Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Nhadala
Czw 19 Lip, 2012 10:07
Risen
Autor Wiadomość
Kable 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 116
Skąd: Słupsk
Wysłany: Wto 12 Sty, 2010 14:59
Risen
Risen to stworzona przez studio Piranha Bytes gra z gatunku cRPG, będąca pierwszym projektem niemieckiej grupy od czasu wydania trzeciej odsłony Gothica. Produkt nie wiąże się w żaden sposób z sagą o przygodach Bezimiennego, gdyż nie pozwoliły na to prawa autorskie, pozostałe przy firmie JoWood.
Akcja tytułu rozpoczyna się na wyspie, której centralnym punktem jest czynny wulkan. Wokół niego ukształtował się zróżnicowany krajobraz, w którym można dostrzec góry, tereny bagniste czy kamieniste wybrzeża. Obszar obfituje w zróżnicowane gatunki fauny i flory oraz liczne, przemieszczające się częstokroć w grupach potwory. Wulkaniczną wyspę zamieszkują też ludzie i przedstawiciele innych ras. Próżno jednak szukać tu orków, krasnoludów czy elfów.
Gracz wciela się w postać zwykłego śmiertelnika, który stale uczy się, jak radzić sobie w niebezpiecznym świecie. Zadaniem bohatera jest eksploracja terenu i wykonywanie misji, które zlecają mu postacie niezależne (NPC) lub przywódcy frakcji obecnych na wyspie. Realizacja questów owocuje przyznaniem punktów doświadczenia oraz zapłatą w lokalnej walucie, za którą u handlarzy można kupić nowe typy broni albo jedzenie. Odnowienie zdrowia bohatera jest bowiem możliwe nie tylko za pomocą leczniczych mikstur, lecz również poprzez spożywanie posiłków i odpoczynek. Wraz z postępami w rozgrywce bohater otwiera kolejne rozdziały fabuły, które skłaniają go do zgłębiania umiejętności posługiwania się bronią jedno- i dwuręczną (mieczami, toporami, łukami itp.) oraz nauki zaklęć. Wydarzenia dziejące się w wirtualnym świecie sprawiają też, że od czasu do czasu heros komentuje swoje przeżycia krótkimi monologami.
Sterowanie śmiałkiem odbywa się za pośrednictwem myszy i klawiatury. Bohaterowi towarzyszymy dzień i noc, obserwując przy tym zmienne warunki pogodowe i dopracowaną grafikę – sylwetki niektórych osób wykonano przy użyciu 6 tys. wielokątów, a do przedstawienia terenu wykorzystano technologię HDR. Całość warstwy technicznej dopełniono użyciem komercyjnych modułów w rodzaju silnika Ageia Physx oraz ścieżką dźwiękową, skomponowaną przez Kaiego Rosenkranza.

Informacje z gry-online.pl


Screen
Spoiler:


co sądzicie o tej grze ? :P mieliście może okazje w nia zagrać? :P bo ją polecam jest świetna i wciągające i nie posiada błędów a kraj obrazy są przepiękne :P
 
 
Squall 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 107
Skąd: Ogród Balamb :P
Wysłany: Wto 12 Sty, 2010 21:12
Nie miałem okazji zagrać...(mój złom mi na to nie pozwala :P) ale słyszałem dużo dobrych rzeczy o tej grze. Jestem maniakiem gier Rpg a gothica przechodziłem milion razy (Gothica I GothicaII : Noc Kruka, w III nie grałem i nie żałuję...chyba ) Więc się nie wypowiem ale z chęcią bym zagrał i może kiedyś nadejdzie ten dzień kiedy przejdę Risena :mrgreen:
________________________

 
 
Kable 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 116
Skąd: Słupsk
Wysłany: Sro 13 Sty, 2010 16:36
Squall powiem Ci że trojkę polecam bynajmniej teraz ponieważ jest patch który poprawia wszyściutkie błędy w grze waży 900 Mb ale przyjemność z gry jest większa ;))
 
 
KillYou 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 49
Skąd: Wolsztyn
Wysłany: Sob 23 Sty, 2010 21:25
Ja w Risena grałem, ale zaciąłem się na końcu, i nie mogłem dalej przejść.
Potem się wkurzyłem, i odinstalowałem grę.

Ale była w niej bardzo dobra grafika, muzyka i wg. mnie dobry początek.
________________________
Pozdrawiam, bo nie chcę zawsze pisać powyżej - KillYou
PS Jeżeli nie rozumiesz (pomoc) co jest napisane powyżej, to wrzucę screeny :)
The Elect
Twórca: KillYou
Pomocnicy Pr0mes, Spino333, Janus, Kacperer
============================================================

============================================================
Tekst Podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków:500

Drogi użytkowniku, jeżeli czytasz te napisy to wejdź w moją galerię!
http://www.ultimateam.pl/...p?p=19178#19178

^_^
 
 
Asantos 




Preferowany:
RPG Maker VX

Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 236
Skąd: Gniezno
Wysłany: Sob 20 Mar, 2010 08:36
A czy Risen nie był przypadkiem grą bardzo krótką?
Chciałem ją kupić ale usłyszałem dużo złych opinii jeśli chodzi o czas rozgrywki.
Ale wydaję mi się że zmarnowałbym mniej pieniędzy niż na kupno DoWII, które przeszedłem w 3 dni - bo gra jest w większości nastawiona na Multiplayer, czego nie lubię. Wolę wygrywać z komputerem :D
 
 
Czeliosss 



Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 49 razy
Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 661
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Sob 20 Mar, 2010 19:51
Ja mam zamiar jutro pojechać do sklepu ją kupić, bo kumpel mi ja polecił. A grafika jest świetna. Jak kupię podam ocenę gry.

[ Dodano: Nie 21 Mar, 2010 19:26 ]
Dobra już go kupiłem. Grafika jest świetna, misje zróżnicowane tak jak potwory. Największym problemem jest wybranie frakcji. W grze są takie:
-Inkwizytor - dużo szacunku i misji
-Mag - za przeproszeniem jest h**owy
-Bandyta - zła reputacja
Minusem w grze jest to, że trzeba biegle czytać.
Ocena gry 11/10 :!: :!:
________________________
...Amelanduil & FireBlade words will be remembered...
...Amelanduil & FireBlade acts will be remembered...
...Amelanduil & FireBlade never gonna die...

Nie pisać, bo nie odpiszę.
 
 
radek02 



Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 257
Skąd: klikasz ?
Wysłany: Sob 19 Cze, 2010 17:23
oglądałem recenzję jakiejś dziwnej redakcji - świetnie przedstawiona gra :lol:
________________________
2009-10-12 - dzień , od którego jestem uczestnikiem na polskiej scenie RPG Makera [/b]

Dołącz do grupy makerowiczów na nk ! http://nk.pl/#grupy/29610
 
 
 
FilipsO 




Preferowany:
RPG Maker VX

Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 236
Skąd: z nikąd
Wysłany: Pon 09 Sie, 2010 07:37
A w risenie są bugi. Jak chcesz upić Arika to jak mu dasz za wcześnie wino to przepadło. Nie możesz mu dać już nic mocniejszego i nie możesz przejść fabuły. ;-(
________________________
89% graczy uważa, że najważniejsza jest grafika.
Jeśli należysz do pozostałych 11% wklej to do swojego podpisu.

Moja Gra MMORPG Erathia:
 
 
rey444xd3 




Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 12 Sie 2010
Posty: 8
Wysłany: Sob 14 Sie, 2010 12:53
@up nie możliwe Risena przechodziłem wiele razy i nic takiego nie miało miejsca :-|
Gra jest super. Różnorodność broni i zbrojo-podobnych pancerzy. Drzewko umiejętności jest troszeczkę mniejsze niż w G[othic]3. Ale większość rozwiązań jest z G3. Najbardziej mnie zdziwiło to, że PB dała ten sam silnik co w G3. :shock: Dobra ocena końcowa:
Plusy:
+ Fabuła wspaniała
+ Tekstury :mrgreen:
+ Modele (trochę niedopracowane ale to nic)
+ no i wreszcie klimat drugiego Gothica :ork:

Minusy 'aka wady
- bugi (małe aczkolwiek denerwują)
- silnik [wciąż niedopracowany :-? ]
- morda tego angola :-D
9/10
________________________
 
 
 
Kable 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 116
Skąd: Słupsk
Wysłany: Sob 14 Sie, 2010 17:45
Hmm nie wiem o jakie bugi wam chodzi xD ja żadnego w tej grze jeszcze nie miałem :-|
Co do Silnika : d ja Ci powiem, że jak dla mnie był dobry :] nic dodać nic ująć ;]

co do Mordy ;D zgadzam się xD
 
 
Parampam 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 15
Wysłany: Sro 13 Paź, 2010 18:31
Ja tam lubię Risena przeszedłem w 4 dni.
Teraz czekam na Gothic 4.Premiera za jakieś 4 dni.
 
 
onimush3 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 14 razy
Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 164
Wysłany: Sro 13 Kwi, 2011 13:13
Hmm przyznaje że Risen kupiłem tylko dlatego że czekałem na premierę Arcani Gothic 4.

Zakup się opłacił, bo to co zobaczyłem w grze Risen bardzo mi się spodobało. Ciekawy klimat tropikalnej wyspy. Może mało jest do zwiedzania, ale mimo to gra wciąga. 3 ciekawe klasy do wyboru, czyli tak zwani rebelianci z Bagien, Inkfizycja z Miasta no i magów z Klasztoru. szkoda że te dwie są głównie rozgrywane w klasztorze. Co do fabuły. Może mało ciekawa, ale ujdzie. Mogłoby być więcej misji no i bestii. bo gra kończy się szybko i pozostaje głupie pragnienie.

Ogólna ocena jaką dam Risen. 4/6
________________________
Pracuję nad 2 częścią gry Ostatnia Powieść

Fabuła : Niezła ( jeżeli lubicie Assassin's Creed )
Skrypty: Sporo przyznam się.
Walki: Dużo i to trudnych!
Misje: Wiele głównych i pobocznych
Muzyka: Ciekawa, wpadająca w ucho
Graficzki: Kilka własnych i kilka pożyczonych
Wzorowanie się: Assassin's Creed, Final Fantasy
 
 
Mik34402 




Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 13
Wysłany: Czw 19 Maj, 2011 10:17
Risen to bardzo ciekawa gierka, Bardzo podobna do Gothic tym że i tutaj gramy bezimiennym bohaterem, najwyraźniej to już chyba jakaś tradycja że w grze musi być bezimienny. Myślałem że jak zrobią Gothic 4 już bez Beziego to dadzą nowego z jakimś imieniem, ale tutaj za beziego, beziu II xD
________________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene