Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: SaE
Sro 21 Lis, 2012 10:58
MMO - Ktoś umie zrobić?
Autor Wiadomość
kinng 



Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 9
Wysłany: Sro 01 Sie, 2012 09:40
MMO - Ktoś umie zrobić?
Jestem początkującym rpg makerowcem i gubię się w skryptach. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć krok po kroku jak zrobić z danego projektu grę MMO (bo wiem, że się da). Zależy mi na tym.
 
 
Zazombik 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 19 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 120
Wysłany: Sro 01 Sie, 2012 10:45
Da się we wcześniejszych makerach (skrypt(działający) jest do VX i XP), ale powtarzam: To nie ma najmniejszego sensu !
Po pierwsze:Jesteś poczatkującym, więc na pewno nie dasz sobie rady z ogarnięciem skryptu, a co dopiero z konfiguracją.
Po drugie:Nawet gdy ktoś ci to zrobił, przygotuj się na mnówstwo bugów i w porywach do 20 osób na serwerze.
Jesli zamierzasz zrobić "drugie Margo" to sięgnij lepiej po Eclipse.
________________________



 
 
cj2 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 261
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro 01 Sie, 2012 11:00
Jak wyżej. Wszystkim osobom które przyszły tu zainspirowane Margonem się nie udało. No praktycznie wszystkim, ale jak chcesz już stawiać tą grę, potrzebujesz serwera, silnika i innych rzeczy. A w Margonem były tylko tekstury z XP'ka nic więcej.
________________________
Porady dla twórców gier
Nie ma śniegu, a zgubiłem normalny avatar :I
 
 
sled 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 93
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Sro 01 Sie, 2012 15:35
Wg mnie wypowiedzi powyżej ujęły wszystko co trzeba Ci wiedzieć w tej kwestii-powiem wprost-założenie gry mmo nie jest takie proste jak stworzenie gry w makerze i to niezależnie czy projektujesz ją z w rpg maker czy eclipse (choć oczywiście jest różnica w stopniu opanowania) czy też nawet w jeszcze inny sposób. Margonem ma TYLKO grafiki z RPG MAKER XP, a nie powstawał w nim... do tego dolicz koszty utrzymania serwera bo grać w cokolwiek gdzie raz na 25sekund wyskakuje reklama proszku do prania niema sensu (mówiąc krótko-odradzam darmowe serwery bo tylko odstraszysz tym swych niedoszłych graczy).
Niemniej jeśli nadal cb nie odstraszyłem mimo to powiem krótko-google nie gryzą ;-)
Wpisz sobie tworzenie gier 2d, 3d czy coś w ten kształt a zrozumiesz zapewne skąd się wzięło nasze podejście-baa, nawet gry via sądzę iż mogą stanowić dla cb wysoką poprzeczkę (sam próbowałem xD)
Tak czy inaczej oczywiście życzę powodzenia (spokojnie-to nie sarkazm) ;-) i przepraszam że tak zagmatwałem w odpowiedzi, ale mam nadzieję że zrozumiesz co miałem namyśli^^
 
 
Danieo 



Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 13
Wysłany: Czw 02 Sie, 2012 20:16
Rzucasz się na głęboką wodę , tak jak ja z 2 lata temu usiłowałem zrobić grę 3D w CryEngine, potem troszke w flashu się bawiłem ale uznałem ,że robienie gier w RPG Makerze jest prostsze ,ale nie aż tak. Musisz znać przynajmniej podstawy skryptowania żeby zrobić chociaż interesującą grę a co dopiero MMO.
 
 
Fir3 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Dołączył: 09 Lip 2012
Posty: 12
Skąd: Cyberpunk
Wysłany: Pią 03 Sie, 2012 15:39
MMO zrobić nie jest trudno jeśli masz zespół, dobrą fabułe i pieniądze(te ostanie opcjonalnie)
lecz RPG maker nie powstał do mmo mimo że teoretycznie możesz w nim zrobić taką grę to nie dość że będzie miała bugi to serwer będzie niestabilny a kto gra w grę która co 30 sekund wywala...

Jeśli pragniesz naprawdę zrobić MMO to najpierw opanuj podstawy kilku języków, poznaj działanie gry np. nie "strzelasz do kogoś i już" tylko zastanawiasz się jak wywołać animacje, potem ustawić tor lotu kuli a na końcu zmienienie wartości życia przeciwnika.

Osobiście pomagam z początującymi w takich tematach gdyż naprawdę to nie jest trudne a jedynie trzeba trochę zrozumieć.

Eclipse jest świetnym silnikiem do takich prostych zabaw ale ma jeden duży minus...jest w starym jęyku VB6 którego już nie za bardzo warto się uczyć, nie zniechęcam do niego ale lepiej wybrać takie jezyki jak c#, c++ lub Jave(c#+XNA najłatwiej zrobić swoją pierwszą grę)

Mam nadzieje że w jakiś sposób wyjaśniłem tą sprawe ;-)
________________________
Pomagam z:
-Javą
-RMVX
-Skryptami(niektórtymi)
-Systemami OS
-Nauką c#/c++ i Javą

I oczywiście lubię pogadać ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene