Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Nhadala
Czw 19 Lip, 2012 10:07
Manic Digger - darmowy klon [?] Minecrafta
Autor Wiadomość
Rave 




Preferowany:
RPG Maker 2003

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 348
Skąd: /dev/null
Wysłany: Pon 18 Kwi, 2011 18:08
Manic Digger - darmowy klon [?] Minecrafta
No więc od razu mówię, że się w to jeszcze nie zagłębiałem, ale sądząc po screenach i opisach na Wiki projektu (szczególnie takich jak "everything what you'll face in game is build by players") wygląda to na darmowy klon MC.

Więcej będę mógł napisać jak w to trochę pogram a oto strona projektu: http://manicdigger.sourceforge.net/news/
________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, jest tylko brak umiejętności.
Używasz Windowsa 8? Jesteś łosiem.
Gość is the most intelligent person in the world.
 
 
 
Sabikku 




Nagrody:
UF i UFT2 Winner

Ranga RM:
4 gry

Pomógł: 73 razy
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 428
Wysłany: Wto 19 Kwi, 2011 01:30
Aktualna wersja: v0.3.
Świetna inicjatywa, bo darmowe, ale wciąż mają jeszcze dużo pracy. Jak dla mnie, na razie nie warto ogarniać, lepiej poczekać na jakąś stabilną wersję.
 
 
 
CrasheR 




Pomógł: 123 razy
Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 609
Skąd: Nibelheim
Wysłany: Wto 19 Kwi, 2011 09:22
Po screenach wydaje mnie się, że w tej grze się tylko buduje :P
________________________



 
 
 
FireBlade 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 04 Kwi 2010
Posty: 243
Skąd: Opole
Wysłany: Wto 19 Kwi, 2011 11:20
CrasheR napisał/a:
Po screenach wydaje mnie się, że w tej grze się tylko buduje :P

Muszę Cię zdziwić ... NIE :>
Albo ktoś podrabia minecrafta albo notch o tym nie wie ...
ech wezmę to w swoje spokojne ręce ... nie powiem osoba ze mnie dosyć kontaktowa ;)
________________________
"Nigdy się nie tłumacz, przyjaciele tego nie potrzebują a wrogowie i tak nie uwierzą.,"

"Oklaski są z łaski a brawa to wielka sprawa"

"Akcpetuję tylko wodę, mountain dew i coca colę zero..."

DeviantArt : http://divinekataroshie.deviantart.com/
 
 
 
Rave 




Preferowany:
RPG Maker 2003

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 348
Skąd: /dev/null
Wysłany: Wto 19 Kwi, 2011 12:02
Nie, Manic Digger jest napisany w C# podczas gdy minecraft jest w Javie więc to nie jest tylko podróbka z pomocą dekompilatora Javy. Zresztą Notch ma dość luźny stosunek do piractwa (czytałem gdzieś z nim wywiad na ten temat) choć byłby głupcem gdyby MC przed piraceniem nie zabezpieczył. Jest też entuzjastą open-source i gdzieś nawet przyznawał że po jakimś czasie otworzy źródła MineCrafta (zarówno serwera jak i klienta) tylko nie pamiętam na jakiej licencji - BSD czy GPL (obie nie wykluczają zarabiania na grze różnica jest tylko taka że przy GPL musisz udostępnić źródła gry/programu. Źródła, czyli możesz je zrobić takie, że wymagają preparowania przez jakiś program który tylko autor posiada i ew. entuzjastom darmowego samodzielnie skompilowanego softu nic po tym nie będzie, przy BSD zaś owszem źródła możesz udostępnić ale możesz je w każdej chwili wycofać i ponownie zamknąć program jak coś pójdzie nie tak).
________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, jest tylko brak umiejętności.
Używasz Windowsa 8? Jesteś łosiem.
Gość is the most intelligent person in the world.
 
 
 
CrasheR 




Pomógł: 123 razy
Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 609
Skąd: Nibelheim
Wysłany: Wto 19 Kwi, 2011 12:47
Ściągnąłem tą grę i powiem, że nie ma ekwipunku, nie da się umrzeć. Nie ma potworów :P Masz tylko podstawowe itemki na przyciskach 1-9 :P W MC gram od jakiegoś czasu i powiem tak. Teren idealnie jak minecraft nawet takie same sterowanie :P Jedynie woda wygląda troszkę inaczej ;]

FireBlade napisał/a:
Muszę Cię zdziwić ... NIE :>


Tu mówisz o minecraft czy tej podróbie?
________________________



 
 
 
FireBlade 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 04 Kwi 2010
Posty: 243
Skąd: Opole
Wysłany: Wto 19 Kwi, 2011 13:20
CrasheR napisał/a:
Ściągnąłem tą grę i powiem, że nie ma ekwipunku, nie da się umrzeć. Nie ma potworów :P Masz tylko podstawowe itemki na przyciskach 1-9 :P W MC gram od jakiegoś czasu i powiem tak. Teren idealnie jak minecraft nawet takie same sterowanie :P Jedynie woda wygląda troszkę inaczej ;]

FireBlade napisał/a:
Muszę Cię zdziwić ... NIE :>


Tu mówisz o minecraft czy tej podróbie?

Chodziło mi o to że w oryginalnym minecrafcie nie da się tylko budować, ale i kopać : ]
________________________
"Nigdy się nie tłumacz, przyjaciele tego nie potrzebują a wrogowie i tak nie uwierzą.,"

"Oklaski są z łaski a brawa to wielka sprawa"

"Akcpetuję tylko wodę, mountain dew i coca colę zero..."

DeviantArt : http://divinekataroshie.deviantart.com/
 
 
 
CrasheR 




Pomógł: 123 razy
Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 609
Skąd: Nibelheim
Wysłany: Wto 19 Kwi, 2011 13:26
FireBlade, Rozwalać potworki :P Budować meble, przedmioty codziennego użytku, a nawet nosić lawę w wiadrze(Nie wiem jakim cudem) :P
________________________



 
 
 
Rave 




Preferowany:
RPG Maker 2003

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 348
Skąd: /dev/null
Wysłany: Wto 19 Kwi, 2011 14:47
Crasher, są potworki, może po prostu nie trafiłeś na serw z potworkami albo nie oddaliłeś się wystarczająco daleko aby takowe napotkać (tu masz listę serwów jak coś). Po za tym pamiętaj że to dopiero wersja 0.3 (i tak jak na taki numerek to sporo tam jest wbudowane) a samo MD zostało stworzone później niż Minecraft (chociaż dzięki otwartym źródłom pewnie w którymś momencie przegoni MC).
________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, jest tylko brak umiejętności.
Używasz Windowsa 8? Jesteś łosiem.
Gość is the most intelligent person in the world.
 
 
 
CrasheR 




Pomógł: 123 razy
Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 609
Skąd: Nibelheim
Wysłany: Wto 19 Kwi, 2011 14:55
Rave, Może i masz racje, ale każdy kto chociaż raz zagrał w MC będzie oczekiwał od MD czegoś więcej niż miał MC :P Inaczej wróci do MC. Z własnego doświadczenia powiem, że MD nie wygląda źle, na można nawet rzec, że wygląda lepiej niż MC, który ma zbyt widoczne piksele(Nom, ale może to dlatego, że ta gra jest stworzona z pikseli :P) Przydało być się w MD coś w stylu ekwipunku, aby można było zmienić choć kolor materiału, z którego budujemy :P Mam jeszcze jedno pytanie. Ten MD ma być tylko symulatorem budowy? Czy jak MC Survival Game? Co do server. Włączyłem tryb singleplayer :P
________________________



 
 
 
Rave 




Preferowany:
RPG Maker 2003

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 348
Skąd: /dev/null
Wysłany: Czw 21 Kwi, 2011 17:05
No to tu potworków nie uświadczysz... W SP ciągle nie jest to wbudowane gdyż SP zwyczajnie łączy się z wbudowanym serwerem po localhoście (znaczy najpierw odpala serwer lokalny później grę) a potworki są realizowane po stronie serwerowej. Natomiast istnieją one jedynie w specjalnej testowej wersji serwera która czasem umie wywalić z gry. Oczywiście serwer dalej działa ale powoduje błąd typu nullpointer exception, którego exe (tak się autor tej gry nazywa, wiem, durna ksywa) nie może jeszcze wyłapać a z tego co mi na skype mówił wina jest raczej po stronie serwera, gdyż stabilny bez potworów nie crashuje gry.

Chyba nie muszę tłumaczyć czym by się włączenie niestabilnego kodu do gry skończyło?

A co do tego co brakuje w MD a co jest w MC, to skrzyknij paru kumpli którzy znają C# i niech napiszą brakujące elementy kodu. Jestem pewien, że Exe to doceni.

//edit: A co do gry, to pograłem nieco i jestem zadowolony. Musiałem ściągać całe Mono (odpowiednik .NET dla Linuksa, co ciekawe wspierany przez M$ - chyba jedna z niewielu rzeczy jakie ta firma zrobiła dobrze), ale udało się. Aktualnie buduję sobie zamek w trybie SP, bo multi na razie nie udało się odpalić ale staram się.

//edit #2: A dodatkowe itemki są pod przyciskiem B.
________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, jest tylko brak umiejętności.
Używasz Windowsa 8? Jesteś łosiem.
Gość is the most intelligent person in the world.
 
 
 
Rave 




Preferowany:
RPG Maker 2003

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 348
Skąd: /dev/null
Wysłany: Wto 24 Maj, 2011 03:29
Nie-spamowy bump, bo mam coś do dodania ;).

Otóż właśnie odpaliłem sobie najnowszego builda MD i muszę powiedzieć że jestem zaskoczony. Pozytywnie zaskoczony. Naprawdę exe się postarał i MD jest coraz ładniejszy i ogólnie lepszy jeśli chodzi o gameplay. Wprawdzie "rozlewająca się woda" pojawiła się już parę buildów temu, jednak dopiero teraz miałem okazję ją przetestować i sprawuje się coraz lepiej. Ogólnie exe planuje zrobić z MD MMORPG (oczywiście zachowując funkcje sandboksowe), więc dział do którego dałem ten temat coraz bardziej odpowiedni ;-) . Za kilka wersji ma być dostępne skryptowanie co oznacza jeszcze większą kontrolę nad swoim serwerem.

Odnośnie najnowszego buildu zaś to teraz można podmienić po stronie serwera całą grafikę gry u podłączających się graczy (wcześniej można było podmienić tylko grafikę terenu, teraz wszystko, łącznie z hudem) a nawet model gracza (chociaż tu nie jestem pewien czy już w tej czy dopiero w następnym buildzie).
________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, jest tylko brak umiejętności.
Używasz Windowsa 8? Jesteś łosiem.
Gość is the most intelligent person in the world.
 
 
 
CrasheR 




Pomógł: 123 razy
Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 609
Skąd: Nibelheim
Wysłany: Sob 28 Maj, 2011 09:22
Rave, Ty się troszkę na MD znasz. Miałem formata i chętnie pograł bym w MD, ale kiedy go zainstaluję i próbuję włączyć wyskakuje błąd, a mianowicie "Aplikacja nie została właściwie zainicjowana (0xc0000135). " O co chodzi ?
________________________



 
 
 
Rave 




Preferowany:
RPG Maker 2003

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 348
Skąd: /dev/null
Wysłany: Wto 31 Maj, 2011 10:11
Musisz mieć .NET Framework aby to uruchomić. Jeszcze zapytam się exe'a o wersję, ale myślę że albo 3.5 albo 4.0.
________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, jest tylko brak umiejętności.
Używasz Windowsa 8? Jesteś łosiem.
Gość is the most intelligent person in the world.
 
 
 
CrasheR 




Pomógł: 123 razy
Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 609
Skąd: Nibelheim
Wysłany: Czw 09 Cze, 2011 10:13
Rave, Dopiero zauważyłem tego posta :P Dzięki wielkie teraz mogę wrócić do świata klocków. Muahahaha :mrgreen:
________________________



 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene