Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Nhadala
Czw 19 Lip, 2012 10:07
Wiedźmin (Wither)
Autor Wiadomość
WoD 




Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 0
Wysłany: Czw 23 Kwi, 2009 18:05
Wiedźmin (Wither)
Wiedźmin to typ wojownika stworzony przez Andrzeja Sapkowskiego. Pojawia się w Cyklu wiedźmińskim tego autora, na który składają się dwa zbiory opowiadań oraz pięciotomowa Saga o wiedźminie. Wiedźmini zrzeszeni są w tajemnym bractwie i zajmują się odpłatnym zabijaniem potworów zagrażających bezpieczeństwu ludzi. Głównym bohaterem Cyklu jest wiedźmin Geralt z Rivii.

Na podstawie tego powstał film Wiedźmin oraz gra komputerowa Wiedźmin i Wiedźmin: Powrót Białego Wilka

Wiedźminami zostają przede wszystkim dzieci niewiadomego pochodzenia. Wielu sądzi, że wiedźminami zostają dzieci-niespodzianki, wiedźmini wierzą, że kiedyś uda im się znaleźć takie dziecko i nie będzie ono musiało przechodzić żadnych prób ani mutacji, by stać się wiedźminem. Młodzi wiedźmini, trenowani są od najmłodszych lat w sztuce walki. Ich organizmy są poddawane daleko idącym przemianom poprzez magiczne eliksiry (tzw. Próba Traw), w celu przygotowania ich do walki z potworami (organizmy wiedźminów nabywają także nowych możliwości, jak na przykład kontrola nad odruchem źrenicznym, wyostrzone zmysły, zwiększony refleks i wytrzymałość). Duża część kandydatów umiera w czasie tych zabiegów. Skutkiem ubocznym zmian jest bezpłodność, często oszpecenie twarzy i czasami utrata pigmentu, przez co wiedźmin staje się albinosem. Skutki uboczne są bardzo różnorodne.

Wiedźmiński trening uczy tłumienia emocji (również dzięki eliksirom), co sprawia, że wielu ludzi postrzega wiedźminów jako pozbawionych uczuć. Uczy również szybszego (oraz cichszego) od innych stworzeń poruszania się, co jest podstawowym atutem każdego wiedźmina. W czasie szkolenia wiedźmini uczą się również wszystkiego o potworach, z którymi może im przyjść walczyć, podstaw magii (znaki wiedźmińskie) oraz wytwarzania eliksirów, które krótkotrwale podnoszą ich sprawność w walce (jakkolwiek nie jest wspomniane czy wiedźmini rzeczone eliksiry wykonują własnoręcznie). Każdy wiedźmin posiada magiczny amulet, który ostrzega przed obcą magią i niebezpieczeństwem, stanowi także znak
________________________
Moja Sygnaturka
↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓
 
 
Kable 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 116
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw 23 Kwi, 2009 19:21
Skopiować z www.Gry-online.pl to każdy może pozdro
 
 
Ribin 




Dołączył: 23 Maj 2009
Posty: 0
Wysłany: Wto 16 Cze, 2009 09:57
Mówiąc szczerze to co że skopiowane hehe:P

A tak naprawde Wiedźmin to kozacka Polska Gra. Zabeyśmy tak dalej produkowali takie gry jak The Witcher :)
 
 
Michaxo 




Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 0
Skąd: biorą się idioci?
Wysłany: Sob 20 Cze, 2009 10:51
Dokładnie Ribin, the Witcher to świetna (jedna z niewielu) Polskich gier. Wiedźmin jest świetnym przykładem, że Polacy też potrafią zrobić grę.
________________________
C L A N N A D

"Czy chcesz bym zabrała Cię do miejsca w tym mieście gdzie spełniają się życzenia?"
 
 
Hellman 




Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 0
Wysłany: Nie 21 Cze, 2009 08:56
Chyba zacznę grać w Wiedźmina. :-)
________________________
 
 
 
Rolf 



Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 12
Wysłany: Sro 14 Paź, 2009 17:23
Wiedźmin to gra wszechczasów :D przeszłem ja dwa razy i wcale mnei nie znudziła :D moje gry robione w RPG markerze VX wzoruje na wiedźminie :D
 
 
Greed 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 26 Wrz 2009
Posty: 42
Skąd: Tokio
Wysłany: Sro 11 Lis, 2009 12:36
Wszyscy tylko chwalą Wiedźmina? Przyznam że twórczość Sapkowskiego jest genialna, ale gra nie jest do końca idealna. Mamy co prawda świetny klimat i soczyste dialogi ale znam wiele RPG zrealizowanych lepiej pod względem grywalności. Najbardziej co mi przeszkadzało to prawie całkowity brak nowego ekwipunku. Praktycznie przez całą grę dane jest nam nosić tylko 3 rodzaje pancerza, a opłaca się walczyć tylko dwoma rodzajami broni mianowicie zwykłym i srebrnym mieczem. W żadnym wypadku nie jestem przeciwko tej grze, wprost przeciwnie uważam że to wielki sukces polskich programistów ale z tego gatunku gier preferuje tytuły kanadyjskiego studia Bioware które stworzyło takie tytuły jak: NWN, KOTOR czy Dragon age.
________________________
"Darker than Black"
Może taki jestem.
 
 
 
XxXAlkadiusXxX 




Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob 06 Mar, 2010 15:46
koledzy w to grają mówią że fajne :) będę przez allegro kupował ^^
________________________
:)
 
 
Amelanduil 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Wrz 2011
Posty: 464
Wysłany: Nie 21 Mar, 2010 17:52
Jedynym minusem tej gry jest to, że Geralt stracił pamięć... "Stop bohaterom z amnezją!" Powinni przedstawić historię Geralta od czasów młodości, po dotarciu do Kaer Mohren, i trzymać się książkowej fabuły Sapkowskiego :]
________________________
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
"A jeśli... Boga nie ma, to co z ciebie za szatan?"
 
 
 
radek02 



Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 257
Skąd: klikasz ?
Wysłany: Czw 01 Lip, 2010 14:04
a czy wiecie , że wiedźmin został też wydany na rm'a ? co prawda na rm2k3 , czy 2k , ale gościu się napracował
________________________
2009-10-12 - dzień , od którego jestem uczestnikiem na polskiej scenie RPG Makera [/b]

Dołącz do grupy makerowiczów na nk ! http://nk.pl/#grupy/29610
 
 
 
Agumon 




Preferowany:
RPG Maker VX

Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 53 razy
Dołączył: 30 Gru 2009
Posty: 515
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: Wto 13 Lip, 2010 15:15
Mi się zdaje że Wiedźmin to jedyna gra polska który mi się wydaje bardzo interesująca w porównaniu do innych gier.
________________________
Pomogłem? Daj ""
Piszę poprawnie po polsku

 
 
HellKiller 



Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 11
Wysłany: Wto 13 Lip, 2010 16:31
Po pierwsze Witcher nie Wither (nazwa tematu).
Ta gra dobrze pokazuje jak można zrobić dobrego RPG bez czarów (praktycznie jest 5 znaków), ton ekwipunku. Fajne postacie, dobra fabuła i klimat.
Jeżeli najważniejsza nie jest grafika i tony broni należy w grę zagrać i ją skończyć.
 
 
Amelanduil 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Wrz 2011
Posty: 464
Wysłany: Pią 23 Lip, 2010 07:28
HellKiller napisał/a:
Po pierwsze Witcher nie Wither

A po drugie Wiedźmin a nie Witcher xDD
________________________
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
"A jeśli... Boga nie ma, to co z ciebie za szatan?"
 
 
 
radek02 



Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 257
Skąd: klikasz ?
Wysłany: Sro 28 Lip, 2010 08:00
Agumon napisał/a:
Mi się zdaje że Wiedźmin to jedyna gra polska który mi się wydaje bardzo interesująca w porównaniu do innych gier.

a Two Worlds ? Painkiller ? nie wiesz co mówisz ;-)
________________________
2009-10-12 - dzień , od którego jestem uczestnikiem na polskiej scenie RPG Makera [/b]

Dołącz do grupy makerowiczów na nk ! http://nk.pl/#grupy/29610
 
 
 
Nicholas 



Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 0
Wysłany: Nie 01 Sie, 2010 13:40
Bardzo fajna gra, przeszedłem dwa razy (po stronie Zakonu i Elfów). Mieczy jest w Wiedźminie sporo, tylko trzeba je znaleźć (przed patchem, w grobowcu Kruka był miecz, który miał -200 albo 200 obrażeń, ale ostatecznie został on usunięty i korzysta z niego Wielki Mistrz Zakonu Płonącej Róży na końcu gry.) Zbroi wiele nie ma (ta kurtka wiedźmińska, skórzana i jeszcze zbroja Kruka dla strony neutralnej, zakonu i elfów), ale więcej nie trzeba, bo i tak jest łatwo (heh, za pierwszym razem nie wykonywałem wielu questów pobocznych, więc nie miałem orenów na skórzaną, a zbroi Kruka nie zrobiłem, bo mi się nie chciało, i na najsłabszej kurtce przeszedłem całą grę :D, za drugim razem miałem już też skórzaną i Elfią zbroją Kruka). Oceniłbym ją na 9.5/10.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene