Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Green Forest
Autor Wiadomość
sonicmaster377 



Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 25 Gru 2012
Posty: 7
Wysłany: Sob 29 Gru, 2012 10:06
Green Forest

Przedstawienie gry/Fabuła

Witam, nazywam się Maciek i przedstawiam wam grę Green Forest.
Wydarzenia dzieją się w 1814 roku i opowiadają o 19-letnim Patricku (Patryku), który zajmuje się myślistwem - poluje na groźne zwierzęta razem ze swoim przyjacielem Williamem Howardim (-em, nie wiedziałem jak to napisać). Gdy w 1806 roku jego ojciec wyrusza na służbę wojskową w Garry Creek, Patrick zostaje tylko ze swoją rozpaczoną matką, która w ogóle nie słucha syna i tylko oczekuje na powrót męża. Pewnego dnia, gdy Patrick wraca z łowów, w swoim domu znajduje wycinkę z pamiętnika mamy. Dowiaduje się, że jego matka opuściła dom i prawdobodobnie już nie wróci, i, że ojciec nie żyje już od kilku lat. Również zostaje poinformowany w notatce, że las w nocy dziwne się zachowuje i wioska blokuje dostęp do niego. Roztrzęsiony chłopak biegnie szybko poinformować o tym Williama. Patrick postanowił również zbadać las w nocy i trafić do obozu w Garry Creek, oraz próbuje się dowiedzieć, czy jego ojciec naprawdę zginął, czy też się gdzieś ukrywa. Podczas badania lasu, trafia na starożytne kolumny zruinowanej świątyni, w której znajduje się Św. Pomnik Barbary. Gdy do niego podchodzi, chłopak traci wzrok i jest teleportowany do Świata Zmarłych. Patrick roztrzęsiony błąka się po świecie, natrafiając na klasycznych przeciwników i próbuje odnaleźć ojca.

Czy mu się to uda? Zobaczysz jak skończę projektować grę i w nią zagrasz ;-)
(PS. Wiem, że fabuła jest dziwna i trochę bez sensu, ale pierwszy raz coś projektuje
i przemyślam. Gdy będę robił następne projekty, postaram się to zmienić na coś lepszego.
A teraz myślę, że to co tu wypisałem, zachęci was na oczekiwanie i zagranie. ;-) )


Screeny

Spoiler:





Demo

Na razie nie udostępniam.
 
 
Kenji666 




Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 17
Wysłany: Sob 29 Gru, 2012 11:29
WoW ! Czekam z niecierpliwością na demo :) Fabuła tak mnie zaciekawiła.. ;)Źe nie da sie tego opisać :D Screeny super :) 5/5 :hura:
 
 
~Nakhitto 




Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 11
Wysłany: Sob 29 Gru, 2012 11:30
Fabuła jest.. EPICKA! Screeny też są dobre. Title... ma w sobie coś takiego .. taki klimat xD
Gra się ciekawie zapowiada, czekam na demko! :faja:
________________________
 
 
 
Amelanduil 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Wrz 2011
Posty: 464
Wysłany: Sob 29 Gru, 2012 11:59
Ludzie, cukrzycy idzie dostać... Title zwyczajny, nic specjalnego. Źle użyte sufity w tym przypadku, do tego rodzaju sufitów wypełnia się całą przestrzeń. Dach na zewnątrz wydaje się być zrobiony w nieodpowiedniej proporcji jak na mój gust. Opiszesz coś o muzyce, systemie walki, przewidywanej długości gry?
________________________
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
"A jeśli... Boga nie ma, to co z ciebie za szatan?"
 
 
 
cj2 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 261
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 29 Gru, 2012 12:37
Amel, dobrze, że mu wypominasz, tylko nie tak mocno.
Osobiście sądzę, że gdyby sonic poprawił lekko mapping to byłoby pięknie, nawet mógłbym powiedzieć, że stałby się lepszy ode mnie. Polecam zobaczyć filmiki Agumona ( http://www.ultimateam.pl/viewtopic.php?t=5545 ) i takie rzeczy jak:
http://www.ultimateam.pl/viewtopic.php?t=9478 - porady dla twórców gier (bo jeszcze coś zniszczysz)
http://www.ultimateam.pl/viewtopic.php?t=8832 - czego oczekujemy od gry
http://www.ultimateam.pl/viewtopic.php?t=9013 - jak napisać zapowiedź
http://www.ultimateam.pl/viewtopic.php?t=2098 - chliche w grach RPG
i inne tego typu tematy.
Może i tego dużo, może mnie Amelanduil skrytykuje, ale powiem jedno: zachęcam rybą do twojej wędki.
________________________
Porady dla twórców gier
Nie ma śniegu, a zgubiłem normalny avatar :I
 
 
Amelanduil 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Wrz 2011
Posty: 464
Wysłany: Sob 29 Gru, 2012 13:11
Cytat:
Amel, dobrze, że mu wypominasz, tylko nie tak mocno.

TO według ciebie jest mocno? What's wrong with you?! Mocno?! Wam się chyba w dupach poprzewracało od tego słodzenia! I ten twój wymuszony support, no kurna, ludzie, ogarnijcie się!

Ocenię resztę gry jak zagram w demo -_- I możesz mieć pewność, Sonic, że nie będzie całego słoika cukru w mojej wypowiedzi... nie sugeruję tym, że gra jest zła. Obiektywizm, rzetelna recka bez owijania w bawełnę.
________________________
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
"A jeśli... Boga nie ma, to co z ciebie za szatan?"
 
 
 
sonicmaster377 



Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 25 Gru 2012
Posty: 7
Wysłany: Sob 29 Gru, 2012 13:29
Amelanduil napisał/a:
Ludzie, cukrzycy idzie dostać... Title zwyczajny, nic specjalnego. Źle użyte sufity w tym przypadku, do tego rodzaju sufitów wypełnia się całą przestrzeń. Dach na zewnątrz wydaje się być zrobiony w nieodpowiedniej proporcji jak na mój gust. Opiszesz coś o muzyce, systemie walki, przewidywanej długości gry?


To jest mój pierwszy projekt, więc mam prawo do zwyczajnych błędów. Oczywiście w wolnym czasie postaram się to zmienić. Obejrzę też poradniki, które przysłał mi cj2.
Co do Title i tak rozmyślam nad zmianą.
 
 
sonicmaster377 



Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 25 Gru 2012
Posty: 7
Wysłany: Sob 29 Gru, 2012 13:36
Amelanduil napisał/a:
Pierwszy projekt? Prawo do robienia błędów? Guess what! To cię wcale nie usprawiedliwia od robienia ich, tak tylko przypominam :roll:


Pamiętasz swój pierwszy dzień w przedszkolu albo w szkole? I nie potrafiłeś czytać albo pisać, ale starałeś się to robić jak najlepiej? Ja robie tak samo i staram się to robić najlepiej, ale początki są trudne. Błędów sam też nie wyszukam, ktoś mi musi w tym pomóc.
 
 
Viuu 

Project-Ayus




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 106
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 29 Gru, 2012 13:39
Nie wiem czemu, ale title screen mi się bardzo nie podoba x.x
...
...
Fabuła nie zapowiada niczego niesamowitego... ale w Lunie też nie napisaliśmy jej tak jakby miała, a będzie inaczej... Nie no jak sam napisałeś, fabuła wydaje się dziwna, ale nie powiedziałbym, że bezsensu. I trosze nie podoba mi się to twoje podejście "wiem, że fabuła jest bez sensu i bla bla bla, słodźcie mi!". Dlaczego sam uważasz, że twoja fabuła jest bez sensu? Jeśli tak uważasz, to ją zmień... Jakoś nie przekonuje mnie gość uważający swoją fabułę za bez sensu i nie potrafię myśleć, że fabuła będzie dobra...
Co do screenów, niezła mapa wnętrza, ale z źle użytymi sufitami, brzydka mapa zewnątrz (jakoś tak no... nie podoba mi się...), nikomu nie potrzebne i kijowe wyświetlanie eq w prawym dolnym rogu (wywal to błagam) i brzydki (moim zdaniem) title screen. Tyle ci mogę powiedzieć o screenach. I tak naprawdę to wszystko, nic więcej nie zaprezentowałeś, więc nawet nie wiem czym będzie ta twoje gra...

Meh... jak coś nie przejmuj się aż tak bardzo moim "negatywnym postem" i zapewne dowiem się też, że "za mocno to ująłem", ale ja zawsze na coś narzekam, więc nie jest to coś nadzwyczajnego.... Co by nie było staram się pomóc, więc mam nadzieję, że przynajmniej przemyślisz to co tu napisałem ^ ^

Viuu~ życzy powodzenia.
________________________



Spoiler:



 
 
 
sonicmaster377 



Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 25 Gru 2012
Posty: 7
Wysłany: Sob 29 Gru, 2012 13:42
Viuu napisał/a:
Nie wiem czemu, ale title screen mi się bardzo nie podoba x.x
...
...
Fabuła nie zapowiada niczego niesamowitego... ale w Lunie też nie napisaliśmy jej tak jakby miała, a będzie inaczej... Nie no jak sam napisałeś, fabuła wydaje się dziwna, ale nie powiedziałbym, że bezsensu. I trosze nie podoba mi się to twoje podejście "wiem, że fabuła jest bez sensu i bla bla bla, słodźcie mi!". Dlaczego sam uważasz, że twoja fabuła jest bez sensu? Jeśli tak uważasz, to ją zmień... Jakoś nie przekonuje mnie gość uważający swoją fabułę za bez sensu i nie potrafię myśleć, że fabuła będzie dobra...
Co do screenów, niezła mapa wnętrza, ale z źle użytymi sufitami, brzydka mapa zewnątrz (jakoś tak no... nie podoba mi się...), nikomu nie potrzebne i kijowe wyświetlanie eq w prawym dolnym rogu (wywal to błagam) i brzydki (moim zdaniem) title screen. Tyle ci mogę powiedzieć o screenach. I tak naprawdę to wszystko, nic więcej nie zaprezentowałeś, więc nawet nie wiem czym będzie ta twoje gra...

Meh... jak coś nie przejmuj się aż tak bardzo moim "negatywnym postem" i zapewne dowiem się też, że "za mocno to ująłem", ale ja zawsze na coś narzekam, więc nie jest to coś nadzwyczajnego.... Co by nie było staram się pomóc, więc mam nadzieję, że przynajmniej przemyślisz to co tu napisałem ^ ^

Viuu~ życzy powodzenia.


Wiem, ja zawsze mam złe podejście do czegoś. Dopiero jak ktoś mi to wytłumaczy to wtedy
nabieram w sobie sił i wtedy prace wykonuje staranniej i lepiej. Co do titla wiem, że słaby, ale grafikiem nie jestem, a staram się unikać pomocy, bo chciałbym coś zrobić sam. A co do sufitów to nie wiem jak je zrobić. Jak ktoś wie, to niech napisze.
 
 
Amelanduil 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Wrz 2011
Posty: 464
Wysłany: Sob 29 Gru, 2012 13:47
Cytat:
A co do sufitów to nie wiem jak je zrobić. Jak ktoś wie, to niech napisze.

Cytat:
Źle użyte sufity w tym przypadku, do tego rodzaju sufitów wypełnia się całą przestrzeń.
napisałem ci to 7 postów wcześniej :kable: czytaj ty czasami...
________________________
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
"A jeśli... Boga nie ma, to co z ciebie za szatan?"
 
 
 
Viuu 

Project-Ayus




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 106
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 29 Gru, 2012 13:49
Cytat:
Pamiętasz swój pierwszy dzień w przedszkolu albo w szkole? I nie potrafiłeś czytać albo pisać, ale starałeś się to robić jak najlepiej? Ja robie tak samo i staram się to robić najlepiej, ale początki są trudne. Błędów sam też nie wyszukam, ktoś mi musi w tym pomóc.


Co!? Poważnie? Uważasz, że jeśli to twój pierwszy projekt, to możesz popełniać błędy? Meh co za idiotyczne podejście... sam widzisz czy robisz coś źle czy nie. To tak wiesz "to mój pierwszy projekt, mam prawo popełniać błędy" i wypuścisz syf z samymi błędami, bo możesz? Co ci się pomyliło, owszem ludzie nie muszą negatywnie podchodzić do tego i mogą wybaczyć błędy jako, że dopiero się uczysz, ale nie masz do tego PRAWA... Nie próbuj sam siebie usprawiedliwiać...
Poważnie zapamiętaj sobie, inni mogą ci wybaczyć błędy, ale ty nie masz PRAWA do popełniania ich, poza tym to podejście odstrasza, bo skoro możesz popełniać błędy to nie mam pewności czy twoja gra nie będzie ich pełna...
________________________



Spoiler:



 
 
 
sonicmaster377 



Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 25 Gru 2012
Posty: 7
Wysłany: Sob 29 Gru, 2012 13:51
Amelanduil napisał/a:
Cytat:
A co do sufitów to nie wiem jak je zrobić. Jak ktoś wie, to niech napisze.

Cytat:
Źle użyte sufity w tym przypadku, do tego rodzaju sufitów wypełnia się całą przestrzeń.
napisałem ci to 7 postów wcześniej :kable: czytaj ty czasami...


Czytałem, czytam i nie rozumiem.
 
 
Sandprojekt 



Dołączył: 03 Cze 2012
Posty: 16
Wysłany: Sob 29 Gru, 2012 14:01
Ja uważam, że w porównaniu do tego co ostatnio nam dane było zobaczyć na Ultimie to akurat ten projekt wydaję się całkiem ciekawy oraz dopracowany.
 
 
makerowiec64 




Preferowany:
RPG Maker 95

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 181
Skąd: się tu wziąłem?
Wysłany: Sob 29 Gru, 2012 17:48
Fabuła nawet,nawet,ale screeny to raczej przeciętne,title zwyczajne,pozostałe 2 nie są wyczynem szczególnie najlepszym.A skrypty?A muzyka?Odpowiedz!
________________________
99 % świrów czyta mój podpis z ręką na myszce.
Nie odchylaj ręki - jest już za późno :haha:

Wiem,to mogłem zrobić w większym rozmiarze.Przypatrz się bardziej!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene