Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Ayene
Pią 11 Lut, 2011 11:43
Skrypty i pytania.
Autor Wiadomość
VanKherter 



Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 2
Skąd: xxD
Wysłany: Wto 25 Sty, 2011 20:16
Skrypty i pytania.
Witam serdecznie.


Po sporawej 1 rocznej przerwie z RPG Makerem trochę się pozapominało, zwracam się z pytaniami i prośbami do was.

Przeglądając Forum natknąłem się na ten temat
Cytat:
http://www.ultimateam.pl/viewtopic.php?t=3640
kolega tamten pisał o nawet dość ciekawych skryptach, jego wadą była polska wersja RPG Makera.

Więc zaczynamy:

Skrypty które mnie interesują (z owego tematu):

Potrzebowałbym kilka skryptów ( jednak to nie jest takie kilka)... np:
-Nasz bohater ma 2 miecze( miecz pomocniczy zamiast tarczy)
-Zaawansowany system kodów( najlepiej żeby była jakaś konsola np. jak w Gothicu i żeby
do niej się te kody wpisywało)
-Hmm.. Efekty wyzwolenia (potwora) z broni jak w Golden Sun.
-skrzynka pocztowa (tak jak w margonem.pl możemy przechowywać itemki, kase i informacje)
-System Elit, Bossów (z każdego można dostać bardzo dobry przedmiot ale jest to mało prawdopodobne, i elity respią się co jakiś czas do 1 min np. bossowie wg sie nie respią)
-Stopnie unikatowości przedmiotów ( również jak w Margonem od zwykłego przez Unikat, Heroiczny, Legendarny do Artefaktu)
-Wpływanie pancerzem lub mieczem na Krytyka albo na Absorbcję.
-Potwór atakujący łucznika musi zrobić 2 kroki do bohatera żeby mógł atakować.
-Przedmiot: Torba
-Dom (taki własny do którego możemy wejść tylko my i możemy wyrzucić przedmioty i w nim przechowywać)
-Klucze np. do przejścia do jakiejś jaskini potrzebny jest klucz.


Tak tak wiem, zaraz bd wypowiedzi typu "ale spamisz przeczytaj najpierw" przecztałem i niektóre wypowiedzi zostawię bez komentarza, ale wracając. Na nie który skrypty nie odpowiedzieliście (dla mnie dość nie szczegółowo). Więc rozważcie czy da sie takie zrobić i czy ktoś jest w stanie podjąć się zrobienia takiego skryptu.


Pytania:

W grze Margonem.pl Spotkałem się z bardzo ciekawymi umiejętnościami które były zarezerwowane tylko dla tych ktorzy posiadali najrzadsze przedmioty.
, więc:

Te Umiejętności;
-Dotyk anioła (Procentowa ilość szans a uzdrowienia bardzo dużej ilości HP) [5% od jednego przedmiotu]
-Cios bardzo krytyczny (Procentowa ilość szans na podwojenie mocy ciosu krytycznego o 2) [10% od jednego przedmiotu]
-Fizyczna ochrona (Wszystkie ciosy są słabsze o 12% )


To są te najciekawsze, i tu pytanie czy dalo by się owe umiejki wprowadzić do gry do przedmiotów bądź uczyli ich nauczyciele.

Pozdrawiam.
 
 
 
Tekjumen 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Lis 2010
Posty: 14
Wysłany: Czw 27 Sty, 2011 00:50
-Nasz bohater ma 2 miecze( miecz pomocniczy zamiast tarczy) - Multi Slot
-Zaawansowany system kodów( najlepiej żeby była jakaś konsola np. jak w Gothicu i żeby
do niej się te kody wpisywało) -eventy
-Hmm.. Efekty wyzwolenia (potwora) z broni jak w Golden Sun. -Nie wiem co masz na mysli
-skrzynka pocztowa (tak jak w margonem.pl możemy przechowywać itemki, kase i informacje) -skrypt depozytu widzialem gdzies takowy
-System Elit, Bossów (z każdego można dostać bardzo dobry przedmiot ale jest to mało prawdopodobne, i elity respią się co jakiś czas do 1 min np. bossowie wg sie nie respią) - ewenty
-Stopnie unikatowości przedmiotów ( również jak w Margonem od zwykłego przez Unikat, Heroiczny, Legendarny do Artefaktu) - Custom Inventory System by Samo, the Thief
-Wpływanie pancerzem lub mieczem na Krytyka albo na Absorbcję. - co masz na myśli mówiąc absorbcję?
-Potwór atakujący łucznika musi zrobić 2 kroki do bohatera żeby mógł atakować. - CBS
-Przedmiot: Torba - nie spotkalem sie z takim skryptem
-Dom (taki własny do którego możemy wejść tylko my i możemy wyrzucić przedmioty i w nim przechowywać) - eventy
-Klucze np. do przejścia do jakiejś jaskini potrzebny jest klucz. - eventy

DAJ POMÓGŁ :)
 
 
 
tracersgta 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 612
Skąd: mam wiedzieć?
Wysłany: Czw 27 Sty, 2011 08:24
Świetnie mu wytłumaczyłeś!!!! Eventy, eventy ,eventy!!!
2 miecze- wejdź w tarczę, ustaw wygląd i opis na miecz. Na dole będą atrybuty... usuń obronę a dodaj atak.

kody- Zrób bohatera bez imienia, wyglądu, statystyk... Później wejdź w Common Events... Zrób że gdy przycisk A(tak na serio to jest jakiś inny) został wciśniety to wprowadź imię bochatera. I dalej. Warunek że gdy bochater nazywa się np. "cheat" to np. change gold +1000.

wyzwolenie potwora- nie kapuje....

skrzynka- poszukaj skryptu w internecie.

elity, bossy- zrób potworka, i daj Drop Item 1 lub 2, wybierz jakiś item i daj tam prawdopodobiństwo. 1/1 to na pewno dostaniesz. 1/2 to polowa szansy ze dostaniesz, 1/3 to 33,3 % sznsy że dostaniesz itd. Na mapce zdarzenie: Battle procesing: Elita

Uni , hero i legendy: skrypt: http://www.ultimateam.pl/viewtopic.php?t=2014

absorpcja i inne- Jest do utworzenia jak robisz przedmiot.

łucznik-potwór - Musisz zrobić battle system ale niestety nie spotkałem się z takim więc będziesz musiał go napisać...

Przedmiot:Torba- hmmmmm... gdzieś widziałem taki skrypcik ale nie pamiętam gdzie.

nasz dom- nie bój się nie ukradną ci... Zrób drzwi a warunek że będzie teleport to posiadanie w ekwipunku klucza. jak będziesz miał klucz to wejdziesz.

klucze- j/w

Pytania:
anioł- modyfikacje w przedmiocie i umiejętności...
krytyk- PRZECIEŻ TO TAM PISZE!!!! <cenzura>
fizyczna ochrona- j/w



Sorry za moje błędy ortograficzne ;-) .

P.S Naucz się podstaw bo jedynie co umiesz zrobić z tym programem to go uruchomić!

P.S 2 Daj "Pomógł"
________________________
I'm a tiger! I roar. I hunt, I climb, I eat, I wash, I sleep!

Gość, jeżeli pomogłem daj "Pomógł" ;-)
 
 
 
VanKherter 



Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 2
Skąd: xxD
Wysłany: Sob 05 Lut, 2011 19:57
Witam jak się wywołuje skrypty tzn jakiś tekst ale gdzie go wklepać? W Eventy?
 
 
 
tracersgta 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 612
Skąd: mam wiedzieć?
Wysłany: Sob 05 Lut, 2011 21:52
W poleceniach zdarzenia jest opcja "Script" lub "Wywołaj skrypt". Pojawi się okienko do którego wpisujesz skrypt ;-) ...
________________________
I'm a tiger! I roar. I hunt, I climb, I eat, I wash, I sleep!

Gość, jeżeli pomogłem daj "Pomógł" ;-)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene