Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Ayene
Czw 27 Sty, 2011 11:23
Dział o literaturze

Czy warto założyć dział "Literatura"?
Tak
50%
 50%  [ 11 ]
Nie
40%
 40%  [ 9 ]
Nie mam zdania
9%
 9%  [ 2 ]
Głosowań: 22
Wszystkich Głosów: 22

Autor Wiadomość
Lukortech 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 42
  Wysłany: Sro 12 Sty, 2011 09:30
Dział o literaturze
Cóż moi ultimowicze... nadszedł czas, by poruszyć ważną kwestię naszego ukulturalniania się.

Czy nie warto przypadkiem założyć dział zajmujący się pisaniem wierszy, poematów, tudzież może nawet interesujących fabuł, które będzie można zrealizować w grach?

Według mnie warto, takowy dział mógłby oddzielić coś co ma sens od śmieci forumowych, bo na chwilę obecną, coś co piszę ja lub np. Masta_artista znajduje się w śmietniku.
A dla tych którzy nie chcą czytać tego co piszę jest ankieta. Dla Ayene w przypadku gdyby wiele osób powiedziałoby tak w wypowiedziach słownych, ankieta nie miałaby znaczenia.

Dział ten miałby powstać w ultimie gallery, bądź ultima WC.
________________________
Spoiler:

I'am making the world a better place...

 
 
Lukortech 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 42
Wysłany: Sro 12 Sty, 2011 14:43
Proszę o wypowiedzi słowne, a nie o oddawanie głosów w ankiecie, bo jak wspomniałem nie to ma znaczenie ile głosów będzie na tak, a to, co o tym myślicie.
________________________
Spoiler:

I'am making the world a better place...

 
 
superbaton 



Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 20
Wysłany: Sro 12 Sty, 2011 14:53
Według mnie bardzo dobry pomysl:D
________________________
http://grawbank.tk/451/baton Kliknijcie zbieram na rpgmakera:):D
 
 
Sabikku 




Nagrody:
UF i UFT2 Winner

Ranga RM:
4 gry

Pomógł: 73 razy
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 428
Wysłany: Sro 12 Sty, 2011 14:53
Nie wiem czy zauważyłeś, ale średnia wieku forum jest dość niska. A wśród młodszego pokolenia pojęcie 'czytanie książek' przeważnie nie istnieje.

Zdaje się, że taki pomysł kiedyś już padł, został znegowany argumentem małego zainteresowania. Ale od tego czasu w dziale śmietnik doszło 3-5 tematów z opowiadaniami użytkowników. Może więc decyzja administracji będzie tym razem inna :-P .
Jak dla mnie - tak jak napisałem w pierwszym akapicie, nie warto wam tracić czasu na postowanie tutaj dla 3 osób.
 
 
 
Kable 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 116
Skąd: Słupsk
Wysłany: Sro 12 Sty, 2011 15:31
Hmm jestem na nie , Jak mówi Sabikku, są tu młodzi użytkownicy, którzy jak sami wiecie, są zapewne leniami : )

Zresztą były podobne rzeczy typu, opowiadania, wiersze, noo i za dużo użytkowników z forum to zabawy tam nie brało, a robienie tego dla 6-10 os. to trochę strata czasu.
Nie potrzebne zaśmiecanie. :mrgreen:
 
 
Lukortech 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 42
Wysłany: Sro 12 Sty, 2011 19:47
A więc lepiej żeby wspaniałe fabuły, powieści czy nawet może interesujące posty mają się marnować w dziale zwanym "śmietnik"?

Cóż, małe zainteresowanie może było, ale teraz może dawni użytkownicy dorośli, i są zainteresowani ciekawymi wierszami.

Pamiętajcie że literaturą można się bawić... A co do fabuł to uważam że mało osób zagląda do działu "śmietnik" by je znaleźć.

A co z tym, że jest Ultima gallery i nawiązuje do prac graficznych a nie ma ultima gallery które miałoby nawiązanie do dialogów, wstępów do gier czy innych takich?

Temat podlega dalszej dyskusji.
________________________
Spoiler:

I'am making the world a better place...

 
 
Lukortech 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 42
Wysłany: Sro 12 Sty, 2011 19:52
Cytat:
Nie wiem czy zauważyłeś, ale średnia wieku forum jest dość niska. A wśród młodszego pokolenia pojęcie 'czytanie książek' przeważnie nie istnieje.



A co do tej wypowiedzi, to jestem w stanie uwierzyć że młode pokolenie nie czyta książek, ale jeśli miałoby to związek z gr ą to przecież w takim np. Assassins creed'zie byli w stanie wysłuchiwać dialogów tak długich jak Velvet, to chyba są w stanie zobaczyć, co nowego w świecie Helcedońskich władców, czy nawet wierszy pisanych przez tak wielu z nas.


EDIT:
Ayene napisała:
"W takim razie zachęcam do zgłoszenia owej propozycji w dziale 'Propozycje i prośby'. Zainteresowany może w nim uargumentować potrzebę oraz poprosić userów o opinie i głosy w tej sprawie (tylko bez ankiety, bo nie jest przekonująca). Jak będzie ogólne zadowolenie z pomysłu, to się dział założy Pozdrawiam."

Czy uważacie że skoro ona dała temu szansę to nie powinno się na to spojrzeć od jaśniejszej strony?


Może mało osób pisze wiersze, bo się tego po prostu nie propaguje?
Dam to do przemyślenia, a tymczasem proszę o glosowanie, i przede wszystkim wypowiedzi.
________________________
Spoiler:

I'am making the world a better place...

 
 
Kable 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 116
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw 13 Sty, 2011 15:33
Lukortech, Jeśli to wypali, to by było dobrze, ja osobiście się przyznam, że mało czytam książki i pewnie udziału w zabawie bym nie brał, ale jeśli inni użytkownicy byli by za, to mój głos też dostaniesz, no ale zauważ fakt, że na razie żaden z użytkowników nie napisał jeszcze żadnej dobrej opinii na ten temat.
 
 
Lukortech 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 42
Wysłany: Pią 14 Sty, 2011 12:38
Cytat:
na razie żaden z użytkowników nie napisał jeszcze żadnej dobrej opinii na ten temat.

Cóż, superbaton tak.

Postaram się zachęcić na shoucie do pisania w tym temacie. Masta_artista na pewno mnie wesprze ^^

A co do brania udziału, to przecież wiersze to nie rutyna szkolna, którą trzeba by przeczytać, to coś więcej, a językiem można się bawić pisząc fraszki czy chociażby żarty.

Żarto to przecież nic więcej niż zabawna forma wypowiedzi, którą można zapisać, i się nią pochwalić.

A główna idea pojawiła się dlatego, że nazwa "Śmietnik" jest po prostu mówiąca sama za siebie.

Próbując się pochwalić koleżance wierszami, ta zapytała mnie; "czemu są w śmietniku?". Co miałem powiedzieć?
Temat dalej aktywny.
________________________
Spoiler:

I'am making the world a better place...

 
 
mokoslaw 




Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 2
Wysłany: Sob 15 Sty, 2011 14:20
Wydaje mi się że owy dział mógłby być inspiracją dla użytkowników tego forum sam z chęcią skorzystał bym z pomocy fabuł, wierszy itd.
________________________

 
 
Rave 




Preferowany:
RPG Maker 2003

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 348
Skąd: /dev/null
Wysłany: Sob 15 Sty, 2011 18:37
Ja jestem zdecydowanie na tak. Pomoże się to co niektórym rozwinąć pod względem słownictwa i ortografii (nawet poprzez czytanie, nie muszą pisać), zresztą ogólnie to fajny pomysł. Chętnie bym poczytał (i sam powrzucał swoje wypociny). Także jestem na tak.

Tylko żeby nie było tam opowiadań w stylu opowieści o tytule "Nekromanta z następnej wioski". Bleee...
________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, jest tylko brak umiejętności.
Używasz Windowsa 8? Jesteś łosiem.
Gość is the most intelligent person in the world.
 
 
 
Drawestien 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 127
Wysłany: Sob 15 Sty, 2011 20:20
Zdecydowanie tak
Lubię literaturę,czytam i czasem pisze (wypociny) ale zawsze coś :)
Czytanie to moje (tak jakby) hobby.
 
 
Kable 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 116
Skąd: Słupsk
Wysłany: Sob 15 Sty, 2011 21:40
Hmm sporo idzie na takLukortech, więc również, jestem na tak, lecz pamiętaj, że ja sam udział w tym brać nie będę 8-)
 
 
FilipsO 




Preferowany:
RPG Maker VX

Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 236
Skąd: z nikąd
Wysłany: Nie 16 Sty, 2011 11:25
Jestem na tak, po co zakładać tematy o ksiązkach w koszu :-o
________________________
89% graczy uważa, że najważniejsza jest grafika.
Jeśli należysz do pozostałych 11% wklej to do swojego podpisu.

Moja Gra MMORPG Erathia:
 
 
Azsak von Triger 




Preferowany:
RPG Maker VX

Ranga RM:
1 gra

Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 48
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie 16 Sty, 2011 13:07
Hej :-) :!:
Wiem że na forum mało przebywam ale sadzę że jest to dobrym pomysłem na jego rozwinięcie :-) .
Po za tym sam bym z chęcią poczytał czyjeś wypociny a może nawet moje bym tutaj dał:-D (nie wierzcie w cuda :-P ).
Czyli jestem na tak :-)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene