Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Pomysł na nowe zadania !
Autor Wiadomość
MrCorniszon 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 33 razy
Dołączył: 20 Lip 2010
Posty: 278
Skąd: w nim ta moc ?
  Wysłany: Czw 27 Gru, 2012 13:13
Pomysł na nowe zadania !
Pomysły na zadania do waszej gry ! :lol:

Nazwa:
Przynieś roślinę chorej osobie
Opis:
Twój dziadek (twoja babcia) są chorzy. Jedynym lekarstwem jest magiczna roślina (świetlista paprotka, pijana stokrotka...)
Rośnie ona raz na 100 lat i znajduje się w górach. Możesz przynieść roślinkę babci/dziadkowi by wyzdrowiała, lub nie podjąć się zadania i czekać na jej/jego śmierć.
Dodatki/Urozmaicenia:
- W górach żyją różne potwory (lub bandyci), będziesz musiał z nimi walczyć by znaleźć roślinkę !
- W górach spodkasz kupca który chce odkupić od ciebie roślinkę za sporą sumę złota (możesz mu ją oddać ale w tedy umże dziadek/babcia)

Nazwa:
Zbierz mi marchewki z pola !
Opis:
Pewien farmer prosi cię o pozbieranie z pola jego marchewek (cebuli, rzepy, ogórków...), bo sam jest zmęczony.
Jeśli chcesz zarobić zbierzasz marchewki i mu je oddajesz, lub olewasz robotę.
Dodatki/Urozmaicenia:
- Możesz ukrać marchewki i być ściganym przez farmera (jego psa lub straż)
- Po zebraniu marchewek możesz dalej pomagać farmerowi a z czasem stać się jego uczniem.

Nazwa:
Zioła dla alchemika !
Opis:
Pewnien alchemik potrzebuje kilku mikstór. Niestety brakuje mu na nie ziół/roślin. Zwraca się z prośbą do ciebie byś mu je przyniósł.
Jeśli chcesz możesz pozbierać roślinki dla alchemika, jeśli nie możesz olać to zadanie.
Dodatki/Urozmaicenia:
- Na polanie (tej na której znajdują się roślinki) żyją gobliny/atomowe krowy które przeszkadzają ci w zbieraniu (jedzą rośliny lub atakują cię)

Nazwa:
Zanieś paczuszkę mojej wnuczce !
Opis:
W pewnej wsi starsza Pani prosi cię być zaniusł jej wnuczce owoce i warzywa. Babcia jest chora i nie może daleko chodzić a wnuczka mieszka
w mieście. Możesz pomóc babci i dostać od wnuczki (buziaka/monety) lub odmówić.
Dodatki/Urozmaicenia:
- Możesz zabrać koszyk z owocami i warzywami dla siebie.

Nazwa:
Przynieś mi trochę Bagiennego Ziela (jakiś narkotyk)
Opis:
Twój znajomy prosi cię być przemycił do miasta trochę narkotyków (skręty cioci Basi/Bagienne ziele...) Rosną one na polanie/w jakiejś wiosce sprzedaje
je diler. Jeśli przyniesiesz to koledze dostaniesz monety/skręta.
Dodatki/Urozmaicenia:
- Nie możesz przejść z narkotykami przez bramę ponieważ są tam strażnicy ! Musisz znaleźć dziurę w murze lub wejść do miasta od strony portu.
 
 
cj2 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 261
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 27 Gru, 2012 13:23
Polecam lekturę przy okazji tego: http://rpgmaker.pl/?co=krypta&typ=questy
________________________
Porady dla twórców gier
Nie ma śniegu, a zgubiłem normalny avatar :I
 
 
Amelanduil 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Wrz 2011
Posty: 464
Wysłany: Czw 27 Gru, 2012 13:36
...
Nazwa: Sfera Cieni
Opis: Drużyna odkrywa nieaktywny portal. Nie wiedzą, dokąd prowadzi, ale
mag drużyny zauważa, że portal jest sprawny, brakuje mu tylko źródła mocy, które trzeba umieścić w specjalnym piedestale. Bohaterowie idą więc dalej, w dalszej części gry pokonując bossa, z którego wypada przedmiot, w którym mag zauważa potężną, magiczną energię. Przedmiot ma kształt podobny do tego, który trzeba umieścić jako źródło. Bohaterowie opcjonalnie mogą wrócić i aktywować portal. Gdy tak się stanie, bohterowie zostaną wciągnięci do portalu i rozdzieleni w tajemniczej sferze cieni, każdy do innego jej fragmentu. Bohaterów możemy umieścić osobno lub parami, żeby ewentualne starcia nie były za ciężkie. Na swojej drodze napotykają zagadki oraz przemieszczającego się w sferze Pana Cieni. Bohaterowie jednoczą się w centrum sfery, gdzie znajduje się portal wyjściowy. On jednak znów nie ma mocy, lecz mag potrafi skupić móc sfery na portalu. Podczas gdy mag zajmuje się otwieranie przejścia, reszta postaci broni go przed nadciągającą hordą cieni, którym nie podoba się, że ktoś czerpie moc z ich"świata". Gdy mag załaduje portal, pojawia się Pan Cieni i dochodzi do ostatecznego starcia. W trakcie walki boss odrzuca bohaterów na dystans od portalu. Po pokonaniu sfera się destabilizuje, a bohaterowie muszą z niej uciekać.
I TAK SIĘ KURDE ROBI SIDE-QUESTY!

[ Dodano: Czw 27 Gru, 2012 13:40 ]
Choć to i tak jest liniowy side-quest, chyba, że ktoś coś tu doda, urozmaici, wplecie to w fabułę, czy coś. To tylko luźny scenariusz.
________________________
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
"A jeśli... Boga nie ma, to co z ciebie za szatan?"
 
 
 
The Big Master 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Gru 2012
Posty: 81
Skąd: Masz taki nr. IQ ?
Wysłany: Sob 02 Lut, 2013 14:45
Nazwa: Odnajdź Kamień
Opis: Pewien druid/mag z <Wstawić nazwę miasta>, poprosił cię/was żebyś/żebyście przynieśli mu magiczny kamień Fenedor. Dany kamień można zdobyć tylko w jaskini Hedol w dalekich górach, droga do gór zasiana jest płapkami oraz zamieszkiwana przez dziwne stwory zwane "<Wstawić nazwę stwora>". Bestie te są znakomitymi zabójcami oraz myśliwymi, dodatkowo jaskinia jest broniona silnym czarem, więc będziecie potrzebować zwoju <wstawić nazwę zwoju>.
Uf zwój można nabyć od Gholkusa <Handlarz który mieszka na 2 końcu świata> bądź też od bestii <Wstawić jej nazwę>, ale należy uważać jako że jest ona potężna. W Jaskini można znaleźć wile złota i diamentów, lecz jednak żadnego nie wolno zabrać, ponieważ się już nie wróci.
-Dojdź/dojdźcie do gór bez strat.
-Przejdź/cie jaskinie bez pokus bogactwa
-Znajdź/cie Kamień Fenedor
-Oddajcie go magowi/druidowi
-<opcjonalnie>
Spoiler:

patrz/cie jak ten koleś się rajcuje chińską podróbką kupioną na bazarze u paździocha :D



po oddaniu kamienia:
Oddałeś/oddaliście kamień magowi/druidowi ten w podzięce nauczył ciebie/was <jakiś przydatny czar> i nadał tobie/wam należne wynagrodzenie.


\\nie wiem czy może być, to mój pierwszy tak opisany quest//
________________________
Siema

Gość, Jeżeli ci Pomogłem, możesz mi dać .
_______________________________________________________________
Niestety, padł mi komp z Projektami, więc przez pewien czas niestety nici z Projektów :C
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene