Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Ayene
Wto 10 Maj, 2011 19:56
Apel do Użytkowników
Autor Wiadomość
Amelanduil 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Wrz 2011
Posty: 464
Wysłany: Nie 08 Maj, 2011 15:16
Apel do Użytkowników
Wielokrotnie na forum widać gry oparte na znanych źródłach - grach komputerowych, anime czy kto wie czym tam jeszcze xP. Zatem zwracam się do was z prośbą:

WYSILCIE WYOBRAŹNIĘ!

to wcale nie jest takie trudne, naprawdę. Na forum brakuje ambitnych gier, zmieńmy to : P
Dziękuję,
Amelanduil ^.^
________________________
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
"A jeśli... Boga nie ma, to co z ciebie za szatan?"
 
 
 
Melvin 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 1063
Wysłany: Nie 08 Maj, 2011 15:20

Dołączam się do tego.
________________________
MelvinClass:
Spoiler:

 
 
Eleanor 




Ranga RM:
1 gra

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 15 Lut 2011
Posty: 73
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 08 Maj, 2011 15:41
Nie wszystkie gry oparte na czymś innym to badziew, ważne, aby to to nie była mizerna "kontynuacja przygód tej samej osoby", chociaż racja - na tym i wielu innych forach wieeele gier to dziadostwo.
Zastanawia mnie czy osoby tworzące takie gry sprawdzają śmietnik i czy przeczytają to. Zwykle przesiadują w "pomocy". Niemniej jednak popieram to (!).
Chociaż każdy musi od czegoś zaczynać, nie oznacza to, że musi od razu przekazywać swoje wypociny innym :-?
________________________


 
 
 
Amelanduil 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Wrz 2011
Posty: 464
Wysłany: Nie 08 Maj, 2011 15:53
Oczywiście trafiają się perełki bardziej doświadczonych twórców, ale zarówno te gry jak i wyżej wymienionych można je policzyć na palcach jednej ręki. Większość ludzi na forum to słabeusze, którzy dopiero ściągneli makera :lol2: . Przydałoby się uświadomić ich, że nie warto robić gry krótkiej, mało ambitnej, ogółem bardziewnej z kijową fabułą albo nawet bez niej (zdarzają się takie indywiduua czy jak to tam się pisze).

Też pozostaje kwestia tych pytań bezsensownych.
________________________
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
"A jeśli... Boga nie ma, to co z ciebie za szatan?"
 
 
 
Prometherion 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Gru 2010
Posty: 30
Wysłany: Nie 08 Maj, 2011 15:55
Zgadzam się co do jednego. Większość gier opieranych na znanym źródle to Pokemony, Naruto, z których faktycznie nie można wycisnąć ciekawych pomysłów. Jednym słowem są cienkie jak barszcz. Natomiast nie zgodzę się, że czerpanie ze znanych marek zawsze jest złe. Zawsze marzyło mi się zrobienie gry w uniwersum The Elder Scrolls czy opartej na prozie Lovecrafta. Może kiedyś jak znajdę więcej czasu, kto wie? Wszystko zależy od umiejętności twórcy i pomysłu.

Mogę się jednak przyłączyć do apelu o zaprzestanie maltretowania Pokemonów czy Naruto.
Z tych źródeł wg mnie nie da się stworzyć jako takiej gry. Odgrzewane kotlety...
________________________
Ostrzę tępy nóż...
 
 
Amelanduil 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Wrz 2011
Posty: 464
Wysłany: Nie 08 Maj, 2011 16:01
Prometherion napisał/a:
opartej

Rozumiem opieranie się na grze, ale dokładne odwzorowywanie każdej postaci, dialogu, miejsca, zdarzenia w grze jest trochę przesadzone :/
________________________
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
"A jeśli... Boga nie ma, to co z ciebie za szatan?"
 
 
 
Angius 

Nie wkurzać



Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 104 razy
Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 1276
Skąd: wROCK
Wysłany: Nie 08 Maj, 2011 16:02
Z mojej strony macie poparcie.
To już się robi nieciekawe, gdy przeglądając forum widzę gry "Naruto: Powrót", "Naruto: Początek", "Naruto: Koniec", "Tomb Raider xxx", "Tomb Raider yyy", "Tomb Raider zzz"...
Ja się pytam, co to do diaska ma być? Każdą grę przenosimy do RM-a? Niedługo zobaczę temat o GTA w RM-ie (o ile już takowego nie ma) i prośby "Dajcie skrypt na otwarty świat!", "Dajcie skrypt na RTS!", "Dajcie skrypt na FPS!", bo chcę robić sandboxa/Civilization/Call Of Duty!
Dlatego również napiszę to wielkimi literami, na czerwono, a co!
WYSILCIE WYOBRAŹNIĘ!

EDIT: http://www.ultimateam.pl/...7&highlight=gta
Ja wiedziałem, że już jakiś "Genjósz" wpadł na taki pomysł, ja wiedziałem...
________________________
"Na trolla pewne są tylko dwie pewne metody, jedna samopowtarzalna i druga, wymagająca przeładowania ręcznego."


 
 
Feniks 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
2 gry

Pomógł: 62 razy
Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 511
Wysłany: Nie 08 Maj, 2011 16:41
Cytat:
WYSILCIE WYOBRAŹNIĘ!

nic dodać, nic ująć...
Wszystko co zostało powiedziane o oparciu, odzwierciedleniu się na "pokemonach, naruto" czy innych anime. Hmm.. zgadzam się z tym w 50%, gdyż jeśli ktoś jest fanem takich bajek i naprawdę chcę stworzyć coś tego typu musi nie tylko wysilić wyobraźnię, a zorganizować się jakoś, poukładać materiały i ambitnie podchodzić do projektu na podstawie anime. Niestety, większość takich gier albo nie wychodzi, albo wychodzi jak "odzwierciedlenie", zero nowych pomysłów ze strony twórcy!

Co do pomysłów z gier komputerowych, tutaj właśnie się nie zgadzam. Ja osobiście biorę bardzo dużo pomysłów z gier, ale zazwyczaj są to drobne rzeczy które urozmaicam na własny sposób, są też pomysły tworzące fabułę w grze, aczkolwiek nie przywiązuje do tego aż takiej zachłanności, aby stworzyć na tego podstawie grę. Pomysły z gier nie mogą nam zatruć własnych pomysłów na całokształt, a jedynie urozmaicać, rozbudowywać fabułę poboczną która z czasem może wpłynąć na wydarzenia/dylematy podejmowane przez gracza. Trzymajcie się tego, iż nie można ciągle się opierać, odzwierciedlać na grach ani anime! Musi być jakiś umiar w tym co się "ściąga" i pamiętajcie o urozmaicaniu czegoś, kto już wymyślił. Krótko mówiąc, bez wyobraźni, ambicji, pomysłów samemu nic nie stworzycie... Nie ma co się okłamywać.
Tyle z mojej strony,
pozdrawiam.
________________________

 
 
Ayene 




Ranga RM:
4 gry

Pomogła: 232 razy
Dołączyła: 18 Wrz 2007
Posty: 2424
Wysłany: Nie 08 Maj, 2011 19:17
I na co się tak ekscytować? Fabuła/realia gry to wyłącznie indywidualna sprawa każdego twórcy. Ktoś nie chce grać w "kontynuację" GTA, to niech nie gra. W grze liczą się ciekawe rozwiązania. Skąd pewność, że autor pomimo znanego motywu zbierania skarbów przez cycatą brunetkę, nie umieści w projekcie elementu strategii, ruletki przy tworzeniu eliksirów, czy systemu meblowania rezydencji?! Trochę zbyt generalizujecie.

PS Gra nie musi być długa. Każdy od czegoś musi zacząć. Uświadamiać można w łagodny sposób... ja tam pamiętam swoje początki i wiem, że najlepsze nie były. Więc przydałoby się więcej wyrozumiałości ;-)
________________________


 
 
 
Amelanduil 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Wrz 2011
Posty: 464
Wysłany: Nie 08 Maj, 2011 19:38
Ayene, nie zrozumiałaś przekazu tego tematu X.x
________________________
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
"A jeśli... Boga nie ma, to co z ciebie za szatan?"
 
 
 
Melvin 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 1063
Wysłany: Nie 08 Maj, 2011 22:49
Kurde plaga!
http://www.ultimateam.pl/viewtopic.php?p=54974
________________________
MelvinClass:
Spoiler:

 
 
Yoroiookami 

Omnomnomnom



Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
3 gry

Pomógł: 57 razy
Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 751
Wysłany: Nie 08 Maj, 2011 23:59
Myślę, że Ayene zrozumiała 'przekaz', tak samo zresztą jak ja. Mimo wszystko nie przeszkadzają mi gry oparte o znane produkcje. Czemu miałyby? Gothic w RPG Makerze mógłby być ciekawy, więc co w tym złego, jeżeli ktoś zrobi taką grę? Myślę, że nie zawsze liczy się oryginalność, bo to co już jest, przedstawione w inny sposób też może być ciekawe.

No i oczywiście sam stworzyłem podobny projekt, że syf, to sam wiem i umiem się przyznać. Ale to nie znaczy że każdy projekt bazujący o anime musi taki być. ^^

Sami się apelujcie :I
 
 
Melvin 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 1063
Wysłany: Pon 09 Maj, 2011 00:23
Yoroiookami, ale czy nie uważasz, że ostatnio zarejestrowało się dość dużo userów z grami Naruto? Mnie akurat to troszkę wkurza :lol:
________________________
MelvinClass:
Spoiler:

 
 
FireBlade 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 04 Kwi 2010
Posty: 243
Skąd: Opole
Wysłany: Pon 09 Maj, 2011 00:31
Lepiej żeby były gry o Naruto i GTA albo CS nawet w RM'ie byle by jakiś gmiotów z mapkami 20x20, jednym domkiem i questem albo co najgorszej plagiatów innych rm'ówek nie było .. nawet tych z eng. ludzie tłumaczą i dają jako swoje gry !, albo wychodzą gry z jedno linijną fabułą ...
nie ma powodu do wznoszenia alarmu.
________________________
"Nigdy się nie tłumacz, przyjaciele tego nie potrzebują a wrogowie i tak nie uwierzą.,"

"Oklaski są z łaski a brawa to wielka sprawa"

"Akcpetuję tylko wodę, mountain dew i coca colę zero..."

DeviantArt : http://divinekataroshie.deviantart.com/
 
 
 
Melvin 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 1063
Wysłany: Pon 09 Maj, 2011 01:00
FireBlade, skoro tak twierdzisz... W sumie to masz rację, że lepiej Naruto niż plagiat, ale ile można? Na każdym kroku widzę Naruto.
Ale nie uwierzycie! Przeglądałem właśnie Chaos-Project.com i patrze, i nie wierzę! NARUTO!!!!!!!!!!! :shock: :shock: :shock: :shock: ;-(
________________________
MelvinClass:
Spoiler:

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene