Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zapowiedź gry World
Autor Wiadomość
Laura 




Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 49
Wysłany: Wto 02 Paź, 2012 14:19
Zapowiedź gry World
Witajcie chciałam zapowiedzieć wam moją pierwszą grę pt "World"

Fabuła

to prawie jej nie ma po prostu chodzi się po mapie i pomaga ludziom


Bohaterowie

Maria
Nasz główny bohater zaczynamy nią oczywiście w domu jest osoba pomocną i pewną siebie

Sami
Dołącza do nas jak pokonamy przywódce bandytów który wraz ze swoją szajką rozbili sobie obóz przed wejściem do wioski(pierwsza w grze). Jest spokojny, Małomówny i interesuje się książkami

Jusra Smith (Na razie tylko ona ma nazwisko bo tyko jej nazwisko pokazuje się w grze?
Jest panienką z pierwszego miasta, pomagamy jej matce zdobyć dowody że Jusra nie popełniła morderstwa po wszystkim przyłącza się do nas i razem przeżywamy wspólne przygody



Screeny

Mała część Fear Dzielnicy Handlowej
Spoiler:

http://desmond.imageshack.us/Himg507/scaled.php?server=507&filename=feardzielnicahandlowacz.jpg&res=landing



Dom parter
Spoiler:

http://desmond.imageshack.us/Himg94/scaled.php?server=94&filename=domparter.jpg&res=landing



Wejście do wioski Nikokon
Spoiler:

http://desmond.imageshack.us/Himg819/scaled.php?server=819&filename=wejciedowioskinikokon.jpg&res=landing



Karczma
Spoiler:

http://desmond.imageshack.us/Himg692/scaled.php?server=692&filename=karczmap.jpg&res=landing



Skrypty

max HP co lvl
wersja gry
HP i MP w EQ
Wampiryczna broń


Kiedy ją skończę jeszcze nie wiem nie wiem też w ilu procentach jest skończona bo ciągle jakieś nowe pomysły mi się pojawiają ale gra jest zrobiona do miejsca w którym zrobiliśmy wszystko w mieście Fear i idziemy w dalszą podróż

Wybaczcie ale nie wiem jak wstawić screeny więc daje ich adresy
 
 
SmoKe 




Preferowany:
RPG Maker 2003

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 18
Wysłany: Wto 02 Paź, 2012 14:37
Gra bez fabuły? Słabo. Powinnaś wymyślić jakiś powód dlaczego "chodzi się po mapie i pomaga ludziom" (np. Maria jest członkinią jakiejś "help-gildii" x]). Screeny nie wyglądają najgorzej chociaż widać od razu, że nie masz doświadczenia (pustki, no i gdzie są ściany w budynkach?!).
Co do screenów to wystarczy, że linki umieścisz w tagach [img] i [/img].
 
 
Laura 




Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 49
Wysłany: Wto 02 Paź, 2012 14:59
dzięki za ocenę a co do fabuły zawsze można zrobić że dołączamy do help-gildii jak to nazwałeś
 
 
Finwe 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 34 razy
Dołączył: 30 Lip 2011
Posty: 322
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 02 Paź, 2012 15:11
Veni, Vidi, zjadę.
Ok... Więc od czego zacząć... Oklepana fabuła i takie tam.
A więc - zdanie po zdaniu.

Cytat:
Fabuła

to prawie jej nie ma po prostu chodzi się po mapie i pomaga ludziom


Role Playing Game - gra fabularna. W tym musi być fabuła. Jak nie ma jej (albo jest
coś typu "setki lat temu..." i nie wpływa na grę) to oznacza że to... Co? Dalej, dam jeszcze
jedną szansę. Nadal nic? To MARGONEM :lol2:
Czyli potocznie - coś w co nie chce się ludziom grać. Znając życie będą w tym luki
fabularne. Aha, jak możesz to daj ten kawałek fabuły.

Cytat:
Bohaterowie

Maria
Nasz główny bohater zaczynamy nią oczywiście w domu jest osoba pomocną i pewną siebie

Sami
Dołącza do nas jak pokonamy przywódce bandytów który wraz ze swoją szajką rozbili sobie obóz przed wejściem do wioski(pierwsza w grze). Jest spokojny, Małomówny i interesuje się książkami

Jusra Smith (Na razie tylko ona ma nazwisko bo tyko jej nazwisko pokazuje się w grze?
Jest panienką z pierwszego miasta, pomagamy jej matce zdobyć dowody że Jusra nie popełniła morderstwa po wszystkim przyłącza się do nas i razem przeżywamy wspólne przygody

Nasz główny bohater ma na imię Maria :shock:
Czy to Hiszpan? Czy to transwestyta? Nie! To kiepsko zrobiona postać.
I zaczynamy w domu. Jak zwykle.
Ok, druga postać. Popatrzyłem na skrina - do map wrócę później.
Widzę. Bandyci, jakiś gość za płotem w klatce... I strażnik na murze
jakieś 3 m dalej.
Hm, w tym świecie straż jest gorsza od strażników w Monthy Pythonie
i Świętym Graalu.
http://www.youtube.com/watch?v=eVWH01E2weA
I ta wieś z murem. Nieźle. Mur na 10 m w byle wsi.
Bogaci nawet ci wsioki.
A tak to jedziemy dalej.
Dowody że nie popełniła morderstwa? Znając życie
dialog z sądem będzie wyglądał tak:
[G]racz i [S]ędzia:
[G]: Ona jest nie winna!
[S]: Nie wieżę!
[G]: Ale rozmawiałem z pół-ślepą i prawie głuchą 100-latką mieszkającą
na drugiej stronie globu i powiedziała mi że jest mała szansa że ona może
nie być winna.
[S]: Ok, uniewinniam.
Ja to tak widzę :-D
Zostało jedno.
Mapy.
Spoiler:


Brak dachów...
Odmówmy modlitwę za S.P perspektywę.

Ok, już.
Dalej - klony, normalnie atak klonów... Jak w Star Warsach.
Pusto, jak zwykle.
Ta, to chyba tyle. Poczekamy na demo się zobaczy
 
 
 
Laura 




Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 49
Wysłany: Wto 02 Paź, 2012 15:28
nikt nie mówił ze to biedna wioska hehe
 
 
Laura 




Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 49
Wysłany: Sro 03 Paź, 2012 07:54
W zasadzie to mogę już dać adres do demo z RTP proszę
http://www.mediafire.com/?h726e4dsyl1l5lb

a tutaj bez RTP
http://www.mediafire.com/?2de55d55a8md5o0

W grze znalazł się nowy skrypt a konkretnie rozdawanie punktów co level

proszę także o wskazanie ewentualnych błędów które trzeba poprawić
życzę miłej gry
 
 
kolkav5 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Gru 2011
Posty: 76
Wysłany: Sro 03 Paź, 2012 19:24
Hej ho.
Gra jak na 1 grę to NAWET MOŻE NORMALNA. :->

Mapy nieco puste, elementy się powtarzają ale nie jest źle.
Zrób jakąś fabułę np. Na początek nic się nie dzieje i pomagasz ludziom a później cię złapali i wywieźli i tam cię szkolą cie na jakąś wojowniczkę i tak dalej.

Gra taka 3/5 Trochę słaba, ale jak nad nią popracujesz to może wyjdzie z tego nawet dobre COŚ.

Powodzenia! :mrgreen:
________________________
Jeśli pomogłem daj "Pomógł"

Bardzo proszę oceniajcie http://www.ultimateam.pl/viewtopic.php?t=9314

Znowu Powracam!
 
 
Angius 

Nie wkurzać



Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 104 razy
Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 1276
Skąd: wROCK
Wysłany: Pią 05 Paź, 2012 16:14
Pięknie, pięknie...
Już zacieram rączki :mrgreen:
Najpierw zaczniemy od screenów, które wstawię, bo nie każdemu chce się kopiować i wklejać linki:


Screen pierwszy, dzielnica handlowa.
Rynek z kamiennych płyt, ścieżki z piasku. Na moje oko powinno być odwrotnie, ale autor udowadnia nam i w dalszej części, że nie trzyma się wyznaczonych kierunków, a działa zgodnie ze swoim, wypaczonym poczuciem estetyki.
Domy wielkości trzech kratek pokazują nam, jak uboga jest ta dzielnica - w domu takim mieści się zapewne łóżko, piec i jeden mieszkaniec. Mieszkańcy zaś są blisko z sobą spokrewnieni, widzimy bowiem czterech braci bliźniaków, oraz dwie siostry bliźniaczki, co pozwala przypuszczać, że wszyscy biorą początek od tych samych rodziców. Choć czworaczki jednojajowe to prawdziwy ewenement.


Screen drugi, dom.
Oczywiście, na pierwszy rzut oka widać klasyczne przejawy gniotowatości, czyli brak rozróżnienia ściana-sufit, mamy tutaj tylko ściany. To bardzo ciekawe, że większość twórców gniotów wciąż trzyma się tego kierunku, zamiast odchodzić w stronę, np. ścian z trawy.
Ponadto widzimy również schody na środku pokoju, a także zejście do piwnicy w dywanie, widać tutaj pewną awangardę w architekturze. Zaś stoły wielkości taboretów wokół - sam bym na to nie wpadł. Po co używać tile stołu, skoro można załatwić to w ten sposób, prawda?


Screen trzeci, wejście do wioski (sprawdza) Nikokon.
Stół zasłany obrusem na środku trawnika? Ciekawe, nie powiem. Zaś więzienie? Majstersztyk! Kamienny płotek i krata, która niczego się nie trzyma. Więzień zapewne świadom jest swej winy, bo wystarczyłoby się oprzeć, by wyłamać kratę. Albo przeskoczyć przez płotek.
Ponadto widzimy bardzo ciekawą architekturę murów - zapewne są półokrągłe, gdyż nie sposób odróżnić ściany od powierzchni górnej.


Screen czwarty, atak klon... Przepraszam, karczma.
Radzę włączyć sobie odpowiedni soundtrack: http://www.youtube.com/watch?v=84KM--LyQL0
Co właściwie mógłbym poza tym powiedzieć? Klony jakie są, każdy widzi...

Co do fabuły... No nie wypowiem się no... Bo wyglądałoby to jak nocne niebo, tak usiane byłoby gwiazdkami.

Bohaterów opisał doskonale Fin, więc, co tu więcej dodawać... Pobieram i gnoję...
________________________
"Na trolla pewne są tylko dwie pewne metody, jedna samopowtarzalna i druga, wymagająca przeładowania ręcznego."


 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene