Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Land of Lost Kingdom
Autor Wiadomość
dobiko 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Dołączył: 20 Mar 2013
Posty: 24
Skąd: Zapomniane Królestwo
  Wysłany: Sob 23 Mar, 2013 14:39
Land of Lost Kingdom





Wstęp:
Witam. To moja pierwsza zabawa z RPG Maker'em. Jestem zielony w tym ale staram się jak mogę by szybko się nauczyć wszystkiego ! :)

Projekt gry tworzony jest na podstawie strony "Zapomnianego Królestwa" . Historia Krain Zapomnianego Królestwa to zupełnie nowe światy tworzone od zera z wyobraźni. Cała fabuła,zdarzenia,akcje,historie (itp.), tworzone są na bieżąco , nie używamy żadnych gotowych scenariuszy. Mam nadzieje że nasza praca nie pójdzie na marne bo jak to ktoś, kiedyś powiedział .. "Od czegoś trzeba zacząć" :)
Zamierzam stworzyć fabułe wielowątkową. Oczywiście będzie główna fabuła i także mnóstwo misji pobocznych!
Chce także zrobić by na początku gry gracz miał możliwość wyboru postaci a co za tym idzie takiej jakby Kampanii.
Każda postać ma osobny wątek główny więc gre będzie można przejść na kilka sposobów :)



=Fabuła=

Fabuła jest jeszcze nie wprowadzona do gry niestety ...Ale podam projekt fabuły jednej z postaci tworzonej przez jedną z osób z mojej ekipy. Tak krótko zwięźle i na temat:

"
Kaminari jest glówną pokojówką Księżnej Zapomnianego Królestwa. Pełni służbę wraz z przyjaciółmi – Sokar’em (młody chłopak od spraw technicznie niemożliwych) i Ivan’em ( młody mężczyzna pełniący rolę kuriera/ chłopca na posyłki). Pewnego zwykłego dnia Sokar znika z Rezydencji Księżnej – ta posyła Kaminari by go odnalazła mówiąc dodatkowo, że ostatnio w Królestwie dochodzi coraz częściej do zamieszek. Zielonowłosa pokojówka wyruszyła z rezydencji odnaleźć przyjaciela. "


Reszta fabuły wkrótce :)




=Bohaterowie=
Spoiler:

Jeszcze nie wszyscy których planuje dodać są stworzeni ale póki co kilku ich jest :


Rey jest wojownikiem starego zakonu, jego historia nie jest
znana w całości! Wiadomo tylko tyle że jego Ojciec bym Wielkim Mistrzem zakonu.
Jedna z głównych postaci!
Występuj na początku gry gdy ucieka z Podniebnej Cytadeli.




Kaminari- Opis jest w fabule :)
Także główna postać!
Można ją wybrać po zaraz po ucieczce Reya!



Lieana- Jej pochodzenie nie jest znane.
Jest duchem tej krainy i pomaga Reyowi/Kaminari podczas podróży!
Tłumaczy różne zdarzenia lub pojawia się w kluczowych Momentach.
Pierwszy raz Można spotkać ją podczas wizyty w Mieście Ilumas.





Screeny:
Spoiler:









Po resztę informacji odsyłam do strony projektu [link]


P.S.
Mam nadzieje że to na razie wystarczy :) i że nie złamałem regulaminu niczym :D Pozdrawiam ;)
 
 
 
Ramez 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Dołączył: 23 Lut 2013
Posty: 21
Wysłany: Nie 24 Mar, 2013 09:21
Wygląda zachęcająco.
________________________
http://mfo3.pl/198610
http://www.plemiona.pl/90...r_invite_linkrl
http://pl.grepolis.com/in..._invite_to_ally
 
 
Finwe 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 34 razy
Dołączył: 30 Lip 2011
Posty: 322
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Nie 24 Mar, 2013 10:25
O ja, pierwszy projekt który nie jest gniotem :-o
A myślałem że ominie mnie ten dzień, na szczęście
jest ktoś tutaj od tego.
Mimo wszystko czekam na demo, na razie mimo wszystko
ogarnij resztę fabuły bo nie jest źle, możesz urozmaicić skriny.
Pozdrawiam i miłej pracy przy projekcie!
 
 
 
dobiko 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Dołączył: 20 Mar 2013
Posty: 24
Skąd: Zapomniane Królestwo
Wysłany: Nie 24 Mar, 2013 11:12
Finwe napisał/a:
.
Mimo wszystko czekam na demo
Jak wejdziesz na stronę projektu możesz pobrać sobie pierwszy etap gry :) taki jakby trening ;) oczywiście nie skończony bo jeszcze muszę zmienić parę rzeczy w nim :)
 
 
 
Draken 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 60
Skąd: Vroengard
Wysłany: Pon 25 Mar, 2013 17:59
Pobrałem pierwszy etap gry (ten trening) i zacząłem grać... Szczerze mówiąc, średnio to widzę. Dlaczego skopiowałeś mapy z demka SASu IV? Gdzieniegdzie są bugi, np. niewidzialni przeciwnicy, czy też błąd z mostem (brakuje kilku kafelków i nie da się przejść dalej), nieprzetłumaczone dialogi, itp. itd. Rozumiem, że nie jest ukończone, ale w takim razie po co je wypuszczać?
________________________
http://draketheslayer.deviantart.com/
 
 
dobiko 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Dołączył: 20 Mar 2013
Posty: 24
Skąd: Zapomniane Królestwo
Wysłany: Wto 26 Mar, 2013 09:02
Draken, po pierwsze, nie wrzuciłem demka tutaj właśnie dla tego ;)
Jest na stronie bo zostałem poproszony o to przez kolegę który zajmuję się fabułą :)
a dwa etap który już jest w grze od tamtego czasu jest to poprawione :D przeciwnicy są widzialni a przez mostek się przeskakuje ;) więc spokojnie :D wszystko naprawie :) a skopiowałem to , gdyż to najlepszy trening dla ogarnięcia tego systemu :)
 
 
 
Leoś 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 45
Wysłany: Wto 26 Mar, 2013 10:37
Fabuła nie mówi nic poza opisem wprowadzenia. W opisie postaci przydałby się jakaś charakterystyka, a nie to kim ktoś jest. Jeśli cała gra wygląda tak jak na screenach, to jest naprawdę spoko.

A i zwracaj uwagę na to, jak wykorzystuje się apostrof. Bo odmiana imienia Sokar powinna być bez niego.
 
 
dobiko 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Dołączył: 20 Mar 2013
Posty: 24
Skąd: Zapomniane Królestwo
Wysłany: Wto 26 Mar, 2013 10:59
Leoś, przeczytaj raz jeszcze co napisałem :)
Cytat:
..Ale podam projekt fabuły..

Więc jak to zdanie wskazuje fabuła nie jest skończona :) Jestem teraz na etapie wprowadzania jej do gry :) Oczywiście uzupełnię charakterystykę postaci o krótkie historie ich :) Co jeszcze hmmm.. <myśli> Naprawiłem parę błędów o których wspomniał Draken, postaram się też dać aktualne screeny <myśli> Jestem także otwarty na propozycje co zmienić i co dodać :) tak jak napisałem na początku , dopiero się uczę więc proszę o wyrozumiałość :) Ale chce także usłyszeć każde słowa krytyki ! Bo człowiek uczy się na błędach przecież prawda ?:) No więc na razie to tyle z mojej strony, postaram się dziś lub jutro wrzucić nowy screeny i poprawione demo ( plus pierwsze questy poboczne ^^ ) :)

Edit:
Na stronie zamieściłem aktualne Demo gry :) zapraszam na http://landoflostkingdom.manifo.com/

[ Dodano: Czw 28 Mar, 2013 10:35 ]
Dodaje kolejne Screeny :) Nowy wygląd Krainy Początku, Rozbudowane Miasto Ilumas, Rezydencja Księżnej (przenosimy się do niej po wybraniu kaminari i zakończeniu treningu, kampania Kaminari )

A także dodane nowe questy :
Spoiler:

Miasta Ilumas:
Dziewczynka z kwiatami-Zleca nam zebranie dla niej kilku kwiatków
Mag z Ilumas - Został okradziony i prosi nas o odzyskanie itemu dla niego.
Ksiądz z Ilumas- quest poboczny który nie daje nam nic poza doświadczeniem
i itemem który buzi duchy.
Kraina początku:
Żona Drwala - zleca nam przyniesienie serca wilka
Złodziej ( kampania Reya ) - okrada nas z ważnego itemu, musimy go odnaleźć w ilumas.



Spoiler:

[/br] [/br] [/br]





Kampania +krótka historia Reya :

Spoiler:

Ostatnie zapiski o historii Reya są bardzo ubogie. W zwojach zapisano że miał ojca który był Wielkim Mistrzem zakonu WolnoMyślicieli.
Zakon ten mimo nazwy był zakonem rycerskim, Rycerze Wolnomyślicieli, byli zarówno potężnymi magami jak i wyszkolonymi rycerzami z którymi trzeba było się liczyć!
Z czasem zakon Upadł a po nim zostały zapiski i tylko nowe pokolenia z którego mało kto wiedział o swoim pochodzeniu a tym bardziej o przeznaczeniu!
Rey jako syn Wielkiego Mistrza oczywiście wiedział o swoim pochodzeniu i przeznaczeniu, miał zostać następcą ojca.. Ale ojciec młodzieńca został zamordowany zanim zdążył przekazać tytuł jedynemu synowi. Władze w zakonie zatem objął najwyższy kapłan Baltazar. Niestety okazał się zdrajcą i doprowadził do upadku zakonu i z czasem zakon Wolnomyślicieli zmienił nazwę na Zakon Upadłych Rycerzy. Poplecznicy Baltazara opuścili główną siedzibę dawnego zakonu i udali się z nim do Metastazy, miasta założonego przez Baltazara i jego magią chronionego.. Mało tego w tym samym czasie wykorzystując to że zakon jest słaby, żołnierze Podniebnej cytadeli ograbili i zniszczyli doszczętnej siedzibę Wolnomyślicieli, okradając Reya z jedynej pamiątki jaką miał po Ojcu.. Astralnej Kuli.
Rey nie widział do końca jakie miała właściwości tak kula ale postanowił odzyskać kulę i odbudować zakon. W tym celu Udał się do on do Podniebnej cytadeli i pod osłoną nocy odebrał im to co mu skradli. Uciekając Rey trafił do Krainy Eliksu gdzie zaczęły się jego przygody.



[ Dodano: Nie 07 Kwi, 2013 10:50 ]
Mega dużo zmian ! Tymczasowo nie będę uzupełniał strony ponieważ za dużo by to zajęło ! Krótko powiem , wprowadzona została fabuła, na podstawie której tworze kolejne krainy!
Wydłużony został trening, oraz poprawione w nim wszystkie bugi które wykryłem, mnóstwo nowych misji pobocznych. W "obrocie" też jest główna kampania! Będzie aż 5 aktów! ( może nawet więcej ;) ) Demo już wkrótce ! W którym dostaniecie do przetestowania część kampanij Kaminari oraz możliwość zwiedzenia krain które czekać będą was po "ukończeniu "gry.. Tak ! Gra się nie skończy na ukończeniu kampanij ;) zostaniecie zapytanie w prost co zrobić, czy kontynuować grę czy zakończyć ją :)

[ Dodano: Pią 12 Kwi, 2013 16:11 ]
Kolejny edit hehe XD
Z pewnych przyczyn zrezygnowałem z System Saphire Action na rzecz ( według mnie ) lepszego dla mojej gry :) . Dużo zmian , przedewszystkiem Trening w 99% zmieniony! Zmieniony system sterowania i skilli daje mi wiecej możliwości niż ten z SAS :) Duża dawka tłumaczeń, zmieniony hud i interfejs :)

Dla chętnych daj aktualne demko gry :) ( z góry przepraszam za liczne błędy, wynikły one przez zmiany jakie wprowadziłem , ale w następnym demku będzie to poprawione :) )

[spoiler] http://hostuje.net/file.p...814e8cbb3d8cbdb [\spoiler]
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene