Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: SaE
Sob 13 Kwi, 2013 21:44
Wspólne stworzenie gry :)
Autor Wiadomość
Wodecki 




Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 22 Gru 2012
Posty: 22
  Wysłany: Wto 05 Mar, 2013 20:57
Wspólne stworzenie gry :)
Hej :) !
Nie będę długo ciągnął więc przejdę do rzeczy.
Chciałbym stworzyć dobrą grę, pewnie jak każdy z was. Ale chciałbym stworzyć na tyle dobrą grę aby ludzie chcieli w nią grać. Żeby po powrocie ze szkoły zasiadali do niej i grali, grali i jeszcze raz grali. Patrząc na projekty w dziale z grami (XP), będę szczery - poziom jest baaaardzo niski. Waszym grą brakuje klimatu. Klimat jest dla mnie najważniejszą rzeczą w grach. Wpływają na niego wszystkie czynniki po trochu - fabuła, grafika, muzyka... (troche zacytowałem :)). Wielu z was robi gry na zwykłych RTP (podstawowe zasoby programu) i ja to w pełni rozumiem, początki są bardzo trudne. Teraz myślę, że jest tu kilku śmiałków którzy chcieli by stworzyć wspólną gre w RPGMXP. Ale nie byle jaką gre ;) Taką która zachwyci, pociągnie wszystkich i powie "ej zagraj jeszcze we mnie". A więc:
potrzebuje kilku osób do stworzenia pięknego zarysu gry, systemu walki, misji, FABUŁY, grafiki.
Pewnie wielu z was to utalentowane osoby więc na pewno sie przydacie.
Zarysu gry nie posiadam, trzeba po prostu wpaść na pomysł wspólnie (dlatego potrzebuję kilku ludzi do wspólnej pracy). Może to być (nie)zwykły RPG, platformówka, ścigałka? Tak naprawdę może to być wszystko w jednym nawet :D !
A więc, kto jest chętny stworzyć że tak powiem "studio" ? Kilka osób, tworzy wspaniałą gre i hop siup ! :) Gra sie podoba - robimy kolejną. Z góry uprzedzam że krótko tej gry raczej nie będziemy tworzyć, gra musi być w wielu aspektach dobra a nie tylko w jednym.
Osoby chętne do dołączenia niech piszą w temacie - co chciałyby robić, wiek (jest to ważne przy moim naborze, ale nie martwcie się ;)) i troche swoich prac.
Pozdrawiam i czekam na zapaleńców :D
________________________

 
 
 
Nex 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 27 Paź 2012
Posty: 145
Wysłany: Wto 05 Mar, 2013 21:09
Ja bym był ewentualnie chętny chociaż z doświadczenia wiem że takie rzeczy nie wychodzą jedyna taka grupa jaką znam to TagTeam
Mogę robić mapy zdarzenia grzebać w skryptach nie pisać bo tak dobry w tym nie jestem
zaraz zrobię jakieś krótkie krótkie demo bo aktualnie mam przerwę w robieniu gier i nie mam żadnych projektów

prawie zapomniałem mam 16 lat
 
 
Wodecki 




Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 22 Gru 2012
Posty: 22
Wysłany: Wto 05 Mar, 2013 21:16
Oj wiesz, trzeba mieć zapał do pracy i porządne pomysły na gry aby taką grupę stworzyć ;)
________________________

 
 
 
Nex 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 27 Paź 2012
Posty: 145
Wysłany: Wto 05 Mar, 2013 21:20
przede wszystkim potrzebny jest plan i jasno określone cele z pierwszego postu wnioskuje że ty takie cele masz morze nawet się uda mam nadzieje że tak bo w takiej grupie o wiele łatwiej jest wydać gre

mam kilka screenów z moich mapek
Spoiler:








 
 
Adahosi 




Dołączył: 19 Lut 2013
Posty: 12
Skąd: Elbląg
Wysłany: Sro 06 Mar, 2013 09:57
Potrzebujesz fabuły, hmm?

Mi ciągle chodzi po głowie taka fabuła (miałem zacząć robić taką grę, ale ostatnio brakuje mi czasu. Więc jeżeli Wy tego nie zrobicie, to ja zrobię).

Jest 2013 rok (brzmi jak przyszłość D:) Jesteś zwykłym mieszkańcem dość dużego miasta. Na początku gry Twoja obecna praca to akwizytor. Sęk w tym, że ta praca w ogóle Ci się nie podoba i chcesz ją zmienić. Wybór prac jest przeogromny! Możesz być ochroniarzem, żołnierzem, rybakiem, listonoszem itp. To takie trochę simsy, ALE! Gameplay wygląda następująco:

Jak akwizytor wstajesz rano i udajesz się do miejsca pracy. Rozmawiasz z pierwszym klientem i albo udaje Ci się coś opchnąć, albo nie. Przy rozmowie z następnym klientem w oddali słychać krzyki. Okazuje się, że wybuchła zombie apokalipsa!

Według mnie to dobry patent. Pierwszą część można zupełnie zmienić. Chodzi o sam fakt, że w fabule pisze "zrób starej babci zakupy" a w rzeczywistości (gracz zupełnie się tego nie spodziewa bo NIC na to nie wskazuje) wybucha zombie apokalipsa i cała gra toczy się w tym klimacie. A co można robić w takiej zombie apokalipsie? Mnóstwo. Zbierać ludzi, żywność, robić obozy (możliwość ataku bandytów na Twój obóz), napadać na inne obozy bądź handlować z nimi.

I tak jak wspomniałem: część pierwsza może być o czymkolwiek. Wystarczy napisać w miarę interesującą fabułę, a w rzeczywistości gra jest zupełnie czym innym. Gracz może czuć się nieco oszukany i zdziwiony, ale tu właśnie chodzi o element zaskoczenia.

Co o tym sądzicie? Miałem stworzyć taką grę, wypuścić i sprawdzić Wasze reakcje (o ile ktoś by grał), ale co mi tam.
 
 
 
Keibi 



Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 12 Cze 2011
Posty: 8
Wysłany: Sro 06 Mar, 2013 11:55
Wodecki, Ja mogę pomóc, umiem bardzo ładne mapki robić (Jak chcesz, to pokażę ci kilka screenshotów moich mapek), oraz mógłbym się zająć questami pobocznymi (znam przełączniki i zmienne całkiem dobrze.) :-)
 
 
CrasheR 




Pomógł: 123 razy
Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 609
Skąd: Nibelheim
Wysłany: Sro 06 Mar, 2013 12:00
Wiele osób zaczynało takie tematy i wiele z nich przepadało, jednakże życzę szczęścia w tworzeniu :roll:
________________________



 
 
 
PaKiTos 




Preferowany:
RPG Maker 2003

Ranga RM:
2 gry

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 359
Skąd: spytaj innych
Wysłany: Sro 06 Mar, 2013 13:30
Mogę pomóc z techniczną stroną gry(jakieś minigierki, szukanie skryptów) ;P
________________________
po co to kopiujesz? ;d
Spoiler:

Fakty:
1.Widzisz mój podpis
2.Jesteś w internecie
3.Czytasz
4.Siedzisz przy komputerze
5.Jesteś na UltimaForum
6.Twój nick to Gość


kiedys tu bylo fajniej... coz gospoda rma forever
chwala tym ktorzy nadal robia w 2k
 
 
Wodecki 




Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 22 Gru 2012
Posty: 22
Wysłany: Sro 06 Mar, 2013 15:22
Adahosi, właśnie niezbyt mi się podoba pomysł gry osadzonej w naszych czasach, oraz chciałbym najchętniej stworzyć grę przygodową...
Keibi, pokaż kilka ! :)
CrasheR, Dziękuję serdecznie :D
PaKiTos, to jest chyba akurat największy banał :D Dziękuję, nie skorzystam.
________________________

 
 
 
PaKiTos 




Preferowany:
RPG Maker 2003

Ranga RM:
2 gry

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 359
Skąd: spytaj innych
Wysłany: Sro 06 Mar, 2013 17:55
Wodecki napisał/a:
Adahosi, właśnie niezbyt mi się podoba pomysł gry osadzonej w naszych czasach, oraz chciałbym najchętniej stworzyć grę przygodową...
Keibi, pokaż kilka ! :)
CrasheR, Dziękuję serdecznie :D
PaKiTos, to jest chyba akurat największy banał :D Dziękuję, nie skorzystam.

W takim razie czy mógłbyś zaproponować mi co mogę zrobić w tym projekcie? Może zadania poboczne?
________________________
po co to kopiujesz? ;d
Spoiler:

Fakty:
1.Widzisz mój podpis
2.Jesteś w internecie
3.Czytasz
4.Siedzisz przy komputerze
5.Jesteś na UltimaForum
6.Twój nick to Gość


kiedys tu bylo fajniej... coz gospoda rma forever
chwala tym ktorzy nadal robia w 2k
 
 
Keibi 



Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 12 Cze 2011
Posty: 8
Wysłany: Sro 06 Mar, 2013 18:12
Wodecki, proszę, ale ostrzegam, że to tylko próbka moich możliwości. :-D

RPG MAKER XP :
http://zapodaj.net/66627378e1125.png.html
http://zapodaj.net/6bad540632e34.png.html
http://zapodaj.net/c48ecd472814c.png.html
http://zapodaj.net/082cf3041602a.png.html

EDYTOR MAPEK MARGONEM (W nim robię mapki dla zabawy) :
http://zapodaj.net/c3ac6a9905855.png.html
http://zapodaj.net/8b2d8846f048f.png.html

Jeżeli ci się mapki spodobają, i zechcesz, żebym robił je w twojej grze, napisz na pw. :mrgreen:
 
 
Wodecki 




Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 22 Gru 2012
Posty: 22
Wysłany: Sro 06 Mar, 2013 18:29
PaKiTos, nie wiem jak tam z twoimi umiejętnościami, to możesz napisać przykładowe zadanie ;) Zaskocz mnie :->
Keibi, 1 i ostatnia z XP bardzo mi się podobają :-D ! Jeszcze się odezwę.
________________________

 
 
 
PaKiTos 




Preferowany:
RPG Maker 2003

Ranga RM:
2 gry

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 359
Skąd: spytaj innych
Wysłany: Sro 06 Mar, 2013 19:14
Załóżmy, że gracz jest w jakimś mieście i kupuje pokój w hotelu. Następnego dnia okazuje się, że z portfela właściciela zniknęło 1000 zł(czy czegoś tam). Straż postanawia znaleźć sprawcę i w tym celu się rozdzieliła. Połowa straży przeszukiwała hotel, a druga połowa miasto. Gracza budzi wejście straży do jego pokoju. Straż się pyta, czy gracz wie coś o kradzieży, a gracz ma trzy opcje:
- Nic nie wiem o żadnej kradzieży!
- Wiem coś, ale nie znam dokładnych informacji.
- Wiem o kradzieży i znam sprawcę.
PIERWSZA OPCJA:
Straż dla pewności przeszukuje pokój gracza. Gracz ma dwie opcje:
- Co to z hotel jest!? Żadnej prywatności!?
- [pozwól im przeszukać pokój]
Wybranie pierwszej opcji powoduje zmniejszenie zaufania straży wobec gracza, co za chwilę wpłynie na niekorzyść gracza. Opcja druga nic nie zmienia i straż dalej przeszukuje pokój.
Po kilku minutach straż znajduje w szafce dokładnie tyle, ile ukradziono. Gdy gracz powiedział "Co to z hotel jest!? Żadnej prywatności!?", to straż w tej chwili mówi "Mogliśmy się domyślić, że to pan. Proszę za mną." i gracz zostaje ukarany.
Gdy gracz pozwala przeszukać pokój i straż znajduje ukradzione pieniądze, straż się pyta "Co tu robią te pieniądze?"
Wybór gracza:
- Ktoś mi je musiał podłożyć!
- To moje pieniądze!
- [zaatakuj straż]
Pierwsza opcja powoduje zabranie pieniędzy przez straż i wyjście z pokoju. Następnego dnia straż zna już sprawcę i przeprasza gracza. Prosi go jednak o znalezienie sprawcy, gdyż uciekł on z aresztu(czy czegoś tam). Jeśli gracz się nie zgodzi, straż jeszcze raz przeprasza gracza i zadanie się kończy. Jeśli gracz się jednak zgodzi, to szuka informacji o sprawcy(gdy gracz ma dobrą reputację to lepiej będzie pytać się ludzi, a jeśli złą to jakichś bandytów). Gdy już zna miejsce jego pobytu walczy z nim i siłą go zanosi do straży. Otrzymuje przeprosiny i jakąś nagrodę niematerialną (np. darmowe noclegi), natomiast nagroda materialna(przedmioty itp.) gracz by dostał za pokonanie sprawcy.
Opcja druga wzbudza podejrzenia wobec sprawcy i gracz musi się tłumaczyć. Jeśli ma dobre zdolności do kłamania, udaje mu się zatrzymać te pieniądze, ale spada mu reputacja. Gdy gracz takowych zdolności nie ma, odbywa karę.
Ostatnia opcja wywołuje walkę ze strażą. Gdy gracz wygra, przedmioty za walkę zachowuje dla siebie. Po krótkim czasie gracz słyszy kroki. Ma 20/30 sekund na schowania się. Po tym czasie do pokoju przychodzi druga połowa straży zdziwiona zniknięciem pierwszej. Tutaj losy gracza zależą od tego, jak dobrze się schował.
DRUGA OPCJA:
Straż wychodzi i przeszukuje pokoje dalej. Jako, że nic nie znalazła quest został zakończony, ale pracownicy hotelu teraz są mniej mili dla innych(można dać podwyżkę cen pokoi czy coś). Jeśli gracz przeszuka dokładnie pokój, znajdzie pieniądze. Jeśli ich nie zwróci, są jego. Jeżeli je zwróci, straż dziękuje i pracownicy znowu są mili.
TRZECIA OPCJA:
Gracz ma do wyboru cztery osoby.
1. jakiś bandyta(w grze widać imię)
2. bandyta który wrócił na dobrą drogę(w grze widać imię)
3. nowy bandyta w mieście(w grze widać imię)
4. jeden ze strażników

Opcja 1:
Straż szuka bandyty, ale okazało się, że ten od tygodnia już nie jest w danym mieście. Gracz zostaje ukarany za kłamstwo.

Opcja 2:
Straż mówi "Wiedziałem że to on, ostatnio dziwnie się zachowywał" i bada sprawę. "Dobry bandyta" został niesłusznie ukarany. Gracz ma spokój, ale spada mu lekko reputacja wśród mieszkańców i mocno wśród bandytów.

Opcja 3:
Nowy bandyta w mieście zabłysnął wśród bandziorów dzięki swojej kradzieży srebra z miejskiego banku. Jednak dobra część miasta nie wie, że to on ukradł srebro i straż nie dowierza graczowi. Jeśli gracz ma słabe zdolności kłamania, zostaje ukarany. Jeśli te zdolności są dobre, straż bada sprawę i ukarała nowego bandytę za kradzież srebra. Mocno rośnie reputacja wśród mieszkańców, lekko spada u bandytów(bo nie wiedzą kto naskarżył).

Opcja 4:
Straż ocenia to przypuszczenie jako najgłupsze które słyszała w swojej strażniczej karierze i opuszcza pokój ze śmiechem. Gracz ma już spokój, lecz pracownicy hotelu teraz są mniej mili dla innych(można dać podwyżkę cen pokoi czy coś). Jeśli gracz przeszuka dokładnie pokój, znajdzie pieniądze. Jeśli ich nie zwróci, są jego. Jeżeli je zwróci, straż dziękuje i pracownicy znowu są mili.

uff.
________________________
po co to kopiujesz? ;d
Spoiler:

Fakty:
1.Widzisz mój podpis
2.Jesteś w internecie
3.Czytasz
4.Siedzisz przy komputerze
5.Jesteś na UltimaForum
6.Twój nick to Gość


kiedys tu bylo fajniej... coz gospoda rma forever
chwala tym ktorzy nadal robia w 2k
 
 
Wodecki 




Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 22 Gru 2012
Posty: 22
Wysłany: Pią 08 Mar, 2013 13:55
Noo powiem Ci że fajne :-) Ale wolę takie klimaty fantasy, starsze czasy...
Właśnie zacząłem "robić" grę. Mam już wszystkie skrypty których będę używał, lekko zmienione i grafiki również, najgorzej z fabułą, myślę już 2dni i nic. Chciałbym coś ciekawego wymyślić aby gracza to wchłonęło. Jakieś pomysły? Tylko nie że jesteśmy wybrańcem itp...
________________________

 
 
 
Nex 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 27 Paź 2012
Posty: 145
Wysłany: Pią 08 Mar, 2013 16:08
No dobra skoro nie jesteśmy wybrańcem to może zrobić tak że mieliśmy być wybrańcem
i po prostu ktoś słabszy nas ubiegł bo miał znajomości a my go szukamy by się zemścić
ten wybraniec to może być król wojownik lub jakiekolwiek inne wysokie stanowisko
chyba ze chcesz coś bardziej zabawnego to możesz dać że mieliśmy być wybrańcem na najlepszego farmera hodującego radio aktywną kapustę
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene