Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Nhadala
Czw 19 Lip, 2012 10:07
Anime!
Autor Wiadomość
Rave 




Preferowany:
RPG Maker 2003

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 348
Skąd: /dev/null
Wysłany: Sob 30 Paź, 2010 01:03
Anime!
Dziwne, że to forum ma nastawienie japonistyczne, a nie ma takiego tematu. Może na ultimaportal/ultimajapan coś takiego jest, ale skoro adres ultimateam.pl prowadzi tutaj, to czułem się w obowiązku założyć taki temat. Jeśli podobny temat istnieje to proszę o połączenie.

To tyle tytułem wstępu. Tutaj piszemy jakie anime oglądamy/oglądnęliśmy właśnie. Można też dodać jakieś obrazki (ja nie dam, bo nie chce mi się szukać, po za tym jestem zmęczony. Może dam w późniejszym czasie).

Ja proponuję anime o tytule

Legendz: Tale of the Dragon kings
Od razu mówię że mogę być trochę nieobiektywny, gdyż jestem świeżo po obejrzeniu tego anime i jestem pod wpływem (tego anime, nie innej rzeczy na a)

Może mały opisik: Shu Matsutami, młody i zawzięty basebolista (a to że mu to nie wychodzi, to inna sprawa) dostaje nową zabawkę od swojego ojca zwaną Talispod. Nie wyobraża sobie że to zmieni życie jego i wielu innych ludzi (łącznie z jego przyjaciółmi).

Ogólnie anime bardzo fajne, trochę infantylne z początku, ale to się uspokaja około 25 odcinka (łącznie ze szkołą angielskiego dla młodych japończyków - kto oglądał, to wie o co chodzi, kto nie to ma problem). Jednak moim zdaniem zmaścili zakończenie. Prawdopodobnie autorzy chcieli uzyskać piękne, szczęśliwe i wzruszające zakończenie, jednak wyszło im tylko piękne i wzruszające. Szczęśliwe bynajmniej ono nie jest, mimo że wszyscy zostają uratowani. To chyba jedyne anime (no może oprócz Dragonaut Resonance, ale to o tym innym razem, muszę sobie przypomnieć) przy którym płakałem i śmiałem się w tym samym momencie. Naprawdę wspaniałe, no może oprócz zakończenia które MI się nie podobało (innym może się podobać, no ale ostrzegam jakby co).
________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, jest tylko brak umiejętności.
Używasz Windowsa 8? Jesteś łosiem.
Gość is the most intelligent person in the world.
 
 
 
Sojita 




Preferowany:
RPG Maker 2003

Ranga RM:
5 gier

Dołączył: 27 Paź 2010
Posty: 24
Wysłany: Sob 30 Paź, 2010 19:36
Ja jako otaku mam tyle do powiedzenia że napisał bym tu istną epopeję więc na razie ograniczę się do polecenia School Rumble.
Jest to dość nietypowa i szalona komedia szkolna pełna barwnych postaci.
Moim zdaniem wyróżnia się na tle innych komedii szkolnych i jest to najlepsze anime tego typu jakie widziałem. Jedynym mankamentem jest trzecia seria która jest żałosnym streszczeniem na odwal mangi :/ Radzę więc poprzestać na drugiej bo trzecia to jedno wielkie rozczarowanie. Jak temat się rozwinie to będę polecał kolejne tytuły bo jak wspomniałem mam ich pełno ;)
________________________
Znany jestem również jako Ska'ciu.
Nie chce mi się ale staram się makerować... I tak już kilka lat xD
Hito wa mikake ni yoranu mono
 
 
 
Yoroiookami 

Omnomnomnom



Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
3 gry

Pomógł: 57 razy
Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 751
Wysłany: Sob 30 Paź, 2010 19:41
Ja polecam mangę "Berserk" Kantarou Miury :mrgreen: .
Jestem pewien, że w mandze spodobają wam się styl rysowania, historia i charakter głównej postaci, oraz cała fabuła. ;)
Całość toczy się właśnie w świecie Fantasy, gdzie żyją ludzie, elfy, demony i inne dziwne stworzenia. ;)

Manga mało znana i niedoceniana, samego anime natomiast nie polecam, bo rysunki są niedokładne a ono samo jest rysowane w dosyć starym stylu. Proponuję ograniczyć się do samej mangi, szczególnie że łatwo znaleźć polską wersję do czytania online.
 
 
Pagding 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Paź 2010
Posty: 28
Wysłany: Nie 31 Paź, 2010 08:06
Powiem jedno i chyba nic więcej nie będę musiał dodawać, ani wyjaśniać: Death note <333
 
 
Rave 




Preferowany:
RPG Maker 2003

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 348
Skąd: /dev/null
Wysłany: Nie 31 Paź, 2010 10:02
Chyba będziesz jednak musiał.
________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, jest tylko brak umiejętności.
Używasz Windowsa 8? Jesteś łosiem.
Gość is the most intelligent person in the world.
 
 
 
Sojita 




Preferowany:
RPG Maker 2003

Ranga RM:
5 gier

Dołączył: 27 Paź 2010
Posty: 24
Wysłany: Nie 31 Paź, 2010 13:18
Pagding, DN jest znane ale nie każdy to widział więc trochę opisu by się przydało mimo wszystko.
A ja teraz polecę Clannad, znów tematyka głównie szkolna ale kurcze no... To najpiękniejsze anime jakie widziałem! I kreska śliczna :) kontynuację - Clannad After story też polecam bo to dosłownie kontynuacja. Filmu kinowego radzę unikać jak ognia bo to kupa, OAVki zwane another worldami można obejrzeć jako ciekawostkę...
________________________
Znany jestem również jako Ska'ciu.
Nie chce mi się ale staram się makerować... I tak już kilka lat xD
Hito wa mikake ni yoranu mono
 
 
 
Rave 




Preferowany:
RPG Maker 2003

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 348
Skąd: /dev/null
Wysłany: Nie 31 Paź, 2010 23:54
Może by tak zmienić trochę zasady? Może oprócz propozycji dawać jeszcze komentarze do zaproponowanych anime (tych które się widziało ofc)
________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, jest tylko brak umiejętności.
Używasz Windowsa 8? Jesteś łosiem.
Gość is the most intelligent person in the world.
 
 
 
Rave 




Preferowany:
RPG Maker 2003

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 348
Skąd: /dev/null
Wysłany: Pon 04 Lip, 2011 18:56
Ostatnio oglądam sobie Dragon Crisis. IMHO bardzo fajne anime. Dostępne na stronie kreskowka.pl
________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, jest tylko brak umiejętności.
Używasz Windowsa 8? Jesteś łosiem.
Gość is the most intelligent person in the world.
 
 
 
Flanagan 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 181
Skąd: Ziemia
Wysłany: Sro 06 Lip, 2011 08:20
"Dragon ball Z" anime opowiada o grupie wojowników z którzy pochodzą z rasy saiyan wysłany na ziemie wojownik kakarotto ściąga na nią wiele kłopotów i nieproszonych gości wojownicy saiyan mają skłonności do pychy i chęci walki z silniejszymi od siebie nawet tysiąckrotnie. Anime powstało w latach 80 autorem tego anime jest Akira Toryiama, anime powstało na podstawie legendy o smoku spełniającym życzenia uwięzionym w siedmiu kryształowych kulach.
Sorry za brak kropek w niektórych miejscach ale nie chciało mi się :-P
 
 
Feniks 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
2 gry

Pomógł: 62 razy
Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 511
Wysłany: Sro 06 Lip, 2011 08:40
songoxyz, mało ludzi nie zna tego anime :D I zapomniałeś o 1 serii dragon ball i 3 serii dragon ball GT... Że nie wspomnę o filmach.
A ja oglądam różne anime, ale podam chwilowo tylko "Fairy Tail" Anime opowiada o chłopcu zwanego Natsu, wychował go smok i nagle zniknął. Teraz Natsu szuka ojca. Anime powiem szczerze jest bardzo zabawne, a w każdym odcinku coś się dzieje. Niestety miłośnicy krwi jak w Naruto będą się czepiać. Kreska ładna wszystko jest wporzo ^^
________________________

 
 
Flanagan 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 181
Skąd: Ziemia
Wysłany: Sro 06 Lip, 2011 09:05
DarknessXIII, nie zapomniałem lecz tamte serie są krótkie i takie sobie osobiście wole serie"Z" dlatego ją poleciłem.
 
 
Eleanor 




Ranga RM:
1 gra

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 15 Lut 2011
Posty: 73
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 06 Lip, 2011 09:19
ja w tej chwili

Hehe. Do tego, jakie oglądam anime, wolę się nie przyznawać, ale mangi wam podam.

Cześć, Michael! - zabawnie o kotach, prawdziwe życie.
FMA też, o dwóch braciach, którzy parali się alchemią aby wkrzesić ich matkę, ale im nie wyszło więc starają się naprawić swoje błędy.
Naruto - znana manga, która, o dziwo, jest lepsza od anime. Więcej brutalności, ale mniej nudzenia i przesłodzonego bajdurzenia. Wersja, która wyszła w Polsce to dziadostwo, ale oryginał wyszedł im lepiej. Ninja, walki, romans (XD), misje i różne inne zboczone rzeczy *później*
Death Note leciał ostatnio na hyperze o 21, teraz jest fma.
Pomysł dla DNAngel na początku nie jest zły, dobre jak ktoś chce odpocząć i pomyśleć "OMG jaka głupota, w życiu bym tego nie zrobił xDDD" - jest gostek który zmienia się w anioła-złodzieja. Jego pierwsza, normalna wersja zakochuje się w dziewczynie *ona zakochuje sie w tym aniole ==*, lol naprawdę to czytałeś? Kubuś puchatek, trolololo! a złodziej w jej bliźniaczce, która kocha się w tym pierwszym == wydaje sie banalne i głupie, ale uwierzcie mi, że dość przyjemnie się czyta.
Jak na razie to tyle... oglądnijcie Maria Holic.
________________________


 
 
 
Rave 




Preferowany:
RPG Maker 2003

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 348
Skąd: /dev/null
Wysłany: Sro 06 Lip, 2011 17:51
DarknessXIII napisał/a:
A ja oglądam różne anime, ale podam chwilowo tylko "Fairy Tail" Anime opowiada o chłopcu zwanego Natsu, wychował go smok i nagle zniknął. Teraz Natsu szuka ojca. Anime powiem szczerze jest bardzo zabawne, a w każdym odcinku coś się dzieje.


Tak się składa, że ja się też za to niedawno wziąłem - Dragon Crisis było krótkie - tylko 12 odcinków więc co to jest (chociaż zakończenie jest otwarte, a rok powstania to 2010 (emisja w Japonii - styczeń 2011, wcześniej premiera... na torrentach, choć w tym wypadku w pełni legalna i wspierana), więc może coś jeszcze w tym temacie zrobią). FT nawet fajne, trochę podobne pod względem kreski i realizacji walk do DB, chociaż nie tak rozlazłe (to co mi się w DB (dowolna seria) nie podobało to że po pewnym czasie, nawet w trakcie walk wiało nudą). Na razie obejrzałem do odcinka 14 włącznie, później zabiorę się do 15.

Co do kwestii wyboru FT, to po obejrzeniu Dragon Crisis chciałem poszukać jakiegoś fajnego anime ze smokami w tle (lub na pierwszym planie), a że wszystkie znaczące "smocze" anime obejrzałem (Dragon Crisis, Dragonaut: The resonance, *pfu* Legendz: Tale of the dragon kings *tfu* (nienawidzę takich zakończeń jak to zastosowane w tym anime), Dragon Drive, Dragon Booster (choć nie wiem, czy to akurat do anime zaliczyć można)), to musiałem sięgnąć po coś drugiej innej kategorii.
________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, jest tylko brak umiejętności.
Używasz Windowsa 8? Jesteś łosiem.
Gość is the most intelligent person in the world.
 
 
 
Kumpel 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 78
Skąd: Ziemia
Wysłany: Wto 12 Lip, 2011 09:56
ja proponuje School Rumble.
Historia opowiada o niecodziennym życiu uczniów pewnej szkoły średniej (konkretnie klasy 2-C), koncentrując się na przygodach Harimy Kenjiego, który jest nieszczęśliwie zakochany w Tenmie Tsukamoto, która kocha natomiast Ohjiego Karasumę (miłość ta jest również nieodwzajemniona). Harima Kenji wielokrotnie usiłuje wyznać Tenmie swoje uczucia jednak wynikają z tego same nieszczęścia. Po drodze rozkochuje w sobie siostrę Tenmy, Yakumo oraz koleżankę Tenmy, Eri. W międzyczasie pojawia się wątek rywalizacji klasy 2-C z klasą 2-D. Bardzo śmieeszne . Polecam :mrgreen:
________________________
Już wkrótce Legend of Korra
 
 
 
Użytkownik 




Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 17
Skąd: biorą sie idioci `?
Wysłany: Nie 31 Lip, 2011 16:15
Może i mnie wyśmiejecie ale ja podrzucę wam "Kanon 2006"
Anime jest śmieszne jest tu trochę walki (polowanie na demony) oraz dramatu i romantyzmu
Nasz główny bohater Anime "Aizawa Yuichi" Wyprowadza się do swojej kuzynki "Nayuki"
Do miasta które wydaje się być zaklęte większość osób tu mieszkających ma amnezję lub czegoś szuka ... Miasto przez większość roku jest pokryte warstwą śniegu.Pewnego dnia po szkole wpada
na niego dziewczyna porywa go do kawiarni i mówi mu że goni ją sprzedawca Taiyaki ...
Reszty dowiecie się oglądając ;D

Tu link
http://www.anime-shinden..../kanon2006.html
________________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene