Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Avatar Quest death of the king
Autor Wiadomość
Legendarny 




Preferowany:
RPG Maker 2000

Dołączył: 17 Gru 2010
Posty: 19
  Wysłany: Pon 30 Kwi, 2012 16:23
Avatar Quest death of the king
UWAGA: W tej grze postaram się wstawiać jak najmniej nie RTP'owych grafik gdyż sama gra ma być właśnie RTP'ówką. Jednak mogą zdarzyć się wyjątki. Muzykę za to postaram się wstawić nie RTP'ową Gra ma 2 pomysły zaczerpnięte z ultimy:
-Nazwa głównego bohatera (Avatar)
-Twórca gry jako król krainy.

Opis:

Gra ma być prostą RTP'ówką, którą robie bardziej dla zabawy. Postanowiłem ją pokazać innym aby powiedzieli mi co o niej sądzą. Jednak gra oprócz zaczerpnięcia dwóch pomysłów z Ultimy jest inspirowana... jeśli chcecie wiedzieć czym spójrzcie na dół. Gra oprócz dialogów będzie zawierała opisy

Fabuła:
Spoiler:

Świat jest złożony z czterech elementów, ognia, wody, ziemi, wiatru. Jednak dawno temu istniał jeszcze jeden, zwany piątym. Był on tak potężny, że każdy kto próbował go opanować, umierał. Tak było zanim nadszedł Avatar, pierwszy który tego dokonał. Wtedy nadeszły kości, nie do końca wiadomo czym były. Zarażały jednak całą krainę, zabijając ludzi, niszcząc domy i żyzne pola zmieniając w pustkowia. Zanim Avatar ich nie przegonił. Został on bohaterem ludzi, jednak zniknął a pozostała o nim legenda. Wtedy pojawił się kolejny, i kolejny, i kolejny. Avatarowie pojawiali się dzierżąc legendarny miecz ratując świat. Lata później król Legend zjednoczył wszystkie królestwa i ogłosił się władcą świata. Jednak zachorował, i o królestwo zaczeli walczyć ambitni dowódcy. Wtedy ich zamieszki przerwał powrót kości łaknących tego co kiedyś zostało im odebrane



Inspiracja:
UWAGA SPOILERY!!!
Spoiler:

Inspiracją dla tej gry była... moja własna wyobraźnia. Pewnie wielu z was miało pewną myśl której nie mogliście się pozbyć z głowy, tak miałem i ja. Jednak ja mam okropnie dziwna i rozbujala wyobraźnie, kości były jednymi z takich myśli. Najpierw wyobraziłem sobie kraine, w głowie pokazał mi się obraz. Potem bez mojej inicjatywy wyobraźnia wykształtowała kościsty "zamek" lub bardziej "gniazdo" które zaczeło się rozprzestrzeniać pochłaniając wszystko co wymyśliłem. Nie mogłem się tego pozbyć, i nie przespałem nocy gdyż te myśli z jakiegoś dziwnego powodu nie dawały mi spać.



Screeny:

Spoiler:



Kawałek sekwencji ucieczki

Na zewnątrz kościoła.

Wewnątrz kościoła




Jak na razie używam muzyk RTP'owych i kilku z Castelvanii, ale myśle że większość RTP'owych zostanie prędko zastąpiona.
 
 
overhill 




Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 55
Wysłany: Pon 30 Kwi, 2012 18:50
Screeny są słabe. A to co ma imitować wnętrze kościoła, to raczej żart - no offence, ale te ściany są przecież źle zrobione. I te drzwi.. :roll:
Sama zapowiedź też nie powala, jakby robiona na odwal.
________________________
 
 
 
Legendarny 




Preferowany:
RPG Maker 2000

Dołączył: 17 Gru 2010
Posty: 19
Wysłany: Pon 30 Kwi, 2012 18:56
Grzecznie mówiąc nie miałem pomysłu aby to wszystko opisać. Te ściany zostaną takie jakie są, wnętrza po prostu MAJĄ tak wyglądać. Screeny wyglądają słabo gdyż tak nie pokazują jeszcze niczego ciekawego. Wnętrza będą zawsze robione w ten sposób, po prostu chce aby w ten sposób wyglądały. Tak, te drzwi także.
________________________
Celestia Royal Guard
 
 
tata_dilera 



Dołączył: 04 Maj 2012
Posty: 3
Wysłany: Pią 04 Maj, 2012 15:03
JAK DLA Mnie zapowiada się świetny klimat i zachowaj grafikę w takim tonie będzie popis dla wyobraźni i klimat w stylu rtpowej stylowej kreatywności. Czasoprzestrzeń 1 miało sporo klimatu, a było na RTP tak samo jak gry tworzone przez REPA dodawane do rpgmakera krótkie i zabawne oparte na prostej i zrozumialej fabule i śmiesznych dialogach. Były krótkie i bardzo klimatyczne. Nie rozumiem tylko co to jest AVATAR, ale już nie mogę się doczekać gry. Czekam na jakieś wyjaśnienia w opisie bo AVATAR brzmi to sztucznie. Jak ktoś nie chce grać niech się nie wypowiada. Mi taki klimat odpowiada i uważam, że autor ma styl, którego nie należy burzyć. Oldschool pełną gębą. Spoko
 
 
Legendarny 




Preferowany:
RPG Maker 2000

Dołączył: 17 Gru 2010
Posty: 19
Wysłany: Pią 04 Maj, 2012 17:58
Samo nazewnictwo Avatara zostanie wyjaśnione. Sam tryb fabularny będzie naprawde krótki, mam zamiar skupić się głównie na dodatkowych Questach.
________________________
Celestia Royal Guard
 
 
overhill 




Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 55
Wysłany: Pią 04 Maj, 2012 20:46
Okey, ale pewien styl i logikę w budowaniu pewnych rzeczy należałoby zachować i nie zwalać tego na 'styl' mappowania.
________________________
 
 
 
Diablo 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 155
Wysłany: Wto 22 Maj, 2012 13:27
Gra zbyt kojarzy sie z LunaTera. Ostatni screen- katastrofa. Sciana to sufit a sufit to sciana i okna wewnarz budynku O.o Sorry ale nie uwazam zeby to byla nawet srednia gra.
________________________



 
 
rubymaster 



Dołączył: 22 Maj 2012
Posty: 1
Wysłany: Wto 22 Maj, 2012 22:35
Trzymam kciuki widać wkład wyobraźni. Brakuje tego obecnym początkującym makerowcom. Tylko tak dalej, ciekawy styl widać, że jest tu wyobraźnia.
 
 
Legendarny 




Preferowany:
RPG Maker 2000

Dołączył: 17 Gru 2010
Posty: 19
Wysłany: Pią 25 Maj, 2012 18:57
Doom, wiem że powinno się używać tej grafiki do tworzenia sufitu, ale chciałem aby wnętrza tak wyglądały. Wiem że dla wielu jest to głupota, ale taki styl akurat mi się podoba.

Przepraszam ale nie moge znieść robienia tej gry na RPG Tsukuru, postanowiłem że zrobie ją na innych RPG makerze.

Przepraszam też za doublepost ale edytowania nie podświetla.
________________________
Celestia Royal Guard
Ostatnio zmieniony przez Nhadala Nie 01 Lip, 2012 13:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Finwe 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 34 razy
Dołączył: 30 Lip 2011
Posty: 322
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Nie 01 Lip, 2012 12:21
Tak wiem, odkop itp. itd.
Ale czy mógłbyś powiedzieć na jakim RM-ie zrobisz tą
grę? Bo inspiracja Ultimą jest duża i to mi się podoba ^^
Jak mówiłem - chcę informacji o dalszym losie gry, pewnie
niektórzy też są zainteresowani.
PS: A co z 8 cnotami? Bo w samej Ultimie odgrywają wielką
rolę i ciekaw jestem czy je tu zrobisz.
 
 
 
Legendarny 




Preferowany:
RPG Maker 2000

Dołączył: 17 Gru 2010
Posty: 19
Wysłany: Pią 20 Lip, 2012 20:45
Nie, nie ma żadnych cnót w grze. Przez pewien czas zastanawiałem się w jakim RPG makerze to zrobie, i postanowiłem że zrobie to w VX (nie w Ace bo Ace mnie bardzo wkurza). Ogólnie inspiracja Ultimą to tylko nazwa Avatar.
________________________
Celestia Royal Guard
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene