Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Nhadala
Sob 15 Wrz, 2012 00:11
Gra internetowa
Autor Wiadomość
Drakix 



Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 29
Wysłany: Czw 01 Mar, 2012 15:17
A umial by ktos tak przeprogramować mój projekt abym mógl grać przez hamachi???
________________________
=====PROJEKT=====
Ogólnie- Ok.70%
Grafika- 80%
Skrypty- 60%
Dzwięki- 100%
Gra Online- 60%
 
 
AvK 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 16
Wysłany: Pią 02 Mar, 2012 10:09
Nie rozumiem tu niektórych ledwo po rejestracji jeszcze bardzo RM nie opanowali a już chcą się brać za MMO...

Czy nie wiecie że takie pomysły w więkosci spalą na panewce, żeby cokolwiek zrobić musicie najpierw mieć umiejętności i wiedzie na temat tworzenia i reklamowania takich gier.
Następnie musicie zdobyć silnik MMO gdzie pierwszym wyborem bedzie pewnie Eclipse Standart 2.7 bo jest za darmo...jednak jak się obsługuje?
Po kilku dniach i spamowaniu podacie się i przestaniecie bawić sie w "Twórce"...

Jeśli chcecie coś tworzyć zacznijcie robić gry w RM i nie twórzcie zapowiedzi po 2 dniach kiedy już macie masę skryptów i dwie mapki z RTP.
Oczywiście nie zabraniam robić MMO ale zdobądz cie troche doświadczenia najpierw a nie proście aby ludzie z forum zrobili za was nowego WOW'a.

Dziękuje za uwage :-)
 
 
Marcelol 



Dołączył: 28 Gru 2011
Posty: 4
Wysłany: Nie 04 Mar, 2012 17:30
Jak już odkopaliście ten temat to ja coś napisze:) W robieniu amatorskich mmo siedzę już kawałek czasu, wcześniej robiłem troche w RMXP ale bardziej jednak mnie ciągnęło do gier internetowych. Próbowałem takze robić takową w RM, ale doszedłem do wniosku, że nie ma to sensu. Rpg Maker został stworzony do gier rpg więc robienie w nim mmo na pewno nie będzie dobrym rozwiązaniem. Poszukałem troche na forach o rmxp i dowiedziałeś się o istnienu takich programów jak Eclipse, nie zrobisz w nim wow'a etc. ale z powodzeniem zrobisz gierkę 2D, w która będzie grała duża ilość osób. Edytuje się tą grę podobnie jak w rmxp, masz map editor, item ed., spell etc. Znalazłem wtedy też link, [url]cllpsd.pl[/url] zacząłem tam zagląda- teraz jestem adminem. Jeżeli chcecie się czegoś dowiedzieć o tych silnikach, wbijajcie, mamy masę tutoriali i pomocnych userów:)
 
 
Marcelol 



Dołączył: 28 Gru 2011
Posty: 4
Wysłany: Pon 05 Mar, 2012 08:21
Eclipse, o któr6ym ty mówisz to nie tylko kompilator javy:) To środowisko dla wielu wielu języków. Tak samo silniki 2d są różne:
Eclipse Origins,
Eclipse Evolution,
Mirage Creation,
Elysium Diamond etc.;)
Zapraszam na clllpsd.pl tam dowiecie się więcej:D
 
 
Defix24 



Dołączył: 03 Cze 2012
Posty: 4
Skąd: Wyspa fantasy
Wysłany: Nie 03 Cze, 2012 04:20
Jestem tutaj nowy więc się przywitam dzień dobry.
Tworzenie gier nie jest taką prostą sprawą jak wam się wydaję, trzeba prze de wszystkim umieć programować.
Raz słyszałem że istnieją jakieś pliki rpg maker online, natomiast nie wiem czy to działa czy nie działa, więc nie jestem w stanie tego odpowiedzieć.
Moim zdaniem stworzenie serwera online w programie rpg maker jest nie prze widywane i chyba nie da się tego wykonać.
Są podobnego pokroju silniki eclipse, o których w wcześniejszych postach była takich jak :
- Mirage Creation
Najlepszy silnik z pokroju eclipse, został przerobiony przez Mark' a.
Ten silnik ma wbudowaną grafikę directx 8.
- Crystalshire DE
Jest to silnik gry crystalshire, który Robin udostępnił w paczce bundle a także ten silnik został udostępniony na echostorms, również ma wbudowaną grafikę directx8.
- Eclipse Origins 2.0
Ten silnik stworzył Robin Perris, niestety jest napisany w dx7.
- Eclipse Origins 1.0
Silnik tworzony przed wyjściem wersji silnika eclipse origins 2.0.
Eclipse Evolution 2.7, 1.0
Te wersje silników eclipse evolution dawniej były rewelacją w developingu gier, dużo wychodziło na nich gier, jedną pamiętam monfle online i aphelion online - silnik eclipse evolution 1.0. A w dzisiejszym dniu PeriHelion.
- Elysium Diamond
Nie będę wspominał i opowiadał o tym silniku bo zapewne znacie owy silnik :)
Znam różne gry margonem, my fantasy, my mafia, aphelion online, ale znudziły mi się więc czekam aż znajdzie się mądry i stworzy porządną grę 2d :D
________________________
Defix24
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene