Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Way of the Sword
Autor Wiadomość
XDOskarXD 



Preferowany:
RPG Maker VXAce

Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 24
Skąd: z Jarkendaru
Wysłany: Sob 09 Lut, 2013 21:47
Nie koniecznie ale tylko tak się pytałem.jakby co zrobiłem tutorial o gotowaniu
w "ejsie" oceńcie mój pierwszy tutorial!:http://www.ultimateam.pl/viewtopic.php?t=10555
________________________
Nazywam się Megow nie XDOskarXD
 
 
Viuu 

Project-Ayus




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 106
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 10 Lut, 2013 00:41
Screeny poprawione...

Cytat:
Zawsze właśnie miałem największy problem z fabułą.Ach
ta fabuła.

To co chcesz pokazać w swojej grze? Ja uważam, że na makerówkach fabuła to najważniejsza rzecz...
No bo co innego można zrobić w makerówce, co by wystarczyło by zatuszować "brak fabuły" i być ciekawe?
________________________



Spoiler:



 
 
 
XDOskarXD 



Preferowany:
RPG Maker VXAce

Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 24
Skąd: z Jarkendaru
Wysłany: Nie 10 Lut, 2013 10:11
Nie wiem co wy na to ale zmieniłem całą fabułę a oto ona: żył sobie mały chłopiec imieniem Hideki(z niewiadomych powodów posiadał ogon) mieszkał wraz z mamą i bez rodzeństwa
pewnego razu przytrafił mu się straszny sen jak później się okazało to była prawda
chłopiec po tym wypadku dostał poważnego urazu głowy i wszystko zapomniał,
teraz wszystko co próbuje sobie przypomnieć boli go głowa.Chłopiec po tym urazie
inaczej żyje zawsze był przekonany,że jest tworem natury i nigdy nie miał matki.
jak się okazuje pewnego dnia dowiaduję się,że ma brata.Hideki zawsze żył sam
i z nikim nie rozmawiał(tak był przekonany)więc mały Hideki próbuje odnaleźć
brata za wszelką cenę.

PS:Taka fabuła jest dosyć fajna i dość orginalna?(może nie orginalna ale z niczego nie małpowałem).

PS 2:Nie będę robił gry jak nikt nie oceni czy dobra fabuła(no bo wyobrażacie sobie sytuację
w której zrobiłem grę ale nikomu się nie spodobała,praca na marne :( więc chce wiedzieć czy taka fabuła jest dobra.
________________________
Nazywam się Megow nie XDOskarXD
 
 
Viuu 

Project-Ayus




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 106
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 10 Lut, 2013 13:37
Wut? Tak kiepsko to jest napisane, że ciężko zrozumieć.
Ale wciąż kijowa fabuła, nie przedstawia niczego ciekawego...

Dam ci jedną radę, nawet jeżeli fabuła jest "oryginalna" to nie znaczy, że od razu ciekawa. Nawet z kompletnej sztampy da się zrobić interesującą historie ^ ^
(oczywiście nie namawiam do sztampy, mówię tylko, że oryginalność nie wystarczy... musi być jeszcze dobry pomysł na zrobienie tego czymś ciekawym)

Pomyśl trochę dłużej nad tym, a nie 5 min i wrzucasz...
________________________



Spoiler:



 
 
 
XDOskarXD 



Preferowany:
RPG Maker VXAce

Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 24
Skąd: z Jarkendaru
Wysłany: Nie 10 Lut, 2013 14:12
pomyślałem,trochę zmodyfikowałem obecną fabułę.I albo będzie ta albo jeszcze pomyśle
lecz Viuu,To jest tylko takie streszczenie(nie całość)skąd możesz wiedzieć co będzie dalej?
Może jednak w grze to będzie inaczej wyglądało?Ja nie mam zbyt bujnej wyobraźni
dlatego nie umiem fabuły wymyślić(Tak niektórzy co nie mają zbyt dużej wyobraźni
myślą sobie tak jak ja czyli,a ta fabuła to będzie fajna każdym się spodoba to nie będzie
jakiś kit czy shit.To będzie konkretna fajna fabuła)Mówiłem chyba w drugim poście,że
jak wam coś się nie podoba to piszcie co chcielibyście zobaczyć a ja to wykorzystam w grze.Viuu jeśli ci nie pasują moje pomysły pisz co ty chciałbyś zobaczyć i inni też
jak wam to nie pasuje dawajcie pomysły od siebie a ja to spróbuje wykonać w grze
mogą to być pomysły na zmodyfikowanie fabuły czy rożne takie co dodać mini-gierki
jakieś skrypty,pomysły w stylu żeby postać mogła spać itd. itp.Koniec mojej wypowiedzi. :-D

PS:Viuu nie wiem czy to pogorszy fabułę ale miałem dodać,że ten brat jest zły zaprzedał
duszę Królowi Demonów i stał się smokiem i musisz go pokonać ale nie chciałem wam niczego
zdradzać Ehh.
________________________
Nazywam się Megow nie XDOskarXD
 
 
Viuu 

Project-Ayus




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 106
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 10 Lut, 2013 15:17
Cytat:
To jest tylko takie streszczenie(nie całość)skąd możesz wiedzieć co będzie dalej?

Ale tym fragmentem miałeś mnie zaciekawić...
I nie, nie chodzi mi o to żebyś spoilował...

Cytat:
jak wam coś się nie podoba to piszcie co chcielibyście zobaczyć a ja to wykorzystam w grze.Viuu jeśli ci nie pasują moje pomysły pisz co ty chciałbyś zobaczyć

"Jak wam coś się nie podoba to zróbcie za mnie tą grę" - wspaniałe podejście.

Cytat:
Viuu nie wiem czy to pogorszy fabułę ale miałem dodać,że ten brat jest zły zaprzedał
duszę Królowi Demonów i stał się smokiem i musisz go pokonać ale nie chciałem wam niczego
zdradzać Ehh.

Co do tego...
"zły"
"zaprzedał duszę"
Ehh... poważnie?
Jak ja tego nienawidzę. Typowy podział dobra i zła...
Słaby "zwrot akcji", przykro mi ^ ^

Swoją drogą, weź zacznij pisać estetycznie, bo na twoje posty patrzeć się nie da...
________________________



Spoiler:



 
 
 
XDOskarXD 



Preferowany:
RPG Maker VXAce

Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 24
Skąd: z Jarkendaru
Wysłany: Nie 10 Lut, 2013 15:44
Viuu to jest mój projekt i nie chodziło mi oto,że macie robić za mnie grę tylko oto jak
ci się nie podoba co teraz dodałem do gry,to co tobie by się podobało w tej grze?

PS:Mogę zmienić fabułę,że jest się bogiem lub synem boga,co wy na to?Viuu pewnie znów
doda długi post z wszystkimi wadami i jak to może się wszystkim nie spodobać ehh. -_-
________________________
Nazywam się Megow nie XDOskarXD
 
 
Viuu 

Project-Ayus




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 106
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 10 Lut, 2013 17:26
Cytat:
Viuu pewnie znów
doda długi post z wszystkimi wadami i jak to może się wszystkim nie spodobać ehh. -_-

Mam nie pisać? Widzisz starałem się pomóc i wymienić słabe punkty fabuły... Ty zamiast dać jakiś argument, świadczący o tym, że fabuła jest ciekawa czy podać jej mocne strony, piszesz nową fabułę i dalej popełniasz te same błędy. Dlaczego mam w takim razie napisać, że fabuła jest "dobra" skoro to jest wciąż to samo tylko z innym motywem...

Cytat:
Mogę zmienić fabułę,że jest się bogiem lub synem boga,co wy na to?

Miałeś racje, znów mi się nie podoba, próbuj dalej ^ ^
(W taki sposób nigdy nie uda ci się zrobić czegoś porządnego, ale to tak przy okazji).
________________________



Spoiler:



 
 
 
XDOskarXD 



Preferowany:
RPG Maker VXAce

Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 24
Skąd: z Jarkendaru
Wysłany: Nie 10 Lut, 2013 18:07
Viuu nie chodzi oto,że masz nie pisać tylko tak przewidywałem,że tak napiszesz :-)
a tak ogólnie Viuu masz chyba racje,nigdy nie uda mi się wymyślić czegoś dobrego :-(

PS:Zresztą moja fabuła nie ma żadnych dobrych stron :-) (chociaż nie ma się z czego cieszyć)
________________________
Nazywam się Megow nie XDOskarXD
 
 
sled 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 93
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Nie 10 Lut, 2013 22:13
Fabuła nie jest zła... lecz do "dobrej" jej nieco też brakuje^^
Zmieniona na pewno bardziej mi się podoba niż jej pierwotna wersja lecz typowe podziały na dobro/zło, motyw z wybrańcem, ratowanie świata itp - to są rzeczy gdzie 90%nowych projektów się plącze w dodatku najczęściej przez ludzi którzy przedstawiają to w taki sposób że ręce opadają :roll:
Sam motyw fabularny nie jest tak istotny jak sposób jego ukazania i weź to sobie do serca bo naprawdę można zrobić piękną historię z najbardziej oczywistego pomysłu ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene