Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Seivoth
Sob 02 Cze, 2012 09:42
System RPG XP - Fundament Zła
Autor Wiadomość
Lartarin 




Ranga RM:
4 gry

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2007
Posty: 233
Skąd: Ergard
  Wysłany: Sro 16 Lis, 2011 18:21
System RPG XP - Fundament Zła
System RPG XP - Fundament Zła

Cel gry:
Wcielamy się w rolę 6 dostępnej w tej wersji bohaterów o bardziej lub mniej zarysowanej osobowości, a naszym zadaniem jest niedać się zabić przez grasujące bandy os, goblinów, misie, uciekinierów z "Tekken"a :-P itd.
Motywem przewodnim jest gromadzenie odpowiedniej liczby punktów doświadczenia i awansowanie na wyższe poziomy.
Efektem tego jest pożoga i szkarłatne powietrze utrzymujące się jeszcze przez chwilę po pokonaniu nieprzyjaciela :-> .W grze wykorzystano również parę nieswoich elementów/materiałów, jednakże fabuła i postacie są tworem orginalnym(Twórcy wiedzą)

Bohaterowie:

Selene - Dziewczyna o dobrym lecz naiwnym sercu,kochająca zwierzęta (i zupę wiśniową :-P ),silniejsza niż niejeden mężczyzna, często kierująca się chęcią pomocy innym, jednakże bezwzględnie 8-) oddana swoim bliskim, gotowa walczyć u ich boku.

Olaf - Potężnie zbudowany mężczyzna władający slangiem Kościelno - Leśnym (wyimaginowamym) o trudnym dzieciństwie. Jego nauczycielem jest Stary Dąb (widział go tylko Olaf) , przejawia skłonności do bezcelowej agresji lecz o jego pozytywne nastawienie do świata dba Selene (jego przybrana siostra).

Lartarin - Przyjaciólka Selene, typ intelektualnej karierowiczki, nielubiąca osób swojego pokroju. Przejawia skłonności megalomańskie, lekka sadystka, niesłusznie posądzana przez
niektórych o skłonności hmm... do kobiet ;-) Egzekfuje własny przekład prawa. Kobieta która nazywa się Szeryfem z Wieży (Mag miasta - Klam)

A.King - Tajemniczy mężczyzna w masce tygrysa, pochodzący z zapomnianej rasy King'ów.
Jego spokojne usposobienie bardzo często przeplata się gwałtownym w większości nieprzemyślanym działaniem, co daje iście wybuchową mieszankę :lol:

Riku - Dziewczyna o szybkim dzieciństwie, trudnym charakterze, wielokrotnie przy jej pośrednim udziale ginęło wiele niewinnych osób. Parając się medycyną jak i magią stara się zmyć z siebie brudy przeszłości.

Alan - Drwal z małej osady Tartówko, chaotyczny osobnik uzależniony od grzybków halucynogennych, często po ich spożyciu stanowiący zagrożenie dla siebie oraz towarzyszy.

Screeny:
Spoiler:











GRA DO ŚCIĄGNIĘCIA:
TUTAJ
(wielkość pliku - 29 MB)

Zrobiłam małą hybrydę z kilku postów :-P To nasz pierwszy projekt, ale się go nie wstydzimy :lartarin: Gra została przechrzczona na System RPG XP - Fundament Zła, a w wolnym czasie wprowadzimy do niej kilka korekt. Taka reedycja będzie ^^
________________________

Ostatnio zmieniony przez CrasheR Pon 13 Sie, 2012 21:33, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
tracersgta 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 612
Skąd: mam wiedzieć?
Wysłany: Sro 16 Lis, 2011 19:11
Cytat:
Lartarin - Przyjaciólka Selene, typ intelektualnej karierowiczki, nielubiąca osób swojego pokroju. Przejawia skłonności megalomańskie, lekka sadystka, niesłusznie posądzana przez
niektórych o skłonności hmm... do kobiet Egzekfuje własny przekład prawa. Kobieta która nazywa się Szeryfem z Wieży (Mag miasta - Klam)


Skromność to najważniejsza cecha...

Już się wypełnia paseczek downloadu, i zobaczymy jak to wyjdzie...
________________________
I'm a tiger! I roar. I hunt, I climb, I eat, I wash, I sleep!

Gość, jeżeli pomogłem daj "Pomógł" ;-)
 
 
 
Lartarin 




Ranga RM:
4 gry

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2007
Posty: 233
Skąd: Ergard
Wysłany: Sro 16 Lis, 2011 20:04
Cytat:
Skromność to najważniejsza cecha...
Skromnie pisząc, to na pewno tak :lartarin:
________________________

 
 
 
Feniks 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
2 gry

Pomógł: 62 razy
Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 511
Wysłany: Pon 21 Lis, 2011 17:21
Na początku chciałbym pogratulować osobom, które przeszły System - Fundament Zła
Jest to bardzo ciekawa i ucząca gra, ale o tym jest napisane dalej. Wypada wspomnieć o trudnościach, jakie sprawiły mi ta gra. Właściwie była bardzo trudna, można to nazwać nawet poziomem hardcore, a zagadki nie były rozwinięte(podpowiedzi), ale na pewno były trudne.
Trudności sprawiają również sami przeciwnicy. Nie mam na myśli os lub pszczółek, ponieważ w porównaniu do bossów to jest mały pikuś, ale i z nimi nie raz można zginąć.


Co bym polecił każdemu? Oczywiście rozsądne dobranie sobie postaci. W walce z bossem lub innymi przeciwnikami doradziłbym bacznie obserwować, którą postać atakuje wpierw. Jeśli ciągle rzuca się na środkową, a jest nim postać leczącą to najlepiej wrzucić tam atakującego z największą ilością HP. Wtedy leczący swobodnie może robić, co do niego należy, a pozostałe postacie atakować. Przez co wróg będzie się męczył, aż wreszcie po prostu będzie sławne ,,K.O!"

Dla postaci leczącej polecam zakupić również dużo potów many, ale nie zawsze.(o czym niżej) Dla pozostałych parę Piór Feniksa(Phoenix Down) :mrgreen: , tak w granicy 3-4. To zależy od szczęścia. Nie ukrywam, każda walka z bossem może się skończyć przegraną, nawet jeśli masz 20 potów. Dla atakujących kilka potów życia, myślę, że tak w granicy 10-15 powinno wystarczyć, aby skopać dupsko nie jednemu twardemu przeciwnikowi. Reszta według waszych upodobań.

Dlaczego bardzo ciekawa i ucząca gra.
A no może i nie ma klimatu muzycznego i ładnych map, ale zachowała ważną rzecz... Uczucia twórców gry
To jeden z najcenniejszych rzeczy w grach lub książkach, gdzie w 1 wypadku jeszcze tego nie poczułem.
Nauczyła mnie wielu rzeczy i pomogła również zrozumieć w pewnym sensie Lartarin, ale nie powiem w jakim, ponieważ każdy z osobna powinien sam to zrozumieć. Można pisać, tak, wiem, rozumiem. Ale tak naprawdę zrozumiesz, jeśli sam to zrobisz. Czego nauczyła... Może nie dosłownie nauczyła, ale dzięki niej pozbyłem się swojego kompleksu systemu walki. Dzięki niej wiem, że każdy sposób przedstawiania walk, czy to rtp czy nie... Może być świetny, ale trzeba chcieć. A czego dosłownie nauczyła? Cierpliwości. Oczywiście, jestem cierpliwy, ale dzięki tej produkcji(możecie sobie pisać, co chcecie) jestem dosłownie cierpliwy, a nie tylko z pozoru. Parę, gdzieś 2-4 razy frustrowałem się walkami. Ale to było chwilowe, frustracja trwała parę sekund.(To pewnie też dlatego, bo jestem optymistą)

Chciałbym podziękować Lartarin, za ciągle pisanie ze mną na gg i komentowanie moich postępów w grze. Pisałem jej na bieżąco około (ponad) 9 godzin gry. Oczywiście z przerwami. Pozdrawiam :-P

Parę słów do postaci(autorów) w grze.(To moje zdanie(a), więc prosiłbym o nie komentowanie mojej opinii na temat postaci)

Lartarin(Mag bitewny, 13lvl) - Jedna z lepszych postaci, a raczej jedyna której profesję lubię jako maga leczącego i atakującego. Bardzo mi pomogła przez całą rozgrywkę i przy bossach głównie leczyła.

Arcy King(Fighter, 14lvl) - Najbardziej urzekł mnie Zew kingów, a i przez całą rozgrywkę go używałem. Raz celność i inne dla testów, kiedy chciałem paść:) Nie raz uratował mi tyłek, był głównym atakującym umiejętnościami.

Olaf(Wojownik, 12lvl) - Masz bardzo mało many, ale to nic. Na końcu używałem cię na dobicie smoka. Masz bardzo potężny atak mieczem(fizyczny jak i magiczny) dlatego też twoje umiejętności zostawały na końcówkę życia bossa lub wroga. Główny atakujący zwykłym atakiem lub leczącym potami.

Ci wyżej to moje postacie do końca gry. Oczywiście, był dylemat, ale ich wybrałem.
Moje ułożenie postaci. I - A. King, II - Olaf, III - Lartarin(tylko raz lub dwa zmieniałem kolejność)
Łączny lvl(postaci użytych do końca) = 39

Pozostali...

Selene(Mag bitewny(?), lvl 9) - Na początku powiedziałem do siebie ,,Ona zostaje! Ma grupowe leczenie!", ale potem zdecydowałem, że to jest zbędne w moim okrutnym planie(taktyce). Niestety długo nie grałem twoją postacią Ayene, ale na początku dużo mi pomogła.

Riku(Wróżka, lvl 11) - Masz ciekawy i słodki battlers, a i umiejętności lecznicze dużo lepsze od Lartarin. Wydawałoby się, że jesteś dobrą osobą do mojej drużyny. Tak, jesteś, ale dużo obrywasz obrażeń, przez co zrezygnowałem z ciebie. Ale jak patrzyłem na dalsze umiejętności, ach! Taka szkoda, ale nie zmieniłbym drużyny:)

SaE(Łuczniczka, lvl 11) - Piękna księżniczka, którą zawsze na początku dawałem w 1 kolejności, by podziwiać jej piękno na ekranie. Ciekawe umiejętności, jak to łucznik, ale uważam, że 2 atakujących fizycznym atakiem i jeden mag bitewny, wspomagający magią leczącą i czasem atakujący z ognia mi wystarcza.

Resztą nie grałem, wielu nie odkryłem. Ale czytając umiejętności postaci(tutaj mnie kusiło, ale zobaczyłem dopiero po przejściu gry) to trzeba przyznać, że ostro bossom by dupsko skopali.

Grę przeszedłem bez solucji, ale nie kusiło mnie, żeby do niej zajrzeć. Tak jak napisałem wyżej, z Lartarin ciągle pisałem i to mi starczyło(raz lub dwa podpowiedziała co trzeba zrobić, ale to były bugi)

Dla niedowiarków:
Walka z smokiem:
Spoiler:


Walka z Sephronem:
Spoiler:


Credits:
Spoiler:



Komu polecam grę?
Każdemu, kto chcę sprawdzić swoją wytrwałość i cierpliwość. To czy skorzysta z solucji czy nie, to jego sprawa. Ona jest po to, by z niej korzystać, ja wolałem przejść sam.
Komu nie polecam gry?
Każdemu, kto ubóstwia piękny mapping, klimat muzyczny, fajne walki i łatwą grę.

Pozdrawiam cały TagTeam i oczywiście gratuluję ciekawych produkcji. :jupi:

Dodatkowe info(aby uniknąć niepotrzebnych komentarzy)
Mapping mi nie przeszkadzał, bo patrzyłem na to, że to ich PIERWSZA produkcja no i ogólnie nie przeszkadzał mi, jak ma ktoś z tym problem, może napisać na pw.

Klimat muzyczny... Oczywiście, kocham klimat muzyczny i graficzny, ale jeśli go nie ma, to nie znaczy, że nie zagram. Jeśli gra jest pusta, ktoś musi mnie zachęcić chyba, że złożyłem obietnicę. Tutaj zagrałem, bo obiecałem już dawno(ale nie tylko, bo chęci również nabrałem, a satysfakcja nieziemska :-> ) że przejdę tą grę i nie żałuję. Tylko mi pomogła, ale jak ktoś tego NIE POTRAFI zrozumieć, to niech nie wnika.

Ogólnie fajna produkcja i nie mam zastrzeżeń, co może sfrustrować wielu pseudo krytyków... No, ale o tym już napisałem.
________________________

 
 
Lartarin 




Ranga RM:
4 gry

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2007
Posty: 233
Skąd: Ergard
Wysłany: Wto 22 Lis, 2011 18:29
W końcu widzę, że znalazł się hardcorowiec ^^. On się nie bał i za... grał :-P . Moim nieskromnym zdaniem, to całkiem fajna sprawa grać w mejkerówki. Sama staram się nie mieć zaległości. Bo chyba od tego jest to forum, grania i komentowania. Nie od opie... się w SB, i pier... głupot! Nawiasem pisząc, (opie)ka nad zwierzętami to bardzo przydatna zdolność, a (p/Pier) to chyba takie imię... :lartarin: Gratki Feniks :brawa:
________________________

 
 
 
Melvin 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 1063
Wysłany: Pią 30 Gru, 2011 22:05
No dobra. Pora bym coś tutaj napisał. Jako, że mam zamiar przejść System po kolei wziąłem się najpierw za to. Będę pisał na bieżąco.

Dobra, na wstępie widzę mały błąd(?).
A mianowicie:
Spoiler:



1 scenka, prezentuje się trochę... głupio. Jakiś taki sztywny żart. Pomijając triumf po tym jak Lartarin wypiła kawę ;x

Znalazłem się na dziwnie pustej mapce.
Spoiler:


Miejsce wyboru drużyny też jest bardzo udekorowane :->
Spoiler:



Nagle wywalił błąd...
Kod:
Script 'hpmpexpbars' line 270: SystemStackError occurred.
stack level too deep


No ale nie będę się poddawał.

Dlaczego jest np "Plecak" i "Skills"?
Spoiler:



Wchodzę do jaskini(?) i oto co widzę:
Spoiler:


Pomyślałem, że to może jakiś błąd gry. Lece dalej.
Cholera myliłem się!
Spoiler:



Dobra. Puszczę to w niepamięć...
Kupiłem paczkę fajek od sklepikarza. Nie wiem po co mi, bo nie pale, ale może się przyda.
W następnej mapce, widzę jakieś 2 kolumny z drabinkami i źródełko.
Nie wiem jak przejść dalej.

Znowu wywalił jakiś error. No nic. Włączę jeszcze raz.

Doszedłem znowu do momentu gdzie nie wiem co robić.
Obejrzałem solucję i zobaczyłem jak będzie wyglądała następna mapa. Dobrze, że nie zagrałem bo zapewne zniszczył bym sobie mózg.
Grę, więc wyłączyłem i przechodzę do oceny.

Jako, iż nie dotrwałem do końca, nie mogę wydać rzetelnej opinii, więc ocenie tyle ile widziałem.
Fabuła: 4/10 - No bo niby coś jest.
Mapping: -10000000000000/10 - To już "Energy Kurii" miało lepszy mapping.
Muzyka: ?/10 - Jakoś nie słyszałem...
Ogólnie: -3333333333332/10 - Tak mi wyszło ze średniej, ale jako, iż jestem litościwy dam Wam 2/10.

Jeszcze jedna ważna rzecz.
Widać, że gra była robiona na polskim RM'ie.

Podsumowując:
Ta gra niszczy umysły, ale biorąc pod uwagę, że to Wasza pierwsza, postaram się Wam wybaczyć. Tymczasem pora na odpoczynek a potem na kolejną Waszą grę...
Nie powinniście jej wypuszczać do sieci. 1 gry na ogół wychodzą denne.

@BTW:
Mój dysk jest już mniejszy o 28,9 MB.
________________________
MelvinClass:
Spoiler:

 
 
CrasheR 




Pomógł: 123 razy
Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 609
Skąd: Nibelheim
Wysłany: Pią 30 Gru, 2011 22:25
AI-RPG namawiał nas do oceny systemu, dlatego zacznę od jedynki.


Hem nie będę się rozpisywał, ponieważ nie jestem dobrym pisarzem. Na początek wszystko pięknie ładnie, zaczyna się ciekawie (logo xD), potem jest już coraz gorzej. Brak muzyki, mapki ... pozostawię to dla siebie, fabuła to już nawet METIN ma lepszą. W dodatku całość została wyposażona w podstawowe RTP. Szczerze powiem, że nie przeszedłem całej gry (byłem nawet bliżej niż Melvin), gdyż po prostu zabrakło mi nervosol, a ściany już rozwaliłem . Mam nadzieję, że dalsze części prezentują się lepiej. Spodziewałem się czegoś lepszego.

Jbc to wszysto wina AI-RPG xD
To on kazał mi skomentować grę.
________________________



 
 
 
Yoroiookami 

Omnomnomnom



Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
3 gry

Pomógł: 57 razy
Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 751
Wysłany: Pią 30 Gru, 2011 22:41
CrasheR - AI jest twoim panem że ci 'kazał' ją komentować? :-P

Gra ma swoje braki, głównie jeśli chodzi o mapki. Mi to jednak nie przeszkadza, bo jeżeli gra jest ciekawa, to co mnie obchodzi że nie jest zawalona po brzegi? :-) Bardzo podoba mi się humor zawarty w projekcie. Niestety nie przeszedłem jej całej, nie doszedłem nawet zbyt daleko. (Bo jestem słaby xD) Dlatego właściwy komentarz zamieszczę, gdy wreszcie mi się to uda. Nie mniej początek zachęcający, pcha do dalszej gry. :mrgreen:

Patrząc na ostatnie posty, bardzo się cieszę że nie zamieściłem tu jednego ze swoich pierwszych projektów. :->

btw. Melvin - z tej strony wygląda to tak, jak byś zwracał uwagę jedynie na wygląd mapek. :-P
 
 
Melvin 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 1063
Wysłany: Pią 30 Gru, 2011 22:43
Yoroiookami napisał/a:
btw. Melvin - z tej strony wygląda to tak, jak byś zwracał uwagę jedynie na wygląd mapek. :-P

Nie. Gra jest denna, ale to nie tylko wina mapek.
________________________
MelvinClass:
Spoiler:

 
 
CrasheR 




Pomógł: 123 razy
Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 609
Skąd: Nibelheim
Wysłany: Pią 30 Gru, 2011 22:44
Yoroiookami, Ai powiedział, że jeżeli olejemy gry adminów, to forum przestanie istnieć, a tego nie chcę. Gra mogła by mieć takie mapki, nie mieć muzyki gdyby miała fabułę, a tu jej brakuje.
________________________



 
 
 
Finwe 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 34 razy
Dołączył: 30 Lip 2011
Posty: 322
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 30 Gru, 2011 22:47
Olejemy? Jak się nie mylę to olewanie polega na braku zainteresowania :lol2:
Jak się krytykuje, to się nie olewa.
Osobiście uważam że mapy są źle zrobione, fabuła słaba. Mam nadzieję że
nie będę musiał jechać systemu 2 lub areny.
 
 
 
CrasheR 




Pomógł: 123 razy
Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 609
Skąd: Nibelheim
Wysłany: Pią 30 Gru, 2011 22:56
Feniks napisał/a:


ps: Dalej słuchajcie Ai dzieci(?)...


Lubię prawie cała administrację, ale to nie zmienia faktu, że gra jet słaba.
Posłuchałem Ai, ale moje zdanie o grze się nie zmieniło.
________________________



 
 
 
Feniks 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
2 gry

Pomógł: 62 razy
Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 511
Wysłany: Pią 30 Gru, 2011 23:05
AI czasem bredzi od rzeczy. Czy kiedykolwiek administracja wam powiedziała, że jeśli olejecie ich gry to zrezygnuje z forum? Zastanów się CrasheR. To forum zrobili dla nas i nie zależy im czy ocenimy im grę, niezależnie od tego czy negatywnie czy pozytywnie, tylko na tym, żebyśmy uczyli się robić gry.

Poza tym jeśli dla ciebie gra jest słaba, to twoje zdanie szanuje i nie mam ci nic do zarzucenia. Każdy wyraża swoją opinię, byleby szczerze, ale niegrzecznie jest cytować kogoś, kto czasem nie ma pojęcia, o czym pisze. Szczególnie, jeśli nie zna sensu niektórych słów. Pozdrawiam;)
________________________

 
 
wiewiur39 



Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 3
Wysłany: Czw 12 Kwi, 2012 17:21
ach... nie ma to jak stary dobry RPG maker XP ale mi przestał działać teraz "muszę" grać na VX ;-(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene