Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Ayene
Sob 19 Cze, 2010 22:30
Ultima Tournament - Głosowanie
Autor Wiadomość
Lartarin 




Ranga RM:
4 gry

Dołączyła: 20 Wrz 2007
Posty: 233
Skąd: Ergard
  Wysłany: Pon 14 Cze, 2010 23:55
Ultima Tournament - Głosowanie
W tym temacie możecie głosować na projekt publiczności. Prosiłabym o to, aby wybór był uzasadniony. Każdy ma jeden głos! Z chwilą zakończenia głosowania (17 czerwca włącznie) głosy zostaną zliczone i podane na koniec tematu.
________________________

Ostatnio zmieniony przez Ayene Nie 01 Lip, 2012 14:49, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Draph 




Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 28 Maj 2010
Posty: 18
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Wto 15 Cze, 2010 09:10
Więc zaczniemy ode mnie :) Właśnie skończyłem każdą grę w miarę możliwości. Narazie nie podam kto wygrał według mnie, zrobię to dopiero wieczorem lub jutro :) W tym momencie wypiszę plusy i minusy każdej z gier. A jako że sam piszę skrypty, jednak zupełnie do czego innego(1 link w podpisie), to ZAWSZE testuje je tak aby wyłapać jak najwięcej błędów. Toteż błędy wytknę wszystkie :)

Zaczynamy po kolei:

Czeliosss:
Najpierw plusy:
-W title, obrazek wilka z Heroes 5(Bardzo, ale to bardzo podobny) i tajemniczy kapturek :P
-Brak użycia własnego nicka w nazwach postaci w pracy konkursowej.
Minusy:
-Wstajemy Benusą, przeszukujemy skrzynkę ok. Podchodzimy do komody dostajemy 2 skórzane przedmioty i 1 wełniany, naciskamy po raz kolejny i znowu dostajemy te przedmioty :P Postoimy z godzinkę przy szafie i możemy otworzyć sklep obuwniczy xD
-Wnętrza domków, mi nie podchodzą, nie mówię że są złe, ale mi do gustu nie przypadły
-Wychodzimy z domu, zaczepia nas jakiś pan mówiący coś o szkoleniu. Typowe dla mnie: odpowiadam NIE. I? Przegrywam xD Nie dostaje broni, a strażnik staje się niemową.
-Troszkę za szybko moby się respią. Bijąc te pierwsze jaszczurki, zdarza się że wykańczając drugą, pojawia się za plecami pierwsza
-Ten błąd odkryłem niechcący, gdy przeszukujemy źródełko aby otrzymać sztabkę złota, to pomiędzy wiadomościami, mob może nas bić.
-Słyszałem że gra jest niby trudna, ale ten fioletowy skill nietoperza czasami jest zbyt ..mocny.
-Pierwsza jaskinia nietoperzy, idziemy na prawo i BUG. Pasek z życiem moba stoi nie ruchomo, a właściciel lata po całej jaskini xD Nietoperz jest 10 kratek dalej, podchodzimy do paska życia i nagle łup zaczyna nas bić niewidzialny mob :/ Po zabiciu niewidzialnego moba, znika, lecz właściciel nadal lata po jaskini i blokuje drogę(1 kratka szerokości). Ogólnie błąd dotyczy aż 3 nietoperzy, 1 działa prawidłowo o dziwo. Podobnie na mapce z krabami, niektóre także są bugnięte("trupy" blokuja drogę), niektóre jaszczurki w "zielonym" lesie też(tutaj też "trupy" blokują drogę).
-Później jest troszkę gorzej bo do nietoperza blokującego drogę, dołącza się drugi. I troszkę czasu się traci aby dojść do komnatki 3x2 i przeczekać aż nas ominą.
-Wychodzimy z jaskini i mamy noc. Idziemy mapkę dalej i mamy dzień.
-Merchant nas nie przepuszcza, płacimy haracz, idzie sobie w kącik i rozpływa się :P
-Na mapce z merchantem nie można używać leczenia(abs jest wyłączony).
-Nazwa ziół które zbieram w ekwipunku pokazuje że są to "Zioła Lots"
-Gdyby nie pewien incydent, nigdy nie znalazłbym drugiej jaskini która jest sprytnie ukryta z drzewem :/
-Przesadzony poziom trudności, jeśli można to tak nazwać. Prawdę mówiąc nie każdy lubi godzinami siedzieć na mobach i dobijać poziom, to nie MMO.
-Trochę literówek(Lucczarz).

-Mam dodatkowo WIELKI problem. Merchant się odsuwa, a ja idę dalej na jakieś wybrzeże, tylko JAK? Za mostem jest zawalony tunel i nic nie da się zrobić. Próbowałem wszystkich logicznych rozwiązań, na darmo :/ Więc tutaj skończyłem grać, gdyż nie mam pojęcia co dalej zrobić, żadnej sugestii, podpowiedzi.(Rozwiązany, w końcu powinienem wiedzieć że trzeba posiadać umiejętność? xD).

-Mam też cichą nadzieję że za ilość błędów, nie będziesz winił testerów, gdyż to nie ich wina.

Erienus
Plusy:
-no dobra, niech będzie. Potrawą było spaghetti(taa jest literówka w grze), miałem nadzieje że zamówi piwo(beczki stoją) a tu woda :P Miłe zaskoczenie xD
-Jack Sparrow w barze, lewy górny stolik :P
-Brak użycia własnego nicka w nazwach postaci w pracy konkursowej.
Minusy:
-W dialogach nie ma imion i czasami można się pogubić kto co mówi.
-Rozumiem tytuł "Randka", ale może mi się pogoda nie podoba i nie chcę nigdzie iść z dziewczynką z groźna miną jutro. Niestety trzeba być miłym, za szczerą prawdę zostajemy nagrodzeni powrotem do title.
-Przed ołtarzem także nie mogę odmówić zostanie jej mężem :/ Zostaje nagrodzony wyrzuceniem do title. Za to wybierając "Tak", też długo nie cieszymy się grą, bo kończy się w przeciągu kilku sekund :/
-Trochę błędów ortograficznych
-Za krótka :/ Niezły pomysł, miałem nadzieję że zaraz porwą jego dziewczynę, albo zaatakuje ją wilk, a tutaj nic.

Jajco2
Plusy:
-Opowieść bajki dzieciom.
Minusy:
-umieszczenie nicka w nazwie postaci w pracy konkursowej :/
-Troszkę literówek.
-Kolokwializm w nieodpowiednim miejscu. ("A! Domek się jara!")Mi to nie pasuję akurat.
-Zły i mroczny pan, okładający dziadka po twarzy ogniem ^^
-Po raz kolejny błąd, uniemożliwiający ukończenie gry :/ Po tym jak dziadek zostaje sprany, miało nas chyba gdzieś przenieść, jednak my zostajemy u wujaszka i możemy swobodnie wyjść z domu i pozwiedzać mapkę. Widzimy m. in. palący się dom z opowieści, domek babci, przyszły quest z krowami/owcami
-To chyba wynika z powyższego błędu. Autor tego nie planował, ale wchodząc do domku babci już z niego nie wyjdziemy :P
-W kilku miejscach, drzewa są niepełne. Stoi tylko dolna cześć, a korony brak :/
-mutacyjna świnia? Może zmutowana? Nieważne, to dostarczyło trochę rozrywki xD Latają jakieś krowy, wpadasz na jedno z nich i nagle walczysz ze świnią jeszcze zmutowaną xD

Podobnie jak u Czeliosssa, gra chyba jest niepełna :/ Bo po obiciu dziadka, coś się miało stać prawda?

Karsznickus
Hehe, włączam grę a tu błąd RGSS202E :P Oczywiście ściągnąłem tego dlla i dzięki czemu masz dodatkowego plusa xD
Plusy:
-Dzarki - niczym Tornado z Neuroshimy, DUŻY plus
-Ziewanie podczas wstawania, początkowa scenka, gotowania itd. Zmieniająca się twarz bohaterki w różnych sytuacjach. Szkoda tylko że podczas ziewania muzyka bardzo mocno się wycisza :/ Ale plus to plus ^^
-WIELKI plus za 2 minigierki(wózek, sterowiec).
-Zbulwersowany pan wychodzący z domku po zabiciu jego żołnierzy. Ale na moje oko starczył 1 wulgaryzm, drugi już mi nie wszedł tak jak pierwszy :P
-ŚWIETNY koniec :P v. 1 Nawet ze względu na na nagły zwrot akcji, ja już się martwiłem że trzeba będzie odwiedzić 2-3 wioski i będzie to nudne i liniowe, a tutaj taka zmyłka. Ciekawa intryga, plus za fabułę.
-ŚWIETNY koniec :P v. 2 Śmierć kapturka. No nareszcie ktoś coś zmienił z podstawowej wersji.
-Brak użycia własnego nicka w nazwach postaci w pracy konkursowej.
Minusy:
-Szkoda że będąc w domku szefa, podchodząc i biorąc Dzarki z kufra, kufer się nie otworzył :/
-Troszkę puste mapki, czasami błędy cieni, ale w sumie ładne.
-Mało prywatne te pokoje w INN. Zamknięte na klucz, ale potem i tak połączone ze sobą :P
-Zakładam że to kapturek zamienia się w celownik, dlatego czasami nie może przejść przez drzewo i kłody.
-I jeszcze jeden błąd. Jeśli zapiszesz grę podczas minigierki, to wczytując ją, zamiast swojej postaci masz celowniczek.

momomarcin3
Plusy:
-muzyka z G3, którą od razu poznałem. po sprawdzeniu reszty BGMów widzę hity :P
-Brak użycia własnego nicka w nazwach postaci w pracy konkursowej.
Minusy:
-Błędy ortograficzne, BARDZO rażące niektóre.
-W miejsce tarczy można założyć szatę lub czapkę :P
-Czasami gdy tracimy kontrolę nad bohaterem, możemy się wcisnąć w zdarzenie i przesunąć o kratkę :P
-Troszkę krótkie i nie widzę potrzeby wprowadzania klas. Gdyż grę skończyłem na poziomie 6. Ciągle biegłem przed siebie :P

Sabikku:
Plusy:
-Brak użycia własnego nicka w nazwach postaci w pracy konkursowej.
-Świetny pomysł z minigierką.
-Plusik za biceps Czerwonego Kapturka, z góry fajnie to wygląda xD
-OGROMNY plus za własną grafikę
Minusy:
-Wersja jest niestety wadliwa, przynajmniej u mnie. Gdy przechodzę pierwszą część Etapu 1. Przechodzę na następną mapkę i nic nie widzę - ciemność :/ Uniemożliwia mi to dalsza grę.

Yoroiookami
Plusy:
-Brak użycia własnego nicka w nazwach postaci w pracy konkursowej.
-OGROMNY plus za rozmowy z uczestnictwem kapturka, bardzo często mi się podobały(zwłaszcza wstęp, dialog z wilkiem xD).
-Muzyka(zwłaszcza podczas strzelania do wilka).
-Jan Brzechwa xD
Minusy:
-Nazwa Gry - Mr. Mo ABS(nagłówek).
-Idąc kapturkiem w lewo lub prawo, pojawia się pixelek nad głową :P(takie mały a cieszy xD).
-Czy przeniesienie się do okrutnego niedźwiedzia, straszliwego kota i bojowego wieprza to koniec? Bo zabiłem cała trójkę, która ciągle się respawnuje. Jedyne co mi przyszło do głowy to śmierć :P

GameBoy, SaE
Szkoda że nie dali pracy :/

Dobry to by było na tyle, miejsca według mnie podam wieczorem lub jutro jak już wspominałem.
Wytykałem wszystkie błędy na które sdię natknąłem, jak już wspomniałem, ja lubię dopinać wszystko na ostatni guzik, dlatego testuje wszystko dość dokładnie.
________________________
Projekt Time For Resurrection
Projekt Path - PRG Maker XP
 
 
GameBoy 




Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 28 Maj 2010
Posty: 0
Wysłany: Wto 15 Cze, 2010 12:09
Ej to nie fair, gdybym wiedział, że będzie jeszcze głosowanie publiczności to bym udostępnił pracę. :/
 
 
Czeliosss 



Ranga RM:
1 gra

Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 661
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Wto 15 Cze, 2010 12:35
Cytat:
-Wstajemy Benusą, przeszukujemy skrzynkę ok. Podchodzimy do komody dostajemy 2 skórzane przedmioty i 1 wełniany, naciskamy po raz kolejny i znowu dostajemy te przedmioty :P Postoimy z godzinkę przy szafie i możemy otworzyć sklep obuwniczy xD

Musiałem o tym zapomnieć. Śpieszyłem się.
Cytat:
-Troszkę za szybko moby się respią. Bijąc te pierwsze jaszczurki, zdarza się że wykańczając drugą, pojawia się za plecami pierwsza

To nie moja wina tylko Systemu Walki.
Cytat:
-Ten błąd odkryłem niechcący, gdy przeszukujemy źródełko aby otrzymać sztabkę złota, to pomiędzy wiadomościami, mob może nas bić.

Ty też możesz tylko Skillami.
Cytat:
-Pierwsza jaskinia nietoperzy, idziemy na prawo i BUG. Pasek z życiem moba stoi nie ruchomo, a właściciel lata po całej jaskini xD Nietoperz jest 10 kratek dalej, podchodzimy do paska życia i nagle łup zaczyna nas bić niewidzialny mob :/ Po zabiciu niewidzialnego moba, znika, lecz właściciel nadal lata po jaskini i blokuje drogę(1 kratka szerokości). Ogólnie błąd dotyczy aż 3 nietoperzy, 1 działa prawidłowo o dziwo. Podobnie na mapce z krabami, niektóre także są bugnięte("trupy" blokuja drogę), niektóre jaszczurki w "zielonym" lesie też(tutaj też "trupy" blokują drogę).

To co wyżej. Nie moja wina.
Cytat:
-Trochę literówek(Lucczarz).

Klawiatura mi nawalała.
Cytat:
-Przesadzony poziom trudności, jeśli można to tak nazwać. Prawdę mówiąc nie każdy lubi godzinami siedzieć na mobach i dobijać poziom, to nie MMO.

Mówiłem, że będzie trudne.
Cytat:
Podobnie jak u Czeliosssa, gra chyba jest niepełna

Moja jest pełna. Na końcu masz Outro i koniec gry.


Dobra, może ja ocenię.
erienus:
Minusy:
Jak wybierasz opcję" Nie mam czasu na randkę." to i tak na nią idziesz.
Mieszanie dwóch stylów charów.
Coś mi nie pasuje, nikogo nie ma na ślubie tylko para młoda i ksiądz o.O
Jajco2:
Za bardzo nie mogłem rozgryźć co dalej jak wojownik atakował dziadka.
Sabikku:
Po przejściu pierwszego etapu, ściemnia się okno i nadal mam Etap 1. Nie chce przejść dalej.
Karsznikcus:
Plusy:
Fajne wykorzystanie Kapturka.
Dobry temat przewodni. Zioło ^^
Minusy:
Duże domy.
Za szybka jazda wózkiem.

Momomarcin3 i Yoroiookami:
Jeszcze nie zagrałem.
________________________
...Amelanduil & FireBlade words will be remembered...
...Amelanduil & FireBlade acts will be remembered...
...Amelanduil & FireBlade never gonna die...

Nie pisać, bo nie odpiszę.
 
 
erienus 




Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 12 Lut 2010
Posty: 300
Wysłany: Wto 15 Cze, 2010 12:40
Czeliosss - a nie pomyślałeś, że ten ślub mógł być prywatny? Bez gości? :P może nie chcieli, by świat się o nich dowiedział? ^^
________________________
Kolekcjonuję "Pomógł". Jeżeli ci pomogłem i chcesz wzbogacić moją kolekcję, kliknij "Pomógł".
 
 
Ayene 




Ranga RM:
4 gry

Dołączyła: 18 Wrz 2007
Posty: 2424
Wysłany: Wto 15 Cze, 2010 13:01
GameBoy, możesz jeszcze zmienić zdanie :->

UWAGA!
Wersja gry autorstwa Sabikku została omyłkowo źle zamieszczona. Poprawiona wersja już jest do ściągnięcia. Za kłopot przepraszamy.
________________________


 
 
 
erienus 




Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 12 Lut 2010
Posty: 300
Wysłany: Wto 15 Cze, 2010 13:21
A oficjalne wyniki kiedy będą Ayene? :zeby:
________________________
Kolekcjonuję "Pomógł". Jeżeli ci pomogłem i chcesz wzbogacić moją kolekcję, kliknij "Pomógł".
 
 
overhill 




Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 55
Wysłany: Wto 15 Cze, 2010 13:23
Wtedy, gdy przestaniesz zadawać idiotyczne pytania.
________________________
 
 
 
Lartarin 




Ranga RM:
4 gry

Dołączyła: 20 Wrz 2007
Posty: 233
Skąd: Ergard
Wysłany: Wto 15 Cze, 2010 13:31
Cytat:
A oficjalne wyniki kiedy będą Ayene? :zeby:
Jak byś czytał , to byś wiedział!
________________________

 
 
 
Kable 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 116
Skąd: Słupsk
Wysłany: Wto 15 Cze, 2010 13:46
Daje głos dla Yoroiookami Ta gra mnie zgasiła... szczególnie początek ;p rozwijać nie będę bo po co komu psuć zabawę ;p niech sam sprawdzi ;p

Ps.overhill, daj już spokój, po co komentować coś co powinno zostać bez komentarza ? :)
 
 
Yoroiookami 

Omnomnomnom



Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
3 gry

Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 751
Wysłany: Wto 15 Cze, 2010 14:43
Draph - co do gry, nie - to nie jest koniec ^^
To taka jedyna podchwytliwa rzecz w tej grze -> stwory się pojawiają w kółko i tak bez końca, w pewnym momencie należy rozejrzeć się po mapie. W lewym górnym rogu zauważysz J. Brzechwę, którego należy walnąć przy pomocy Enter(Bo to część zdarzenia które następuje po tym ^^)
Zupełnie zapomniałem o nazwie :mrgreen:

Kable - miło mi to słyszeć. ^^
 
 
Sabikku 




Nagrody:
UF i UFT2 Winner

Ranga RM:
4 gry

Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 428
Wysłany: Wto 15 Cze, 2010 14:45
Głos na Czerwonego Kapturka Karsznickusa.

Pograłem we wszystkie, trzy przeszedłem (nie licząc własnej). Zagłosowałbym na Czeliosssa, gdyby tylko było nieco prościej - nie lubię modelu gry 'idź, wróć, ulecz, idź, wróć, ulecz' 30 razy w celu przebycia jaskini :>. No i dodam, że w dwie z gier nie mogłem dłużej pograć, przez uciążliwy system walki. Gratuluję wszystkim.

Do użytkowników - głosujcie :P.
 
 
 
GameBoy 




Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 28 Maj 2010
Posty: 0
Wysłany: Wto 15 Cze, 2010 14:49
!@#$
Mój projekt jak by ktoś chciał. W ogóle albo ktoś mi usunął poprzedniego posta, albo zapomniałem kliknąć wyślij. o_O Jeśli to pierwsze to przydało by się jakieś powiadomienie. ^^
Ostatnio zmieniony przez Lartarin Wto 15 Cze, 2010 14:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Draph 




Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 28 Maj 2010
Posty: 18
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Wto 15 Cze, 2010 15:00
Ok czas na aktualizację :P
@Czeliosss - doszedłem dalej, o dziwo. Im dalej tym łatwiej :p Wlazłem do jaskini zabiłem dużego wilka. (zapewne to przez ABS ale jeśli wilk używa swojej fioletowej umiejętności to nasza postać nie może bić zwyczajnie, może jedynie używam skilli.

@Sabikku
"Pełna" wersja gry jest świetna, zwłaszcza zabawa zaczyna się na 13 etapie. Co jak co do etapu 16 musiałem 3 razy restartować poziom. 17 była naprawdę trudna i 18 musiałem kilka razy zagrać, zwłaszcza końcówkę :) Gdzieś wkradł się błąd, nie pamiętam który etap, ale miałem zaznaczone wszystkie kratki, ale jednak nadal wmawiano mi że nie :P
Co jak co bardzo mi się podobała.

@Yoroiookami
Racja, za pierwszym razem, bardzo podobało mi się znęcanie nad kotem, więc nie zwiedzałem mapki. Za drugim razem to zrobiłem. Także mi się podobało, zwłaszcza(mówię to po raz drugi) dialogi :P

Głosu jeszcze nie oddam, zobaczę grę GameBoya i aktualnie waham się pomiędzy 2 projektami :P
________________________
Projekt Time For Resurrection
Projekt Path - PRG Maker XP
 
 
Yoroiookami 

Omnomnomnom



Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
3 gry

Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 751
Wysłany: Wto 15 Cze, 2010 15:33
To może teraz mój głos.
Oto co mi się spodobało i nie podobało.

Czeliosss
Plusy:
- Zróżnicowane mapy
- Dobry system walki i skrypty
Minusy:
- Zbyt mocne kolory w niektórych miejscach
- Zbyt silne stwory
- Błąd o którym już wspomniano.[Sklep ze skórą]

Erienus
Plusy:
- Ciekawe i oryginalne wykonanie
- Dobra fabuła
Minusy:
- Nieco odstraszające czerwone napisy.
- Mogłoby być dłuższe (Ale kto to mówi? XD)

Jajco2
Plusy:
- Napalone krowy xD
- Pierwszy raz widzę grę w RPG Maker VX więc jak dla mnie ciekawa grafika.
Minusy:
- Zbyt rozlazła fabuła, nie do końca wyjaśniona.
- Napalone krowy zmieniają się w mutacyjne świnie, które z kolei wyglądają jak zombie. o_o

Karsznickus
Plusy:
- Drugi projekt w VX w jaki grałem, bardzo ciekawie zrobiony.
- Oryginalna fabuła, nie da się zaprzeczyć.
- Dobrze zrobione animacje i pasująca muzyka.
Minusy:
- Dużo błędów w grafice
- Niektóre wydarzenia źle ustawione.

MomoMarcin3
Nie jestem w stanie w pełni ocenić, bo z jakiegoś powodu ucina mi wszystkie dialogi.
Plusy:
- Ciekawe skrypty
Minusy:
- Brak dialogów.

Sabikku
Doszedłem do poziomu piątego, bo gra wydawała się monotonna, mimo że jakaś dziwnie wciągająca.
Plusy:
- Ciekawe skrypty.
- Doskonałe jeżeli chodzi o grę strategiczną
Minusy:
- Monotonna fabuła

Na siebie nie wypada głosować, tak czy inaczej mój głos oddaję na Erienusa. Jego projekt był jedyną wisienką wśród innych. Jako jedyny zdecydował się na pracę o randkach.
Bardzo podobał mi się ten motyw, mimo że gra niedopracowana w 100%. ^^
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene