Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: SaE
Sro 21 Lis, 2012 10:05
Ściganka.
Autor Wiadomość
Shadi 



Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
2 gry

Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 51
Wysłany: Nie 04 Lis, 2012 11:34
Ściganka.
Witam.
Zapewne nie należy to do trudnych do zrobienia rzeczy, ale nie chcę mi się za bardzo myśleć i zależy mi na czasie.
Jak zrobić event, aby gracza ścigał koleś, powiedzmy strażnik, kiedy zetkniemy się z nim to wracamy na początek i znów zaczyna się ściganie.. I sęk w tym żeby wszystko odbywało się po pewnym torze, żeby gracz wylądował w określonym miejscu.( przed pałacem)
Tutaj macie na mapce zaznaczony tor który chcę zrobić:
https://dl.dropbox.com/u/10678415/DDEDED.png
Z góry dziękuję za odpowiedź i przepraszam jeżeli zaśmiecam forum błachostkami.
 
 
 
Avara 





Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 15 Gru 2010
Posty: 331
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 04 Lis, 2012 11:53
Shadi napisał/a:
ale nie chcę mi się za bardzo myśleć i zależy mi na czasie

W jaki sposób Ty jeszcze żyjesz :?: :shock: Jesteś człowiekiem :?: Skoro nie chce Ci się myśleć, to nie rób gry :!: A skoro zależy Ci na czasie i chcesz zrobić ją na łapu capu, to lepiej nie rób jej wcale.
Co do trasy, to musisz wymyślić jakieś blokady i tyle. Co do zdarzeń, to sprawdź, czy nie ma jakiejś opcji, by szedł za graczem (nie powiem Ci dokładnie, bo na moim systemie Maker XP mi nie działa) albo krok w w stronę gracza i zapętlować to.
________________________


Drakensang - przeglądarkowa gra RPG online
Spoiler:

 
 
 
Shadi 



Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
2 gry

Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 51
Wysłany: Nie 04 Lis, 2012 12:15
Dzięki za odpis, natomiast co do tego jak jeszcze żyję to...
W tym zależeniu na czasie, to chodziło mi nie o to że chcę robić wszystko byle jak, tylko by było, a o to, że mam jeszcze dziś naukę na poniedziałek, a mimo to chciałbym dokończyć eventy w mieście Dicart, ponieważ w trakcie tygodnia czuję, że muszę być 100% skupiony na szkole, grą zajmuję się TYLKO w weekendy. Nie miałem obowiązku ci o tym mówić, ale skoro tak mnie zjechałaś, to chyba było to rozsądne wyjście.
Natomiast co do myślenia, to po prostu chodziło o to że zerknąłem na komendy ruchu w makerze i nie wpadło mi do głowy nic jak to rozwiązać i może lepiej zamiast rozmyślać 4 godziny a potem obserwować brak widocznego postępu w eventach i przedłużenie procesu tworzenia tych eventów o tydzień, bo dopiero w następną sobotę coś będę mógł zrobić( według tego mojego założenia że pracuję nad grą tylko w weekendy) bo "tylko eksperymentowanie było" lepiej teraz przygotować się do szkoły, a przedtem poprosić ładnie na forum i dostać propozycję rozwiązania problemu??
 
 
 
Avara 





Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 15 Gru 2010
Posty: 331
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 04 Lis, 2012 12:26
Zwracam honor :aww: Gdybyś choć pokrótce wyjaśnił to w pierwszym poście, to bym po tobie tak nie pojechała ;-) Ale może, jak przeczytasz sobie jeszcze raz tamto zdanie, to zrozumiesz, co mnie w nim tak zirytowało. Jestem pewna, że niejedna osoba na tym forum (choć nie mówię że każda), zrozumiałaby to w podobny sposób co ja ;-)
Musisz wymyślić jakieś blokady, np. tłum ludzi, wypadek samochodowy, przewrócony słup albo nie wiem co jeszcze. Musisz pokombinować.
________________________


Drakensang - przeglądarkowa gra RPG online
Spoiler:

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene