Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Masta_Artista sposób na : Fabuła w sosie z dobrego klimatu

Czy "Masta_Artista" pasuje tutaj?
Pewnie!
50%
 50%  [ 31 ]
Raczej Tak
16%
 16%  [ 10 ]
Nie mam zdania
3%
 3%  [ 2 ]
Raczej Nie
1%
 1%  [ 1 ]
Dobry żart ;)
3%
 3%  [ 2 ]
Lubie placki
25%
 25%  [ 16 ]
Głosowań: 42
Wszystkich Głosów: 62

Autor Wiadomość
Masta_Artista 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 25
Skąd: Cytadela w Heleden
  Wysłany: Czw 18 Lis, 2010 17:12
Masta_Artista sposób na : Fabuła w sosie z dobrego klimatu
Podchodząc do pomysłu "Tworzenia gry" i ograniczenia często pojawiającego się przy tym zmęczenia zrób po mojemu :

1)Włącz po cichu radio w "pokoju pomysłowości" (u mnie to akurat jest kuchnia :)

2)Przygotuj sobie ołówki, gumki, temperówki, długopis, cienkopisy, podkreślacze + 5 do błyskotliwości (noo, takie szerokie pisaki, służące podkreślaniu ważnych sentencji ;-) )
najlepiej pudełko po pizzy (ale z pizzą w środku :lol: ), kilka kaset, lub pudełek po grach komp. lub ciekawych filmach, ewentualnie same podpunkty od (ołówków aż po pudełko z pizzą). Do tego jeszcze notatnik A4 (w kratkę najlepiej, albo poprostu na komputerze, co się będziemy męczyć nie? :roll: ).

3)Zróbmy sobie Cappucino, Latte, Moca, lub zwyczajnie małą czarną :roll: Obojętne (Ale ja uwielbiam Latte z mlekiem)

Po punktach 1,2 i 3 wygodnie przysiadamy się do otwartego notatnika i staramy się zapisać maksymalnie jak najwięcej ciekawych, klimatycznych nazw (nie istotne czy to będą wąwozy, nazwy łańcuchów górskich, portów, miast czy wsi) po prostu je zapisujemy. Przydadzą się na później (Uwierzcie)
Mamy klimatyczne nazwy (później naprawdę ciężko wpaść na coś oryginalnego). Pora na fabułę. Jak się za nią zabrać, tak, żeby nie wymyślać ogromu, tylko konkrety, a później szczegóły? Proste. Kierujmy się systemem 3

1)Bohater (kobieta, mężczyzna? sierota, szlachcic? uczony, czeladnik? giermek, rycerz?)

2)Pierwszy cel bohatera (W wielu moich RPG-ach zaczynało się tradycyjnie "O cholera! Która to godzina! Miałem odebrać miecz od kowala (księgę z biblioteki albo jak tam "kcecie")

3)Nagły rozwój akcji (coś się dzieje! Np. Do miasta przybył szlachcic, albo kowal został zamordowany)

I jedziemy :D! Może nie jest to zbyt precyzyjny opis, ale starałem się jak mogłem. Uwierzcie...NO UWIERZCIE!! :lol:

Dzięki i Witam Wszystkich razem z ciepłym wiatrem wschodnim, wiejącym od zachodniej strony palisady :faja:
________________________
 
 
 
Yoroiookami 

Omnomnomnom



Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
3 gry

Pomógł: 57 razy
Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 751
Wysłany: Czw 18 Lis, 2010 17:57
Fajny tutek, prosty, ale wyjaśnia co trzeba :mrgreen:
Jestem pewien że skorzystam z tej wiedzy w pigułce, którą nabyłem czytając twoje dzieło :I
Ładnie :przytul:
 
 
Masta_Artista 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 25
Skąd: Cytadela w Heleden
Wysłany: Czw 18 Lis, 2010 18:03
Dziękuję :) szczęście dla duszy i euforia dla ciała : D Pozdrawia :->
________________________
 
 
 
radek02 



Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 257
Skąd: klikasz ?
Wysłany: Czw 18 Lis, 2010 19:36
tutek jest bdb., ale bardziej wolałbym grę :mrgreen:
________________________
2009-10-12 - dzień , od którego jestem uczestnikiem na polskiej scenie RPG Makera [/b]

Dołącz do grupy makerowiczów na nk ! http://nk.pl/#grupy/29610
 
 
 
Masta_Artista 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 25
Skąd: Cytadela w Heleden
Wysłany: Czw 18 Lis, 2010 20:30
Radku cierpliwości ;) Powiedzieć mogę tylko tyle, że w "moim warsztacie" (nie chodzi o przyrodzenie ;-) ) Jest w trakcie produkcji pewne, liczę na to, że sukcesywne dzieło. Nie ma jeszcze tytułu, no ale licze że i ten aspekt "wyjdzie w praniu". Dla "noł ingliszów" mam smutną wiadomość. Gra będzie w wersji angielskiej...na polską co tu dużo gadać raczej się nie zanosi. Mimo to Pozdrawiam :przytul:
________________________
 
 
 
Fushigi 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 44
Skąd: we mnie ta moc?
Wysłany: Wto 07 Gru, 2010 22:55
Jak już pisałem na sb powiem tyle że zakochałem się normalnie w tym tutku! Jest świetny bardzo mi pomógł itp itd. Naprawdę dziękuję Ci za niego! ;-)
________________________
 
 
 
Masta_Artista 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 25
Skąd: Cytadela w Heleden
Wysłany: Sro 08 Gru, 2010 19:24
A ja strasznie dziękuję za takie poparcie :)! Jeśli tak Ci się spodobał to napiszę kilka nowych ;) "Speszjal for ju" :D
________________________
 
 
 
Killerczyc 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 20 Lip 2010
Posty: 199
Skąd: (Brak info.)
Wysłany: Sob 18 Gru, 2010 12:36
Nie wiem czemu ale lubię placki ;P No to tak na poważnie...
Nie wiem czemu ale lubię czytać twoje tutki, widać że masz doświadczenie w tym...
PS: Głosowałem za "Pewnie!" - mam nadzieje że jesteś happy ;D
________________________
Szukam kogoś do grania ze mną w Minecraft Multiplayer przez Hamachi - coś więcej w temacie
 
 
 
Masta_Artista 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 25
Skąd: Cytadela w Heleden
Wysłany: Nie 02 Sty, 2011 21:40
Ja jestem szczęśliwy zawsze, gdy ktoś czyta tą badziewną pisaninę : ) nie istotne czy w ankiecie odpowie, że mu się podoba, czy nie : ) Liczę się ze zdaniem każdego, pochwałą i przyganą ; D Pozdrawiam Cię i niech Twój zamek osiągnie szczyt nieba i sprawi, że będziesz z niego dumny, tak jak Twoi ludzie z majestatu swego pana :D!
________________________
 
 
 
Sabikku 




Nagrody:
UF i UFT2 Winner

Ranga RM:
4 gry

Pomógł: 73 razy
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 428
Wysłany: Pon 03 Sty, 2011 00:30
No na tym to polega panie mastaartisto, że fajnie jest czytać opinie dot. własnej twórczości. Ale pamiętaj, że nie każdy pisze komentarze nie mając nic do powiedzenia - więc i ich ilość nie przekłada się na liczbę osób, któryrym artykuł się spodobał.

Co do samego artykułu - przeprowadzałem to w taki sposób wymyślając fabułę na sesje w wieku 8-9 lat. Imo nic innowacyjnego, nic właściwie bardzo ciekawego nie napisałeś. Alee może komuś się przyda, na przykład tym, co wypowiadali się powyżej.
 
 
 
Masta_Artista 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 25
Skąd: Cytadela w Heleden
Wysłany: Czw 06 Sty, 2011 21:20
Ło ; ) To i tak nieźle. Ja w wieku 8-9 lat zazwyczaj oglądałem kreskówki i grałem w piłkę z kolegami spod bloku ^ ^. Co do scenariuszy na sesję nie martw się. Wtedy korzystam z całkiem innego schematu (Pozdrawiam fanów Warhammer Fantasy Role Play ver. 2.0)
________________________
 
 
 
Killerczyc 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 20 Lip 2010
Posty: 199
Skąd: (Brak info.)
Wysłany: Nie 09 Sty, 2011 08:20
Masta_Artista napisał:
Cytat:
Ja jestem szczęśliwy zawsze, gdy ktoś czyta tą badziewną pisaninę : ) nie istotne czy w ankiecie odpowie, że mu się podoba, czy nie : ) Liczę się ze zdaniem każdego, pochwałą i przyganą ; D Pozdrawiam Cię i niech Twój zamek osiągnie szczyt nieba i sprawi, że będziesz z niego dumny, tak jak Twoi ludzie z majestatu swego pana :D!


Fajnie :D tylko nie mam swoich ludzi i swojego zamku - Ale Cię też pozdrawiam :D
A co do problemu, to się wyjaśnił... Robiłem cel: "Osoba używająca przedmiot" a miało być cel: "Brak"
@edit:To nie ten twój temat, chodziło mi o "alkoholowy szlak" :P
________________________
Szukam kogoś do grania ze mną w Minecraft Multiplayer przez Hamachi - coś więcej w temacie
 
 
 
Masta_Artista 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 25
Skąd: Cytadela w Heleden
Wysłany: Sro 19 Sty, 2011 22:48
W porządku :) cieszę się, że problem się rozwiązał
________________________
 
 
 
pokpo 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 30
Wysłany: Nie 12 Cze, 2011 12:47
dzęki nigdy nie moogłem wymyśleć jakiejś do brej fabuły
 
 
Amelanduil 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Wrz 2011
Posty: 464
Wysłany: Nie 12 Cze, 2011 22:49
Dobrze gada, polać mu! xD
Wszystko co przyjdzie do głowy spisujesz w notatniku przy mocnej, lodowatej kawie!
Nie dość że pobudza, to jeszcze orzeźwia. Tutorial jest doprawdy zacny, aż mnie zachęcił do działania. ^ ^
________________________
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
"A jeśli... Boga nie ma, to co z ciebie za szatan?"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene