Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zapowiedź gry "Elementar of Eden"
Autor Wiadomość
MrDawnok 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 217
Wysłany: Sob 23 Cze, 2012 08:19
Cytat:
Fragment Edenu! Widzę, że ściągasz także z Assassin Creed :O


Czy teraz rajski ogród będzie się każdemu kojarzył z AC!

Gra kojarzy mi się(z nazwy) z Eden Eternal!
________________________



http://www.forumgalonum.pun.pl/viewtopic.php?id=5

"Bliski przyjaciel, czy to nie właściwe określenie dla kogoś, kto już przestał być bliski?"
 
 
 
Angius 

Nie wkurzać



Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 104 razy
Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 1276
Skąd: wROCK
Wysłany: Nie 24 Cze, 2012 00:57
Jakaś epidemia amnezji, że nikt nie pamięta, kim jestem? :roll:

Fabuła... Hmm... Bitwa pod jaskinią? Wyobrażam to sobie jako dwie grupy australopiteków naparzających się maczugami i pięściakami.
Została tylko jedna osada i teren jakiejś gildii? Noo... To to była jakaś bitwa pod jaskinią, czy wojna światowa, która wyniszczyła cały glob? Poza tym, oklepane motywy - jesteś wybrańcem, jednym z niewielu ocalałych, musisz uratować świat, bla bla bla, ale najpierw wybij szczury w mojej piwnicy. I już widać wątek romantyczny na pierwszy rzut oka.

Mapy. W titlu przynajmniej coś pokombinowałeś, to się chwali. Ale zmieniłbym battlesystem przynajmniej na proste sideview (RSSBS), albo chociaż dorzucił tła walki. Co do mapy "miasta"... Brak. Mi. Słów.
________________________
"Na trolla pewne są tylko dwie pewne metody, jedna samopowtarzalna i druga, wymagająca przeładowania ręcznego."


 
 
lolek 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Maj 2012
Posty: 34
Wysłany: Nie 24 Cze, 2012 03:23
Angius napisał/a:
Jakaś epidemia amnezji, że nikt nie pamięta, kim jestem?


Twórcy gniotów na pewno chcieli by zapomnieć :mrgreen:
________________________
ignorowani: master miller; Han Solo; Justin Biber
 
 
kolkav5 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Gru 2011
Posty: 76
Wysłany: Nie 24 Cze, 2012 18:50
Co wy gadacie?
Anigus to nie jest taki straszny krytyk.
Ja też jestem nazwanym przez Anigusa "Gniotem" :shock: .
A jakoś go pamientam i nie uważam, że to taki krytyk.
Co innego myślę o Diablo... :evil:
:-/
PS:Jak się robi tła walki :?:
________________________
Jeśli pomogłem daj "Pomógł"

Bardzo proszę oceniajcie http://www.ultimateam.pl/viewtopic.php?t=9314

Znowu Powracam!
 
 
Roki132 



Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 91
Wysłany: Nie 24 Cze, 2012 20:52
Cytat:
Anigus

Nie znam gościa... Za to znam zajefajowego gościa, który ,,zgnioci każdom grem,, Angiusa.
________________________
Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Piramida!

 
 
 
Diablo 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 155
Wysłany: Nie 24 Cze, 2012 21:58
Hah. W pewnym sensie pochlebia mi to ze uwazasz mnie za wiekszego krytyka od Angiusa ^^ Ale jak wspominal Angius - bitwa pod jaskinia w ktorej jaskiniowcy zaje**** caly prawie swiat drewnianymi maczugami bo walczyli dla bananow xD
________________________



 
 
Feniks 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
2 gry

Pomógł: 62 razy
Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 511
Wysłany: Nie 24 Cze, 2012 23:12
Bosz... Teraz wszyscy ,,pseudo-znawcy" będą ,,czcić" Angiusa. No, ale to chyba dobrze, jeśli jest znany wśród ,,takiego" grona osób ^^
Ale nieważne...

Co do tematu.
Spoiler:


Fabuła:
Czterysta lat po wielkiej "Bitwie pod Jaskinią".


Mogłeś to rozwinąć jako historie, ale rzadko widuje gry, w których opisana jest jakaś historia, więc naturalnie to przemilczę.

Spoiler:

Została tylko jedna większa osada ludzka i teren gildyjny. Reszta została skażona przez tajemniczą zarazę. Cała technologia padła... Jeden człowiek. Nie wiedział co go czeka. A to właśnie on, miał wszystko odmienić.


Przetrwała tylko jedna większa osada, w której przebywają ludzie oraz mały/duży(opcjonalnie) teren gildyjny. Pozostałe żywe istoty/Pozostali ludzie zostali skażeni przez nieznaną nikomu zarazę, która przemieniła ich/wzbudziła w nich/sprawiła, że(wiesz... Wypadałoby to opisać, chociaż w skrócie, jeśli to ma być opisane w grze)[...]To właśnie przez nią cywilizacja upadła. ,,Jeden człowiek, który nie wiedział co go czeka... A to właśnie on miał wszystko odmienić" - to zdanie jest niepotrzebne i nie ma sensu.

To właśnie przez nią cywilizacja upadła, pozostał tylko jeden żywy do tej pory świadek tego wydarzenia, teraz nie wie, jakie los rozda karty, a to on ma wszystko odmienić... - Jak dla mnie brzmi nieco sensowniej... Ale nie winie ciebie za napisanie takiej, a nie innej fabuły. Sam ich idealnie nie pisze, ale przynajmniej się staram, no nieważne :-P

Spoiler:

Imię: na początku ??? (sam wybierasz)
Wiek: ???
Gildia: tak samo jak imię
Cechy: romantyk, pracowity.

Imię: Adrian
Wiek: 50 lat
Gildia: Nekromanci
Cechy: (tajemnica) :-P

Imię: Alice
Wiek: 25 lat
Gildia: Najemnicy
Cechy: żarłok, :lol2: przyjazna



Imię: wystarczy - (Sam nazywasz)
Wiek: Nieznany(z drugiej strony dziwne, że główny bohater nie wie, ile ma lat, ale spoko)
Gildia: tak samo jak imię - Eeeeeeee...? (Nazwijmy Siebie tak(domyślam się, że jest limit liter, ale co tam: TYLKOPAJACZETWORZOMGIERY)... Wysil się i nazwij ją jakoś, np. nazwiskiem głównego bohatera.
Cechy: romantyk, pracowity - Romantyczny, pracowity

Imię: Adrian - bardzo mrooooczne imię...
Wiek: 50 lat
Gildia: Nekromanci - a to nie czasem profesja? Ym.. Ok :shock:
Cechy: nieznane/tajemniczy/odziany w tajemnice...

Imię: Alice(Jeśli to polska gra, odpowiedniej brzmi Alicja, ale jak kto woli...)
Wiek: 25 lat
Gildia: Najemnicy - to też profesja -.-[...]Nazwij te gildie jakoś :roll:
Cechy: Żarłok, przyjazna - a.. Aha?[...] Przyjazna, ok. Żarłok? Czy tylko mi to nie pasuje do cech człowieka, czy jest po prostu źle sformułowane? :-/ Sam nie wiem jak to inaczej nazwać, ale jak dla mnie to naprawdę nie pasuje do cech, raczej do cech charakterystycznych lub rozpoznawczych danej osoby, ale nie jestem pewien.
(opisów się nie czepiam)

Naturalnie z czasem przestane czepiać się map, ale to głównie przez takich ,,twórców" jak Ty. Powiem tak, grałem już w gry(na rma oczywiście) w których mapy wiały nudą i pustką, ale mapy twojego pokroju nigdy nie przekroczą minimum wyobraźni ludzkiej. Przypuszczam, że robisz sobie jaja z ludzi pokazując takie mapy. Dlaczego tak uważam? Hm... Jak dla mnie każdy normalny... Nie. Nawet nienormalny człowiek, posiadający minimum wyobraźni(chociaż jak dla mnie każdy posiada jej tyle samo, tylko nie każdy chce w to wierzyć) pomyślałby, że jesteś albo totalnym zerem - jeśli chodzi o wyobraźnie, albo po prostu sobie żartujesz z innych - niestety, to nie jest ani trochę zabawne. I nie obchodzi mnie to, czy to twój pierwszy, czy setny projekt, takie mapy możesz sobie... No z względów grzecznościowych nie dokończę.
(Wiem jak to jest robić pierwszy raz mapy w rmie, ale nawet ja starałem się więcej w nich umieścić niż jeden domek)

Lartarin starała się nieco dodać ci otuchy, bądź obronić cię przed pseudo-znawcami, jednak patrząc na taką mapę naprawdę nie wierze, że pisała to szczerze... Jednak zapewne tak było. Sam nie zwracam uwagi za bardzo na mapy w innych produkcjach(w swoich owszem) Ale jak napisałem wyżej - to jest albo żart, albo porażka wyobraźni ludzkiej(dwa domki, trzy domki + uliczka, to już coś)

Spoiler:

PS. Twoje komentarze naprawdę zniechęcają do robienia gry :lol2:

Chyba faktycznie za wcześnie wrzuciłem to na światło dzienne...


Ten jego komentarz zawiera trafne pytania na temat twojej gry, jednak dwa(tyle dostrzegłem)
pytania nie mają sensu, a jedno z nich jest wyssane z palca:
Spoiler:

Został jeden człowiek? To jakim prawem istnieje całe miasto :shock:
Jaka bitwa? O co? O banany? O kobietę? O kubek wody?


Po pierwsze, od kiedy osada to miasto? Po drugie, gdzie on napisał, że ZOSTAŁ JEDEN człowiek?
Zaś co tyczy się pytanie o bitwę, wiesz... Może autor chciał to opisać w różny sposób w grze, np. historia starca lub w intrze obrazkowym... Ech, zero myślenia i 100% psucia zabawy.
(AUTOR POWINIEN ZWRACAĆ UWAGĘ NA TAKIE PYTANIA...)

I tak, faktycznie za wcześnie wrzuciłeś ,,to" na światło dzienne. To nie tak, że nie jest ci pisane robienie ciekawych gier, bo każdemu jest to pisane, jeśli tylko naprawdę tego chce. I to nie jest tak, że nie wstawia się pierwszych gier... Pierwszą grą powinno nazywać się produkcje, którą bierze się poważnie, to jest pierwszy projekt, który i tak zostanie olany, a trenować będziesz na kolejnych. To jest podstawowy błąd, w jaki sposób ,,twórcy" oceniają nowych, a nowi nazywają swoje projekty - takie jest moje zdanie.

Parę słów ode mnie do autora:
Słuchaj, to nie jest tak, że źle zrobiłeś wrzucając swój pierwszy projekt tutaj, jednak nie każdy poważnie podejdzie do opinii, większość na tym forum to dzieci, chociaż sam ,,dorosły nie jestem", ale potrafię przypomnieć sobie swój pierwszy projekt i zrozumieć chęć podzielenia się z kimś pierwszym tworem. Na pewno z czasem sam zobaczysz, że tworzysz coraz lepiej i ładniej, jednak nie przyjdzie to samo, musisz w Siebie uwierzyć i się naprawdę postarać. Nie raz już się przekonałem, że jak czegoś naprawdę pragniesz i się starasz, to to osiągniesz. Nie daj się zniechęcić do tworzenia projektów, gier, bo zazwyczaj ci krytycy sami niczego nie stworzyli, ale faktem jest, że robią swoje produkcje coraz lepiej. Nie przesadzaj również z światem gry, bo fabuła może być owiana tajemnicą w małej osadzie, ale jednak może zaskoczyć gracza. Jak dla mnie każdy nowy twórca, tak samo Ty, możesz stworzyć coś naprawdę fajnego i ładnego(wizualnie) - chociaż pamiętaj, że strona wizualna jest na drugim miejscu, to już zależy od upodobań twórcy, jednak staraj się wypełniać ją(stronę wizualną projektu/gry) tak, aby gracz odczuł tutaj chociaż minimum wyobraźni.
Więc staraj się i ruszaj do przodu, nie zwracając uwagi na krytyki wyssane z palca, ale zwracając uwagę na rozsądną i pomocną Tobie opinie - nawet krytyczną.

Parę słów do/dla tego forum(użytkowników):
Tutaj powinno się wrzucać, może nie cały czas pierwsze projekty, ale któreś z kolei tak, po to, aby poznać opinie świata na temat robionych projektów. Jeśli ktoś wrzuca pierwszy projekt, to nie gnójcie go, chyba, że robi sobie z was jaja. Jeśli wam się to nie podoba, to olejcie ten temat i róbcie swoje ,,wielkie produkcje", jeśli już musicie krytykować i gnoić - jak chamy, to róbcie to chociaż prawidłowo i czytajcie uważnie co jest napisane w pierwszym poście prezentującym projekt. Może Wy nie wrzucaliście swoich pierwszych projektów na forum, większość z was nawet nie myślała, że się w to wciągnie, po prostu chciała coś stworzyć, a jeszcze inni nie mieli pojęcia, że jest o tym programie jakieś forum, kiedy robiła swój pierwszy projekt. I jeśli Waszym zdaniem zgnoić kogoś lub po prostu się z niego pośmiać jakoś was wyróżnia - to się mylicie :shock:

PS:
Spoiler:

Wszystko może się jeszcze zmienić.


Trzymam kciuki :->

Trochę długi post, ale to tyle ode mnie.

Pozdrawiam :-P
________________________

 
 
Konfundus 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 39
Skąd: Verra w Helladonie
Wysłany: Nie 24 Cze, 2012 23:52
Opiszę to w 7 slowach:
"TWÓJ POST JEST DŁUŻSZY OD OPISU GRY!" Nawet 3-4 razy, ale widzę, że wszystko ująłeś :P.
 
 
 
kolkav5 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Gru 2011
Posty: 76
Wysłany: Pon 25 Cze, 2012 08:57
HAHAH!
Co racja to racja. :) :-D
________________________
Jeśli pomogłem daj "Pomógł"

Bardzo proszę oceniajcie http://www.ultimateam.pl/viewtopic.php?t=9314

Znowu Powracam!
 
 
Angius 

Nie wkurzać



Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 104 razy
Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 1276
Skąd: wROCK
Wysłany: Pon 25 Cze, 2012 15:36
Hmm, sądząc po postach, w których wyrażane jest stanowisko, że powinniśmy wspierać nowych twórców, bo my też kiedyś zaczynaliśmy od gniotów to już wiem, dlaczego ja wszystkie tego typu gry gnoję... Mój pierwszy projekt nie był gniotem :aww:
________________________
"Na trolla pewne są tylko dwie pewne metody, jedna samopowtarzalna i druga, wymagająca przeładowania ręcznego."


 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene