Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Tworzenie instalacji gry
Autor Wiadomość
Angius 

Nie wkurzać



Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 104 razy
Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 1276
Skąd: wROCK
Wysłany: Sro 29 Cze, 2011 17:53
Tworzenie instalacji gry
Czasem zdarzy się tak, że z jakiegoś powodu szwankuje nam tworzenie pliku instalacyjnego bezpośrednio z makera. Jest to znana bolączka PL wersji...
Możliwe, że chcecie wydać gdzieś swą grę i nie dawać dostępu do żadnych materiałów, a ponadto stworzyć profesjonalny wygląd.
Jest na to recepta...

Przygotowanie do tworzenia instalatora
Najpierw musimy skopiować folder naszego projektu. Nie wiem jak w innych systemach, ale na WinXP jest to Moje Dokumenty/RPGVX/NazwaProjektu. Kopiujemy i wklejamy najlepiej na pulpit.
Teraz usuwamy plik projektu - nie będzie potrzebny, a dałby tylko dostęp do naszych materiałów.
Jeśli chcemy zamieścić RTP - wrzucamy do odpowiednich folderów. Jeśli używamy innej czcionki, tworzymy folder Fonts i tam to wrzucamy. Jak kto chce może dodać i bibliotekę RGSS. Jeśli nie zamieszczamy RTP, od razu przechodzimy do następnego punktu.
A brzmi on Zabezpieczanie. Klikamy każdy folder w naszym projekcie PPM (Prawym Przyciskiem Myszy) i wybieramy Właściwości. Następnie zaznaczamy ptaszkiem Tylko do odczytu oraz Ukryty Grze nie przeszkodzi to w dostępie, ale skutecznie utrudni dostęp osobom postronnym. Gdy widoczny będzie już tylko plik gry i plik danych, zamykamy folder - jest już gotowy do kompresowania.

Tworzenie instalatora
IMO najlepszym programem do tego celu jest InstallCreator - jest darmowy, intuicyjny i łatwy w obsłudze. Można go pobrać za darmo stąd, zaś spolszczenie stąd.
Nie będę opisywał tworzenia instalatora krok po kroku, bo kreator uruchamiający się przy starcie poprowadzi was za rączkę lepiej niż ja. Powiem tylko, że na początku wybrać musimy katalog, czyli folder w którym znajduje się to, co instalator ma wypakować.
I to wszystko, moi mili :-)
Tak stworzony plik możemy już wpakować do archiwum *.RAR lub *.ZIP i wysłać na Mediafire :mrgreen:
________________________
"Na trolla pewne są tylko dwie pewne metody, jedna samopowtarzalna i druga, wymagająca przeładowania ręcznego."


 
 
Melvin 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 1063
Wysłany: Sro 29 Cze, 2011 18:02
Dobry tut.
Jednak lepszym programem jest "Instal Shield", albo "Inno Setup Compiler".
________________________
MelvinClass:
Spoiler:

 
 
Angius 

Nie wkurzać



Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 104 razy
Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 1276
Skąd: wROCK
Wysłany: Sro 29 Cze, 2011 18:05
Cóż, ja proponuję IMO najprostszy w obsłudze, do tego po polsku. Ma wszystko czego trzeba :-)
Zresztą, nie trzeba korzystać z tego programu, można z innego. Ważne jest to, by dobrze zabezpieczyć projekt.
________________________
"Na trolla pewne są tylko dwie pewne metody, jedna samopowtarzalna i druga, wymagająca przeładowania ręcznego."


 
 
MrBoomGood 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 292
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią 01 Lip, 2011 12:02
Racja "Inno Setup Compiler" jest lepszy, ale tutek bardzo dobry ;)
 
 
 
Cyrixe 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 11 Gru 2011
Posty: 10
Wysłany: Sob 07 Kwi, 2012 17:28
Hey! Jak próbuje zainstalować spolszczenie to mi wyskakuje że mam złą wersję programu... ;-(
________________________
89% graczy uważa, że najważniejsza jest grafika.
Jeśli należysz do pozostałych 11% wklej to do swojego podpisu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene