Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z Savem w mojej grze (I problem z menu)
Autor Wiadomość
Kierin 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Dołączył: 05 Gru 2012
Posty: 24
Skąd: Głogów
Wysłany: Sro 26 Gru, 2012 23:29
Problem z Savem w mojej grze (I problem z menu)
Okienko tematu jest zbyt krótkie by dokładnie wytłumaczyć o co chodzi, tutaj mam pole do popisu.

Więc tak, jako że w mojej grze gdy naciskamy menu, wchodzimy bezpośrednio do Item listu, powstaje problem z Savem i wyłączaniem gry. Rozwiązałem to następująco.

Item: Your Soul (Pozwala zapisać grę i opóścić ją) - przy wciśnięciu go aktywuje się common event.

Common Event
*Open Save Screen
*Czy chcesz wyłączyć grę ?
1.Tak
*Return to Title Screen.
2.Nie
(Pusto)


Więc z założenia jest fajnie, wchodzisz w itemki, klikasz na item, pojawia ci się możliwość zapisania gry, czy będziesz chciał zapisać grę czy nie pokaże ci się zapytanie, czy chcesz z niej wyjść. Jest git...
Tylko problem jest taki że gdy wczytuje save od razu pojawia mi się zapytanie czy chce wyłączyć grę z możliwością odpowiedzi... Gdzie popsułem ? czego nie dodałem ? Co dodać ?
Specjalnie rozpisałem się jak najbardziej to możliwe bo ciężko jakiegokolwiek screena dać.

Przy okazji w sumie jak tu już jestem to może zadam kolejne pytanie (żeby syfu nie robić na forum dwoma tematami).

Więc tak, znalazłem na necie rozwiązanie które powoduje że włączając menu wchodzimy od razu do Item listy, co bardzo mi się podoba i jest ok. Problem polega na tym że nie jest to skrypt sam w sobie co powoduje że na każdej mapce muszę dawać parallel process ze specjalną komendą.

Spoiler:



Żeby to działało musiałem także zmienić w 24 linijce kodu Game_System komendę False na True. Niby fajnie pięknie działa, ale problem jest taki że czasem gdy za dużo razy się naciśnie guzik aby wejść do menu, może to spowodować że faktycznie samo menu wskoczy a nie item lista.

Więc pytanie proste, ma ktoś lepszy/ przyjemniejszy skrypt na to ? Jeżeli tak to dziękuje :)
 
 
Viuu 

Project-Ayus




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 106
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 27 Gru, 2012 00:45
Co do pierwszego to oczywiste, że pyta czy wyjść z gry. Jak wczytasz grę to jest ona w tym momencie gdzie zapisałeś, czyli przed możliwością wyjścia z gry...
Wgl to po cholerę robisz save w itemie? Jeśli chcesz zrobić możliwość save'owania gdzie popadnie to zrób to w menu, ale moim zdaniem nie jest to dobry pomysł... no przynajmniej ja nie lubię gdy można save'ować wszędzie... jest jakoś tak za łatwo... zresztą, jak tam chcesz :P
________________________



Spoiler:



 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene