Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
[RGSS] Programowanie w RGSS/Ruby
Autor Wiadomość
Shlizer 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 138
Skąd: /var/tmp
  Wysłany: Sob 12 Lut, 2011 21:07
[RGSS] Programowanie w RGSS/Ruby
Zapraszam chętnych do nauki podstaw programowania Ruby na pierwszą część kursu mojego autorstwa. Część pierwsza to teoria dotycząca samego programowania, więc osoby, które mają jakieś pojęcie o programowaniu mogą tę część pominąć, jednak dla tych, co dopiero zaczynają może być ona bardzo przydatna.
Niestety niektóre fragmenty tej części kursu wymagają już jakiejś wiedzy programowania w Ruby, dlatego warto czasem do niej wrócić, gdy zdobędziecie już trochę wiedzy.

Kurs będzie ukazywał się w Gońcu RM (link bezpośredni: Kurs część 1), czyli prawdopodobnie raz na miesiąc będzie pojawiać się nowa część.

Zapraszam do czytania, krytykowania, marudzenia, chwalenia, chrząkania i sięślinienia =p
________________________
Aversum Framework Demo
Aktualnie pracuję nad NSO =p
 
 
FilipsO 




Preferowany:
RPG Maker VX

Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 236
Skąd: z nikąd
Wysłany: Pon 14 Lut, 2011 11:18
Trudne ;) Wytłumaczcie wszystko prościej i z jakimiś demkami w kolejnym odcinku ;-)
________________________
89% graczy uważa, że najważniejsza jest grafika.
Jeśli należysz do pozostałych 11% wklej to do swojego podpisu.

Moja Gra MMORPG Erathia:
 
 
Shlizer 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 138
Skąd: /var/tmp
Wysłany: Sob 19 Lut, 2011 20:36
Na demka, tym bardziej z podstaw nie ma co liczyć.. mam zamiar zmusić trochę czytelników do samodzielnego myślenia, a nie pokazać, żeby skopiowali bezmyślnie i zachwycali się jak jaskiniowiec ogniem.
Mam zamiar w kursie wytłumaczyć zasady pisania skryptów, podstawy ich działania i filozofię myślenia jak programista, a nie jak w przeważającej ilości dotychczasowych 'kursów' (w cudzysłowie, bo bardziej pasuje do nich określenie tutorial).
Pierwsza część jest trudna, co zaznaczyłem. Niestety nie jestem uniwersyteckim wykładowcą, nie mam dużego doświadczenia w przekazywaniu wiedzy (trochę tutoriali różnych programów, czy kurs HTMLa), a dodatkowo nie chcę łopatologicznie klepać o fundamentalnych elementach programowania (czego chyba jednak nie uniknę), więc - niestety - kurs raczej nie jest przeznaczony dla wszystkich.
Innymi słowy - jeśli jesteś człowiekiem, który nie ma odrobiny charakteru programisty (czemu to nie działa? jak to napisać, żeby było lepiej? jest jakiś sposób na obejście tego problemu?), a raczej woli dostać pod nos każde rozwiązanie ('podaj demko', 'daj kod' albo 'nie działa mi, więc szukajcie co jest źle, bo mi się nie chce / nie umiem') to mogę tylko zaproponować, abyś wrócił tu za jakiś czas i spróbował jeszcze raz albo tworzył gry metodą klocków Duplo (zdarzenia), a nie Lego Technic (RGSS).
________________________
Aversum Framework Demo
Aktualnie pracuję nad NSO =p
 
 
Ratti 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lut 2011
Posty: 31
Wysłany: Sob 19 Lut, 2011 20:54
Mi pasuje ten poradnik ;-)
Dobrze tłumaczysz i ja łatwo rozumiem :-D

Czekam na następną lekcję xD
Pozdrawiam :przytul:
________________________

 
 
FilipsO 




Preferowany:
RPG Maker VX

Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 236
Skąd: z nikąd
Wysłany: Czw 24 Lut, 2011 09:31
Yeah. Wszystko mi się udało zrozumieć. Po 5 godzinach analizy :roll: Kiedy następna część?
________________________
89% graczy uważa, że najważniejsza jest grafika.
Jeśli należysz do pozostałych 11% wklej to do swojego podpisu.

Moja Gra MMORPG Erathia:
 
 
Insinia 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączyła: 09 Lis 2011
Posty: 7
Wysłany: Nie 12 Sie, 2012 18:32
Ja tam nie mam zastrzeżeń ;-)
Można by powiedzieć, że tutek jest ogarnięty i łatwo się przyswaja :-) Pozdrawiam :papa:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene