Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Naherix
Autor Wiadomość
Xyseer 



Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 0
  Wysłany: Czw 20 Gru, 2012 20:23
Naherix
Na początku chciałbym się z wami przywitać, ponieważ jest to mój pierwszy post na tym forum.

Chciałbym powiedzieć na wstępie, że gra nie jest losową grą zrobioną przez niezbyt uzdolnionego człowieka któremu się najzwyczajniej w świecie nudzi :)

Kilka rzeczy na wstępie:
-Gra posiada własną czcionkę
-Korzysta z tileseta Inq
-Posiada customowe BGM
-Aktualnie nie posiada własnego Gameover'a, Tile'a
-Grafiki prawdopodobnie są do zmiany m.in. Windowskin, charsety i Battlebacki
-Gra posiada rozbudowany system obrażeń to znaczy m.in., że posiada podział na żywioł magię i ataki fizyczne, obrażenia kłute, cięte i obuchowe, Umiejętności i atak podstawowy.


Czas na fabułę, czyli coś nad czym się głowiłem, by było w miarę oryginalne:
Orkowie wyprowadzili atak na fortecę ludzi o nazwie Ashelfov które było jednym z najważniejszych miast rynkowych ludzi. Obrońcy nie mieli szans, ponieważ atak był poprowadzony w czasie gdy w mieście stacjonowała tylko garstka wojsk. Gród został spalony do cna, praktycznie nie było co zbierać. Ludzie jednak nie porzucili tego miasta na pastwę losu, ponieważ było ułożone w idealnym miejscu dzięki czemu przynosiło takie zarobki. Po 60 latach bardzo ciężkiej pracy odbudowano miasto, ale co więcej było teraz tak mocno ufortyfikowane, że tamten atak orków nie miał, by prawa tak mocno dotknąć ludzi. Lecz orkowie nie poprzestali. Stan wojny trwał nadal, a hordy orków nacierały na ludzi, a oni nie mogli tego tak zostawić. Wtedy wprowadzili stan musowej rekrutacji. Ten kto był przeciw zostawał wygnany ze swego rodu. W czasie gdy ludzie rekrutowali w szeregach pojawił się Lohtay. Był uzdolniony lecz brakowało mu treningu. Dlatego Lothay trafił do mistrza sztuk walk Grynusa.

Więcej nie chcę wam zdradzać, bo fabuła będzie się rozwijać wraz z grą.

Teraz obowiązkowe 3 screeny (btw. gra nie posiada jeszcze maski świetlnej, ale to przez to, że program w którym ów maski robiłem postanowił się zepsuć, więc trochę muszę poczekać":





Macie tutaj jeszcze krótkie demko. Tak naprawdę są tam jedynie 3 mapy, ale możecie samemu obejrzeć je i zobaczyć walkę ;)
Download: Sendspace Uploader
 
 
Bezel 




Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 84
Wysłany: Czw 20 Gru, 2012 23:19
Pobrałem i pograłem, jest całkiem spoko ;D
Ale jak chcesz zrobić łuk ? W tym skrypcie nie da się chyba zrobić, że będziesz atakować z daleka ;-(
btw %#?* mapy robisz xD
________________________
 
 
Feniks 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
2 gry

Pomógł: 62 razy
Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 511
Wysłany: Czw 20 Gru, 2012 23:41
Hm.. Zagrałem. Powiem tak, niezła czcionka, muzyka też całkiem.
Jednak chaotyczne to intro.(nie mam na myśli napisów, a scenek) być może to i dobrze, ale kiepsko zrobione. Mapy są.. Hm.. Nie są złe, ale bardzo słabe wykorzystanie potencjału Inq, chociaż mi się już prawie przejadł. Popraw nieco blokowania w tilesecie, jeśli używasz gotowca. Poza tym cieszę się, że ktoś coś robi, oprócz mnie i yorka i Ravenone... Pozdrawiam i powodzenia życzę :mrgreen:
________________________

 
 
Amelanduil 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Wrz 2011
Posty: 464
Wysłany: Pią 21 Gru, 2012 00:31
Gra posiada własną czcionkę! Woooooow, ale super! Grą posiada customowe BGM?! Człowieku, ale szał! Skąd ty takie patenty bierzesz, nikt inny nie ośmieliłby się tak zrobić!
*deaktywowano tryb sarkazmu*
...a jak uważasz, że to jest ROZBUDOWANY system obrażeń... to... nie wiem, gratuluję... Ledwo co się łapie na strategiczne rozgrywanie walk jak dla mnie :roll: pewnie i tak będzie można walić ile wlezie z ofensywnych zdolności i wygrywać bez problemu starcia z bossami.
Co do fabuły:
Skoro miasto było tak ważne, to czemu zostawiać w nim garstkę nieprzygotowanych do walki strażników? Trochę nielogiczne. Ogólnie całość jak się dobrze wczytasz nie ma zbyt wiele sensu... no ale cóż, w końcu gra zrobiona z nudów, czego ja oczekuję...
________________________
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
"A jeśli... Boga nie ma, to co z ciebie za szatan?"
 
 
 
Xyseer 



Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 0
Wysłany: Pią 21 Gru, 2012 13:22
Co do intra to poprawię je, ponieważ masz rację jest nieco chaotyczne i wg. mnie krótkie.
Zarazem mogę powiedzieć, że w intrze spróbuję wyjaśnić z jakiego powodu nie było tam żadnych wojsk.
System walki starałem się jak najbardziej urozmaicić.
Na początku dostaniesz sporo darmowych jeśli chodzi o manę umiejętności, ale musisz liczyć się z konsekwencjami jakie będziesz ponosić. Np. gdy używasz Finiszujący atak to musisz wiedzieć, że przez najbliższe kilka tur twoje statystyki drastycznie spadną. Gdy używamy umiejętności pt. Wystrzał Broni to przez kilka tur nie możesz nic zrobić, ponieważ bohater musi się po swą broń wrócić. Podstawowe ataki będą często słabe i będzie wymagane planowanie walk jeśli chodzi o umiejętności. Dajmy na to Finiszujący atak w porównaniu do zwykłego ataku mieczem ćwiczebnym. Finiszujący atak zadaje kukle treningowej 5x więcej obrażeń. Postarałem się wyjaśnić te kilka niejasności i natychmiast biorę się za tworzenie gry.

Teraz taka mniej ważna część posta: Jak patrzałem na to forum to 80% gier nie ma własnych zasobów, ani czcionki, ale to gierki których nie bierze się pod uwagę. Może trochę zaszalałem mówiąc o tym w Features'ach ale każdy popełnia błędy :)

[ Dodano: Pią 21 Gru, 2012 22:56 ]
Okej zrobiłem teraz mały postęp. Mianowicie Intro jest dużo bardziej znośne i przejrzyste, ale nadal muszę je przedłużyć i poprawić. Gra posiada już własne Title które może ulegnie zmianie. Znalazłem także windowskin który zagości w tym projekcie na dłużej.
Teraz takie zmiany ogólniejsze czyli; Wiem już mniej więcej jak będę chciał robić łuki, mam szablon drzewka umiejętności, dodałem skrypt który ma odpowiadać za ulepszanie ekwipunku, ale będę musiał go rozgryźć.

Download Demo

Jeszcze może powiem co ogólnie chcę zrobić jaki mam pomysł na elementy gry itd.
W grze będziecie mieli okazję pobawienie się w rozszyfrowywanie języku pewnej rasy, będziecie mogli także pobawić się w odczytywanie hieroglifów za co twoja postać dostanie pewne profity. Ogólnie gra będzie miała za zadanie wytężyć nieco umysł gracza tak, aby zdobył różne "znajdźki" itd.
 
 
Bezel 




Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 84
Wysłany: Pią 21 Gru, 2012 23:09
Jak zrobiłeś, że muzyka się zgłaśnia ???
________________________
 
 
xGamerPLz 




Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 24 Sty 2013
Posty: 12
Wysłany: Sob 26 Sty, 2013 19:05
Ale jaki jest główny cel gry bo z fabuły dowiedzieliśmy się tyle że miasto napadli orkowie i je zniszczyli. Potem odpuścili na 60 lat żeby ludzie mogli odbudować miasto , a następnie znowu im dupę truli. Więc ludzie się wkurzyli i rekrutowali do wojska kogo popadnie, a pewnego dnia spotkali głównego bohatera, który miał talent do machania nożem do kopert i go zrekrutowali, ale brakowało mu treningu (w sumie to reszta ludzi była maszynami do zabijania, jeśli nie potrzebowali treningu?) dlatego wziął go jakiś tam wielki mistrz i nauczył go różnych sztuk walki (Kung-fu, Jutsu, Khame-Hame-Ha, Shoop Da Woop i rzucanie firebalami) ?
________________________
 
 
mateuszczęścik21 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lut 2013
Posty: 25
Wysłany: Pon 25 Mar, 2013 20:25
(lol)
________________________
mc
 
 
R.I.P. 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 173
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 25 Mar, 2013 21:43
Xyseer, chciałbym powiedzieć choć nie grałem, przynajmniej z tych zdjęć, opiszę czy mógłbyś dodać więcej szczegółów które zwiększą uwagę potencjalnego nabywcy tej gry, oczywiście przez pobranie.

I oczywiście mogę powiedzieć że można zmienić na tej 1 mapie żeby było mniej tego ognia, bo powstawianie bezsensownie ognia, oznacza bezsensowne oznaczenie gry.

Chętnie zagram jak poprawisz pare elementów, jeśli ktoś grał to niech napiszę.
I kiedy będzie pełna wersja? :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene