Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Ayene
Pią 10 Gru, 2010 14:42
Problem z prędkością PC"ta ^^ -> Doradzenie

Co mam zrobić dla mojego PC"ta ? xd
Wstawić procesor 4-rdzeniowy
100%
 100%  [ 9 ]
Zainstalować Win.7
0%
 0%  [ 0 ]
Kupić lapka z Win.7
0%
 0%  [ 0 ]
Procesor 4-rdzeniowy + win.7
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 9
Wszystkich Głosów: 9

Autor Wiadomość
FireBlade 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 04 Kwi 2010
Posty: 243
Skąd: Opole
Wysłany: Nie 12 Wrz, 2010 11:21
Problem z prędkością PC"ta ^^ -> Doradzenie
Dobry wesoły kostek ! można ?

Y kchym ... wdech wydech ...

Mam PC"ta 3.8 Ghc / 2 gb Ram / Ostatnio robiona kompresja plików / zrobiłam oczyszczenie pulpitu / zapasowe 302Gb na dyskach przenośnych /Procesor dwurdzeniowy 2x 1.9Ghc 13.3 Gb wolnego na dysku C /

I tu pytanie mam system Windows XP bodajże Profesjonal /Home Prenium /
czy żeby komputer był bardziej wydajniejszy i miał więcej miejsca na dyskach ponieważ chcę jakoś usprawnić moje granie na emulatorach itp. : d warto kupić Win.7 ( 32/64 bity ) albo inny np. Home prenium. ? czy lepiej zostać przy moim ukochanym XP i kupić procesor czterordzeniowy : d albo to i to ? : D mam całe 1.1 tysiaka : d czy może też warto kupić laptopa z Windows 7 ? : d przekonałam się jak Windows Vista zadziałał na lapka : d wiecznie się przegrzewał ale jak zareaguje na win7 ? : D

Chcę żebyście mi pomogli wybrać optymalne rozwiązanie dla mojego PC"ta na którym zrobiłam już wszystko co mogłam by mu pomóc ale nadal chodzi strasznie ;(

Mam nadzieję że wasza rada będzie dobra : d
Pozdrawiam FBI !
________________________
"Nigdy się nie tłumacz, przyjaciele tego nie potrzebują a wrogowie i tak nie uwierzą.,"

"Oklaski są z łaski a brawa to wielka sprawa"

"Akcpetuję tylko wodę, mountain dew i coca colę zero..."

DeviantArt : http://divinekataroshie.deviantart.com/
 
 
 
Yoroiookami 

Omnomnomnom



Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
3 gry

Pomógł: 57 razy
Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 751
Wysłany: Nie 12 Wrz, 2010 11:56
Jeżeli chcesz grać przez emulatory, to wątpię żeby instalacja Windows 7 ci pomogła. :D
Sam mam ten system, a nie mogę grać przez emulator ps2, ponieważ nie mam prostej NVidii :P to zależy zdaje się od karty graficznej, ale ostrzegam że specem nie jestem, piszę ci tylko to, czego sam się dowiedziałem. :P
No i polecam ci zostać przy XP'ku, bo na Windows 7 niektóre programy/gry nie działają same z siebie, nawet przy kombinowaniu xD
Najlepszy wybór to kupienie po prostu lepszego komputera :I jestem pewien że zaraz ci ktoś napisze jaki komputer byłby najlepszy.

Niestety nie pamiętam strony, na której zadawałem pytania o gry...ale może coś znajdę...
 
 
radek02 



Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 257
Skąd: klikasz ?
Wysłany: Nie 12 Wrz, 2010 13:49
ja radze 4órkę i xp . najlepiej :)
________________________
2009-10-12 - dzień , od którego jestem uczestnikiem na polskiej scenie RPG Makera [/b]

Dołącz do grupy makerowiczów na nk ! http://nk.pl/#grupy/29610
 
 
 
Rave 




Preferowany:
RPG Maker 2003

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 348
Skąd: /dev/null
Wysłany: Nie 12 Wrz, 2010 17:23
Jak chcesz na emulatorach grać, to polecam Linuksa (zresztą do wszystkiego ;-) ). Masa świetnych emulatorów (teraz nawet z emulatorem do Wii coś próbują robić, ale to dopiero wczesna beta, więc nie radzę). Do czego zmierzam? Linuks to bardzo wydajny system i wszystko na nim działa szybciej niż na window$ (tzn. z programów które mają linuksowe wersje. Z Wine cudów się nie spodziewaj, ale makerówki (szczególnie spod 2k3) powinny działać no i z większością gier EA też nie powinno być kłopotów (simsy, spore, nfs - nie wiem jak z nowszymi, ale carbon działa świetnie. FIFA też daje radę)).

Co do emulatorów to pod Linuksa znajdziesz do prawie każdej konsoli, pod windowsem zaś to pojawiają się z opóźnieniem a na początku mają spore błędy. Do Linuksa istnieją wersje najpopularniejszych emulatorów, tzn.

- Nestopia
- VisualBoyAdvance (polecam gui o nazwie VBA-M, teraz ma wbudowany emulator)
- ZSnes
- PCSX - do gier na pierwsze PS, lepsze niż ePSXe (btw, mógłby ktoś mi na PW wysłać biosa PSX?)
- DosBOX - do gier dosowych.

//edit: najlepiej też zaopatrz się w kartę nVidii, bo Linuks ma obecnie drobne problemy z kartami ATI - za kilka miesięcy powinno się to unormować.
________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, jest tylko brak umiejętności.
Używasz Windowsa 8? Jesteś łosiem.
Gość is the most intelligent person in the world.
 
 
 
FireBlade 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 04 Kwi 2010
Posty: 243
Skąd: Opole
Wysłany: Nie 12 Wrz, 2010 18:14
Chodziło mi o Emulator Nintendo Wii ( Dolphin 5460 )
Ale gdy gram w gry PAL ważącą 4.4 Gb ( Pokemon Battle Rvolucion)
To tak muli że mam tylko 70% i 41 FPS a podczas walki 12 - 16 fps i 20 - 21%
czyli gra muli ... ustawień dobrych nie znalazłam przez miesiące a gdy sama konfigurowałam
emulator to muli jak cholera ... za to innemu gościowi chodzi jak oryginał ale on ma 8 gb ramu 4.5 Ghc i Win 7 Profesjonal 64 bity
Także nie wiem jak naprawić te lagi ale pomyślałam że powinno to naprawić zmiana systemu / karty / i ew. all kompa ale stwierdziłam chyba że lepiej kupić oryginalne Wii ... ale jeżeli jest to tylko drobny problem z Ustawieniami to mi się nie opłaca : d
________________________
"Nigdy się nie tłumacz, przyjaciele tego nie potrzebują a wrogowie i tak nie uwierzą.,"

"Oklaski są z łaski a brawa to wielka sprawa"

"Akcpetuję tylko wodę, mountain dew i coca colę zero..."

DeviantArt : http://divinekataroshie.deviantart.com/
 
 
 
Rave 




Preferowany:
RPG Maker 2003

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 348
Skąd: /dev/null
Wysłany: Nie 12 Wrz, 2010 20:06
Hm... Dolphin mi całkiem dobrze działa. Ale jak mówiłem obsługa Wii jest jeszcze eksperymentalna. Na razie robią to tak "aby działało", później przyjdzie czas na optymalizację. BTW. Window$ ma to do siebie, że zżera dużo zasobów na niepotrzebne procesy, które działają tylko dlatego, że Bill umyślił sobie taką a nie inną architekturę jądra systemu. Linuks jest lżejszy ze względu na brak wspomnianych procesów (dokładnych nazw nie podam, bo po prostu nie pamiętam). Po za tym linuksowy "pulpit 3D" (odpowiednik, a właściwie pierwowzór, bo to akurat bill z Linuksa zerżnął), Compiz, uruchomiłby się nawet na GeForce 4, a to coś znaczy. Po prostu stery "linuksowe" do kart graficznych są obecnie wydajniejsze od tych windowsowych (aczkolwiek ciężko to potwierdzić, bo jest mało gier z porządną grafiką na Linuksa. Najłatwiej to sprawdzić Nexuizem - strzelanką zarówno dla Linuksa jak i Windows. Ja uzyskuję na niej ponad 300fps po ostatniej aktualce sterów a na Quake4 który jest słabszy graficznie od Nexuiz (chociaż obie bazują na tym samym silniku) w Windowsie uzyskiwałem na tej samej karcie około 80fps - karta to Geforce 9600GT, ale oczywiście dotyczy to także starszych/nowszych kart).

Dlatego spróbuj pobawić się Linuksem, polecam OpenSuSE ze względu na dobrą obsługę sprzętu (większość sterów jest wbudowana w jądro "z marszu"). I taka mała uwaga - w Linuksie nazwa Dolphin służy dwóm programom - menedżerowi plików oraz emulatorowi. Aby dobrać się do emulatora musisz dodać repo z emulatorami a następnie szukać Dolphin-emu
________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, jest tylko brak umiejętności.
Używasz Windowsa 8? Jesteś łosiem.
Gość is the most intelligent person in the world.
 
 
 
FireBlade 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 04 Kwi 2010
Posty: 243
Skąd: Opole
Wysłany: Nie 12 Wrz, 2010 20:48
Ok, a czy w takim razie jak spróbuję odpalić linux'a, a podkreślam, że nigdy tego nie robiłam..xd to czy łatwo się go instaluje ?
A przede wszystkim stery do mojej grafiki GEFORCE7600GT czy tam znajdę i do płyty głównej GIGABYTE 965P-DS4?
Mam na szczęście 2x HDD w kompie więc na jednym zostanie XP w razie "W" :-)
________________________
"Nigdy się nie tłumacz, przyjaciele tego nie potrzebują a wrogowie i tak nie uwierzą.,"

"Oklaski są z łaski a brawa to wielka sprawa"

"Akcpetuję tylko wodę, mountain dew i coca colę zero..."

DeviantArt : http://divinekataroshie.deviantart.com/
 
 
 
Rave 




Preferowany:
RPG Maker 2003

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 348
Skąd: /dev/null
Wysłany: Wto 14 Wrz, 2010 01:16
Naczy w Linuksie jako takim sterów do grafiki nie ma (tylko do podstawowego 2D), ale skoro to geforce, to można je ze strony nvidii dociągnąć. Co do płyty, to stery do chipsetu, itd. są wbudowane. Z dźwiękiem też problemów być nie powinno.

Instalacja... Cóż, tu wszystko zależy od dystrybucji. Niektóre się łatwo instaluje (openSuSE, Mandriva, Ubuntu - ja polecam to pierwsze), inne dużo trudniej (PLD, Slackware, Arch, Gentoo).

Bezwzględną zaletą Pingwinka jest także to, że nie ma wirusów (a jeśli są to takie, że musisz instalować specjalne łaty na jądro - równie dobrze można sformatować dysk ;-) ). W razie konkretnych problemów zapraszam na PW.
________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, jest tylko brak umiejętności.
Używasz Windowsa 8? Jesteś łosiem.
Gość is the most intelligent person in the world.
 
 
 
Kable 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 116
Skąd: Słupsk
Wysłany: Wto 14 Wrz, 2010 11:46
Sam procesor 4 rdzeniowy nic nie da :P jeżeli chcesz mieć Stabilny pc to polecam karte
Nvidia Geforce GTS 450
Ma ogromną moc obliczeniową :P wiec na pewno większy efekt jest po kupnie karty jak po kupnie procka 4x rdzenie ;p z tego co wiem :P to do 2012 Starczy Ci procek 2x I7 rdzeniowy ;]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene