Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Najemnik- Wybraniec bogów.
Autor Wiadomość
xGamerPLz 




Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 24 Sty 2013
Posty: 12
  Wysłany: Sob 26 Sty, 2013 18:40
Najemnik- Wybraniec bogów.
Najemnik- Wybraniec bogów

Fabuła
Spoiler:


Główny bohater (imię wybiera gracz) jest najemnikiem. W trakcie wykonywania zadania związanego z zabijaniem goblinów
zagrażających kopaczom w kopalni w mieście Cedio znalazł w jednym z opuszczonych szybów tajemniczy amulet.
Na jego rewersie znajdował się dziwny symbol. Nasz bohater nie wiedział co przedstawia owy symbol
i czym właściwie jest ten amulet. Po ukończeniu zadania i odbiorze nagrody od starosty udał się do miejscowego
maga. Podczas rozmowy z Helanosem (Magiem) dowiedział się, że znaleziony amulet jest mrocznym artefaktem, służącym
przyzwaniu hordy demonów i trzeba go jak najszybciej zniszczyć. Nie da się go zniszczyć ani młotem ani mieczem.
Zniszczyć amulet może jedynie starożytna elfia magia, którą zna jedynie Arcymag stacjonujący w stolicy kraju.
Niestety droga do stolicy nie jest prosta, złe moce dowiedziały się w jakiś sposób o zamiarach bohatera.
Jedno jest pewne. Artefakt musi zostać zniszczony.



Screeny
Spoiler:


Dom starosty i wejście do kopalni w Cedio.
Kopalnia z goblinami.
Prezentacja battlerów.
Świątynia amuletu na dnie kopalni.




Skrypty:
Spoiler:


Slient Menu
HellKiller Questlog
Alchemia


Proszę o pomysły i konstruktywną krytykę, jest to mój pierwszy projekt w rmxp.
________________________
 
 
Kil0bajt 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 10
Wysłany: Pon 04 Lut, 2013 17:58
Hmm... Jak na Twój pierwszy projekt źle nie jest. Fabuła jest dobra, kuleje trochę mapping i dość ubogo ze skryptami, ale ogólnie źle nie jest. Całość bym ocenił 6/10
 
 
ka0909 



Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 02 Paź 2010
Posty: 122
Wysłany: Pon 04 Lut, 2013 18:52
Cytat:
ubogo ze skryptami

Skryty to nie wszystko by gra była dobra. Liczy się fabuła, która przypomina mi coś z władcy pierścienia tylko że tu amulet i najemnik. Fabuła jest taka sobie. Słabo wypada maping więc tu musisz poćwiczyć.
PS. czekam na demo by przetestować :)
________________________
ka0909 <--- Tajemnicze kanumerki
Pomagam w skryptach XP,VX i VX ace.
Napisz priv jeśli potrzebujesz pomocy ;)
 
 
chRobal 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Lip 2010
Posty: 150
Skąd: się biorą dzieci ?
Wysłany: Pon 04 Lut, 2013 19:40
Cytat:
Liczy się fabuła, która przypomina mi coś z władcy pierścienia tylko że tu amulet i najemnik.

ka0909, U mnie też pierwsze skojarzenie to z Sagą Tolkiena :P

OK, przejdźmy do gradobicia:
Fabuła: Dobra, krótko i na temat. Bez spoilerów, a i do ogólnego ogarnięcia też starczy.
Mapping: Lekkie błędy (Góry u na pierwszym SS'sie, ciut na prawo od pentagramu \m/ kuleje perspektywa)
Skrypty:
Cytat:
Skryty to nie wszystko by gra była dobra. Liczy się fabuła


7/10

Czekam!
________________________

 
 
Unnamed 




Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 29 Lip 2009
Posty: 59
Skąd: from Hell
Wysłany: Pon 04 Lut, 2013 19:49
fabula naciagana, screeny calkiem dobre. pozostaje tylko czekac na cos grywalnego, powodzenia.
________________________
Time to Play :!:

 
 
xGamerPLz 




Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 24 Sty 2013
Posty: 12
  Wysłany: Wto 05 Lut, 2013 18:37
Dziękuje za oceny!
Kolejne Screeny!
Spoiler:



Karczma w Cedio.

Piwnica pod Karczmą (Zawody w pięściarstwie będą w każdym mieście).

3 piętro w wieży maga w Cedio

Plac handlowy w Cedio.

Część mieszkalna w Cedio. (Od rybaka można kupić okonie i płocie(czy jakoś tak :P ) ).

Wyjście z Cedio do lasu.



Skrypty będę dodawał z czasem. W tym momencie dodałem Paski HP, SP i EXP'a. Mam w planach coś co urozmaici troszkę walkę bo w rmxp jest strasznie monotonna. Co do fabuły to inspirowałem się trochę z tym amuletem. Mapping poprawia się z każdą nową mapą. Na tę chwilę robię ogromny las ok 100x100 ale mam problem z doborem tilesetu. W razie ktoś by miał to poproszę :)


Takie mini demo, jest tu prolog, Cedio (nie dokończone). Jest też droga do lasu i nie dokończony las. Umieściłem to tylko do przetestowania prologu i znalezienia bugów.
Dziękuję za pomoc i za wszystko :P
LINK: https://skydrive.live.com/?cid=3F73ADC583F2B286&id=3F73ADC583F2B286%21105 (ok 13mb)
Dobra możecie pobierać poprawiłem start :)
________________________
 
 
Nexis 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Wrz 2011
Posty: 65
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sro 06 Lut, 2013 10:57
Fabuła jak dla mnie zbyt pomysłowa nie jest ale może zagram.
Taka rada co do map, to nie rób we wnętrzach podwójnych ścian,
bo wyglądają naprawdę kiepsko. Oprócz tego jednak mapping
jest jak najbardziej w porządku. Nie jestem przekonany co do tego lasu 100x100,
u niektórych mogą się pojawiać lagi.
Pozdrawiam
 
 
noruj 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
4 gry

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 121
Wysłany: Sro 06 Lut, 2013 19:49
Fabuła to trochę LOTR(poteżny artefakt o złej mocy, który trzeba zniszczyć niekonwencjonalnymi metodami), ale nawet taki banał można fajnie przedstawić. It's up to you.
Podoba mi się estetyczne wykonanie mapek, może tylko ustawiłeś zbyt mocną mgłę. Mnie to osobiście przeszkadza.
PS: ja na 1 projekt, to zdecydowanie na +
 
 
sled 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 93
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Czw 07 Lut, 2013 01:44
A wg mnie fabuła prawdę mówiąc jest co najwyżej średnia. Nic nowego nie wnosi, ale też nie jest tragiczna - powiedzmy że w 10 stopniowej skali ma 4,5 punkta ode mnie natomiast mapping... okropny(może przesadziłem lecz poniżej przeciętnego) biorąc pod uwagę że to XP gdzie nie ukrywajmy lecz da się wycisnąć o wiele więcej!(choć "Plac handlowy w Cedio" wyszedł Ci naprawdę ładnie). To czego mogę się przyczepić najbardziej to NUDNE mapy(strasznie monotonne oraz brak w nich większego urozmaicenia).
Ogólna ocena 4,5/10 głównie przez wspomniany"Plac handlowy w Cedio"(inaczej wystawiłbym 4) który jak się domyślam nie będzie jedyną przyzwoicie wykonaną mapką.
PS Jak na pierwszy projekt w rmxp jest dość ładnie i możesz sobie podwyższyć ocenę o pół punkta lecz moja powyższa ocena nie bierze tego pod uwagę ;-)
 
 
SaE 





Ranga RM:
2 gry

Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 14 Paź 2007
Posty: 189
Wysłany: Czw 07 Lut, 2013 18:49
Fabuła jaka jest każdy widzi, ale z kolei podoba mi się styl wprowadzenia. Jakby nie patrzeć zachęca do śledzenia tego tematu.
I na pewno ma to być starosta? Może lepiej by pasowało sołtys albo wójt?
________________________
Nie ma śniegu, a na ulicach pełno bałwanów ^^


 
 
 
xGamerPLz 




Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 24 Sty 2013
Posty: 12
Wysłany: Pią 08 Lut, 2013 11:23
Dzięki za oceny. Wydaje mi się że starosta będzie odpowiedni. Bo Cedio to przede wszystkim osada krasnoludów. Podczas drogi do stolicy spotkamy różne rasy, min. Elfy, Niziołki, krasnoludy i ludzi. Każda rasa będzie miała odmienne obyczaje inny rodzaj magii oraz inny stosunek do nas. Żeby był lepszy klimat wydaje mi się, że lepiej jeśli elf powie do nas "Witaj An'Heb, czego poszukujesz w naszej osadzie?", niż "Witaj przybyszu, czego szukasz w naszej wiosce?".
PS. Ma ktoś jakiś tileset lasu pasujący do RTP?
________________________
 
 
Ayene 




Ranga RM:
4 gry

Pomogła: 232 razy
Dołączyła: 18 Wrz 2007
Posty: 2424
Wysłany: Pią 08 Lut, 2013 21:51
SaE pewnie chodzi o to, że starosta jest administracyjnie szefem powiatu, a nie osady ;-) Zwłaszcza że ma to być osada krasnoludzka. Możesz przecież przyjąć jakąś nieznaną nikomu nazwę szefa, np. bürgemeister ;-)
________________________


 
 
 
xGamerPLz 




Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 24 Sty 2013
Posty: 12
Wysłany: Pią 08 Lut, 2013 23:12
hmm... racja, pomyślę nad tym, ale najpierw muszę zrobić las.
________________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene