Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Nhadala
Czw 12 Lip, 2012 12:07
Kroniki Antalooru
Autor Wiadomość
varden01 



Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 16 Paź 2011
Posty: 27
Wysłany: Wto 08 Lis, 2011 11:24
Kroniki Antalooru
Kroniki Antalooru


Witam. Chciałbym zaprezentować mój pierwszy projekt w rpg makerze XP. Gra nosi tytuł "Kroniki Antalooru".
Fabułę opiszę poniżej (nie zostanie dokładnie opisana cała fabuła gry, gdyż wtedy jej ukończenie byłoby zbyt proste), screeny zamieszczę jak będą gotowe.


AKT 1. DZIECIŃSTWO.
Spoiler:

Garrow jako mały chłopiec wiedzie spokojne i szczęśliwe życie pod opieką rodziców.
Łowi ryby, pomaga ludziom w pobliskiej wiosce oraz bawi się z rówieśnikami. Pewnego dnia jego dom został splądrowany, a jego rodzice zabici przez rycerzy Czarnego Zakonu. Nieprzytomnego chłopca znajduje nikomu nie znany Jaren i zabiera go do swojej posiadłości.



AKT 2. SZKOLENIE.
Spoiler:

Jaren wraz ze swoimi przyjaciółmi (Bartem, Lotharem oraz Nilvanem) postanawia nauczyć młodego Garrowa władania mieczem, łukiem oraz magią. Po zakończeniu szkolenia Jaren teleportuje dorosłego już Garrowa pod jego dawny dom.



AKT 3. NOWA SZANSA.

Spoiler:

Dawny dom Garrowa okazał się zamknięty na kłódkę. Musi odzyskać klucze od burmistrza pobliskiej wsi. Burmistrz obiecuje dać mu klucz w zamian za pomoc w eskorcie karawany na zachód. W domu Garrow odnajduje dziennik swojego ojca. Po przeczytaniu dowiaduje się, że jego ojciec działał na niekorzyść Czarnego Zakonu. Postanawia dokładnie poznać jego przeszłość. W tym celu zaczyna poszukiwania jego rodziny. Wie jedynie, że brat ojca ma na imię Alan. Podczas wypytywania ludzi o Alana, dowiaduje się że mieszka on teraz w stolicy. Garrow ma dwie możliwości: dostać się do stolicy lądem lub zapłacić przewoźnikowi i dopłynąć rzeką. Po dotarciu do stolicy okazuje się że zakon ma olbrzymie wpływy w mieście. Garrow zaczyna poszukiwania Alana. Mija kilka dni, a Alan dalej nie został odnaleziony. Siedząc w karczmie Garrow zobaczył jak strażnicy prowadzą na egzekucję jakiegoś żebraka. Działając pod wpływem chwili doskoczył do strażników wykrzykując zaklęcie którego nie zna. Magia rozszarpała strażników, a żebrak uciekł. Garrow traci przytomność.



Oto screeny:
Spoiler:


Spoiler:


Spoiler:


Spoiler:



Narazie tyle, kolejne 3 akty opiszę za tydzień :) jeśli wam się podoba to piszcie :) fabułę napisałem całą.

Fabuła - 100%
Mapy - 4%
Zadania - 0%
Postacie - 1%
Bronie - 0%
Przedmioty - 0%
Umiejętności - 0%
Bohaterowie - 10%
Skrypty - 40%
 
 
Nexis 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Wrz 2011
Posty: 65
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto 08 Lis, 2011 14:22
Nie prezentuje się najgorzej. Ale jak już dajesz zapowiedź to powinieneś postarać się o jej wygląd. Dodaj min. 3 screeny itd.
Pozdrawiam
 
 
LordVitas 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 115
Skąd: Września
Wysłany: Wto 08 Lis, 2011 16:46
Przydałyby się screeny i coś więcej o samej grze.
A fabuła źle nie wygląda. Ale to bardziej opisanie Aktów niż fabuły.
________________________
...
 
 
Feniks 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
2 gry

Pomógł: 62 razy
Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 511
Wysłany: Wto 08 Lis, 2011 16:54
Znowu streszczenie książki. Nie ma co grać nawet.
________________________

 
 
varden01 



Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 16 Paź 2011
Posty: 27
Wysłany: Wto 08 Lis, 2011 20:23
Tak? To powiedz mi drogi Feniksie jakiej książki? Bo ja to wymyślałem przez 2 lekcje -.-
 
 
varden01 



Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 16 Paź 2011
Posty: 27
Wysłany: Wto 08 Lis, 2011 21:10
Ahaa o to chodzi :) dzięki Vitas :)
No więc tak:
Spoiler:


Jest to historia pewnego chłopca który stracił rodzinę. Dorastał pod okiem czwórki nauczycieli w pragnieniu zemsty oraz poznania przeszłości rodziny. Gdy nadarza się możliwość pomszczenia rodziny, psuje sprawę wykazując niespotykane dotąd umiejętności. Przypadkiem wplątuje się w "rządowy" spisek, zostaje przyjęty w poczet 5 Strażników Pieczęci, zostaje oskarżony o królobójstwo oraz poznaje swojego przyrodniego brata. Ostatecznie pomaga zaprowadzić porządek w państwie a sam udaje się na wieś do spokojnie dożyć śmierci.
Na cały wątek będzie się składało 12 aktów.

 
 
karolloss 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 4
Wysłany: Sro 09 Lis, 2011 20:27
co mam komentować fajnie się zapowiada (jak na razie).
 
 
Ayene 




Ranga RM:
4 gry

Pomogła: 232 razy
Dołączyła: 18 Wrz 2007
Posty: 2424
Wysłany: Czw 10 Lis, 2011 12:11
Fabuła brzmi nieco 'sztampowo' :roll: ale nie jest źle. Niepotrzebnie opisujesz kolejne wydarzenia, zabierasz tym samym radochę potencjalnym graczom. Screeny podejrzanie ładne, jak na pierwszy projekt. ;-) Na poważnie mam Cię na oku ;-)
________________________


 
 
 
varden01 



Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 16 Paź 2011
Posty: 27
Wysłany: Pią 11 Lis, 2011 14:38
a dziękuję :) projekt jest pierwszy, ale przyznam się że trochę ćwiczyłem maping i załatwiałem tilesety :) jedynie mam problem ze skryptami bo mi jakoś Ruby do głowy nie wchodzi a polski RMXP nie czyta wszystkich skryptów :( ale radzę sobie jak mogę :) Ayene, jeśli możesz, to usuń pierwszy post lub zedytuj go tak by nie było opisu Aktów :)

Postaram się jak najszybciej skończyć demo, będzie ono zawierało dwa pierwsze akty.
 
 
Credo 



Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 05 Lis 2011
Posty: 4
Wysłany: Pią 11 Lis, 2011 20:03
Według mnie jak na pierwszy projekt to nie jest źle. Aczkolwiek poćwicz robienie wnętrz, przecież nie muszą być one takie klockowate? Użyj wyobraźni. Na ostatnim screenie troszkę za pusto. Oczywiście to są moje spostrzeżenia, inni mogą się z tym nie zgodzić. Co do fabuły nie mam zastrzeżeń. Czekam na demko ; )
 
 
varden01 



Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 16 Paź 2011
Posty: 27
Wysłany: Sro 23 Lis, 2011 12:51
Prace nad grą nieco się opóźnią bo muszę poprawić oceny :P
 
 
varden01 



Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 16 Paź 2011
Posty: 27
Wysłany: Wto 27 Mar, 2012 08:09
Projekt zamknięty, brakuje mi pomysłów na kontynuowanie go. Zaczynam nowy, niedługo zobaczycie zapowiedź.
 
 
LordVitas 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 115
Skąd: Września
Wysłany: Wto 27 Mar, 2012 11:46
No i jak zwykle...słomiany zapał. Jak nie masz pomysłu czy chęci nie porzucaj
od razu projektu. Odstaw go na bok na chwilę i jak przyjdą ci pomysły rób dalej.
________________________
...
 
 
varden01 



Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 16 Paź 2011
Posty: 27
Wysłany: Sob 31 Mar, 2012 21:07
Nie porzucam, nowa gra jest w tym samym uniwersum co ta, co do tej po prostu narazie nie mam pomysłu jak kontynuować fabułę. Spk, niedługo zapowiedź i demo nowej
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene