Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Nhadala
Czw 19 Lip, 2012 10:18
Porady muzyczne
Autor Wiadomość
Rave 




Preferowany:
RPG Maker 2003

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 348
Skąd: /dev/null
Wysłany: Wto 27 Gru, 2011 23:48
Porady muzyczne
Bardzo bym chciał się nauczyć robić muzykę, ale jakiego bym softu nie użył, to zawsze mi z tego gówno wychodzi (to akurat najgorsze nie jest, zdarzały się o wiele gorsze, ale rozumiecie o co chodzi). W sumie jedynie w eJayu mi się jakieś sensowne melodyjki udawało sklecić, ale to jak robienie muzyki z klocków lego gdzie nie ma szans żeby źle dopasować, więc się nie liczy.

Macie więc jakieś porady nt. tworzenia muzyki? Nie chodzi mi o obsługę programów do jej tworzenia, bo to akurat jest łatwe (wyjątek: Jeskola Buzz), ale o sam proces jej tworzenia.

Czasem mam tak, że w głowie pięknie umiem sobie coś skomponować, ale nie umiem tego przelać do takiej formy, żeby inni też mogli to usłyszeć ;).
________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, jest tylko brak umiejętności.
Używasz Windowsa 8? Jesteś łosiem.
Gość is the most intelligent person in the world.
 
 
 
AI-RPG


Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 152
Wysłany: Sro 28 Gru, 2011 13:49
http://www.musictheory.net/lessons

+ kupic interfejs midi
 
 
Rave 




Preferowany:
RPG Maker 2003

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 348
Skąd: /dev/null
Wysłany: Sro 28 Gru, 2011 15:45
Sorry, ale angielskie słownictwo muzyczne mnie przerasta, a google nie tłumaczy za dobrze terminów muzycznych. A klawiatura midi jest za droga.
________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, jest tylko brak umiejętności.
Używasz Windowsa 8? Jesteś łosiem.
Gość is the most intelligent person in the world.
 
 
 
Malian 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 262
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 28 Gru, 2011 15:58
Proszę, strona do tłumaczenia wyrazów: www.ling.pl
________________________
 
 
 
 
Rave 




Preferowany:
RPG Maker 2003

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 348
Skąd: /dev/null
Wysłany: Sro 28 Gru, 2011 16:01
Fajnie że tam jest specjalistyczne słownictwo związane z muzyką. A stronkę znam.
________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, jest tylko brak umiejętności.
Używasz Windowsa 8? Jesteś łosiem.
Gość is the most intelligent person in the world.
 
 
 
AI-RPG


Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 152
Wysłany: Czw 29 Gru, 2011 00:52
no to po prostu googlaj "teoria muzyki"

to jakiś instrument sobie spraw, który pozwoli ci grać akordy i z nim ćwicz jakiś keyboard czy coś.

Ci wszyscy wymiatacze sceny modułowej grają muzykę na interfejsie midi właśnie.
Sami sobie robią swoje "loopy" dlatego to poleciłem.

Ćwicz też z samą klawiaturą . układaj ścieżki do skutku, aż ułożysz te, które sobie wyobraziłeś. Obejdzie się bez instrumentu jak będziesz cierpliwy
 
 
Rave 




Preferowany:
RPG Maker 2003

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 348
Skąd: /dev/null
Wysłany: Czw 29 Gru, 2011 10:50
Hm.. no dobra. Dzięki, X. Zresztą i tak programy których używam (PXTone i famitracker) niezbyt wspierają midi.

//edit: No i wygooglałem ale to są albo płatne kursy, albo strony szkół muzycznych, albo kursy skoncentrowane wokół konkretnego instrumentu (najczęściej gitara) albo wszystko naraz.
________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, jest tylko brak umiejętności.
Używasz Windowsa 8? Jesteś łosiem.
Gość is the most intelligent person in the world.
 
 
 
AI-RPG


Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 152
Wysłany: Czw 29 Gru, 2011 14:16
gitara starczy, wystarczy na jakims umiec grac to duzo pomoze.
Praktycznie jednak wszystko jest w necie i jesli sie chce bez szkoly muzycznej mozna sie nauczyc.
 
 
flang3r 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2011
Posty: 51
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 29 Gru, 2011 19:05
Nie ma takiego softu ani szkoły, które nauczą cię robić muzykę tak nagle. Trzeba czasu, niestety. A opanowanie akordów i melodii to najtrudniejszy proces. Całą resztę zajmie Ci poznawanie ustawień, wtyczek vst i ustawianie mixu.

Co do tej melodii w głowie, znam to doskonale, bo siedzę w tworzeniu muzy kilka lat i czasem po prostu się nie da tego tak szybko przenieść. Im lepiej opanujesz dany program i instrument, tym szybciej to następuje.

Co do obsługi midi, wydaje mi się , że jednym z najlepszych będzie FL Studio, tam nie ma raczej większych problemów z kompatybilnością. A i piano roll, czyli moduł programu, który pozwala ci tworzyć melodie jest chyba jednym z najlepszych. Po za tym bardzo popularny program, na bardzo przyzwoitym poziomie. Sam na nim robię i jakby co to z chęcią służę poradą.

A do tej melodii w głowie to taka mała rada, nagrywaj na dyktafonie a potem to przenoś do programów. Są też takie wtyczki, które przetworzą twój głos, śpiew, na konkretny zapis MIDI. Także można ominąć nieco znajomość gry na instrumencie:P
 
 
Rave 




Preferowany:
RPG Maker 2003

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 348
Skąd: /dev/null
Wysłany: Czw 29 Gru, 2011 21:28
Po pierwsze nie mogę użyć FL Studio bo
- płatne i cholernie drogie
- nie działa na Linuksie

A sposobu z dyktafonem spróbuję, dzięki (choć nawet z nagraniem na dyktafon może być problem, bo często to co sobie w głowie wymyślę ma kilka tracków ;)).
________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, jest tylko brak umiejętności.
Używasz Windowsa 8? Jesteś łosiem.
Gość is the most intelligent person in the world.
 
 
 
Nhadala 




Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 18 Wrz 2007
Posty: 197
Skąd: Klam
Wysłany: Czw 29 Gru, 2011 21:35
Programy do miksowania na Linuksa muzyki są dostępne np na TEJ stronce ;-) Pozdrawiam. Jeśli chodzi o licencje prawie wszystkie są darmowe i można je rozpowszechniać.
________________________

 
 
 
 
AI-RPG


Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 152
Wysłany: Czw 29 Gru, 2011 22:45
flang3r napisał/a:

A do tej melodii w głowie to taka mała rada, nagrywaj na dyktafonie a potem to przenoś do programów. Są też takie wtyczki, które przetworzą twój głos, śpiew, na konkretny zapis MIDI. Także można ominąć nieco znajomość gry na instrumencie:P


O sprytne XD

Kto ma oryginalne fl studio ? XDDD
 
 
Rave 




Preferowany:
RPG Maker 2003

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 348
Skąd: /dev/null
Wysłany: Pią 30 Gru, 2011 21:10
Nhadala napisał/a:
Programy do miksowania na Linuksa muzyki są dostępne np na TEJ stronce ;-) Pozdrawiam. Jeśli chodzi o licencje prawie wszystkie są darmowe i można je rozpowszechniać.


Oj, co jak co, ale takich stron nie musisz mi dawać ;). LMMS, ChibiTracker - to są moje faworyty z natywnych (pierwszy klon FL Studio o pokaźnyxh możliwościach, choć nie aż tak wielkich jak FL, jednak można praktycznie każdą wtyczkę VSTi odpalić więc problemu nie ma a drugi to typowy tracker zapisujący do xm it i mod). Z uruchamialnych pod Wine to tak jak mówię - PXTone i Famitracker głównie. Aha, z natywnych SunVox jest też dobry i nawet fajnie się w nim tworzy.

Problemem u mnie nie jest nieumiejętność obsługi softu muzycznego, tylko raczej podstawy które powodują że cokolwiek zrobię brzmi... no, nieciekawie. I ja chcę sobie te podstawy obczaić żeby zacząć robić coś lepsiejszego niż to do czego dałem linka w pierwszym poście (a to i tak jedna z moich lepszych prac - inne są duuuużo gorsze)
________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, jest tylko brak umiejętności.
Używasz Windowsa 8? Jesteś łosiem.
Gość is the most intelligent person in the world.
 
 
 
AI-RPG


Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 152
Wysłany: Sob 31 Gru, 2011 00:03
najpierw nam powiedz jakich artystów sobie bierzesz za inspiracje i czego sluchasz...
bo to brzmi jak losowe uderzanie w przyciski od klawiatury...albo zwalone melodyjkowe lampki na choinke. XD
 
 
Rave 




Preferowany:
RPG Maker 2003

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 348
Skąd: /dev/null
Wysłany: Sob 31 Gru, 2011 02:11
Wiem dokładnie jak to brzmi, uwierz mi ;). A interesują mnie raczej takie transowe brzmienia, coś pomiędzy DJ Tiesto a Gigi D'Agostini.
________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, jest tylko brak umiejętności.
Używasz Windowsa 8? Jesteś łosiem.
Gość is the most intelligent person in the world.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene