Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Nhadala
Wto 12 Lut, 2013 20:25
Windows 7/8
Autor Wiadomość
Avara 





Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 15 Gru 2010
Posty: 331
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 20 Gru, 2012 20:17
Windows 7/8
Zastanawiam się nad kupnem Windows'a 7 lub 8. Obecnie tańsza jest 8, ale nie wiem, czy na tym systemie będą mi działać Maker'y i gry. Ma ktoś może Windows'a 8 :?: Jeśli tak, to czy spotkał się z jakimiś problemami :?: Która wersja jest według Was lepsza do użytku domowego :?: Windows'a 7 wypróbowałam, więc wiem jaki jest, ale 8 już nie znam.

I jeszcze jedno pytanie, choć może głupie, ale nie znam się na tym :shock: :
Czy płyty hologramowe można odczytać na DVD-ROM'ie :?:
________________________


Drakensang - przeglądarkowa gra RPG online
Spoiler:

 
 
 
Malian 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 262
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 20 Gru, 2012 22:17
Ja pytanie mam jedno. Masz kupionego Makera, czy spiraconego?

Jeśli oryginał, to bez problemu możesz wypróbować 8. Zaś jeśli pirat, to zalecam pozostać na 7. A to ze względu na pliki typu .metro, które mają zapobiec piraceniu. Poza tym 8 podobno szybciej chodzi.

Mimo tego dalej preferuję 7, gdyż od sporego czasu nie ufam Windowsowi. Podejżewam (tak, spisek), iż w 8 jest więcej mechanizmów szpiegujących. Wgl, przez tę nieufność wyłączyłem aktualizacje systemu. Poza tym, jeśli jesteś użytkowniczką Steama to tym bardziej odradzam zakup 8. Wiem, że Windows nie pozwolił na istnienie Steama na 8, nie wiem, czy to się zmieniło.

Definitywnie 7.

[ Dodano: Czw 20 Gru, 2012 22:35 ]
Odnośnie tego, że 8 jest tańsze od 7... Zapewne zwykły chwyt marketingowy.

Wypowiedź swą zakończę skromną pointą:
Jeśli do czegoś nie jesteś przekonana,
Zrezygnuj z tego nim ukażą 9-tą.
A firmy niechaj padają na kolana.
________________________
 
 
 
 
Rave 




Preferowany:
RPG Maker 2003

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 348
Skąd: /dev/null
Wysłany: Czw 20 Gru, 2012 23:23
Ja proponuję unikać Windowsa Łosiem jak diabeł święconej wody. Nie dość że śledzi userów, choć pewnie to się da gdzieś głęboko w panelu sterowania wyłączyć, to do tego próbują na siłę wcisnąć ludziom interfejs tabletowy do normalnych komputerów. Nie mówiąc już że UEFI blokuje inne systemy (nawet starsze Windowsy, jak XP!).

A Steama na 8 nie będzie. Jest już za to dla Linuksa - to chyba o czymś świadczy.

Krótko mówiąc: Używasz Windowsa 8? Jesteś łosiem.

Heh, chyba dam to do sygnaturki.
________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, jest tylko brak umiejętności.
Używasz Windowsa 8? Jesteś łosiem.
Gość is the most intelligent person in the world.
 
 
 
Malian 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 262
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 20 Gru, 2012 23:30
Znaczy... Nie świętujmy tego, że Valve przeniosło swój produkt na Linuxa. ;)
Wolałbym napisać, że należy im się chwała, że zaczynają interesować się porządnym systemem operacyjnym. Nie wątpię w popularność Linuxa.
________________________
 
 
 
 
Amelanduil 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Wrz 2011
Posty: 464
Wysłany: Czw 20 Gru, 2012 23:40
8-ka to jest porażka, windows jak już robi jakiś system operacyjny to niech go chociaż robi pod komputery, a nie konsole. Wygląda identycznie jak interfejs Xbox'a. I jest strasznie wadliwy. 7 all the way.
________________________
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
"A jeśli... Boga nie ma, to co z ciebie za szatan?"
 
 
 
Feniks 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
2 gry

Pomógł: 62 razy
Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 511
Wysłany: Czw 20 Gru, 2012 23:40
Osobiście odradzam 8, doradzam 7. Mam oryginalną, wszelakie aktualizacje, w razie potrzeby przywracanie do punktu wyjścia(zawirusowanie komputera) i automatyczne szukanie sterowników, zmienność tapet i odpowiednie ustawienia niektórych starszych gier(np. diablo II) i będą działać bez problemu. Być może 8 też to ma, ale prezentuje się kiepsko. Jeśli miałbym drugi raz kupić (wybór 7/8) wybrałbym ponownie 7. Pozdrawiam :-P
________________________

 
 
Angius 

Nie wkurzać



Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 104 razy
Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 1276
Skąd: wROCK
Wysłany: Pią 21 Gru, 2012 02:15
Seven Forever. Łosiemki nie mam zamiaru tknąć kijem nawet. Kafelki to jakaś pomyłka.
Micro$oft zapowiedział, że ósemka ma być ostatnią windą. Skoro nawet Steam przerzuca się na Linuksa, to może w pingwinie właśnie przyszłość? Cóż, jeśli Valve zdecydowało się zacząć dystrybucję gier na tę platformę, skoro jest Wine, skoro Linux jest darmowy, a ósemka to chyba oficjalny koniec Okienek, to...

W8 jest dobry na tablety. I ogólnie na dotykowe ekrany. Choć w sumie wolałbym Androida.
Co do piecyków... Może z czasem przerzucę się na jakąś Fedorę? :roll: Jeśli Linux będzie wreszcie obsługiwał piecykowe gry bez konieczności kombinowania z softem...
________________________
"Na trolla pewne są tylko dwie pewne metody, jedna samopowtarzalna i druga, wymagająca przeładowania ręcznego."


 
 
Rave 




Preferowany:
RPG Maker 2003

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 348
Skąd: /dev/null
Wysłany: Pią 21 Gru, 2012 07:27
Linux będzie obsługiwał windowsowe gry jak ich autorzy przeportują je na Linuksa ;). W innym wypadku zostaje Winko.

A z Linuksów to osobiście polecam openSuSE, ew. Mandrivę - łatwiejsze w obsłudze, prawie wszystkie ustawienia wyklikasz.
________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, jest tylko brak umiejętności.
Używasz Windowsa 8? Jesteś łosiem.
Gość is the most intelligent person in the world.
 
 
 
Avara 





Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 15 Gru 2010
Posty: 331
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 21 Gru, 2012 10:52
Do tej pory nie wiedziałam, że Linux jest darmowy :shock: Chyba jedyną jak dla mnie wadą jest to, że nie wszystkie gry będą na nim działać. Mimo to chyba wypróbuję najpierw Linuxa. Win7 najtaniej udało mi się znaleźć za 300 zł. Co chwila włażą mi jakieś wirusy i wyskakują błędy tak, że co chwila muszę go przeinstalowywać -.- Wypróbuję Linux'a i zobaczymy. Kilkaset złotych to nie mało..
Dzięki wielkie za rady :-D
Przy okazji chciałam się też zapytać (w razie, gdybym później chciała kupić Win7), czy ważna jest wersja OEM/BOX :?: Czym one się tak w uproszczeniu różnią :?:

[ Dodano: Pią 21 Gru, 2012 11:08 ]
Czy internet w Toya'i będzie działał na Linux'ie :?: Właśnie przerzucam się z Neostrady na Toya'ę. Nie ma oprogramowania Neostrady na Linux'a niestety, więc muszę poczekać, ale nie wiem jak to w Toya'i wygląda @.@
________________________


Drakensang - przeglądarkowa gra RPG online
Spoiler:

 
 
 
Malian 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 262
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 21 Gru, 2012 12:40
Jeszcze jedno. Z tego, co mi wiadomo to ciężko zhackować Linuxa, więc jesteś bezpieczna od wirusów. :)
________________________
 
 
 
 
CrasheR 




Pomógł: 123 razy
Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 609
Skąd: Nibelheim
Wysłany: Pią 21 Gru, 2012 12:54
A ja mam oryginał XP i jestem zadowolony ^^ Na 7 miałem problemy z makerami, dodatkowo większość klasyków takich jak np "Diablo", "Heroes of Might and Magic III" pie*rzyło się, a co do ósemki, straszny wygląd, to całe "metro" było ble już ja dash w Xboxsie, a na komputerze wygląda jeszcze gorzej. Dlatego jeżeli chcesz wybierać z tych dwóch, to polecałbym raczej 7.
________________________



 
 
 
ka0909 



Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 02 Paź 2010
Posty: 122
Wysłany: Pią 21 Gru, 2012 13:48
Cytat:
Przy okazji chciałam się też zapytać (w razie, gdybym później chciała kupić Win7), czy ważna jest wersja OEM/BOX :?: Czym one się tak w uproszczeniu różnią

Avara OEM od BOX różni się ceną dwa razy. OEM można zainstalować na jeden komputer i nigdzie więcej. A BOX możesz zainstalować na jakim kolwiek chcesz kompie. Proponuje BOX bo nie ma problemów z wersją OEM, która ma kilka ograniczeń tylko jak wiadomo 800zł to nie mała cena ;/
 
 
Avara 





Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 15 Gru 2010
Posty: 331
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 21 Gru, 2012 15:43
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :-D

Z Ósemki już na pewno zrezygnowałam po wcześniejszych komentarzach ;-) Nawet jeśli spodoba mi się Linux, to i tak pewnie prędzej czy później będę musiała sięgnąć po Windowsa -.- Nie wiem czy internet będzie działać na Linux'ie. Wiecie jak to jest z tym internetem w Toya'i i Linux'em :?:

ka0909 napisał/a:
OEM można zainstalować na jeden komputer i nigdzie więcej.
Nie rozumiem w jaki sposób działa OEM :shock: Skąd płyta będzie wiedziała, że już gdzieś indziej z niej instalowałam :?: A jeśli będę chciała na tym samym kompie zainstalować ponownie system, to będę mogła to zrobić :?:
________________________


Drakensang - przeglądarkowa gra RPG online
Spoiler:

 
 
 
CrasheR 




Pomógł: 123 razy
Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 609
Skąd: Nibelheim
Wysłany: Pią 21 Gru, 2012 16:03
Tutaj chodzi raczej o to, że jeżeli zainstalujesz windowsa 7 OEM na 2 komputerach, to na tym drugim PC będzie traktowany jako pirat, gdyż wykupiłaś licencję na jeden pc (chyba :roll: ).
________________________



 
 
 
Rave 




Preferowany:
RPG Maker 2003

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 348
Skąd: /dev/null
Wysłany: Pią 21 Gru, 2012 16:25
Avara napisał/a:
Do tej pory nie wiedziałam, że Linux jest darmowy :shock: Chyba jedyną jak dla mnie wadą jest to, że nie wszystkie gry będą na nim działać. Mimo to chyba wypróbuję najpierw Linuxa.


Tylko zważaj jaką dystrybucję wybierzesz, bo różne distra się różnią trudnością.

I tak nie polecam (na pierwszy ogień, później jak się poduczysz, to będzie dobry wybór z racji możliwości konfiguracji):
-Gentoo
-Slackware
-Arch
-Debian i debianopochodne (wyjątek: Ubuntu i Linux Mint, jednak drugi to dla średnio zaawansowanych)

Za to polecam:
-openSuSE
-Mandriva
-i chyba najpopularniejsze - Ubuntu.

Z polecanych najlepiej wypróbuj kilka tak po 3 miesiące i wybierz które ci pasuje. Tych z pierwszej listy nie bierz na pierwszego Linuksa, bo się natniesz - mają wielkie opcje konfiguracji, ale za to są potwornie ciężkie w obsłudze.
________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, jest tylko brak umiejętności.
Używasz Windowsa 8? Jesteś łosiem.
Gość is the most intelligent person in the world.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene