Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Nhadala
Sob 15 Wrz, 2012 00:12
Goniec RM
Autor Wiadomość
Ayene 




Ranga RM:
4 gry

Pomogła: 232 razy
Dołączyła: 18 Wrz 2007
Posty: 2424
Wysłany: Nie 22 Lip, 2012 19:28
Nie jest prawdą, że nowych nie przybywa. Wystarczy spojrzeć na statystyki forum i liczbę nowych użytkowników. Nie stawiacie się po prostu w sytuacji nowoprzybyłych. Ja rejestrując się na forum, na którym czytam tylko, że obecni twórcy to banda gówniarzy, chcąca stworzyć drugiego Gothica, potrafiąca tylko wklejać skrypty, nie zagrzałabym na nim miejsca, bo i po co?! Żeby pierwszą grę oceniła mi "starszyzna", przy czym słowo "oceniła" to eufemizm? Jak wszędzie tutaj również obowiązuje "zasada kija i marchewki", przy czym zdecydowanie nadużywa się "kija", nie wiadomo czemu nazywając to "konstruktywną krytyką". I nie chodzi mi tutaj o klepanie po plecach, nie chodzi przecież o popadanie w skrajność, lecz o pewną… dyplomację… Dlatego akurat pod tym względem podobał mi się Goniec.

Większość osób nie potrafi pogodzić się z tym, że oczekiwania społeczeństwa się zmieniają. Młodzi mają mniejszą styczność z tradycyjnymi grami RPG, co nie oznacza, że chcą tworzyć wyłącznie gry 3D! Takie zmiany wymagają również odpowiednich kroków ze strony for, czy jak ktoś tam woli "polskiej sceny". Jeśli bowiem forum nie potrafi się dostosować do owych zmian, wymogów, oczekiwań ze strony nowych użytkowników, to niestety zamiera (i pewnie kiedyś to nastąpi, bo wejdą inne, lepsze programy do tworzenia gier) - to samo dotyczy zinów. Zupełnie jak z utrzymaniem się firmy na rynku - to firma dostosowuje się do jego wymogów, nie na odwrót. To dość prosta zależność, więc dziwi mnie, że tak niepojęta.

Dlatego apeluję do niektórych, dotkniętych stetryczeniem użytkowników, aby swoje spostrzeżenia zachowali dla siebie, bo w żaden sposób nie przyczyniają się one do pozytywnych zmian. Jeśli nie interesują się RPG Makerem, żegnając się uroczyście ze sceną, to chociaż niech nie uprzykrzają hobby innym.
________________________


 
 
 
noruj 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
4 gry

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 121
Wysłany: Nie 22 Lip, 2012 20:51
Po co ten wykład o przyczynach spadku zainteresowania? Nikt tutaj nie zastanawia się nad tym. To fakt, który jest po prostu stwierdzony i trzeba się z nim pogodzić. Jeśli kogoś faktycznie odrzuca fakt, że ktoś mówi, że obecni twórcy to banda gówniarzy( de facto takich stwierdzeń użył tylko X-tech. Najlepiej na podstawie jednego użytkownika wszystkich wrzucić do jednego wora, bravo!), to nic nie znaczy. To od potencjalnego użytkownika zależy czy postara się zmienić takie poglądy. To nie przedszkole(hmmm...^) ludzie mają różne poglądy.

Swoją drogą, to że większość chce stworzyć drugiego Gothica, etc. To akurat się zgadza, ale bolesna prawda nie jest popularna wśród ludzi. Jeśli odrzuci się niedopuszczalny ton wypowiedzi wcześniej wspomnianego X-techa( znów, jego wypowiedzi!) i weźmie się drobną poprawkę to można z tego wyłowić wiele prawd. To tak parafrazując administratora tsukuru.pl

Uwierz mi, chcieliby tworzyć gry w 3d, takie fajne. Gdyby istniało takie narzędzie(o obsłudze prostej jak maker), to po RPG Makerze nie byłoby teraz śladu. Tworzą, bo nie mają innych perspektyw. 2d to cena jaką muszą zapłacić za stworzenie gry.

Wybacz, ale z rady o zachowaniu swoich poglądów raczej nie skorzystam(No chyba, że zostanie uciszony to jest zbanowany, za np. psucie "dobrej" atmosfery na forum hoho). Nie będę dokładał cegiełki to tej wykreowanej idylli, gdzie każdy jest dla siebie miły, każdy się z każdym zgadza, gdzie krytyka (najgorzej ta konstruktywna) to mityczny potwór, którego każdy się boi. Cytując dragonwingsa:

"A morał z tej bajki jest krótki i ludzie go znają:

źle znoszą krytykę Ci, co swych jaj nie mają"
Jeszcze co do ostatniego przytyku o moim odejściu. Odszedłem bo straciłem zainteresowanie, które jednak powróciło po bardzo specyficznych okolicznościach, dzięki którymi moja nowa gra może powstać, ale cóż to kogo obchodzi ; )
 
 
Ayene 




Ranga RM:
4 gry

Pomogła: 232 razy
Dołączyła: 18 Wrz 2007
Posty: 2424
Wysłany: Nie 22 Lip, 2012 21:16
Serio. Proponuję po prostu założenie własnych "krytycznych" for, na których uczone będzie przyjmowanie krytyki, łącznie z tą konstruktywną. Pisałam ogólnie, widocznie za bardzo przyjmujesz słowa krytyki, nie osobistej tylko tej co do niektórych postaw. Owszem uogólniłam, ale nie miałam na myśli Xa. Mimochodem nawiązałam do jego słów o skryptach, bo mi pasowały do kontekstu. Piszę ogólnie o zachowaniu na forach i odstraszaniu nowych userów pseudokrytyką.

Absolutnie nie zgadzam się z Twoimi argumentami odnośnie braku innych perspektyw. Ktoś kto jest za grafiką 3D i takich rozwiązań poszukuje, nawet nie sięgnie do RM-a.

Nie dokładaj cegiełki. Proszę jedynie o to, aby nie psuć tego, co jest przez lata budowane. Przemawia przez Ciebie zupełna ignorancja skoro mój apel o dyplomację wiążesz z sytuacją, "gdzie każdy jest dla siebie miły, każdy się z każdym zgadza". Właśnie o tej skrajności pisałam - ubiegając fakty zresztą, choć jak widać na darmo.

"Przytyk" był również ogólny. Nie Ty jeden się żegnałeś, po czym wracałeś ;-)
________________________


 
 
 
master miller 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Sty 2012
Posty: 107
Wysłany: Nie 22 Lip, 2012 21:20
Prawda jest taka, że jak ktoś chce trafić do szerszego grona odbiorców to tylko rpgmaker.net :)
________________________
<----- Kliknij
 
 
noruj 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
4 gry

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 121
Wysłany: Nie 22 Lip, 2012 21:38
Póki co internet to takie wolne, fajne miejsce, gdzie każdy może sobie wejść i wyrazić swoją opinię i mało kogo może obchodzić fakt, że tu się buduje fałszywy obraz czegokolwiek. Ja nic nie zburzę, bo nie nawołuje nikogo do buntu, każdy ma swój rozum, a przynajmniej z takim założenie wychodzę.
Widziałem zbyt wiele gier, które były robione w makerze, bo inaczej się nie da. Dla młodych ludzi podjęcie nauki programowania, czy grafiki komputerowej, whatever to za duże wyzwanie. Nie dziwi mnie to, od kiedy widzę, że ktoś może mieć problem z wklejeniem skryptu. Udzielasz się w dziale pomocy, sama powinnaś wiedzieć o czym mówię.

Ta cała pseudokrytyka... Nie rozumiem jak można aż tak się jej bać i wystrzegać, to wręcz nieco śmieszne. Złośliwa czy nie, krytyka zawsze pomaga. Gdybym nie był wielokrotnie, naprawdę wielokrotnie krytykowany ze strony nawet X-techa i innych jestem pewny, że nie poczyniłbym żadnych postępów. Może to dlatego dotychczas nie spodobała mi się żadna gra zespołu TagTeam, mimo że wcale nie mam wygórowanych oczekiwań(to nie przytyk). Twój stosunek do krytyki, przepraszam pseudokrytyki wiele by wyjaśniał.
Słyszałem nawet, że Preki po wrzuceni krytycznej(pseudo!) recenzji na rpgmaker.net o którym mówił Master Miller, waszej gry został nazwany za to debilem. Nie wiem jednak ile w tym prawdy, ale myślę, że to hipotetycznie możliwe.
o tej:
http://rpgmaker.net/games/3545/reviews/1554/
 
 
master miller 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Sty 2012
Posty: 107
Wysłany: Nie 22 Lip, 2012 21:55
noruj napisał/a:
Póki co internet to takie wolne, fajne miejsce, gdzie każdy może sobie wejść i wyrazić swoją opinię i mało kogo może obchodzić fakt, że tu się buduje fałszywy obraz czegokolwiek. Ja nic nie zburzę, bo nie nawołuje nikogo do buntu, każdy ma swój rozum, a przynajmniej z takim założenie wychodzę.
Widziałem zbyt wiele gier, które były robione w makerze, bo inaczej się nie da. Dla młodych ludzi podjęcie nauki programowania, czy grafiki komputerowej, whatever to za duże wyzwanie. Nie dziwi mnie to, od kiedy widzę, że ktoś może mieć problem z wklejeniem skryptu. Udzielasz się w dziale pomocy, sama powinnaś wiedzieć o czym mówię.

Ta cała pseudokrytyka... Nie rozumiem jak można aż tak się jej bać i wystrzegać, to wręcz nieco śmieszne. Złośliwa czy nie, krytyka zawsze pomaga. Gdybym nie był wielokrotnie, naprawdę wielokrotnie krytykowany ze strony nawet X-techa i innych jestem pewny, że nie poczyniłbym żadnych postępów. Może to dlatego dotychczas nie spodobała mi się żadna gra zespołu TagTeam, mimo że wcale nie mam wygórowanych oczekiwań(to nie przytyk). Twój stosunek do krytyki, przepraszam pseudokrytyki wiele by wyjaśniał.
Słyszałem nawet, że Preki po wrzuceni krytycznej(pseudo!) recenzji na rpgmaker.net o którym mówił Master Miller, waszej gry został nazwany za to debilem. Nie wiem jednak ile w tym prawdy, ale myślę, że to hipotetycznie możliwe.
o tej:
http://rpgmaker.net/games/3545/reviews/1554/


noruj nie zapominaj, że otrzymywanie tylko i wyłącznie krytyki niekoniecznie pomaga, wiele osób można łatwo zniechęcić.

Pamiętajcie - krytykując nie bądźcie przesadnie ostrzy! Jeżeli już mówicie co jest złe to przy okazji postarajcie się doradzić autorowi jak ma to naprawić :) więcej uczuć :D
________________________
<----- Kliknij
 
 
noruj 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
4 gry

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 121
Wysłany: Nie 22 Lip, 2012 22:00
To wszystko racja Master miller, ale jest różnica między udawaniem, że wszystko jest piękne, a ostrym krytykowaniem. To właśnie ta skrajność, której tak strasznie Ayene się wyrzeka.
No i fakt można zniechęcić, ale prawdziwy pasjonata, osoba która naprawdę ma hobby zostanie i będzie się rozwijać. Tak było ze mną.
 
 
Ayene 




Ranga RM:
4 gry

Pomogła: 232 razy
Dołączyła: 18 Wrz 2007
Posty: 2424
Wysłany: Nie 22 Lip, 2012 22:00
Czy gdziekolwiek poruszyłam temat gier TagTeam? :co: Pisałam o przesadnej krytyce, która w żaden sposób nie mobilizuje, a zniechęca potencjalnych twórców. Internet to wolne miejsce. Piszę ponownie, że odnoszę się ogólnie do postaw. Zamiast pisać merytorycznie, odbiegasz od tematu, spekulując co jest przyczyną mojej niechęci to pseudokrytyki. Jej źródłem jej samo określenie, którego użyłam. Nie ma ona w sobie nic z krytyki. I zanim napiszesz coś więcej, trywializując mój skromny apel, zastanów się czy jest sens dalej brnąć w ów temat. Wydaje mi się, że jego istota została zawarta w powyższych postach.

A to Preki pożalił się Tobie czy co? :lol2: Nikt nikogo nie nazwał "debilem". Jeśli już chciałabym kogoś obrazić, wierz mi, użyłabym bardziej wyszukanych słów.

Co do recenzji wielokrotnie była wrzucana w SB. Pierwszy raz przez Yoroiookamiego, więc niczym nie zostaliśmy zaskoczeni. Niemniej nie ma to żadnego związku z tematem :ehe:

PS W dużym skrócie, to co chciałam przekazać, ujął master miller.
________________________


 
 
 
Yoroiookami 

Omnomnomnom



Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
3 gry

Pomógł: 57 razy
Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 751
Wysłany: Pon 23 Lip, 2012 02:49
Zgadzam się z Ayene.


To teraz czekamy aż Enterbrain stworzy program do tworzenia gier w 3D :taniec: .
W sumie dodałbym coś jeszcze, ale wy powiedzieliście wszystko co było trzeba :ehe: szczególnie że z większością rzeczy się zgadzam.
 
 
SaE 





Ranga RM:
2 gry

Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 14 Paź 2007
Posty: 189
Wysłany: Pon 23 Lip, 2012 13:00
Cytat:
Słyszałem nawet, że Preki po wrzuceni krytycznej(pseudo!) recenzji na rpgmaker.net o którym mówił Master Miller, waszej gry został nazwany za to debilem. Nie wiem jednak ile w tym prawdy, ale myślę, że to hipotetycznie możliwe.

Hahahahahaha. A to nasz nazywają przedszkolem ^^, "a ona mnie nazwała debilem ;-( " hahahaha
Miało nie być do jednego wora, a sam do niego wskoczyłeś lol
"Pewnie dlatego nie podobała mi się żadna gra Noruja (i jego zespołu), bo ogólnie gry masochistów mi się nie podobają" -_-' To zdanie ma taką samą głębię, jak to które ty napisałeś.
________________________
Nie ma śniegu, a na ulicach pełno bałwanów ^^


 
 
 
Yoroiookami 

Omnomnomnom



Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
3 gry

Pomógł: 57 razy
Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 751
Wysłany: Pon 23 Lip, 2012 13:18
SaE zabrała mi kredki! Kredki mi zabrała! :lala: Opiekun, zrób coś!
 
 
Malian 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 262
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 23 Lip, 2012 14:19
Yoroiookami, nie martw się, mama kupi Tobie nowe. :ehe:
________________________
 
 
 
 
master miller 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Sty 2012
Posty: 107
Wysłany: Pon 23 Lip, 2012 14:23
Ogarnijcie downa.
________________________
<----- Kliknij
 
 
SaE 





Ranga RM:
2 gry

Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 14 Paź 2007
Posty: 189
Wysłany: Pon 23 Lip, 2012 14:45
Jakim cudem w wypowiedzi stylizowanej na swoją znalazłeś gówniarskie zaczepki o.O Dobrze że ja sama żadnej gry nie wydałam, bo byś mi jeszcze napisał, że te zaczepki są powodem, dla którego ich nie lubisz lol. Napisałeś, że Internet jest wolny i można dawać opinie, ale zapomniałeś, że łatwo też się zbłaźnić idiotycznymi komentarzami. W temat o 'krytyce' wplątałeś gry TagTeam, Prekiego i w ogóle jakichś debili. Jeszcze trochę o pomyślę żeś kolejne trollowe multi, bo za bardzo udzielił ci się tamtejszy sposób rozumowania haha A no i ave przyszły dziennikarzu, może napisz felieton o tym, jak twoi koledzy uskarżają się na co najmniej naganne zachowanie na forum, jakoby mieli być cyt. debilami :lol2: :lol2: :lol2:
________________________
Nie ma śniegu, a na ulicach pełno bałwanów ^^


 
 
 
Yoroiookami 

Omnomnomnom



Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
3 gry

Pomógł: 57 razy
Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 751
Wysłany: Pon 23 Lip, 2012 15:34
Malian, nie zachowuj się jak debil :lala: !

Ale dziękuję :przytul:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene