Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Nhadala
Czw 19 Lip, 2012 10:08
Final Fantasy 6
Autor Wiadomość
AI-RPG


Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 152
Wysłany: Pon 05 Lip, 2010 14:06
Final Fantasy 6
Wg. mnie najlepsza część serii zupełnie inna od pozostałych. Właśnie ją ukończyłem (W 40godzin) Gra skupia taką samą uwagę każdej postaci. Nie ma żadnych wybijających się postaci ponieważ każda ma ciekawą historię i przygody - każdej poświęconej jest tyle samo uwagi. Styl graficzny jest świetny widać różnice kulturowe i narodowościowe w twarzach bohaterów, a więc styl jest dość naturalistyczny. Mamy różnych ludzi, ale przede wszystkim nie są stylizowani na modeli niczym lalki barbie, albo idealne wręcz wysterylizowane japońskie dzieci. Widać po twarzach że ludzie są zahartowani przez swoją przeszłość ! W kolejnych częściach grafika idzie w bardzo prosty sztuczny styl ludzi o idealnym wyglądzie, albo dzieci pokemonów, a fabuła staje się co raz bardziej dziecinna i upraszczana na rzecz jednej głównej postaci. Gra po prostu genialna mimo, że jak każda część FF ma ten turowy system walki...


Moją ulubioną postacią gry jest Cyan, oraz general Leo. Ciekawi mnie też bardzo Celes.
Sposób w jaki przedstawili Kefkę jest naprawdę przekonywujący - to totalny świr i on się tym rozkoszuje - w której innej grze jest to tak dobitnie pokazane ?
Zdecydowanie najlepsza rozbudowana fabuła wyciśnięte 100% soku z nastu postaci. Nie robią za paradkę clownów w okół jednej głównej jak to ma miejsce w innych częściach (np: FF7,FF8) tu każdy jest inny i ma własną drogę, która doprowadza go do połączenia z innymi bohaterami. Do tego w grze uświadczymy wiele tragicznych wydarzeń, które nie kończą się happy endem, a więc nie ma przekolorowywania rzeczywistości. Na swojej drodze spotkamy świrów, morderców, ludzi zmieniających swoją drogę na rzecz dobra/zła, tragiczne śmierci i wiele poruszających wydarzeń. Niektóre po prostu wbijają w fotel i sprawiają, że jesteśmy totalnie zaskakiwani/szokowani.

10/10
 
 
Amelanduil 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Wrz 2011
Posty: 464
Wysłany: Sob 24 Wrz, 2011 11:38
Ty ja rozumiem że gra jest spoko, grałem w nią, też uważam za jedną z najlepszych części finala (moją opinią w sumie lepsza od 7) ale... jest już temat o Finalu, biorąc pod uwagę całość, wszystkie części, tak bardziej ogólnie... Więc nie rozumiem po cholerę zakładać oddzielny temat dla jednej. ^ ^
(Tak tak, 2-miesięczny necroposting. Problem? :mrgreen: )
________________________
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
"A jeśli... Boga nie ma, to co z ciebie za szatan?"
 
 
 
RMSmak 




Dołączył: 12 Maj 2011
Posty: 67
Wysłany: Pią 21 Paź, 2011 19:30
Ressurection! napisał/a:
Ty ja rozumiem że gra jest spoko, grałem w nią, też uważam za jedną z najlepszych części finala (moją opinią w sumie lepsza od 7) ale... jest już temat o Finalu, biorąc pod uwagę całość, wszystkie części, tak bardziej ogólnie... Więc nie rozumiem po cholerę zakładać oddzielny temat dla jednej. ^ ^
(Tak tak, 2-miesięczny necroposting. Problem? :mrgreen: )


FF6 to część wyjątkowa. Musi mieć osobny temat.

Nie ma czegoś jak Necroposting. Wyobrażasz sobie zakładanie co jakiś czas nowego tematu o FF6 i w ten sposób zatracenie ciekawych i wartościowych wypowiedzi ? Ja nie... Necroposting to bujda.
________________________
RPGMaker jest tylko do JRPG. Kto tego nie rozumie niech znika precz.
 
 
RMSmak 




Dołączył: 12 Maj 2011
Posty: 67
Wysłany: Nie 23 Paź, 2011 00:01
Ja tam wolę zmagania wielu głównych bohaterów niż clouda i grupkę clownów dookoła niego. w ff6 walki w niektórych miejscach mogły trochę że tak powiem momentami wydać się monotonne, ale zdarzało się to rzadko
________________________
RPGMaker jest tylko do JRPG. Kto tego nie rozumie niech znika precz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene