Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Ayene
Pon 02 Maj, 2011 09:17
Memory Shattered: Demon's Rage
Autor Wiadomość
Yoroiookami 

Omnomnomnom



Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
3 gry

Pomógł: 57 razy
Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 751
  Wysłany: Sro 30 Cze, 2010 12:11
Memory Shattered: Demon's Rage
Spoiler:

:
Memory Shattered: Demon's Rage
:
Główny bohater - Vincent - to przybłęda, która została znaleziona podczas wojny dwóch królestw. Jako że był młody, władca który go odnalazł nie wiedział co z nim zrobić. Zamknął go więc tymczasowo w zamkowym więzieniu. Chłopiec niczym nie zawinił, jednak władca zawsze się go obawiał, chłopiec był w końcu osobą bez opancerzenia, bez żadnej broni i bez specjalnych zdolności bojowych, a mimo to jakimś cudem przetrwał bitwę dwóch olbrzymich królestw. Minęły dwa lata, Vincent spędził je w areszcie, bez wieści o tym, czy jego młodszy brat żyje. Po dwóch latach, dowódca straży przynosi mu wieść o tym, że jego brat został prawdopodobnie uprowadzony przez władcę wrogiego królestwa. Przez te słowa, Vincent popada w szał. W czasie gniewu czyni potworne rzeczy, jednak gdy budzi się nazajutrz w otwartej celi, nie potrafi sobie niczego przypomnieć. Bohater stopniowo odkrywa swoją przeszłość, jednocześnie zmierzając na spotkanie ze swoim bratem.
[Dalszej fabuły nie opisuję, przekonacie się sami podczas gry.]

Gra rozpoczyna się w momencie, gdy Vincent budzi się w zakrwawionej celi. Dookoła walają się ciała strażników, a sam bohater nie jest pewien co się stało.

Vincent:

Spoiler:


Charakter: Vincent z natury na ogół jest porywczy, jednak potrafi się dobrze zachować kiedy trzeba.
Jako że nie ma rodziców, jego zachowanie niczym nie różni się od tego, które prezentują mieszczanie czy chłopi.
Pod wpływem gniewu traci panowanie nad emocjami, przez co pozwala swojej demonicznej części na kontrolę jego ciała.
Historia: Vincent urodził się w złym dla swojego otoczenia czasie, a dokładniej - tuż przed wielką bitwą dwóch zwaśnionych królestw.
Co prawda walka dotarła na jego rodzinne tereny dopiero gdy ukończył 16 lat, jego młodszy brat miał wtedy 14 lat i opiekowała się nimi matka.
Los chciał, że wojska obu królestw ponowne starcie miały akurat w okolicy ich zamieszkania.
Ich matka zginęła, a Vincent wraz z bratem ocalał, zostali jednak rozdzieleni.
Jego brat podczas ucieczki wpadł do płynącej rzeki, zaś Vincenta uprowadziła część ocalałych rycerzy.
Vincent został uznany za wroga królestwa, król musiał go więc uwięzić.
[Dalszy los postaci zostanie ujawniony w trakcie gry.]
Zdolności: Szybka regeneracja ran, częściowa przemiana w demona, zdolność do szybkiego uczenia się.

Brat Vincenta [Imię poznacie w drugiej części gry]
Charakter: -------------
Historia: -------------
Zdolności: -------------

Dowódca Oddziału - Tohim
Spoiler:


Spoiler:


Charakter: Tohim nie jest przyjacielem Vincenta, lecz stara się utrzymywać ich znajomość w dobrych stosunkach. Jako Dowódca Oddziału ma wiele obowiązków, a jednym z nich jest pilnowanie więźniów. Z natury Tohim jest przyjazny i ma niezwykle zrozumienie dla każdego, kto czuje się samotny, lub porzucony.
Historia: -------------
Zdolności: Zaawansowane posługiwanie się mieczem.


Hiro
Spoiler:


Spoiler:


Charakter: Hiro jest wyższy stopniem od Tohima, jest bowiem jednym z elitarnych wojowników samego króla. Jako niezwykle zaawansowany wojownik, jest w stanie posługiwać się praktycznie każdą bronią jaka wpadnie mu w ręce. Z zachowania jest stanowczy i pewny siebie, uważa że broń jest jedyną rzeczą, jaka może zmusić człowieka do mówienia prawdy.
Historia: Za młodu przejawiał dziwne zainteresowanie walką. Jako młody chłopiec rzucił się na rycerza, który akurat przechodził drogą. Dla Hiro skończyło się to raną na ramieniu, wyszedł jednak z tego żywy. Sługa królewski widząc w nim potencjał przyjął go na dwór i szkolił.
Zdolności: Mistrzowskie posługiwanie się niemal każdą bronią.


Magdalene
Spoiler:


Spoiler:


Charakter: Magdalene z natury jest miła, przejawia szczere i czyste intencje do pomocy każdemu w potrzebie. Nie zważa na pochodzenie, ani przejawy agresji u Vincenta. Jako pierwsza podała mu pomocną dłoń.
Historia: Magdalene jako bardzo młoda dziewczyna została znaleziona nad rzeką, gdzie płakała przed ciałem zmarłej matki. Dziewczyna została przyjęta na dwór królewski, gdzie uczono ją medycyny, wkrótce stała się najlepszym medykiem w zamku. Ponieważ jednak nie mogła znieść zaczepek innych, o tym że jest przybłędą, opuściła zamek i zamieszkała na pobliskiej wsi.
Zdolności: Duże możliwości lecznicze.


Ruth
Spoiler:


Spoiler:


Charakter: Porywczy, odważny i niezwykle silny osobnik. Ruth ma niezwykle oryginalne poczucie humoru, jako drwal marzy o wybudowaniu drewnianej wieży, z której mógłby podziwiać okolicę. Niewiele rzeczy traktuje poważnie, lecz zawsze staje w obronie słabszych.
Historia: Ruth nie ma żadnych talentów do walki, jako dziecko dużo ćwiczył używając drewnianych narzędzi i broni. Z wiekiem stawał się coraz lepszy, aż zaczął słynąć jako najsilniejszy wojownik w całej wsi. Mimo to, jego zdolności bojowe nie są porównywalne do tych, jakie posiada Hiro.
Zdolności: Zaawansowane posługiwanie się toporem, świetny drwal.




Spoiler:


Spoiler:


POPRAWIONY MAPPING
Spoiler:


Spoiler:


POPRAWIONY MAPPING
Spoiler:


Spoiler:



Gra podzielona jest na trzy rozdziały/części, każdy rozdział stanowi część tej samej opowieści.
- W pierwszej części bohater odzyskuje część pamięci, oraz poznaje najważniejsze postacie w grze.
- W drugiej części bohater przechodzi trening bojowy, oraz wyrusza w poszukiwaniu brata.
- W trzeciej części gry, spotyka swojego głównego wroga, oraz odnajduje brata.

Całość przedstawiona jest oczywiście w olbrzymim skrócie.
Pierwsza część gry będzie najkrótszą, możliwe też że najnudniejszą, ale uważam że zapoznanie się z bohaterami w grze też jest istotne.
Gra zawiera krew i okrutne sceny, nie jestem pewien czy oznaczyć to +16, czy też +18. :mrgreen:


Megaupload] (39 mb)
Linki do ściągnięcia drugiej części gry ukażą się prawdopodobnie
[...]
Zakładam że drugi rozdział będzie bardziej krwawy, klimatyczny i wciągający.

Czekam na wasze sugestie dotyczące działania gry, między innymi jaki system walki preferujecie, jak dalej potoczyć ma się akcja(choć jest to właściwie zaplanowane), lub jakie opcje dodać poszczególnym postaciom. Dodam że gra odbywa się tylko 'zza' Vincenta.



Projekt przerwany.
Ostatnio zmieniony przez Lartarin Sro 18 Sie, 2010 12:45, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
Czeliosss 



Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 49 razy
Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 661
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Sro 30 Cze, 2010 12:17
1. Opisy bardzo dobre.
2. Zgodne z Regulaminem
3. Fabuła oryginalna

Mam parę uwag.
1. Średnio-pustawe mapy.
2. RTP Tilesety
________________________
...Amelanduil & FireBlade words will be remembered...
...Amelanduil & FireBlade acts will be remembered...
...Amelanduil & FireBlade never gonna die...

Nie pisać, bo nie odpiszę.
 
 
cj2 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 261
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro 30 Cze, 2010 12:19
Ładnie wszystko wygląda, tylko czemu dajesz każdy obrazek w osobnym spoilerze?
9.5/10
________________________
Porady dla twórców gier
Nie ma śniegu, a zgubiłem normalny avatar :I
 
 
erienus 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 29 razy
Dołączył: 12 Lut 2010
Posty: 300
Wysłany: Sro 30 Cze, 2010 12:23
Ja ocenie, ja :D

Fabula - taka jakas dziwna... podoba mi sie to, ze Vincent bedzie sie przemienial w demona ;p ale w sumie nic takiego ciekawego, zachecajacego w tej fabule nie ma ;/ jaki Vincent ma cel w grze, aby sie ona jakos skaczyla?

screeny:

buuu tu sie zawiodlem bo mapy sa puste i niedopracowane ;//////// najbardziej z tych screenow to mi sie title podobal ;S gra ogolnie nie jest super super
________________________
Kolekcjonuję "Pomógł". Jeżeli ci pomogłem i chcesz wzbogacić moją kolekcję, kliknij "Pomógł".
 
 
Yoroiookami 

Omnomnomnom



Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
3 gry

Pomógł: 57 razy
Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 751
Wysłany: Sro 30 Cze, 2010 12:23
jajco2 - masz na myśli postacie czy screeny? Co do postaci to chciałem wam ukazać podział i nie chciałem bezsensownie dawać wszystkich obrazków jednocześnie, żeby nie robić zamieszania. Wolałem dać tak, że każdy kto chce to sobie rozwinie, a najważniejsze postacie są ukazane bez spoilerów. :P
A co do charsetów, to po prostu większy nacisk kładłem na te twarze, bo po charsetach mało co czasami można zobaczyć; chciałem też żeby to było tylko dla ciekawskich. :P

Dzięki za komentarze ^^

erienus - przecież jest napisane - odnaleźć brata, odzyskać całą pamięć, oraz przezwyciężyć swoją mroczną połowę, to chyba wystarczająco dużo celów?
btw. dopracuję mapping. xD
 
 
CreeperCrisis 



Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 395
Wysłany: Sro 30 Cze, 2010 12:31
Dobra to ja...

Bohaterowie: 10/10
Uzasadnienie oceny bohaterów: Super opis i twarze. :-)

Fabuła: 10/10
Uzasadnienie oceny fabuły: Normalnie super. Rewelacja. :-D

Screen: 9/10
Uzasadnienie oceny screenów: Ładne podstawowe. :-)

Powodzenia w dalszym tworzeniu :-)
 
 
radek02 



Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 257
Skąd: klikasz ?
Wysłany: Sro 30 Cze, 2010 12:54
Kod:
Yoori - czas na mnie , na komentarz do twojej gry !


Gra przedstawiona fajnie , mapping jest ogółem dobry , a nawet bardzo . I dlaczego , dlaczego wy umiecie wymyslac fabułę ?! Tesz tak kcę .
9/10
________________________
2009-10-12 - dzień , od którego jestem uczestnikiem na polskiej scenie RPG Makera [/b]

Dołącz do grupy makerowiczów na nk ! http://nk.pl/#grupy/29610
 
 
 
erienus 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 29 razy
Dołączył: 12 Lut 2010
Posty: 300
Wysłany: Sro 30 Cze, 2010 17:17
Cytat:
dlaczego wy umiecie wymyslac fabułę ?!


bo mamy wyobraznie
________________________
Kolekcjonuję "Pomógł". Jeżeli ci pomogłem i chcesz wzbogacić moją kolekcję, kliknij "Pomógł".
 
 
pw115 



Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 235
Skąd: Katowice
Wysłany: Sro 30 Cze, 2010 17:21
Dobra koncepcja i pomysł gierki. Czekam na demo

Fabuła: 9/10

Bohaterowie: 7/10

Mapping: W tej dziedzinie nikt mi nie dogodzi ;-) . Tilesty RTP według mnie są bardzo ładne więc nie mam co krytykować, ale pusto na mapach. Dodaj jakieś maski świetlne, animacje etc....
6/10

Ogólnie:
7.3333333333333333333333333333333333.....itd (tak mi na kalkulatorze wyszło)
________________________
Pomocy:
http://pw115.myminicity.com/




 
 
Kable 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 116
Skąd: Słupsk
Wysłany: Sro 30 Cze, 2010 20:34
Po Pierwsze :P Ten Szpan Grafiką ? po co to ;P po drugie... za estetycznie to napisałeś, co mnie wku...... xD

Dobra przejdźmy do Konkretów nim mnie znienawidzisz :P

Jeżeli chodzi o

Fabułe Dam Ci 8/10 (Te 8 dlatego, że mnie zgasiłeś ;d a nie lubię lepszych ode mnie ;d )
Grafika Cóż powiem Jedno ;P wygląda To dobrze :) Więc nie mam zastrzeżeń ;p tak więc 9/10
Bohaterowie, a właśnie oni... Cholera :P Dla mnie każdy obrazek Tych ludzi wygląda tak samo xD no i dlatego daje Ci mierną 5/10 ale z Dobrym gustem ^^


No mam Nadzieje, że Skoksujesz nam Coś wciągającego ;p a nie ciągłą tą samą rozrywkę jaką prezentuje większość tutejszych gier :P
 
 
Yoroiookami 

Omnomnomnom



Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
3 gry

Pomógł: 57 razy
Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 751
Wysłany: Sro 30 Cze, 2010 21:08
Kable - smuci mnie to 5/10 za bohaterów, no ale jakoś przeżyję. :P
Pierwsza część gry będzie niesamowicie nudna, dlatego polecam ci zaczekać na drugą część. XD

btw. to nie jest szpan grafiką, tylko zwyczajna estetyka. :p
 
 
Lartarin 




Ranga RM:
4 gry

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2007
Posty: 233
Skąd: Ergard
Wysłany: Czw 01 Lip, 2010 19:34
Aloha!
Postaci - Hmm... Starasz się, nie jest najgorzej ^^. Vincent ma wytrzeszcz albo to jakaś fobia?! :lol: . Ruth ma męski nos ^^. Vincent - zdolność inspirowana DMC?!
Mapy - Nie są istotne
Fabuła - To bardziej opis gry a nie fabuła... Ale przejdzie.
Rozdziały - Super, że są ^@^

Ogólnie:
Może być to ciekawa pozycja.
Pozdrawiam.
________________________

 
 
 
Yoroiookami 

Omnomnomnom



Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
3 gry

Pomógł: 57 razy
Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 751
Wysłany: Czw 01 Lip, 2010 19:57
Lartarin - dla ciebie wszystko jest inspirowane DMC, nic nie może być inspirowane zwyczajną wyobraźnią... xD
A Ruth to facet, dlaczego miałby mieć damski nos? :roll:
Oj :lartarin: :lol:

A to nie jest wytrzeszcz oczu, tylko zwyczajny zdziwiony face >_>
Phi... xD
 
 
Lartarin 




Ranga RM:
4 gry

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2007
Posty: 233
Skąd: Ergard
Wysłany: Pią 02 Lip, 2010 16:06
Cytat:
Lartarin - dla ciebie wszystko jest inspirowane DMC...
Pojęcia nie masz, więc się nie wychylaj!
Cytat:
A Ruth to facet, dlaczego miałby mieć damski nos? :roll:
W takim razie, wygląda jak kobieta z męskim nosem :lol2:
Cytat:
A to nie jest wytrzeszcz oczu, tylko zwyczajny zdziwiony face >_>
Okej zdziwiona "twarz", lecz z wytrzeszczem.
________________________

 
 
 
Cudi 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Lip 2010
Posty: 9
Wysłany: Pią 02 Lip, 2010 16:18
Przyznam że twoje grafiki są bardzo ładne. Mapping to twój słaby punkt jak widzę :-/
Żeby kolejna młoda gwiazda nie zrezygnowała, RÓB,RÓB!!
________________________

Spoiler:

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene