Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Klątwa Crothara [ZAPOWIEDŹ]
Autor Wiadomość
Diablo 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 155
Wysłany: Pon 27 Sie, 2012 18:50
Klątwa Crothara [ZAPOWIEDŹ]



Fabuła
Minęło 1200 lat od bratobójczej walki bogów o panowanie nad światem. Zdarzenia tamtych czasów pamiętają już tylko wtajemniczeni magowie. Idarion zwyciężył nad Crotharem. Nie mógł jednak całkowicie go unicestwić, gdyż po walce obaj byli bardzo osłabieni. Idarion wysłał Crothara do innego wymiaru, gdzie nie miał wpływu na świat. Zanim to zrobił, Crothar rzucił na najwyższego sługę Idariona- Arcymaga Ignatusa- "Klątwę Nieskończoną". Nie była to zwyczajna klątwa. Na Arcymaga zaczęły polować demony. Idarion nie miał sił aby ją unieszkodliwić. Podjęto więc próbę ściągnięcia klątwy, lecz ten kto ściągnął klątwę z kogoś, sam stawał się przeklęty. Aby nie dopuścić do tego, aby ktoś usłyszał o klątwie, zmuszono pewnego wieśniaka do przejęcia klątwy, po czy, go zabito w lesie. Podobno jego duch nadal chodzi po tym świecie i czeka na okazję, aby uwolnić się od "Klątwy Crothara"...

Muzyka
The Witcher 2
RTP
Warcraft 3

Bohaterowie
Aris- zwykły farmer, który przez niewiedzę przejął klątwę Crothara. Ginie na początku gry.

Siwris- wojownik na służbie arcymaga Merdariona. Choć uprzejmy to egoistyczny. Kieruje go jedynie chęć zdjęcia klątwy.

Arthur- myśliwy mieszkający nie daleko Alidanu. Opcjonalnie dostępny (zależy od questa, który dla niego wykonamy lub nie). Bardzo polubił Siwrisa.

Screeny
Spoiler:



Parę słów od autora:
Witam. Otóż gra na początku miała być tylko zabawą w RPG XP, lecz pod naporem kolegów, których gra wciągnęła postanowiłem ją zaprezentować. Gra jest robiona na RTP (nie potrafię się bawić tilesetami w RPG XP, dopiero zaczynam), wykorzystuje muzykę, która daje świetny (wg. mnie) klimat. W grze stawiam na fabułę wciągającą choć liniową, gdyż bardziej mi wychodzi to (zajmowanie się fabułą), niż mapkowanie, które oby nie było takie złe. Pozdrowienia! Diablo (dawniej Doom)
________________________



Ostatnio zmieniony przez Avara Pią 31 Sie, 2012 15:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
INRE 




Preferowany:
RPG Maker VX

Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 45
Wysłany: Pon 27 Sie, 2012 20:07
Na poprzednim tilesecie mapki wyglądały lepiej, moim zdaniem jedynie czego im brakowało to klimatu, wyrazistości. Wystarczyło jakieś fogi dać i pobawić się barwą ekranu. Na tym tilesecie będziesz jeszcze musiał poćwiczyć bo średnio to wygląda (ale to tylko moje zdanie).

Fabuła, dla mnie może być, choć nie lubię z opisów oceniać.
Postacie opisane słabo.

Jak zagram to ocenię.
________________________

 
 
Amelanduil 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Wrz 2011
Posty: 464
Wysłany: Pon 27 Sie, 2012 20:10
Fabuła nie ma sensu!
Z opisu klątwy wynika, że sprowadza ona demony na miejsce, na które została rzucona, czyli na każde, które odwiedził arcymag (jak ja nie cierpię tego słowa...). Jeżeli spróbowano ją zdjąć, a zamiast tego się ją przejmowało, to cholera, klątwa ściągała by na przeklętego człowieka stada demonów? Tak samo przeniesienie klątwy na głównego bohatera... Ja tutaj nie widzę ani trochę sensownej fabuły.

Ścieżka audio jest poniżej przeciętnym średniakiem... W skryptach jest zaimplementowany system dnia i nocy (wnioskuję z postu z innej strony), który nie wiem, po jaką cholerę się tam znajduje. Gra przez niego jest strasznie słabo widoczna.
________________________
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
"A jeśli... Boga nie ma, to co z ciebie za szatan?"
 
 
 
Diablo 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 155
Wysłany: Pon 27 Sie, 2012 20:18
INRE, słabo opisuję. Gdy zamieszczę demo będzie na pewno lepiej ;-) Po prostu wole czynić a nie mówić.

Amelanduil, skopiuję ci odpowiedź na post Viuu:

Cytat:
Drogi Darknesssie. Otoz musze ci powedziec ze w sredniowieczu niekiedy nawet krolowie nie byli w szkole. W takim razie tym bardziej wiesniacy. A swiat jest wieeeelki (mowie tu o planecie). Moze klatwa nie dotarla jeszcze na tamte ziemie i nikt o niej nieslyszal? Tu trzeba byc ciut obytym w histori choc przyznam szczerze ze w fabule jest pare luk fabularnych. Co do ludzi to bez szkoly to byli idioci ktorzy nic nie wiedzieli. Nie ma co sie dziwic. Pisalem wyzej czemu. Takze polecam ci nastepnym razem podejsc do gry tak jak patrzy sie na sredniowiecze.

Co do tego ze sciagali klatwe:
Najprawdopodobniej ty tez znalazlybys jakiegos debila co sciagnie z cb klatwe tylko po to zeby zyc normalnie. To sprawa ludzka. Siwris tez znalby takiego glupka gdyby nie arcymag ktory mu kazal zniszczyc klatwe (dialog z arcymagiem w grze). No coz. To chyba tyle. Sry za ortografie ale pisze z telefonu.


Rozważ to!
________________________



 
 
Amelanduil 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Wrz 2011
Posty: 464
Wysłany: Pon 27 Sie, 2012 20:29
Rozważam to!
Nawet byle kmiot mógł sobie w karczmie zasłyszeć, że dzieje się coś dziwnego. los endos...
Idioci, którzy NIC nie wiedzieli, powiadasz? W takim razie, jak zbudowali domy? jak hodowali zwierzęta, uprawiali ziemię, pędzili bimber, szyli sobie ubrania, i tak dalej, mógłbym wymieniać w nieskończoność? A poza tym w średniowieczu historii nie uczono się z podręczników, tylko od starszyzny. Od starszych ludzi, którzy opowieść przekazywali słowem. Tutaj masz SPORĄ lukę fabularną. Chcesz coś do tego dodać? ^^

Dalej nie zauważyłeś tego, że samo DZIAŁANIE klątwy jest bezsensowne, nawet już nie to, jak niby mieli ją ściągać.
________________________
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
"A jeśli... Boga nie ma, to co z ciebie za szatan?"
 
 
 
Viuu 

Project-Ayus




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 106
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 27 Sie, 2012 20:51
Wciąż nie rozumiesz o co chodzi? O_o
Napisałem już ja, teraz Amciu a ty wciąż o nauce gadasz...
Nikt tu nie mówi, że ktoś miał ich uczyć... przecież na pewno musieli już gdzieś o tym usłyszeć... Po za tym twoja odpowiedź nie ma sensu do tego co napisał Amel. Klątwa ściąga demony na miejsce w którym jest osoba mająca na sobie klątwę...
Gdzie tu sens? Będziemy chodzić i niszczyć miasta? A ty odpowiadasz na to tym, że ludzie w tamtych czasach nie chodzili do szkoły... super i co to ma do tego?
Po za tym
Diablo napisał/a:
Siwris tez znalby takiego glupka gdyby nie arcymag ktory mu kazal zniszczyc klatwe
czyli frajer z niego, bo Bardzomag kazał mu coś zrobić, a sam się opier***a.
Nie rozumiem tylko czemu wciąż nie widzisz tego jak bezsensowny jest motyw tej klątwy.
Po za tym, po zagraniu w demo mogę powiedzieć tylko o bardzo słabym wykonaniu (kiepskie dialogi i eventowanie).
________________________



Spoiler:



 
 
 
Diablo 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 155
Wysłany: Pon 27 Sie, 2012 21:06
Teraz gdy opisaliscie dokladnie w czym rzecz postanowilem nieco zmienic fabule. Nadal bedzie sie opierac na klatwie ale bedzie ciut zmieniona. Np. Demony polowac beda tylk na Siwrisa dzieki czemu od czasu do czasu bedzie boss. W kazdym razie ruszylem po rozum do glowy i zwracam honor. A luki fabularne postaram sie zapelnic.
________________________



 
 
Zazombik 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 19 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 120
Wysłany: Pon 27 Sie, 2012 21:31
Jednp pytanie: Dlaczego nie zrobiłeś tego wcześniej ? Czy przemyślenie wszystkiego kilka razy jest za trudne ? Lepiej wstawić crapowatą zapowiedź i narazić się na ostrą krytykę ?
///
No dobra, trzy :->
________________________



 
 
Diablo 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 155
Wysłany: Pią 31 Sie, 2012 14:41
Siema, cześć i czołem :-D

Postanowiłem ciut posiedzieć nad lukami fabularnymi i wziąłem do pomocy jeszcze Finwe. A oto nowa fabuła. (proszę o edycje pierwszego posta)

Cytat:
Minęło 1200 lat od bratobójczej walki bogów o panowanie nad światem. Zdarzenia tamtych czasów pamiętają już tylko wtajemniczeni magowie. Idarion zwyciężył nad Crotharem. Nie mógł jednak całkowicie go unicestwić, gdyż po walce obaj byli bardzo osłabieni. Idarion wysłał Crothara do innego wymiaru, gdzie nie miał wpływu na świat. Zanim to zrobił, Crothar rzucił na najwyższego sługę Idariona- Arcymaga Ignatusa- "Klątwę Nieskończoną". Nie była to zwyczajna klątwa. Na Arcymaga zaczęły polować demony. Idarion nie miał sił aby ją unieszkodliwić. Podjęto więc próbę ściągnięcia klątwy, lecz ten kto ściągnął klątwę z kogoś, sam stawał się przeklęty. Aby nie dopuścić do tego, aby ktoś usłyszał o klątwie, zmuszono pewnego wieśniaka do przejęcia klątwy, po czy, go zabito w lesie. Podobno jego duch nadal chodzi po tym świecie i czeka na okazję, aby uwolnić się od "Klątwy Crothara"...


[ Komentarz dodany przez: Avara: Pią 31 Sie, 2012 16:05 ]
Fabuła w pierwszym poście zmieniona.
________________________



 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene