Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Sztuczki, triki i porady...
Autor Wiadomość
Valdali 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 421
Skąd: Reykjavik
Wysłany: Wto 25 Sty, 2011 20:13
Angius napisał/a:
Cosik ode mnie:
Cytat:
1. Rozpisz na kartce statystyki i cenę broni i pancerzy, najlepiej w tabelce. Potem i tak przy wpisywaniu pozmieniasz to, ale zawsze będzie jakiś punkt odniesienia.
2. Staraj się omijać banały - nie każdy bohater musi być sierotą o magicznych zdolnościach, który jest wybrany by ocalić świat.
3. Pozwól sobie na odrobinę humoru, żartobliwy dialog czy opis przedmiotu z pewnością urozmaici grę :)
4. Staraj się tworzyć w miarę realne questy - nikt nie da ci Pradawnego Ostrza Chaosu za zabicie dziesięciu myszy...
5. Staraj się mieć jak najmniej domyślnych rzeczy. Zrób grafikę tytułową, zmień window, daj innego bohatera niż Ralph, najlepiej zrobionego choćby w makerze.
6. Jeśli nie masz facesetów dla każdej postaci, a chcesz odróżnić wypowiedzi bohatera od wypowiedzi NPC, niech NPC wypowiada się na ciemnym tle, a bohater w zwykłym okienku.
7. Twórz elastyczny świat - stosuj przełączniki, zmienne, by bohater, który zabił wodza Orków nie mógł wejść do ich obozu, a ten co darował mu życie miał wyższe ceny w obozie wojskowym. Dobrze jest też przygotowac kilka wariantów dialogów od tego zależnych.
8. Staraj się tworzyć nieliniowo, stwórz w miarę otwarty świat z wieloma mniejszymi zadaniami pobocznymi i różnymi drogami do obrania.
9. Nie twórz "płaskich" postaci. Niech każdy NPC ma za sobą kawałek życia. Niech rybak nie będzie tylko rybakiem siedzącym na brzegu rzeki - niech ma rodzinę, pasję, marzenia...
10. Niech każdy "mówi" odpowiednio. Jeśli jakąś postacią jest starzec, wtrąć czasem "hę?", lub zwroty typu "młodzieńcze", "za moich czasów". Odwrotnie w przypadku dziecka - używaj dźwiękonaśladownictwa: "Plosię pana, ma pan ciukiejki?"

I to chyba na razie tyle, co wpadło mi do głowy :)



Oh my good! To jest boskie! Może jestem tępy i sam tego nie rozkminiłem ale troche mi to dało do myślenia nad moim projektem. Te rady napewno sie przydadza
pozdr
________________________
Moje anime w RPG Makerze. Zapraszam!
ZOBACZ :!: :!: :!:
Spoiler:

Moimi Mistrzami i Wielkimi Nauczycielami są: Melvin i Angius!

Dziennik Krejzolów:
Ayene
Angius
Melvin
Yoroiookami
CrasheR
Finwe

Moi ziomale :D

 
 
 
 
Tenac666 




Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 49
Wysłany: Sro 03 Sie, 2011 15:49
Cytat:
"Plosię pana, ma pan ciukiejki?"
MI to się skojarzyło z Neriel (Nel) z Bleach"a
 
 
Finwe 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 34 razy
Dołączył: 30 Lip 2011
Posty: 322
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 20 Wrz, 2011 18:18
Dobrze jest zrobić jakąś klasę drugorzędną. Np.
Wiadomość:Czy chcesz zmienić klasę na klasę drugorzędną?
Ustaw zmienną "EXP klasy1" na dotychczasowy exp gracza.
Zmień klasę, level na 1, i najlepiej charset.
I zrób to samo w drugą stronę.
 
 
 
PaayJer 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 86
Wysłany: Nie 23 Paź, 2011 12:32
Jeśli udostępniasz grę zmień rozmiar pliku usuwając niepotrzebne grafiki i muzyki.
________________________
Tutki od PJ!!!
[Kurs 1] Kliknij tutaj!
[Kurs 2] Kliknij tutaj!
[Kurs 3] Kliknij tutaj!
[Kurs 4] Kliknij tutaj!
 
 
Vrona 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Wrz 2011
Posty: 236
Skąd: ty się tu wziąłeś?
Wysłany: Nie 23 Paź, 2011 15:59
Wrzucasz grę do udostępnienia?Zadbaj o jakiś dobry serwer.Polecam MediaFire.
________________________
Pomogłem daj "Pomógł",BIJAAACZ!



 
 
Yaslon 




Preferowany:
RPG Maker 2003

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 33
Wysłany: Pon 24 Paź, 2011 16:15
Jak wiadomo, pliki muzyczne, a przede wszystkim empetrójki potrafią znacznie zwiększyć wagę projektu. Jest jednak prosta sztuczka, która pozwala odciążyć dowolny plik muzyczny dwukrotnie! Wystarczy zwiększyć dowolnym programem muzycznym prędkość muzyki o 100%, np. w Audiocity będzie to
efekty -> zwiększ prędkość -> 100%
Zmniejszy to długość pliku dwukrotnie, tym samym zmniejszając wagę.
By w makerze plik odtwarzany był normalnie wystarczy w opcjach odtwarzania muzyki ustawić prędkość (pitch czy tempo zależnie od wersji) na 50%.

Na pomysł wpadł Ludzix, Mertruve (lub skądś to ściągnął). Po więcej tego typu ciekawych porad zapraszam na rmxp.pl!
 
 
Amelanduil 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Wrz 2011
Posty: 464
Wysłany: Pon 24 Paź, 2011 16:28
Porada ode mnie:
Jeśli gra ci się nie odpala, przekopiuj z czystego projektu plik game.rvproj
W moim przypadku działa, nie musisz kopiować wszystkiego na nowy projekt. Jedynie mapa, na której ostatnio był odpalony maker, może być pusta.
________________________
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
"A jeśli... Boga nie ma, to co z ciebie za szatan?"
 
 
 
Angius 

Nie wkurzać



Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 104 razy
Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 1276
Skąd: wROCK
Wysłany: Pią 04 Lis, 2011 16:21
Staraj się wszelkie sytuacje w grze przedstawiać w miarę realny sposób. Jeśli bohater trafia do więzienia nagi i pobity, niech nie wyrwie krat i nie udusi strażnika wyprutymi szczurzymi jelitami...

Jeśli walczysz z bossem niech będzie on nieco trudniejszy, niech wymaga sposobu na pokonanie go - osinowy kołek na wampira, wiadro wody na ognistego Djina...

Jeśli kodujesz jakiś projekt - koduj jego kopię. Czy wbudowany encrypter, czy zewnętrzny może zawsze coś namieszać.
________________________
"Na trolla pewne są tylko dwie pewne metody, jedna samopowtarzalna i druga, wymagająca przeładowania ręcznego."


 
 
Makaron600 



Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 3
Wysłany: Nie 15 Sty, 2012 17:19
Jeśli potrzebujesz dłuższej opcji w okienku wyboru niż pozwala na to program, jest na to prosty sposób.

Efekt:

Aby zmieścić jeszcze więcej tekstu w jednej odpowiedzi, wystarczy zmniejszyć rozmiar czcionki.
 
 
BezimiennyKot1 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Lut 2012
Posty: 36
Skąd: Equestria
Wysłany: Czw 21 Cze, 2012 09:22
Moja rada: usuń wszystkie bronie, pancerze oraz przedmioty i stwórz własne :mrgreen:
________________________
Pomogłem? Daj "Pomógł"


Spoiler:

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene