Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Viuu Radzi #1: Jak zrobić dobrą zapowiedź
Autor Wiadomość
Viuu 

Project-Ayus




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 106
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 10 Lut, 2013 23:23
Viuu Radzi #1: Jak zrobić dobrą zapowiedź

Cóż, wzięło mnie na tutorial po tych wszystkich ostatnich zapowiedziach gniotów.

A więc witam.
W tym tutorialu dowiecie się jak zrobić porządną zapowiedź (wg. mnie, jak komuś się nie podoba to niech sam pomyśli :P).

Zacznijmy od początku.
- Logo [Opcjonalne] - jest czymś co po prostu ładnie wygląda w górnej części tematu, cóż więcej mogę dodać.
- Fabuła i opis świata - jest to chyba najważniejsza rzecz w zapowiedzi. W pierwszej kolejności trzeba przemyśleć jak ją napisać, bo musi ona zaciekawić, ale zarazem nie spoilować niczego.
Opis świata to akurat prostsza sprawa, ale o tym więcej w drugim tutorialu.
- Screeny - druga bardzo ważna rzecz w zapowiedzi. Robiąc screeny powinniśmy użyć najlepszych lokacji z gry. Mają one pokazywać mapping przede wszystkim, więc najlepiej włączyć postaci "transparency" dzięki czemu nie będzie ona tam w niczym przeszkadzać. Kolejną ważną rzeczą przy robieniu screenów jest estetyka. Screeny powinny być równo wycięte (takie same wielkości obrazków). I to tyle o screenach ja myślę. (Swoją drogą, zawsze można dać screen z Title Screena, jeśli nie posiadasz wystarczającej ilości lokacji do pokazania [3] lub jeżeli po prostu chcesz pokazać ten title).
- Opisy postaci [Opcjonalne] - ja tu akurat jestem złym przykładem, bo opisów postaci w swoim temacie nie mam... ale to z powodu tego, iż byłby to zbyt duży spoiler. Jak dla mnie nie jest to najważniejsza rzecz. Dobrze urozmaica zapowiedź, ale nie jest niezbędne.
- Skrypty [Opcjonalne] - w tej kwestii jest różnie. Ja osobiście nie lubię dawać listy użytych skryptów (bo to takie nie "prooo"), ale nie jest to wcale takie złe. W sumie bardzo dobrą alternatywą jest lista cech gry, w której możemy podać systemy dodawane przez skrypty.
- Muzyka [Opcjonalne] - choć nie jest to konieczność, to warto by było coś o tym wspomnieć. I w sumie chyba nic więcej nie ma na ten temat do powiedzenia.
- Kilka słów od siebie - cóż błahostka, ale całkiem ważna. Daje to poczucie tego, że zwracasz się do nas, a nie piszesz zapowiedź tylko po to by była.
- Estetyka ogólna całego postu - jest to naprawdę bardzo ważna rzecz. Dzięki temu łatwo się odnaleźć w tej zapowiedzi i ją zrozumieć.

To tyle ja myślę.
Nie wiem czy to wgl wygląda jak tutorial, bo jestem w tym noobem. Jeśli ktoś jest tu "mondry" w tych kwestiach, to prosiłbym o krytykę ^ ^
________________________



Spoiler:



 
 
 
YellowKomputer 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 22
Wysłany: Pon 11 Lut, 2013 01:33
Viuu, To bardzo dobry poradnik, Myślę że on na pewno poprawi niektóre porażki RM'a...
________________________
Żółty komputer
 
 
makerowiec64 




Preferowany:
RPG Maker 95

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 181
Skąd: się tu wziąłem?
Wysłany: Pon 11 Lut, 2013 08:13
Popieram żóltego kompa. Oby w koncu dzieki tobie nie bylo takich gniotow...
________________________
99 % świrów czyta mój podpis z ręką na myszce.
Nie odchylaj ręki - jest już za późno :haha:

Wiem,to mogłem zrobić w większym rozmiarze.Przypatrz się bardziej!
 
 
 
Laura 




Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 49
Wysłany: Pon 11 Lut, 2013 08:25
Cóż zgadzam się tyle że jeżeli zapowiedź będzie świetna to jeszcze nie znaczy że taka gra będzie
 
 
Viuu 

Project-Ayus




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 106
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 11 Lut, 2013 11:49
Estetyczne zapowiedzi to pierwsza bardzo ważna rzecz, przy wystawianiu gry, a mało osób potrafi to zrobić :P
Następne tuty będą traktować już o samej grze.
Dzięki za "oceny" ^ ^
________________________



Spoiler:



 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene