Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Nhadala
Sob 17 Lip, 2010 18:19
pomoc w sprawie gry...
Autor Wiadomość
MrDawnok 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 217
Wysłany: Pią 16 Lip, 2010 19:09
pomoc w sprawie gry...
Witam nie wiem czy dałem ten temat w dobrym dziale więc w razie czego proszę o przeniesienie chcę zrobić grę strategiczną z kapką ekonomi w rm vx co do ekonomi miało to wyglądać tak że stoi znaczek i naciskasz a tam wyskakuje opis budynku zasoby(potrzebne do budowy) i czy chcesz postawić budynek?każdy budynek coś by dodawał np. poborca podatkowy dodawał by pieniądze. system walki to abs postaci w drużynie może być ok.11-16(łącznie z bohaterem)a w walce występowały by charsety oddziałów.Do tego losowe wydarzenia np. złodzieje ukradli część pieniędzy ze skarbca.
Jednak kolega zniechęca mnie do zrobienia tej gry(znacie go sniper07)mówiąc że będzie nudna bo strategi na rpg makerze się nie robi bo nudne a więc proszę o waszą opinię. :->

P.S gra rozgrywała by się w wybranej epoce i wybranym kraj od starożytności po epoke napoleońską. :-|
________________________



http://www.forumgalonum.pun.pl/viewtopic.php?id=5

"Bliski przyjaciel, czy to nie właściwe określenie dla kogoś, kto już przestał być bliski?"
 
 
 
Yoroiookami 

Omnomnomnom



Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
3 gry

Pomógł: 57 razy
Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 751
Wysłany: Pią 16 Lip, 2010 19:50
Jeżeli w VX to zły dział, przenoszę. ;)
 
 
Ziomeq 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 17
Wysłany: Sob 17 Lip, 2010 07:16
Szczerze to wątpię żebyś zrobił "Strategię" z prawdziwego zdarzenia w RPG Makerze. Po prostu on się nie nadaje do tego. Najważniejszym czynnikiem było by FPS. Przy hmmm 11 twoich + drugie tyle przeciwników aktywnie walczących to masz FPS ok. 10 klatek na sekundę :mrgreen: :mrgreen:
Poza tym nie ma takich skryptów, więc musiał byś sam kodować (a może raczej eventować).
Tak czy siak nie jest to praca na 1-2 godziny tylko co najmniej kilka tygodni. Jeśli to twoja pierwsza gra i masz ją zamiar robić sam to odradzam, gdyż długie i ambitne projekty upadają najszybciej (po prostu zaczynają się nudzić tworzącemu). :mrgreen:

Ale to tylko moje zdanie. :-)
________________________
Aktualnie:
-Robię grę w RPG Makerze VX (nie wiadomo czy ukończę :-) )
-Zastanawiam się, czy coś takiego jak graczka istnieje :mrgreen: i jeśli tak to czemu do %*&&^$^% nędzy żadnej nie znam :mrgreen:
 
 
MrDawnok 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 217
Wysłany: Sob 17 Lip, 2010 10:31
Ziomeq nie jest to moja pierwsza gra znam sie dobrze na eventowaniu skryptów nie potrzebuje.Gra nie ma być długa ale masz racje co do BS pomyśle nad tym.Dzięki za rade. :-D
________________________



http://www.forumgalonum.pun.pl/viewtopic.php?id=5

"Bliski przyjaciel, czy to nie właściwe określenie dla kogoś, kto już przestał być bliski?"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene