empatyczni i pełni troski. Idealne dla nich kariery zawodowe to: pisarze, bibliotekarze, księgowi, programiści komputerowi lub ekonomiści.

  • B – do tej grypy zaliczyć można ludzi obdarzonych awanturniczą żyłką, potrafiących żyć w ekstremalnych warunkach emocjonalnych. Ich cechy to przede wszystkim energiczność, duży entuzjazm, a nawet bezwzględność. Nie zakłóca to równocześnie ich romantycznej duszy. W tej grupie powinni się znaleźć: wojskowi, showmani, dziennikarze, najemnicy.

  • AB – reprezentanci to typowi humaniści. Nie potrafią żyć w samotności, a do ich prawidłowego funkcjonowania konieczna jest grupa, w której będą mieli określoną rolę Nie lubią sytuacji ekstremalnych, działają tylko po głębszych przemyśleniach, nienawidzą improwizacji. Ta grupa pasuje do: barmanów, prawników, nauczycieli, kupców i pracowników.

  • 0 – ta grupa łączy silne charaktery, osobistości dążące do celu po trupach, obdarzonych charyzmą przywódców. Są oni doskonałymi organizatorami, potrafią być romantyczni, lecz często na pozór. Może to być urodzony: bankier, polityk, gracz hazardzista, minister, makler lub muzyk.

Poniżej zamieszczam listę sławnych osób i ich grupy krwi.

A B AB 0
- Alan Alda
- George Bush Senior
- Albert Einstein
- Ayumi Hamasaki
- Adolf Hitler
- Jet Li
- Soseki Natsume
- Richard Nixon
- Britney Spears
- Ringo Starr
- Leonardo Di Caprio
- Mia Farrow
- Akira Kurosawa
- Paul McCartney
- Jack Nicholson
- Luciano Pavarotti
- Tom Selleck
- Jackie Chan
- Thomas Edison
- Mick Jagger
- John F. Kennedy
- Ken Kitamura
- Marilyn Monroe
- Alain Prost
- Bob Sapp
- Al Capone
- Queen Elizabeth II
- Gerald Ford
- Liam & Noel Gallagher
- Mikhail Gorbachev
- John Gotti
- John Lennon
- Paul Newman
- Elvis Presley
- Ronald Reagan

Na zakończenie dodam, że sami powinniście zdecydować czy w waszym przypadku teoria się sprawdza czy zdecydowanie „bierze w łeb”.

Zmieniony: Środa, 23 Wrzesień 2009 11:29