Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Jak gotować w "ejsie"
Autor Wiadomość
XDOskarXD 



Preferowany:
RPG Maker VXAce

Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 24
Skąd: z Jarkendaru
Wysłany: Sob 09 Lut, 2013 21:41
Jak gotować w "ejsie"
Dobra jest,to mój pierwszy tutorial więc proszę o wyrozumiałość(pewnie nie będzi nikomu przydatny bo to jest dla początkujących).Po pierwsze nie widziałem nigdzie takiego tutorialu ale jak takowy jest proszę o usunięcie.Po drugie jeśli ktoś uważa,że
tutorial jest bezużyteczny bo chyba każdy umie gotować.Jeśli ty umiesz zrobić gotowanie
to nie czytaj,ten kto nie umie skorzysta.Ok przejdźmy do rzeczy:

Robimy przedmiot w bazie danych o nazwie mięso(odrazu możemy zrobic przemiot o nazwie upieczone mięso)przykład jak ja to zrobiłem:

potem układamy kuchenkę ja np.zrobiłem to w taki sposób:
potem tworzymy nowe zdarzenie przy kuchęce>wybieramy opcję pokaż wiadomość i piszemy
coś na styl tego:
potem bierzemy pokaż wybór i piszecie co,chcecie ja zrobiłem to tak:

Teraz bierzecie pod wyborem Tak,chcę. opcje Wiadomość teraz piszecie co się będzie
wyświetlać gdy nie mamy rzeczy do gotowania oczywiście Screen wzoru:

a pod wyborem Nie,nie mam na to czasu. klikasz wiadomość i piszesz,jak bohater mówi,że
nie ma czasu na gotowanie,przykład: .
Pod napisem koniec warunku klikasz przełączniki i zmienne>Zmień przełącznik własny
klikasz A pod spodem będzie ON czy OFF klikasz ON i ok oto jak powinna wyglądać pierwsza strona zdarzenia:

potem klikasz Nowa Strona:

Teraz wszystko kopiujesz do drugiej strony(nie kopiuj Przełącznika) i w tekście Nie masz odpowiednich składników
klikasz prawy przycisk myszy i edytuj potem usuwasz cały tekst i piszesz coś w stylu:

a i po lewej zaznaczamy opcje przełącznik własny A=ON i gdy gracz posiada przedmiot
mięso:

dobra prawie już koniec niby tutoriala potem piszemy wiadomość Gotowanie...
jak tu:
potem znów wiadomość i coś jak tu
potem rusza opcja zmień przedmiot odejmij mięso:

i ostatnia opcja zmień przedmiot,dodaj:

całość drugiej strony wygląda tak:

Dobra to koniec Tut'a to jest mój pierwszy Tut więc proszę o wyrozumiałość
tak wiem,że jest trochę duzo nie wytlumaczone ale jak wcześniej pisałem to mój
pierwszy TuT.
________________________
Nazywam się Megow nie XDOskarXD
 
 
sled 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 93
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Sob 09 Lut, 2013 22:44
Mogę się mylić lecz przełącznik "własny A" może wprowadzić nowych w błąd ponieważ wg niego trzeba najpierw będzie podejść do kuchenki by przeczytać "że niema się odpowiednich składników" nawet je posiadając by przełącznik "A" był aktywny(w warunkach na drugiej stronie wystarczyłoby jedynie posiadanie mięsa bez zbędnych przełączników). Poza tym dlaczego ponownie aktywujemy przełącznik "A" na drugiej stronie skoro wg poradnika był już aktywowany na pierwszej stronie? Już pominę fakt że na zdjęciu twojej drugiej strony wszystko zostało wykonane na pierwszej-niby drobiazg lecz nowicjusze (dla których zresztą powstał owy poradnik) mogą źle zrozumieć cały mechanizm właśnie z takiego szczegółu dziwiąc się potem że "coś nie wyszło..."
Poradnik nie najgorszy lecz jak wspomniałem-zawiera trochę błędów ;-)
 
 
XDOskarXD 



Preferowany:
RPG Maker VXAce

Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 24
Skąd: z Jarkendaru
  Wysłany: Nie 10 Lut, 2013 08:29
Dodaje filmik który przedstawia mój sposób gotowania filmik jest mojego autorstwa: http://www.youtube.com/watch?v=bs4g8_vrPD8 trochę łagodnie go oceniłeś jak zrobię coś
jeszcze "ejsie" to postaram się by to był poradnik bez błędów.A i na końcu ta pierwsza strona
to mój błąd ja nie miałem jej tam w ogóle wstawiać coś się źle zrobiło.

PS: Może mi ktoś powiedzieć czy tutoriale z VX działają na Ace.Nie chodzi mi o skrypty,tylko
o tutoriale.
________________________
Nazywam się Megow nie XDOskarXD
 
 
sled 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 93
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Nie 10 Lut, 2013 12:16
Rpg VX jest praktycznie bardzo podobny do Ace tak więc powinny działać ;-) Nie wszystkie bo jest parę szczegółów (ograniczona liczba tile sets,brak generatorów itp) lecz zmiany nie są na tyle duże by powodowały jakieś większe różnice:) Co więcej jako ciekawostkę mogę Ci powiedzieć że grafika z VX także działa na Ace jakbyś jeszcze nie wiedział ;-) Właściwie to Ace jest jakby dużym patchem do VX przez który trzeba było zmodyfikować troszkę pliki, a przynajmniej ja tak to odebrałem w chwili gdy go wypuszczono:)
 
 
XDOskarXD 



Preferowany:
RPG Maker VXAce

Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 24
Skąd: z Jarkendaru
Wysłany: Nie 10 Lut, 2013 12:37
aha,dzięki :D
________________________
Nazywam się Megow nie XDOskarXD
 
 
Rave 




Preferowany:
RPG Maker 2003

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 348
Skąd: /dev/null
Wysłany: Nie 10 Lut, 2013 17:48
sled napisał/a:
Właściwie to Ace jest jakby dużym patchem do VX przez który trzeba było zmodyfikować troszkę pliki, a przynajmniej ja tak to odebrałem w chwili gdy go wypuszczono:)


Nom, sytuacja z VX i VX Ace ma się podobnie do 2k i 2k3 - w 2k3 też niewiele zmieniono w stosunku do 2k, ot nowy system walki, dodano obsługę mp3 (do 2k było tylko z patchami). Też grafiki można wymieniać.

Ale żeby offtopu więcej nie robić, to uważam że tutek fajny, jednak się bardziej początkującym przyda - zaawansowanym evenciarzom takie coś nie sprawia problemów.
________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, jest tylko brak umiejętności.
Używasz Windowsa 8? Jesteś łosiem.
Gość is the most intelligent person in the world.
 
 
 
XDOskarXD 



Preferowany:
RPG Maker VXAce

Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 24
Skąd: z Jarkendaru
Wysłany: Nie 10 Lut, 2013 18:56
Rave napisałem na początku,że to jest dla początkujących :-)
________________________
Nazywam się Megow nie XDOskarXD
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene