Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
KOMUNIKAT!
Autor Wiadomość
Ayene 




Ranga RM:
4 gry

Pomogła: 232 razy
Dołączyła: 18 Wrz 2007
Posty: 2424
Wysłany: Sob 20 Kwi, 2013 20:13
Draken, konta będą zakładane na nowo. Jak już pisałam, nie będzie przenoszenia bazy danych.

Behemoth, myślę że przed końcem miesiąca. Mam nadzieję, że się wyrobimy.
________________________


 
 
 
Feniks 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
2 gry

Pomógł: 62 razy
Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 511
Wysłany: Nie 21 Kwi, 2013 21:53
Pomimo nieco większej ilości zajęć które teraz wykonuje i mniejszą ilość czasu, który ciągle staram się jakoś zagospodarować na nowym forum na pewno coś dla was(użytkowników&administracji) powrzucam, w tym nieco układane materiały, czy dosyć solidne poradniki :) Skrypty jakieś też się znajdą. Podoba mi się ta inicjatywa, a co do sb.. Hm.. Po prostu włączcie reset czatu co 2 dni, a tak to czasem się coś napisze sensownego, mam nadzieje :->

W skrócie na nowym forum nie powinno zabraknąć materiałów, skryptów, czy poradników z mojej strony. Pozdrawiam i już teraz namawiam do rejestracji w niedalekiej przyszłości :przytul:
________________________

 
 
maniek9 



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 7
Wysłany: Nie 21 Kwi, 2013 22:18
Lubię zajawkowiczów, którym do palmy przychodzą co chwila szalone pomysły. To jest naprawdę szalony pomysł. Grubo.
________________________
Pod wpływem komedii wiele rzeczy może ulec zmianie. Czasem to skrypt forum, a czasem nastawienie do banów xd
 
 
SaE 





Ranga RM:
2 gry

Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 14 Paź 2007
Posty: 189
Wysłany: Pon 22 Kwi, 2013 19:01
Bardzo dobre posunięcie. Liczę na wprowadzenie jakiegoś troll-walla.
________________________
Nie ma śniegu, a na ulicach pełno bałwanów ^^


 
 
 
Dragon Kamillo 



Preferowany:
RPG Maker 95

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 15
Skąd: Granowiec
Wysłany: Wto 23 Kwi, 2013 21:27
W sumie to dobrze bo ciąć nie będzie - a i wywalicie ten nieposprzątany syf i nie mówię tu tylko o multi X, bo również o syfie w działach i tematach które nie spełniają regulaminu a nadal od kilku lat są nie zablokowane/wyrzucone/co niektóre przeniesione.

Jak dla mnie na nowym forum mogło by nie być tego podziału na wersje makera - jest to strasznie nie wygodne bo szukając jakieś gry muszę pamiętać jeszcze wersje RM w której powstała a nie sam tytuł - a jeśli tej wersji nie pamiętam to dupa i muszę szukać po 5 działach - a jak wiadomo zawsze będzie w tym ostatnim. Nie mówiąc już o przypadkowym kliknięcie w dział nie z tego makera - a to też się zdarza. Dzielić można skrypty w rgss/2/3 i poradniki o nich. Materiały graficzne zwykle pasują pod kilka wersji rm - albo trzeba je po prostu lekko przerobić - podział tu tez nie ma sensu. Poradniki opisujące zdarzenia pasują zazwyczaj pod wszystkie wersje rm - więc dzial tez jeden i znaczki pod którą wersję rm jest demo z jakiej są zrzuty - a jak tekstowe to i tego nie trzeba - bo wszędzie je zastosujesz.
Czyli proponuje zamiast 21 działów zrobić 14?:
- pełne wersje
- zapowiedzi (i dema)
- pomoc i szukanie zasobów
- zasoby własne, znalezione itp zdarzeniówki itp
- poradniki
rgss
- skrypty
- pomoc i szukanie
- poradniki
i to samo dla 2 i 3.

W sumie poradniki można dorzucić jako cześć do zasobów własnych skryptów własnych.

Według mnie było by to wygodniejsze niż 33 działy z czego po 4 są nazwane prawie tak samo (kto chcąc szybko kliknąć na dany dział patrzy na informacje w nawiasie czy na jego kolor? - raczej się kilka z przyzwyczajenia ostatni w kolumnie - a kolumna może być zła)

A i by porządek w tym łatwiej było zachować i widać by było w zapowiedziach i innych działach jakie tematy są aktualne - bo tak to na 1 stronie znajdują się niektóre zpred kilku lat.

Dalej - skórka rpg maker serio? chyba najgorsza ze wszystkich 3 jeśli chodzi o czytelność forum - a każda jest okropna. Ale to może tylko dla mnie - wam może to nie przeszkadza - ale mi nadmierna ilość kolorów i ozdabajek i lolowskich tekstów typu ultima nie jest bee odstrasza. I dodajcie spowrotem tekst domowego przedszkola - albo wywalcie całą resztę głupich zapychaczy.

Czata wywalcie - piszcie w tematach na forum a od luźnych tematów macie offtopic. a jak już chcecie czata to zróbcie go oddzielnie od forum - bo w sumie to co teraz macie to nie czat bo tu nie spotykacie się żeby sobie pogadać tylko co jakiś czas coś wrzucicie odpowiecie se 5 razy ale fajne i nic więcej. Od czasu do czasu coś się więcej rozwinie ale to około na pól godziny - i tyle - zróbcie se osobno czata gzie będziecie się spotykać niezależnie od forum na luźne pogaduszki.

Na nowym forum powinny tez być widoczne wszystkie treści dla wszystkich chodzi o to aby nie było sytuacji że niezarejestrowany w poradniku o podstawach w rm nie widzi obrazku do którego odnosi się autor poradnika to niedopuszczalne i działa zupełnie inaczej niż zamierzaliście (a może nie zamierzaliście). Kiedy taki ktoś widzi taki tekst to albo olewa wasze forum idzie szukać gdzie indziej (tracicie klienta), albo zakłada konto aby zobaczyć jeden obrazek jak już założy to czyta poradnik program mu się nie spodoba i to olewa (a wam forum tnie) - co do daje w pierwszym przypadku odstraszacie od programu, a w drugim zapychacie sobie bazę danych dodając jeszcze że napisze ten ktoś posty bez sensu.
Lepiej i wygodniej i bardziej zachęcająco było by pokazywać obrazki - i wtedy już nie ma żadnego problemu bo założenie konta szczególnie dla kogoś nowego który nie wie czy będzie w tym siedział jest już problemem. A i wtedy tekst zachęcający do pisania tutków w końcu przyciągał by do programu bo tutki były by w całości czytelne dla każdego czy ktoś chce się logowac czy nie.

Ale ogólnie i tak to padnie jeśli nie będziecie pilnować porządku na forum.
 
 
Ayene 




Ranga RM:
4 gry

Pomogła: 232 razy
Dołączyła: 18 Wrz 2007
Posty: 2424
Wysłany: Wto 23 Kwi, 2013 22:54
Większość z tego, co napisałeś, zostało już wprowadzone. Brak podziału na makery, treści widoczne dla wszystkich (tutaj po offline tag code również będzie widoczny dla niezarejestrowanych). Dla niezadowolonych ze skórki RPG Maker, będzie jasna skórka domyślna. Specjalnie jej nie usuwałam. Chat raczej zostanie, chyba że będzie generował za duże obciążenie.

Nowe forum to nie tylko nowa baza, ale i nowe rozwiązania. Również czyste konto osób w niełasce.
________________________


 
 
 
Dragon Kamillo 



Preferowany:
RPG Maker 95

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 15
Skąd: Granowiec
Wysłany: Wto 23 Kwi, 2013 23:10
Jeśli to wszystko jest już na nowym forum zrobione to świetnie. Może być lepiej (a może nie może ale na pewno będzie) niż jest teraz - ale co dalej wszystko zależy od tego czy potem nie zaczniecie tego psuć - oby nie.

Jak chcecie możecie zostawić to co nazywacie chatem - ja i tak będę siedział na twierdzowym i tu mi to przeszkadzać nie będzie tylko żeby to było forum z dodatkiem chatu a nie chat z dodatkiem forum. Tak jak to pod koniec zrobiło się na TiTku.
 
 
CrasheR 




Pomógł: 123 razy
Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 609
Skąd: Nibelheim
Wysłany: Sro 24 Kwi, 2013 09:59
Cytat:
Dla niezadowolonych ze skórki RPG Maker, będzie jasna skórka domyślna. Specjalnie jej nie usuwałam.


Mi i tak najbardziej z tych 3 podoba się "Klam", którego nie będzie. :roll:
Ogólnie to mam nadzieję, że nikt nie założy konta na nicki osób rozpoznawalnych na forum. (Feniks, Yoroi, Malin, Rave, Angius, Avara etc), gdyż to byłoby zwykłe chamstwo.
________________________



 
 
 
Feniks 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
2 gry

Pomógł: 62 razy
Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 511
Wysłany: Sro 24 Kwi, 2013 10:53
Ja mam nadzieje, że nikt nie zajmie twojego nicku ;.;
Ps. zostawcie klam ;((((((((((((
________________________

 
 
Rave 




Preferowany:
RPG Maker 2003

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 348
Skąd: /dev/null
Wysłany: Sro 24 Kwi, 2013 15:31
Moglibyście przeportować skórkę UltimaForum - IMHO najbardziej czytelna.
________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, jest tylko brak umiejętności.
Używasz Windowsa 8? Jesteś łosiem.
Gość is the most intelligent person in the world.
 
 
 
Ayene 




Ranga RM:
4 gry

Pomogła: 232 razy
Dołączyła: 18 Wrz 2007
Posty: 2424
Wysłany: Sro 24 Kwi, 2013 18:20
Co do skórek... nigdy w pełni nie dogodzisz. Wrzucenie kolejnych dwóch, przeciągnie niestety czas oczekiwania na premierę. Wpierw warto jednak uruchomić forum, aby zobaczyć, czy w ogóle starania mają jakiś sens. Jak pisałam, silnik forum jest dla nas nowy, nie wiemy, czy będzie działać jak należy. Niemniej dziękuję wszystkim za zainteresowanie.
________________________


 
 
 
Dragon Kamillo 



Preferowany:
RPG Maker 95

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 15
Skąd: Granowiec
Wysłany: Sro 24 Kwi, 2013 21:10
Na klamie siedzę zawsze. RPG maker według mnie najgorsza ze wszystkich. Ultima forum za to prosta ale te wszystkie paski i takie tam walą po oczach mnie. Ale tak ruszcie z forum a skórki wrzucicie z czasem - to najlepsze rozwiązanie. A jak mamy podstawową skórkę to jak ktoś nie lubi rpg maker (w tym ja) to będzie siedział na niej.

A przy okazji jeśli chodzi o ozdóbki u dołu strony najlepsze są kwiaty w UF skórce, w klamie mamy nie wiadomy tekst: zapisz u nas (ale co ja mam u was zapisać?), a w RM głowę owcy i ten tekst że ultima be nie jest XD.

Co do nicków to nigdy nie wiadomo - ale myślę że administracja sobie poradzi gdy tylko dowie się o czymś takim. Zawsze też możecie zrobić te konta przed otwarciem forum (konta osób najbardziej aktywnych) z tym samym nickiem i hasłem jakimkolwiek a potem na pocztę im powysyłać jakie mają hasła i niech wejdą sobie zmienią i problemu nie będzie - ale to może opóźnić premierę nowego UF.
 
 
Amelanduil 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Wrz 2011
Posty: 464
Wysłany: Sro 24 Kwi, 2013 21:32
Cytat:
Zawsze też możecie zrobić te konta przed otwarciem forum (konta osób najbardziej aktywnych) z tym samym nickiem i hasłem jakimkolwiek a potem na pocztę im powysyłać jakie mają hasła i niech wejdą sobie zmienią i problemu nie będzie

Nie ma sensu bawić się w coś takiego, raczej nie będzie problemu w ewentualnym skontaktowaniu się z administracją. A jeszcze się ktoś urazi, że jego konta nie przenieśli? :lol2:
________________________
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
"A jeśli... Boga nie ma, to co z ciebie za szatan?"
 
 
 
ravenone 



Ranga RM:
3 gry

Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 60
Wysłany: Sro 24 Kwi, 2013 22:07
Podział na pełne wersje, dema i projekty to jest to:)
Bo lista aktualnych pełniaków z datą styczeń 2012 zawsze mnie wkurzała.
Przede wszystkim przejrzystość w dziale z grami, bo one mają być najważniejsze. Reszta rzeczy była tu ok.
________________________
http://www.goniecrm.cba.pl http://www.rvstudio.cba.pl
 
 
maniek9 



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 7
Wysłany: Sro 24 Kwi, 2013 23:15
SaE napisał/a:
Bardzo dobre posunięcie. Liczę na wprowadzenie jakiegoś troll-walla.

bardzo ciekawa koncepcja techniczna.
________________________
Pod wpływem komedii wiele rzeczy może ulec zmianie. Czasem to skrypt forum, a czasem nastawienie do banów xd
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene