Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Ayene
Sro 09 Lut, 2011 07:44
Ardiana Skrineczki :|
Autor Wiadomość
Darkfault 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Maj 2010
Posty: 54
Skąd: Strefa Zacności
Wysłany: Pią 28 Maj, 2010 19:28
Ardiana Skrineczki :|
Screeny poddaję pod ocenę. Chodzi głównie o mapping. ;|
Spoiler:


Tak na początek ekran tytułowy [animowane tło, logo wykonane przez znajomego z XV community]:


Taki tam test tilesów w warunkach zewnętrznościowych :|


Wejście do kopalni Durina [tu gdzie się gra rozpoczyna >_>]:

[wypowiadana kwestia nie jest częścią gry - ukazuje jedynie ogólny wygląd graficzny dialogów]


Comments please ;|
Ostatnio zmieniony przez Nhadala Sob 29 Maj, 2010 20:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SaE 





Ranga RM:
2 gry

Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 14 Paź 2007
Posty: 189
Wysłany: Pią 28 Maj, 2010 19:40
Drugi skrin!!! Ratujcie tę kobietę w blond włosach!!! Zaraz skoczy!!! ^~

Szczerze, logo powala! Wszystko schludne, bardzo ładne tilesety i okno z wiadomością. Gratuluję dobrego wyczucia, bo ani nie brakuje niczego, ani nie ma niczego za dużo.
Czekam na więcej ^^
________________________
Nie ma śniegu, a na ulicach pełno bałwanów ^^


 
 
 
Darkfault 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Maj 2010
Posty: 54
Skąd: Strefa Zacności
Wysłany: Pią 28 Maj, 2010 19:45
Dziękuję pięknie - komentarze takie jak ten dają istocie ludzkiej motywację do dalszego tworzenia! :|

A co do 'kobiety blond' ... To główny BOHATER. Siedzi sobie na dachu. >_> Podoba mi się ten char i będzie facetem! I o! :|P


//Edit :

To nie kobieta!! ;'( <płacze ze stresu>

//co wygaśnie? :|


[ Dodano: Sob 29 Maj, 2010 11:52 ]
Próba nowej wersji menu - bo literaczki w pierwotnej były chyba jednak trochę zbyt ciemne :|
Spoiler:




Or forget - sam napis wyszedł wg. mnie ładnie, jednak nie komponuje się wcale z Logo ;|
Chyba rzucę 'lekki żar' na pierwotną wersję i trochę ją rozjaśnię ;|
Ostatnio zmieniony przez Nhadala Sob 29 Maj, 2010 20:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Unnamed 




Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 29 Lip 2009
Posty: 59
Skąd: from Hell
Wysłany: Sob 29 Maj, 2010 21:26
Title rzeczywiscie bardzo dobry, mapki staranne. Oby tak dalej.
________________________
Time to Play :!:

 
 
Darkfault 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Maj 2010
Posty: 54
Skąd: Strefa Zacności
Wysłany: Pon 31 Maj, 2010 06:51
Raczej ostateczna wersja title - niezbyt przesadzone, a da się przeczytać [rozjaśniona czcionka i edytowany pasek :)]

Spoiler:



PS: Czy to jakaś reguła, że screeny umieszcza się tu w spoilerach? :O
 
 
 
Kable 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 116
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pon 31 Maj, 2010 16:12
Darkfault, Nasuwa mi się jedna prośba :P o Tilsety :P te na Pierwszych screenach są nie ziemskie :P a co do Menu :P Nawet ładne :P Tylko kolory :P są za Kolorowe ;D
 
 
Ayene 




Ranga RM:
4 gry

Pomogła: 232 razy
Dołączyła: 18 Wrz 2007
Posty: 2424
Wysłany: Wto 01 Cze, 2010 06:20
Kable, co Ty "gadasz" :-P Właśnie te kolory nadają temu obrazkowi wyrazistości. Według mnie wersja ostateczna jest najlepsza ;-) Tamte napisy nie pasowały do stylu logo. Ale jeśli mimo wszystko będziesz chciał umieścić gdzieś napisy japońskie, to zamieszczam je poniżej (mam nadzieję, że Twój system obsługuje znaki japońskie):
new game - ニューゲーム
continue - コンティニュー
shutdown - シャットダウン

Tilesety rzeczywiście bardzo ładne, ale i tak najważniejszy jest zmysł estetyki :-> Gratuluję.
________________________


 
 
 
Darkfault 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Maj 2010
Posty: 54
Skąd: Strefa Zacności
Wysłany: Wto 01 Cze, 2010 15:35
Kable napisał/a:
Darkfault, Nasuwa mi się jedna prośba :P o Tilsety :P te na Pierwszych screenach są nie ziemskie :P a co do Menu :P Nawet ładne :P Tylko kolory :P są za Kolorowe ;D


Ależ proszę bardzo - można je znaleźć w googlu, pod hasłem 'Mack's Tiles'. :p
Bezpośredni link, bo wiem, że nikomu nie chce się klikać gugla, znajduje się TUTAJ ]
Ja jedynie edytowałem je pod kątem mojej gry, bo kilka tilesów nie pasowało do całości, kilka brakowało no i nie było w nich tych słodziakowych dachów których używam, a które widać na drugim screenie
[także do wiadomości umieszczam link do strony na której rzeczone dachy się generuje - tak gdyby ktoś je też chciał. :) - Generator można znaleźć TUTAJ ]

Krótki opis korzystania, bo raczej nie każdy rozumie japoński:

Spoiler:


Pierwszy obrazek: Pasek kolorów. Tutaj sprawdzamy który kolor ma jaki numerek - przykładowo kolor różowy znajduje się między 0 a 20, więc wybieramy na oko - 10.

Drugi obrazek: budowa dachu [dachówki/trawa/deski/itp] Tutaj po prostu wybieramy numerek odpowiadający wybranemu dachowi.

Teraz pola wyboru:
Jednorazowo można generować cztery dachy.
W pierwszym polu wybieramy numerek dachu, w drugim kolor. Pozostałe są dla mnie tajemnicą - tu prosił był o pomoc szanowną panią administratorkę, jako iż ja niestety japońskiego jeszcze nie opanowałem :p Można zostawić jak są.

[] TileE xxxxxxxxx <- Tutaj zaznaczamy ptaszkiem [tzn. klikamy myszką, a co ;>], żeby wygenerowało nam od razu cały tileset E [jeśli ktoś ma w nim inne elementy, to zawsze można dachy stąd wyciąć i wkleić do swojego - przynajmniej ja tak zrobiłem :p]

Klikamy rushowy przycisk na dole i voila - mamy 4 boskie daszki, wyglądające o niebo lepiej od tych ertepowych. Jak komuś się spodoba, to może sobie wygenerować jeszcze cztery i upchnąć to wszystko w TileE ^_^



Wrzuciłbym wszystkie w .zip, ale nie można tu dodawać załączników ;f


Ayene napisał/a:
Kable, co Ty "gadasz" :-P Właśnie te kolory nadają temu obrazkowi wyrazistości. Według mnie wersja ostateczna jest najlepsza ;-) Tamte napisy nie pasowały do stylu logo. Ale jeśli mimo wszystko będziesz chciał umieścić gdzieś napisy japońskie, to zamieszczam je poniżej (mam nadzieję, że Twój system obsługuje znaki japońskie):
new game - ニューゲーム
continue - コンティニュー
shutdown - シャットダウン

Tilesety rzeczywiście bardzo ładne, ale i tak najważniejszy jest zmysł estetyki :-> Gratuluję.


Dzięki wielkie - myślę, że zostawię już to logo i nie będę nic zmieniał, bo potrafię tak siedzieć nad jednym obrazkiem kilka dni cały czas poprawiając i nie dosyć, że nie robię wtedy nic innego [projekt stoi w miejscu] to w dodatku często zdarza mi się przekombinować - a ja nie robię backupów plików, jedynie całej gry co jakiś czas :p
Co do japońskiej czcionki - niestety nie mam :| Jak sobie zainstaluję, to na pewno mi się napisy przydadzą - dziękuję :)
 
 
 
Darkfault 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Maj 2010
Posty: 54
Skąd: Strefa Zacności
Wysłany: Wto 01 Cze, 2010 16:01
Lartarin napisał/a:
Odnośnie tych jeżyków... (fuj...) :lol:
// wygaśnie


Wth :| Małe jeżyki są słodziakowate! :|

[ Dodano: Sob 05 Cze, 2010 11:27 ]
Skrinik z battle [aby nauczyć się, lub rzucić jakiś czar, trzeba wklepać kombinację klawiszy w określonym czasie - im potężniejszy czar, tym bardziej skomplikowana kombinacja/mniej czasu]:
Spoiler:



[ Dodano: Nie 06 Cze, 2010 19:32 ]
Okno ekwipunku :|

Spoiler:



[ Dodano: Wto 08 Cze, 2010 20:40 ]
Wejście do kopalni :|

Spoiler:



No i poprawione, bo za dużo paprotek było i nie odpowiadał mi ton ;|



[ Dodano: Pią 11 Cze, 2010 13:22 ]
Mapa świata. Drzewka przekolorowane z zimowych, brzegi głębokiej wody pocięte GIMP'ie, wulkan przekolorowany, żeby pasował pod góry [ale nadal mi się nie podoba :|]

Spoiler:

 
 
 
CreeperCrisis 



Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 395
Wysłany: Sob 12 Cze, 2010 11:35
Hej kwiatek piszę się przez "w", a nie "f". :-) Popraw to. XD
 
 
erienus 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 29 razy
Dołączył: 12 Lut 2010
Posty: 300
Wysłany: Sob 12 Cze, 2010 14:13
Bardzo ładne mapy. Podoba mi się też okno ekwipunku, oby tak dalej :P
________________________
Kolekcjonuję "Pomógł". Jeżeli ci pomogłem i chcesz wzbogacić moją kolekcję, kliknij "Pomógł".
 
 
Darkfault 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Maj 2010
Posty: 54
Skąd: Strefa Zacności
Wysłany: Sob 12 Cze, 2010 16:07
Sebastian M. napisał/a:
Hej kwiatek piszę się przez "w", a nie "f". :-) Popraw to. XD


To musi tak być :| Poza tym, te przedmioty raczej nie będą występować w grze, zrobiłem je wyłącznie do testu menu ;|
 
 
 
Kable 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 116
Skąd: Słupsk
Wysłany: Sob 12 Cze, 2010 16:37
No No Świetne :P co do mapy Świata :P chyba Ci podkradnę to do mojej gry :D
Choć poziom Tych Screenów idzie dużo powyżej moich umiejętności ( pss jakich umiejętności nic nie potrafię ^^ ) ale ta sztuczka :P w czasie Walki z Potworami ;D to normalnie jak w Action-Slashery :P kurde ciężko ;D podoba mi się niesamowicie P
 
 
Darkfault 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Maj 2010
Posty: 54
Skąd: Strefa Zacności
Wysłany: Nie 13 Cze, 2010 10:01
Kable napisał/a:
No No Świetne :P co do mapy Świata :P chyba Ci podkradnę to do mojej gry :D
Choć poziom Tych Screenów idzie dużo powyżej moich umiejętności ( pss jakich umiejętności nic nie potrafię ^^ ) ale ta sztuczka :P w czasie Walki z Potworami ;D to normalnie jak w Action-Slashery :P kurde ciężko ;D podoba mi się niesamowicie P


Dzięki za miły komentarz :)
Co do walki - planuję jeszcze dodać coś podobnego dla normalnego ataku [coś w stylu okręgu z oznaczeniami 'MISS', 'Normal Damage' i 'Max damage', z latającą strzałeczką, gdzie gracz wciska spację i strzałeczka zatrzymuje się np. na 'MISS' - wtedy chybia, itp. - im mniejszy skill DEX, tym szybciej strzałka lata = tym trudniej trafić przeciwnika] tylko nie wiem, czy to nie będzie zbyt przekombinowane :p
 
 
 
CreeperCrisis 



Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 395
Wysłany: Nie 13 Cze, 2010 10:09
Świetne (omijając testowy dodatek "Kfiatek" XD. :-) Wszystko estetycznie dobrane. Tak dalej. ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene