Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Viuu
Pią 08 Mar, 2013 08:29
Odkrycie
Autor Wiadomość
Draken 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 60
Skąd: Vroengard
  Wysłany: Czw 21 Lut, 2013 18:29
Odkrycie



//Open:data/index/recent/Discovery.pdf
//Please wait
...
//Done


Witam wszystkich w moim nowym projekcie. Mam nadzieję, a także motywację, że w końcu będzie to ten w 100% ukończony. Właściwie to już straciłem rachubę, który to już mój projekt, kolejny tak rozbudowany, ale chyba pierwszy który mi się nie znudzi. Sci-fi. Tematyka, którą uwielbiam... No ale bez zbędnego przedłużania, po kolei:

FABUŁA:


Spoiler:

Jest koniec drugiej połowy XXIV wieku, dokładnie rok 2398.
Sektor gwiezdny: B-8991. Flota Iskier przemierza ten odcinek kosmosu w rozpaczliwej próbie ucieczki. Ściga ją prawie cały batalion dronów wrogiego korpusu. Sytuacja wydaje się bez szans, ale jeden z botów wykrywa słaby sygnał, gdzieś niedaleko planety DR-4K w sektorze 8954. Bez słowa sprzeciwu flota kieruje się tam i... rozbija o nieznany obiekt.
Głównym bohaterem jest jeden z botów szturmowych, STB-03. Obiekt jest zupełnie pozbawiony energii i śladów aktywności. Nie ma go na mapach, skanach. STB-03 otrzymuje za zadanie zbadać tą "stację" i wysłać raport czy znajduje się na niej coś niebezpiecznego. Jednak gdy tylko włącza zasilanie, stacja powraca do życia...



ZASOBY I SKRYPTY:


Spoiler:


Wykorzystane materiały graficzne:

-Icy's Futuristic Tiles
-EB/Tsukuru Blog Resources for VX
-Revival's Space Fleet Tiles
-D*M XP Converted to VX
-Soruve mech
-Avadan mech
-Mechy nieznanego autorstwa...

Wykorzystane skrypty:

-Awesome Khas Light Effects
-Jet10985's Simple Sideview Battle System
-V.M. & D.T. Basic Enemy HP Bars
-CSCA Core
-CSCA Achievments
-CSCA Extra Stats
-CSCA Encyclopedia
-CSCA Menu organiser...

Wykorzystana muzyka:

-Two Steps From Hell - Pathogen
-Alaupas Space Themes



ZRZUTY EKRANU


Spoiler:
















PROCENTOWO I LICZBOWO


MAPKI: 8 (z około 45)

BAZA DANYCH:
Animacje: 60%
Przedmioty, broń, pancerze: 20%
Umiejętności: 40%
Klasy: 99%
Postacie: 50%
Przeciwnicy, horda: >10% (mam zrobionych dotychczas tylko 6 a ma być cała ARMIA)

FABUŁA: 70% (Jest jeszcze parę niedoróbek i luk, ale ogólny zarys gotowy od dawna)


Credits


Draken


Autorzy skryptów


Autorzy materiałów


LISTA MOŻE ULEC ZMIANIE WRAZ Z POSTĘPEM NAD PROJEKTEM.


//Close:data/index/recent/Discovery.pdf
//Please wait
...
//Done
//System Shut_down
________________________
http://draketheslayer.deviantart.com/
 
 
YellowKomputer 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 22
Wysłany: Czw 21 Lut, 2013 18:40
Draken, Ta gra to nie gniot. Zapowiada się ciekawie, Fabuła bardzo interesująca, Mapping jest Okej, Title Ekstra, Lecz możesz trochę zmienić tego bota? Bo mi bardziej przypomina złego... Tylko ja tak myślę, Nie wiem czy ktoś inny, Czekam na demo ;)
________________________
Żółty komputer
 
 
Amelanduil 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Wrz 2011
Posty: 464
Wysłany: Czw 21 Lut, 2013 21:09
Polecam zapoznać się z oddziaływaniem terrain tagów na skrypt khasa. Znacznie polepsza wszystkie światła. Title screen jest tak trochę zbyt prosty, czcionka i windowskin również nie są najlepsze. Dobrze byłoby użyć też jakiegoś message systemu.

Powiem szczerze, że mapping jest tutaj dość dobry. W każdym razie widać trochę klimatu. Dobrze by było użyć więcej klimatycznej muzyki wpasowanej w SF. To chyba tyle.
________________________
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
"A jeśli... Boga nie ma, to co z ciebie za szatan?"
 
 
 
Draken 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 60
Skąd: Vroengard
Wysłany: Czw 21 Lut, 2013 22:00
Cytat:
czcionka i windowskin również nie są najlepsze


Tak, tak. Wiele razy się nad tym zastanawiałem, mam taką piękną czcionkę Arkitech (widać na title'u) Rozważam też Spin Cycle, ale ona nie ma polskich znaków... w ogóle mało jest takich "futurystycznych" czcionek którę zawierają polskie litery.

Tak to wygląda. Jednak są pewne momenty w których tekst jest tak strasznie ściśnięty, że nie da się nic odczytać... Wielkość to 11, domyślnie było 22 a gdy zjeżdżam od 10 w dół to pojawiają się braki (puste piksele) w literach...

________________________
http://draketheslayer.deviantart.com/
 
 
Viuu 

Project-Ayus




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 106
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 21 Lut, 2013 22:31
Hmm... Mapping jest naprawdę całkiem niezły. Gorzej z windowskinem czy też czcionką jak już Amciu wspomniał, no i fabułą. Fabuła jest taka sobie, w ogóle mnie nie zachęciła (może to dlatego, że nie jestem jakimś uber fanem s-f)...
Wgl motyw bota jako głownego bohatera jest średni... meh.

Swoją drogą, rozbawiłeś mnie tym:
Cytat:
kolejny tak rozbudowany

Cytat:
MAPKI: 8 (z około 45)


Heh... heh... 45 mapek w całej grze? :O
My w PROLOGU mamy 65 mapek x.x
________________________



Spoiler:



 
 
 
Draken 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 60
Skąd: Vroengard
Wysłany: Czw 21 Lut, 2013 23:16
Cytat:
Fabuła jest taka sobie, w ogóle mnie nie zachęciła (może to dlatego, że nie jestem jakimś uber fanem s-f)... Wgl motyw bota jako głownego bohatera jest średni... meh.


Szkoda :P A co do głównego bohatera... nie było innej możliwości. Cyborg ani człowiek, ani nic innego, tzn. organicznego NIE wchodziło w grę. Taka jest fabuła. I tyle :-P


Cytat:
Heh... heh... 45 mapek w całej grze? :O
My w PROLOGU mamy 65 mapek x.x


Szczerze mówiąc, to bardziej stawiam na jakość, nie ilość. Nie będę spamował tryliardami mapek które wyglądają jak... no, mniej więcej te z wielce szanowanej "Klasyki" czy "Metina3".
Gra w 70% rozgrywa się na stacji orbitalnej, więc nie może ona mieć średnicy 9999 km...

Zastanawiam się nad dodaniem 3 rozdziału, który będzie się rozgrywał na planecie.
________________________
http://draketheslayer.deviantart.com/
 
 
Amelanduil 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Wrz 2011
Posty: 464
Wysłany: Pią 22 Lut, 2013 00:42
Cytat:
Szczerze mówiąc, to bardziej stawiam na jakość, nie ilość.

Nie wiem czy jesteś świadom zasugerowania w swojej wypowiedzi, że nasze mapy są gorsze jakościowo...
Ippen... shinde miru?
Ehem, tak czy inaczej, bardziej chodziło o to, że piszesz, jaki to twój projekt jest rozbudowany, a masz mniej mapek niż my zawarliśmy we wstępie do gry, swoją drogą łącznie zawierającą 12 chapterów... co oznacza dość sporą liczbę map w końcowej fazie prac nad nią. Jest to do zrobienia, wystarczy trochę czasu ^ ^
________________________
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
"A jeśli... Boga nie ma, to co z ciebie za szatan?"
 
 
 
Draken 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 60
Skąd: Vroengard
Wysłany: Pią 22 Lut, 2013 12:42
Cytat:
Nie wiem czy jesteś świadom zasugerowania w swojej wypowiedzi, że nasze mapy są gorsze jakościowo...


Nie, nie to miałem na myśli. Nic nie mam do waszej gry, jest bardzo dobra. Tylko, że
wiele osób myśli, że jak zrobi po ileśtam mapek to gra będzie takaaa rozbudowana i fajnaaa. Ja zrobię tyle mapek ile będzie potrzeba, nie będę umyślnie przedłużał rozgrywki (np. zamiast jednego korytarza wstawię 30, by gra była dłuższa) + ewentualnie jakieś sekretne pokoje, ukryte lokacje...

Cytat:
piszesz, jaki to twój projekt jest rozbudowany, a masz mniej mapek niż my zawarliśmy we wstępie do gry


Spośród moich starych projektów ten jest jednym z tych "rozbudowanych" niż pozostałe... :-|

[ Dodano: Sob 23 Lut, 2013 23:27 ]
Przepraszam, że daję posta pod postem, ale nie mogę owego edytować O.o

Tak więc tutaj daję kolejne dwa screeny, z nową czcionką, skórką i ulepszonym systemem Khasa. Skin chyba najlepszy jaki do tej pory znalazłem.

Spoiler:





Jakieś uwagi, to pisać.

PS

Poszukuję BETA-testerów. Pisać na PW. Dostaną oni jako pierwsi kopie gry i będą mieli za zadanie wyszukiwać błędy które przeoczyłem, tak, by demko które zamierzam wypuścić się takich nie zawierało.
________________________
http://draketheslayer.deviantart.com/
 
 
YellowKomputer 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 22
Wysłany: Sob 23 Lut, 2013 23:33
Dzięki bogu że jest auto łączenie postów...
Ogólnie to nowe screeny fajne, ale teraz to z tym skinem przesadziłeś XD
Mapping masz świetny, ale nie rozumiem tego: [i]O co tu chodzi? Ktoś włączył tam alarm?[i] Jak ktoś mógł włączyć w innym miejscu alarm?! to pewnie guzik żeby włączyć alarm w tym miejscu jest w drugim :O
________________________
Żółty komputer
 
 
Draken 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 60
Skąd: Vroengard
Wysłany: Sob 23 Lut, 2013 23:58
YellowKomputer napisał/a:
Jak ktoś mógł włączyć w innym miejscu alarm?! to pewnie guzik żeby włączyć alarm w tym miejscu jest w drugim :O


Jak? Normalnie... Zresztą jest to zdanie wyrwane z kontekstu :P Jakoś wtedy mi się screen zrobił.

[ Dodano: Nie 03 Mar, 2013 10:46 ]
Uh... Dawno nie było tu mojej aktywności, a osiągnąłem kamień milowy - ukończenie pierwszego rozdziału. Postanowiłem podzielić grę na rozdziały (w zasadzie od początku miałem taki zamiar, ale tylko na dwa :-> ), dokładnie na 5:

-Rozpoznanie
-Starcie
-Dwa fronty
-Odkrycie
-Zakończenie

Tyle na temat pełnej wersji. Wyjdzie ona, jak wszystko dobrze pójdzie, w przeciągu pół roku. Plus czas na robienie nowych grafik, tilesów, iconsetów, charsetów, zbieranie muzyki, skryptów... Nooo, trochę tego będzie. Ogólnie zmieniły się lekko mapki, głównie za sprawą tych 'behavior tagów' ze skryptu Khasa.

A teraz demo. Hm... Demo wyjdzie gdy je ukończę. Postanowiłem, że w Demie będzie odrębna historyjka (mini-gra, tak jakby) która będzie pokazywała tam możliwości gry, klimat itp. Nie będę tam dawał wszystkiego, :-P by coś pozostało niespodzianką w pełnej wersji. Długość tego "czegoś" wyliczam na 10-15 minut. Nie wliczając utknięcia, walki, przeglądania achievmentów... :lol:

To tyle. Aha, i to jest właśnie screen z tego 'demka':

Spoiler:

________________________
http://draketheslayer.deviantart.com/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene