Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Ayene
Pią 30 Gru, 2011 16:56
Barry Trotter
Autor Wiadomość
Snickers 



Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
1 gra

Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 10
Skąd: z pod Krakowa
Wysłany: Wto 19 Lip, 2011 13:29
Barry Trotter
Barry Trotter

Wersja RM: 2003
Gatunek: komedia/RPG

1.Wstęp:
To mój pierwszy projekt, więc proszę o wyrozumiałość. Projekt robiłem 7,5 miesiąca(planowanie itp. sięgają końca grudnia). Większość błędów związanych z blokowaniem są winą programu, prosiłbym oto pamiętać, gdy będziecie skarżyć się na błędy.

2.Fabuła:
Na podstawie powieści Michaela Gerbera.

Gdzieś w Anglii, na trudno dostępnym dla Gumoli (niemagicznych) terenie znajduje się najpopularniejsza na świecie szkoła Hokpok(tłum. myjnia dla świń), do której uczęszcza w ostatniej klasie 5 rok z rzędu najbardziej znany czarodziej świata Barry Trotter.
Pewnego razu jej dyrektor, Alpo Bubeldor zleca mu misję powstrzymania realizacji filmu, opartym na jego wcześniejszych przygodach:,, Barry Trotter i nieudana próba zbicia kasy’’, gdyż jeżeli powstanie Hokpok z powodu licznych fanów Jego osoby może przestać istnieć( chodzi oto, że przez film Barry będzie miał jeszcze więcej fanów, którzy zamieszkają przed Hokpokiem w namiotach i szkoła zbankrutuje z powodu nadmiernej ich gościnności). Nie mając wyboru rusza wraz ze swym przyjacielem Lonem na wyprawę swego życia…

3. Cechy gry:
-Pojedynki- zagadka przestrzenno-muzyczna, w której musimy odgadnąć ostatni element danej sekwencji dźwięków i naciśnięcie odpowiedniego przycisku(w lewo, w dół i w prawo).
-2 zakończenia- w zależności od tego, czy udało ci się odkryć wszystkie sekrety gry, gra zakończy się na 2 różne sposoby.
-Dużo decyzji- często będziesz musiał dokonywać wyborów, niekiedy dotyczących przebiegu większości przyszłej rozgrywki.
-W odróżnieniu od książki, gra postawia nieco więcej na akcję niż na teksty, przez co ciągle coś się dzieje. Po za licznymi zmianami, zostały wprowadzone też elementy zupełnie nowe.
-Nie wymaga RTP ani żadnych dodatkowych plików- starałem się, że by gra mogła być zainstalowana na każdym komputerze bez doinstalowania jeszcze RM, jeżeli jednak będą braki plików, to pisz do mnie.
-Czas gry- 2-3 godziny, w zależności od tego czy będziesz wgłębiać się w teksty, których tutaj nie brakuje :-) .

4. Screeny:
Spoiler:


Menu gry:

Dialog w grze:

Walka w grze:

W jednej z lokacji poza Hokpockich:



5.Download:

wer.1.00 [16,9 MB]: http://hotfile.com/dl/124...8b9/bt.rar.html

Miłego grania !
 
 
 
Tenac666 




Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 49
Wysłany: Sro 20 Lip, 2011 10:06
Brzmi ciekawie ... zagram i się wypowiem :)
 
 
Tenac666 




Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 49
Wysłany: Sro 20 Lip, 2011 15:15
Dobra zagrałem w to... i powiem tak wszystko fajnie ze strony technicznej jak i możliwości ale nie przepadam za tym klimatem... ale naprawdę ciekawie zrobione.. System Walki.. hm.. sadzę że powinieneś dać jakiegoś samouczka bo ja go nie ogarniam osobiście..
Plusy :
Możliwości w grze
Wielowątkowa
Mapping 7/10
Minusy :
Walka.. nie rozumiem jej
Rażą mnie tak widoczne piksele
Brak samouczka

Nie mam więcej zastrzeżeń.. widać że naprawdę dałeś w tym projekcie dużo z siebie i wgl. jak na pierwszy projekt jest świetnie oby tak dalej..

Pozdrawiam
Daniel
 
 
Snickers 



Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
1 gra

Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 10
Skąd: z pod Krakowa
Wysłany: Sro 20 Lip, 2011 15:48
Dzięki za opinię ;-) .

Jeśli chodzi o walkę, to w dialogach jest napisane, że magia nie działa na zwykłych ludzi
(głównie fanów), toteż na nich lepiej używać broni zwykłych(polecam magnum 357), a
na istoty magiczne(stwory, czarodziei) używać czarów.

Piksele są ponieważ to są wycięte obrazki znalezione w necie( nie miałem innych dać, bo żadnych lepszych znaleźć nie mogłem, przez co gry bym nie zrobił).

Jeśli chodzi o samouczek, to rzeczywiście moja wina, ale w rpg-ach jakie grałem, to zawsze
sam odkrywałem co jak działa i dlatego tak zrobiłem. W poradach, w plikach gry, co nieco wyjaśniłem zresztą.
 
 
 
Tenac666 




Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 49
Wysłany: Sro 20 Lip, 2011 17:17
Spoko.. a jeszcze jedna rzecz jaka mnie gryzie to to że gramy tym Barrym ,a w menu jest Harry Potter
 
 
Snickers 



Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
1 gra

Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 10
Skąd: z pod Krakowa
Wysłany: Sro 20 Lip, 2011 18:39
Jak już mówiłem: nie miałem zasobów. Zresztą do przeżycia to jest bo poza znakiem na czole fizycznie ich niewiele różni...
 
 
 
szaman 




Preferowany:
RPG Maker 2003

Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 37
Skąd: Z Domu
Wysłany: Wto 26 Lip, 2011 18:15
Gram już w tą gierkę odkąd wróciłem z koloni tj 1dzień i męczyłem się sporo nad tą kolejką gdyż wg tego co zauważyłem do niej trzeba mieć niezłego farta aby nią przejechać! Gra spoko polecam!

Grafika jest nawet spoko jak na 2k3 nie wiem skąd te wszystkie zarzuty. :mrgreen:
 
 
Snickers 



Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
1 gra

Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 10
Skąd: z pod Krakowa
  Wysłany: Sob 30 Lip, 2011 21:02
Ostateczna wersja gry
Wersja 1.2

Najważniejsze zmiany:
-naprawiono kilka bugów uniemożliwiających grę
-zmniejszono ceny mikstur
-poprawiono większość dialogów
-dano więcej wskazówek co do dalszego przechodzenia
-zmieniono nieco system 2(grafikę stat bohaterów w walce)


Link: http://hotfile.com/dl/128...rotter.rar.html
 
 
 
Naleśnik 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Gru 2011
Posty: 34
Wysłany: Sro 06 Mar, 2013 15:47
Zobaczę może zagram :)
 
 
Nex 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 27 Paź 2012
Posty: 145
Wysłany: Sro 06 Mar, 2013 15:52
ostatni post był napisany prawie dwa lata temu :-|
 
 
cydyn 




Preferowany:
RPG Maker 2003

Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 1
Wysłany: Pon 25 Mar, 2013 20:08
No dobra trochę na obrazkach taka sobie gra, lecz sprawdzę ją dopiero teraz jak będę ściągał.
Mam nadzieję że mi się spodoba.
 
 
 
Rouch 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 21
Wysłany: Czw 28 Mar, 2013 14:57
Mhh, link zepsuty.
 
 
Ayene 




Ranga RM:
4 gry

Pomogła: 232 razy
Dołączyła: 18 Wrz 2007
Posty: 2424
Wysłany: Sob 30 Mar, 2013 12:14
W takich przypadkach warto przejrzeć Tsukuru Archive. Download gwarantowany :arrow: http://tsukuru.pl/index.p...k3-barrytrotter
________________________


 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene