Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Ayene
Pią 10 Gru, 2010 14:42
Mam pomysł ale niewiem z czym go zjeśc
Autor Wiadomość
Asteria 



Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 0
  Wysłany: Sro 06 Paź, 2010 11:33
Mam pomysł ale niewiem z czym go zjeśc
No dobra dobra Opisze mój pomysł na grę chociaż tak naprawde niewiem z czym go zjeść.
Jak patrzyłam po wszytskich grach Rpg Sailor Moon to albo robią je malolaci albo kompletni bezmózgowce.
Ja wiem niektorzy okresla mnie jako stara a Sailor moon ogląda.Ale ja mam swoje hobby i nikomu to jakos nie przeszkadza nawet mojemu mężowi. Nie chodzi mi o kolejną nudą uklepana historię tejże mangi ale coś nowego. Ja wiem że wiele jest projektow tej treści ale żaden nie dochodzi do końca. Połowa gry -> a tu projekt stoi bo szkoła bo sracz bo dziewczyna bo cos tam A ja mam czas na siedzenie przed kompem. Mam brzdaca malego ktory mi dorasta, mam drugiego w brzuchu. Mam meza ktory haruje w swojej firmie a jak nie tam to w garażu. WIEC JA MAM CZAS I NETA i mogę nad tym posiedziec. Nie jestem też taką białogłową. Mam skończona w zakresie informatyki komputerowej ale to szerokie pojecie. Skonstrwałam może ze dwa boty na skryptach dla pewnych stron wiec to nie problem.

Problem jest ten szalony progam RPG MAKER VX

Mam mniej wiecej fabułe napisaną w brudnopisie nowej gry rpg. Chodzi np o coś takiego jak SAilor Sun albo Sailor Earth. Tu jeszcze nie sprecyzowalam dobrze tego. Ale niewiem od czego zaczac. Zrobilam mapke mała jak narazie i jedyne co to to ze porusza sie po niej czlowiek. Alleluja a dalej zielona jestem mimo ze siedzialam pół nocy nad tym. Niewiem jak wprowadzac walki tzn mniej wiecej wiem ze bohater musi dotkac potwora niewidzialnego nawet zeby rozpoczela sie walka ale co dalej??? Jak ma sie rozpocząć ta walka. I tu jest pies pogrzebany. Macie piekne poradniki napisane ale cos malo ich jest. Przczytalam raczej wszyskie. Na youtube tez zagladalam Co nieco tam tlumacza ale po łebkach. Moze chce mi ktoś pomóc przy tym projekcie. (gg 10705551)Potrzebne beda chary tilsety no i wszystko.
Bardzo mi głupio jako laik piasać o tym ale może nóż widelec ktoś sie znajdzie.

Wybaczcie za moje błedy ale mam zrabaną klawiaturę zdalnie sterowaną Baterie wymiękają.
Wybaczcie jesli zle umieścilam temat
 
 
Rave 




Preferowany:
RPG Maker 2003

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 348
Skąd: /dev/null
Wysłany: Sro 06 Paź, 2010 20:05
Witamy na polskiej scenie RM. A do makera to dość łatwo się przyzwyczaić, tylko musisz przestać myśleć jak programistka a zacząć jak grafik/designer. Zasada ta szczególnie obowiązuje w wypadku VX. Co do poradników to przerób sobie kurs makera dostępny na rpgmaker.pl (co prawda jest on do 2000/2003, ale komendy zdarzeń są generalnie te same, co najwyżej zmienione nazwy). Polecam również załatwienie sobie RPG Makera XP, gdyż VX do poważniejszych projektów się nie nadaje, szczególnie chodzi mi tu o małą ilość elementów mapy - w XP jest praktycznie nieograniczona liczba "kwadracików" w tilesecie, a w VX to chyba nawet mniej niż w 2k3.

W każdym razie życzę powodzenia. A jeśli chcesz naprawdę iść w stronę prostoty to polecam rm2k3 - łatwa obsługa i mimo że obsługuje 256 kolorów na obrazek, to jednak robiąc samodzielnie zasoby np. w GIMP-ie a potem konwertując na 256 kolorów można naprawdę ładne rzeczy wyczarować, plus dodatkowy bonus że gra uruchomi się również na Linuksie przez wine (o ile nie korzystasz z opcji odegraj film, wtedy masz kłopot)
________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, jest tylko brak umiejętności.
Używasz Windowsa 8? Jesteś łosiem.
Gość is the most intelligent person in the world.
 
 
 
Asteria 



Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 0
Wysłany: Pią 08 Paź, 2010 10:18
Dzieki za rade tylko problemem jest to ze vista nie obsluguje mXP i tu jest pies pogrzebany. Wiec wyglada jak narazie kiepsko moj plan.
 
 
Rave 




Preferowany:
RPG Maker 2003

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 348
Skąd: /dev/null
Wysłany: Pią 08 Paź, 2010 11:15
A próbowałaś trybu zgodności z XP? To pomaga i to bardzo. Ewentualnie spraw sobie siódemkę - tam podobno poprawili obsługę starszych programów.
________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, jest tylko brak umiejętności.
Używasz Windowsa 8? Jesteś łosiem.
Gość is the most intelligent person in the world.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene