Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: SaE
Nie 23 Gru, 2012 11:55
Qesty i skrypty
Autor Wiadomość
TheeBaggio 



Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 14 Gru 2012
Posty: 17
Wysłany: Pią 14 Gru, 2012 06:47
Qesty i skrypty
Siemanko, jestem nowy w programie i mam 3 pytania.

jak napisac qesta typu ( wymuslane na szybko): ide do mamy mama kaze mi isc do dziadka dziadek kaze mi sabic cos, ja je zabijam, dziadek mi daje nagrode z ktora ide do mamy ale mama kaze mi isc do taty mama cos od mamay tacie przyniesc itp..

jak wgrywac skrypty?

i jak dodac te zadanie do dziennika zadan?


Sorry za ew. bledy i literowki ale pisze z telefonu.
 
 
sled 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 93
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pią 14 Gru, 2012 10:53
Nic trudnego wbrew pozorom jednak podstawy w tym przypadku są wymagane ;-)
Musisz użyć takich rzeczy jak np "przełącznik" (którego opanowanie jest dość ważne swoją drogą niezależnie od wersji Makera) który będzie wszystkim operował. Przełącznik jak sama nazwa nam mówi "przełącza" pewne wydarzenia. Dla porównania zmyślona sytuacja (a jak! :mrgreen: )
Budujesz zdarzenie którym będzie ludzik X. Chcesz by mówił nam co mamy zrobić więc piszesz w wiadomościach z jego portretem (lub nie xD) o co mu chodzi (mówiąc krótko-piszesz treść Questa). Następnie tworzymy na kolejnej stronie W TYM SAMYM zdarzeniu to co chcemy uzyskać po określonej sytuacji (czyli po otrzymaniu zadania) np wiadomość typu "Na co jeszcze czekasz?". Aby wiadomość z drugiej strony pojawiła się dopiero po powiedzeniu kwestii z pierwszej strony w "warunkach zdarzenia" ustawiamy przykładowo "przełącznik własny A". Znaczy to tyle iż nie zobaczymy tej kwestii dopóki owy przełącznik nie będzie włączony-jak więc nie trudno się będzie domyśleć owy przełącznik włączamy na końcu pierwszej strony tak by po ponownym zagadniu do osoby owy przełącznik był już włączony (oraz by w miarę logicznie to wyszło...).

Oczywiście warunkiem nie musi być przełącznik-może nim być np posiadanie jakiegoś przedmiotu który otrzymamy z potworka czy inne duperele. Warto zaznaczyć iż im strona jest dalej w zdarzeniu(1,2,3... itp) tym jest ważniejsza więc jeśli podejdziemy do ludzika X to gdy obie strony w zdarzeniu nie będą miały podanych wymagań to zawsze czytana jest ta ostatnia strona, a wcześniejsza jest zwyczajnie pomijana! :!: Dlatego operowanie przełącznikami jest szczególnie przydatne biorąc pod uwagę iż jak wspomniałem liczy się tylko ostatnia strona której wymogi w zdarzeniu są spełnione :->

Mam nadzieję że choć troszkę da się to zrozumieć tym bardziej że starałem się okroić to w jak najprostszy sposób. Posługiwałem się zwrotami z polskiej wersji makera gdyż założyłem iż takiej używasz podobnie jak większość nowych użytkowników^^
Jak masz jakieś pytania/niejasności pisz śmiało, a postaram się sprowadzić cały ten tekst do bardziej zrozumiałej formy :-P
 
 
TheeBaggio 



Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 14 Gru 2012
Posty: 17
Wysłany: Pią 14 Gru, 2012 13:43
A jak się wkleja te skrypty?

Bo mam 1 skrypt a 2 mi nie działa ;( dokładnie to hud

wyskakuje bład linijki
 
 
sled 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 93
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Sob 15 Gru, 2012 14:34
Bardzo możliwe że skrypty się z sobą nie zgadzają co owocuje owym błędem (linijki z skryptu X gryzą się z linijką z skryptu Y). Czasem zdarza się też iż wina leży po stronie polskiej wersji programu (podczas gdy w normalnej wersji językowej jest ok) lecz zdarza się to niezwykle rzadko, a tym bardziej nie spotkałem się by owy problem wystąpił przy jakimś hudzie tylko z winy wersji językowej programu. Napisać iż wyskakuje "błąd linijki" to jak napisać że zróbcie "coś co lubię" nie pisząc za czym nie przepadasz. Napisz dokładnie co pisze w błędzie oraz jeśli dasz radę to wklej dokładnie skrypt w którym się to przejawia ;-)
 
 
tom3k0000 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Paź 2012
Posty: 7
Skąd: A co cię to?
Wysłany: Sob 15 Gru, 2012 16:17
Skrypty : Włączasz projekt masz ikonę EDYTOR SKRYPTU RUBY włączasz ją i tam gdzie ci pisze (INSERT HERĘ) kliknij na prawym przyciskiem myszy i daj wstaw i wstawiasz tam skrypt proste :-P
________________________
http://c.wrzuta.pl/wi9684...-_laser_-_pivot
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene