Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Kradzież - Umiejętności Złodziejskie
Autor Wiadomość
vipperu 




Preferowany:
RPG Maker 2003

Dołączył: 25 Gru 2012
Posty: 7
  Wysłany: Czw 27 Gru, 2012 20:05
Kradzież - Umiejętności Złodziejskie
UMIEJĘTNOŚCI ZŁODZIEJSKIE
Cześć. Pozwólcie, że się przywitam, ponieważ jest mój pierwszy temat na tym forum :) Jestem Bartosz, moim zamiłowaniem jest tworzenie gier w RM2K3, jednak inne wersje także nie są mi obce, uwielbiam muzykę "Epicką" etc.

To tyle o mnie, teraz do rzeczy. Zastanawialiście się w jaki prosty sposób można wprowadzić system umiejętności złodziejaszka. Okradanie na żywca na mapie. Rozwijanie tejże umiejętności i wiele więcej? Jeżeli tak to tutaj Wam po krótce wyjaśnię jak stworzyć takie cuś do Waszej perełki.

1.Przyjmijmy, że nasz Bohater nazywa się Edek. Taka mała franca, złodziejaszek uliczny i niezły rozrabiaka. Heros ten, pragnie zdobyć dużo święcących monet w szybkim czasie. Co robi? Idzie kraść. A więc tworzymy lub korzystamy z bohatera, którego już posiadamy.

2.W jego niewielkiej niewieściej wiosce przebywa kupiec podróżny Leonidas Junior, to na jego złoto chrapkę ma Nasz pseudo-szlachecki Edek. W takim wypadku tworzymy zdarzenie, które nazwiemy Leonidas. Ustawiamy mu dowolną grafikę.

3.W jakiś sposób Edek musi wiedzieć kiedy rozpocząć rozmowę, a kiedy kraść. Tak więc ustawiamy WARUNEK NA KLAWISZ [NP. "R - W"]. Wewnątrz warunku ustawiamy ZMIEŃ ZMIENNĄ.

Wykorzystamy co najmniej 1 zmienną w prostym i około 2-3 w bardziej zaawansowanym systemie tego skilla. Na początek ten łatwiejszy.

3.Zmienną nazywamy LOS i będzie ona decydowała o pomyślnej lub też i nie, kradzieży. Wartość zmiennej ustawiamy na losowy pomiędzy np. 1-2 im większa różnica, tym trudniej będzie okraść. Pod zmienną towrzymy kolejny WARUNEK tym razem ZMIENNA JEST RÓWNA 1. Chodzi o to, że gdy zmienna będzie równa 1, okradanie zakończy się pomyślnie. Gdy będzie np. 2. Niepomyślnie okradniesz.

Teraz tylko wpisujemy co Edek ma usłyszeć po udanej kradzieży i dodajemy złoto. Np. [Kradzież Udana, 10GP zdobyto!] W innym wypadku umieszczamy tekst, który Edek usłyszy po niepomyślnej kradzieży. Np. [Kradzież Nieudana, -10HP] Teraz tylko dodajemy Złoto w udanym warunku i ujemne HP w przypadku gdy warunek, nie zostanie spełniony.

To wszystko jeżeli chodzi o prosty system kradzieży, możemy do NPC Leonidasa dodać inne zdarzenia, np. Gdy nieudana, wzywane są straże i Edek ląduje w więzieniu. Możemy także stworzyć normalne rozmowy, wystarczy poniżej pierwszego warunku najbardziej na zewnątrz stworzyć resztę zdarzenia.

4.Bardziej zaawansowany system tegoż to skilla. Posłużę się tu kilkoma zmiennymi i wartością statystyki bohatera - szczęściem. Im więcej szczęścia tym niższe wartości po losowaniu. Teraz ustawiamy wartości zmiennych tak jak poniżej opisałem [ Gotowiec na screenie ].

UWAGA: ABY UŻYĆ SKILLA JEDNOCZEŚNIE TRZYMAMY W i SPACJE podczas rozpoczynania zdarzenia, inaczej rozpoczniemy samo zdarzenie :)

Kod:

UM = SZ
UM = [ Pewna liczba im większa tym bardziej będzie można rozwinąć umiejętność, ponieważ więcej będzie wyników ]
UM3 = UM2 - UM

UM = 14
UM / 2 = 7
UM - 1-2 = 5/6
UM2 - UM = UM2 - 5/6
20 - 5/6 = 15/14
UM3 = UM2 - UM = [?] UDANE
UM3 =/= UM2 - UM = [~0 = ?] Nieudane

Dziękuję za przeczytanie. Mam nadzieję, że pomogłem.

SCREEN: http://imageshack.us/a/im...zutekranu21.png
ŁATWE: http://imageshack.us/a/im...zutekranu20.png
TRUDNE 2: http://imageshack.us/a/im...zutekranu19.png
TRUDNE 1: http://imageshack.us/a/im...zutekranu18.png

[ Dodano: Pon 31 Gru, 2012 21:43 ]
oceni ktoś? :-?
 
 
makerowiec64 




Preferowany:
RPG Maker 95

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 181
Skąd: się tu wziąłem?
Wysłany: Wto 15 Sty, 2013 09:18
Nom,ciekawy tutek.Faktycznie dość trudny.
________________________
99 % świrów czyta mój podpis z ręką na myszce.
Nie odchylaj ręki - jest już za późno :haha:

Wiem,to mogłem zrobić w większym rozmiarze.Przypatrz się bardziej!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene