Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: CreeperCrisis
Sro 01 Wrz, 2010 18:35
Mam taki o pomysł n grę...
Autor Wiadomość
PARNASSUS 



Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 01 Sie 2010
Posty: 2
  Wysłany: Sob 07 Sie, 2010 12:32
Mam taki o pomysł n grę...
Witam wszystkich.

Dłubałem ostatnio w internecie szukając jakiegoś twórczego zajęcia. Znalazłem RPG Maker VX. Znalazłem to wspaniałe forum. Pobawiłem się więc, porobiłem proste gry, podłubałem... Ale zastanawia mnie jedna rzecz. Czy jest możliwe aby stworzyć w tym programie grę karcianą zbliżoną do Magic the Gathering albo innej kolekcjonerskiej karcianki?
Widok z góry. Kreaturki z kilkoma statystykami, wszelkiej maści spelle, oczywiście sterowanie mysią jakimś kursorkiem zamiast ludkiem. Mam sporo czasu o ogrom doświadczenia w programach graficznych. Jeśli któś mógłby podać mi kilka skryptów albo podumać ze mną i posiedzieć nad grą to podam swój GG albo coś.

Wszelkie opinie komentarze oraz rady mile widziane.
Pozdrawiam.
 
 
radek02 



Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 257
Skąd: klikasz ?
Wysłany: Sob 07 Sie, 2010 13:31
zapytaj się Michu , on stworzył karcianke w rm'ie . temat o grze http://www.ultimateam.pl/viewtopic.php?t=3968
________________________
2009-10-12 - dzień , od którego jestem uczestnikiem na polskiej scenie RPG Makera [/b]

Dołącz do grupy makerowiczów na nk ! http://nk.pl/#grupy/29610
 
 
 
Asantos 




Preferowany:
RPG Maker VX

Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 236
Skąd: Gniezno
Wysłany: Sob 07 Sie, 2010 14:35
Na karcianki jest potrzebny skrypt - czyli kod modyfikujący grę zapisany językiem programowania. Wątpię, aby na wersję VX został napisany taki skrypt. Ale skoro Radek02 mówi że jest, to pewnie jest - nie patrzyłem w link. Na początek polecałbym Ci zaznajomić się od podstaw z RPG Makerem a potem się bawić w platformówki, strategie i karcianki.
________________________
Rebelianci łączcie się!
 
 
Sabikku 




Nagrody:
UF i UFT2 Winner

Ranga RM:
4 gry

Pomógł: 73 razy
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 428
Wysłany: Sob 07 Sie, 2010 18:57
To jeden z najtrudniejszych do zrealizowania typów gier. Da się zrobić na zdarzeniach (Michu i Manga Carta) lub na rgss (brak ukończonej gry!).
 
 
 
Squall 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 107
Skąd: Ogród Balamb :P
Wysłany: Sob 07 Sie, 2010 20:49
Pewnie że jest możliwość :-) mam nawet gdzieś na dysku taki skrypt, mam nawet na tetrisa :P Tylko muszę poszukać bo mam bałagan xD
________________________

 
 
PARNASSUS 



Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 01 Sie 2010
Posty: 2
Wysłany: Nie 08 Sie, 2010 00:02
Byłbym wdzięczny za jakikolwiek skrypt który mógłby mi ułatwić uporanie się z tą karcianką.
To jedyne co chce zrobić w tym programie. No może oprócz hentajowego erpega.. ale z tym dam sobie rade bo to łatwe. Skryptów jest duży wybór grafiki sam sobie tworze lekka ręką ale skryptów do karcianki nawet jakbym chciał to z kapelusza nie wyciągnę. Za krótko w tym siedzę. :-PP Dziękuję za odpowiedzi a w szczególności za link do Gry micha. Jest w porządku. Jedyną wadą jest to że karty są bardzo małe a o te karty chodzi przecież. No i że się nie dolicza siła kart jak się dodaje (nakłada) bohaterów na kartę. Ale bardzo elegancki pomysł. Lubie. Pardono za ewentualne błędy. Mam noc z ginem i mogę skłaniać się do zmyłki ortograficznej.

Pozdrawiam tule wszystkich. A co stać mnie to tule!

Aha zauważyłem, że nie robię przecinków. Za to też serdeczne pardą.
 
 
Sabikku 




Nagrody:
UF i UFT2 Winner

Ranga RM:
4 gry

Pomógł: 73 razy
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 428
Wysłany: Nie 08 Sie, 2010 12:16
Powiem tak. Każda karcianka wygląda inaczej. Są różne zasady. Tak jak różne algorytmy działania AI wroga.

Rozpiszesz jak najdokładniej powyższe sprawy, to mogę spróbować to wyskrypcić - ale oczywiście z naciskiem na słowo 'spróbować' :). Bo nie zapominajmy, że jeśli chodzi o czas, napisanie odpowiedniego systemu to 60% zrobienia takiej gry xd.
 
 
 
Lukortech 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 42
Wysłany: Sro 18 Sie, 2010 17:56
Manga Carta- dobra gra jeśli o to chodzi i chyba tworzona w XP.

Ja doświadczenia jeśli chodzi o karcianki to nie mam doświadczenia ale wiem że Michu coś robił...
Spróbuj może tego widoku z góry jaki jest stosowany przy sterowcach :D MODE 7 :D
________________________
Spoiler:

I'am making the world a better place...

 
 
CreeperCrisis 



Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 395
Wysłany: Sro 01 Wrz, 2010 18:35
Czy nadal temat aktualny :?: Widać, że nie. :-) Użytkownik PARNASSUS nie odpowiada.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene