Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: SaE
Sro 21 Lis, 2012 09:58
Pomożecie w stworzeniu gry ?
Autor Wiadomość
Krolekos 



Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 6
  Wysłany: Sob 20 Paź, 2012 09:05
Pomożecie w stworzeniu gry ?
Umiem już robić zdarzenia , umiem już robić walki , rozmowy i tworzyć mapy , mam problem z stworzeniem intra , chciał bym stworzyć na początku gry intro wstawić jakiś filmik , albo obrazki dać , najlepiej gdyby obrazki były , męczę się z tym i nie wiem jak to zrobić :( chciał bym jeszcze zrobić własną postać do gry i żeby moja postać podczas walki nie miała tej postaci której używa się w walce tylko tą którą steruję i żeby się wszystko nie zlewało z życiem , maną i innymi , wiem jak dodać skrypty nad main tylko że jak dodaje to nic się nie dzieje :/ dodałem skrypt na otwieranie zamków wytrychem i nic się nie stało dodałem na rozdawanie statystyk też nic się nie stało nie rozumiem , a jak dodam czasami skrypt to mi się pokazuje błąd i gra nie działa i nie wiem jak dać takie coś żebym nie mógł sterować moją postacią tylko ona sama idzie np. strażnik do mnie podchodzi a ja nie mogę się ruszyć jak do mnie podejdzie to automatycznie włącza się rozmowa i mogę wtedy naciskać spacje żeby pominąć rozmowę , dopiero gdy zakończy się rozmowa strażnik pójdzie i zniknie ja stoję aż nie zniknie i dopiero mogę się ruszać i dodałem skrypt na dziennik zadań i bestariusz i nie mogę żadnym przyciskiem dziennika ani bestariusza włączyć :(
 
 
Helseth 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Kwi 2012
Posty: 63
Wysłany: Sob 20 Paź, 2012 09:54
Czyli nie umiesz nic :P

Polecam czytać instrukcje skryptów, przed wstawieniem czasami trzeba skrypt odpowiednio skonfigurować. Zdarza się również, że różne skrypty nie mogą ze sobą współpracować i trzeba wtedy trochę pokombinować

Co do reszty problemu to nie rozumiem o co chodzi :-)

Jak nie poradzisz sobie sam to wrzuć projekt na jakiś serwer i zobaczę co da się zrobić.
 
 
Krolekos 



Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 6
Wysłany: Sob 20 Paź, 2012 10:42
Helseth napisał/a:
Czyli nie umiesz nic :P

Polecam czytać instrukcje skryptów, przed wstawieniem czasami trzeba skrypt odpowiednio skonfigurować. Zdarza się również, że różne skrypty nie mogą ze sobą współpracować i trzeba wtedy trochę pokombinować

Co do reszty problemu to nie rozumiem o co chodzi :-)

Jak nie poradzisz sobie sam to wrzuć projekt na jakiś serwer i zobaczę co da się zrobić.
A wiesz może jak zrobić intro obrazkowe ?
 
 
Helseth 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Kwi 2012
Posty: 63
Wysłany: Sob 20 Paź, 2012 18:11
tak wiem :)
trzeba użyć skryptu odpowiedniego, znajdziesz go na forum w dziale ze skryptami :P troche poszukać trzeba no i przede wszystkim skonfigurować i każdy obrazek odpowiednio nazwać tak żeby się zgadzała nazwa w folderze oraz skrypcie :)
 
 
Krolekos 



Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 6
Wysłany: Sob 20 Paź, 2012 20:52
Helseth napisał/a:
tak wiem :)
trzeba użyć skryptu odpowiedniego, znajdziesz go na forum w dziale ze skryptami :P troche poszukać trzeba no i przede wszystkim skonfigurować i każdy obrazek odpowiednio nazwać tak żeby się zgadzała nazwa w folderze oraz skrypcie :)
A jak zrobić tak żeby moja postać stała ( nie mógł bym nią sterować ) a jakiś NPC do mnie podchodzi i jak podejdzie to automatycznie włącza się rozmowa , potem gdy zakończę z nim rozmowę to idzie i nie mogę się ruszać a jak pójdzie i zniknie to już mogę swobodnie chodzić ?
 
 
Helseth 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Kwi 2012
Posty: 63
Wysłany: Sob 20 Paź, 2012 21:24
musisz zapoznać się z mechaniką programu :)
to są bardzo podstawowe rzeczy jeśli masz polskiego makera to powinno Ci być łatwiej poznać wszystkie możliwości i kombinacje :)

Tą sytuację co opisałeś to rozumiem, że na zdarzeniach coś w stylu:

1 Dajesz kratkę aktywowaną po dotknięciu bohatera ( czyli ze na niej stanie :P )
2 potem ustawiasz postać która ma podejść -najlepiej lekko za polem widzenia ekranu żeby był efekt ze podchodzi nie wiadomo skąd :) ( aktywowaną przełącznikiem kiedy nadepniesz na tą kratkę z punktu 1) musisz dać "czekaj" wyliczysz na oko ile sekund będzie podchodzić i dalej sobie piszesz jakieś dialogi i potem to samo ruszasz zdarzeniem żeby sobie odszedł za ekran^^ i też dajesz "czekaj" żeby bohater nie mógł się ruszać i oczywiście na koniec przełącznik żeby zniknęła ta postać i finito

PS. pisze to z głowy więc mogłem coś pokiełbasić ale chyba nakreśliłem Ci temat więc metodą prób i błędów dojdziesz co i jak
 
 
Krolekos 



Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 6
Wysłany: Sob 20 Paź, 2012 21:59
Helseth napisał/a:
musisz zapoznać się z mechaniką programu :)
to są bardzo podstawowe rzeczy jeśli masz polskiego makera to powinno Ci być łatwiej poznać wszystkie możliwości i kombinacje :)

Tą sytuację co opisałeś to rozumiem, że na zdarzeniach coś w stylu:

1 Dajesz kratkę aktywowaną po dotknięciu bohatera ( czyli ze na niej stanie :P )
2 potem ustawiasz postać która ma podejść -najlepiej lekko za polem widzenia ekranu żeby był efekt ze podchodzi nie wiadomo skąd :) ( aktywowaną przełącznikiem kiedy nadepniesz na tą kratkę z punktu 1) musisz dać "czekaj" wyliczysz na oko ile sekund będzie podchodzić i dalej sobie piszesz jakieś dialogi i potem to samo ruszasz zdarzeniem żeby sobie odszedł za ekran^^ i też dajesz "czekaj" żeby bohater nie mógł się ruszać i oczywiście na koniec przełącznik żeby zniknęła ta postać i finito

PS. pisze to z głowy więc mogłem coś pokiełbasić ale chyba nakreśliłem Ci temat więc metodą prób i błędów dojdziesz co i jak
Yyy ... Ok chyba to zrozumiałem ... albo i nie ... A jak zrobić tak żeby podczas walki nie była ta postać która jest pokazana podczas walki tylko ta którą steruje i na nią z góry patrze ? Iiiii jak zrobić własną postać do gry ? jakiś program jest ale łatwy w obsłudze :D No i co zrobić by podczas walki było życie wroga i moje i żeby nic się nie zlewało ze sobą ?
 
 
Helseth 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Kwi 2012
Posty: 63
Wysłany: Nie 21 Paź, 2012 00:33
Wszystko się robi skryptami musisz wiedzieć czego szukasz (angielskie nazwy)
np na zmianę trybu walki są różne wersje "custom battle system"
ale to już nie takie łatwe jest ^^ więc raczej będzie Ci bardzo ciężko w konfiguracji

polecam dużo czytać tutorialów i przeglądać posty na forum o interesujących Cie skryptach nie tylko polskie fora (przyda Ci się dobra znajomość angielskiego)

Więc zanim weźmiesz się za próbę zrobienia gry, pierw naucz się wszystkich podstaw a później to już będzie z górki :)

i polecam Ci fajną stronę są tu prawie wszystkie podstawowe skrypty :
http://www.chaos-project....abase&Itemid=29

PS. nie każdy zadziała na polskim makerze i nie wszystkie skrypty można ze sobą mixować ^^
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene