Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Seivoth
Sob 02 Cze, 2012 09:44
System VX - Stukoczące Kopytka
Autor Wiadomość
AI-RPG


Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 152
Wysłany: Pią 30 Gru, 2011 03:45
Nie dało by rady nałożyć jakiegoś metronomu szybkości granych utworów, żeby te strzałki szły do ich tempa ? (taki klaskacz jakby) Nie da się wczuć w muzykę kiedy się w to gra, bo strzałki mają ten sam speed, a utwory grają raz wolno raz szybciej, ale nie ma żadnych jak na razie szybkich utworów...gdzie ten feeel muzyczny. Ja chce czuć muzyke jak w to gram.

nie było by problemem dopasować szybkość kawałków do szybkości ruchu strzałek, bo ma się wrażenie, że cały czas jest tak samo. Wg. mnie im dalej tym szybsze utwory powinny być i to by była ta trudność.
Dodam, że niektóre utwory nie mają stałego rytmu np: ten z sailor moon. Dało by radę dopasować kawałki tak, żeby dało się dosłownie do każdego kiwać głową i w rytm stukać strzałki ?
 
 
Ozzma 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 88
Skąd: Stumilowy Las
Wysłany: Pią 30 Gru, 2011 19:59
Cytat:
Nie da się wczuć w muzykę kiedy się w to gra
Da się.
Cytat:
Dało by radę dopasować kawałki tak, żeby dało się dosłownie do każdego kiwać głową i w rytm stukać strzałki ?
O tym napisałam wcześniej :-> . Jak grałam w stukoczące, to sobie tupałam do rytmu :disco: .
________________________
 
 
AI-RPG


Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 152
Wysłany: Sob 31 Gru, 2011 00:38
TUPAŁAŚ sobie do rytmu strzałek ?
Powiedzmy 140bpm

powinno być pyk, pyk, pyk, pyk i na każde pyk strzałki powinny iść przez te dwa paski, a każde pyk to pyk, tąpnięcie muzyki (perkusji w niej) wg. muzycznego metronomu.

A co się dzieje ? Strzałki sobie idą swoim własnym tempem, a muzyka swoim xd
To znaczy sobie nie potupiemy do muzyki, ale poklaszczemy najwyżej na macie tanecznej xd
 
 
Melvin 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 1063
Wysłany: Sob 31 Gru, 2011 01:49
Ozzma napisał/a:
Jak grałam w stukoczące, to sobie tupałam do rytmu :disco: .

Spoiler:



Pograłem i ocenię.

Gra prezentuje się bardzo ładnie od strony graficznej. Do tego chodzi szybko i płynnie. Wszystko ładnie wygląda. Ciekawe menu etc.
Jedna rzecz mnie martwi.
A mianowicie taki oto ekranik:
Spoiler:



Co do muzyki w grze to jak na mój gust, jest całkiem, całkiem... Aczkolwiek wole słychać choćby tego: www.youtube.com/watch?v=D3-vBBQKOYU

Teraz ocenię:
Grafika: 8/10 - Po prostu ładnie.
Muzyka: 4/10 - Nawet...
Mechanika: 5/10 - No mogłoby być lepiej. Więcej możliwości etc.
Ogólnie: 5/10

Podsumowując:
Niby wszystko fajnie, ale kto normalny dobrze się bawi klikając strzałki?! To tego przytupując... Ja tupałem, że wyłączyłem tą grę. No rozumie, pograć 5 minut jako ciekawostka, ale wg mnie to się nie kwalifikuję jako pełna wersja. Bardziej minigra, bo polega tylko na klikaniu w strzałki.
________________________
MelvinClass:
Spoiler:

 
 
Vrona 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Wrz 2011
Posty: 236
Skąd: ty się tu wziąłeś?
Wysłany: Sob 31 Gru, 2011 16:22
Melvin napisał/a:
No rozumie, pograć 5 minut jako ciekawostka, ale wg mnie to się nie kwalifikuję jako pełna wersja. Bardziej minigra, bo polega tylko na klikaniu w strzałki.

Na pewno lepsze niż twój Ping-Pong lub Labirynt.Jeżeli Stukoczące Kopytka to tylko minigra,to Ping-Pong czym jest?
________________________
Pomogłem daj "Pomógł",BIJAAACZ!



 
 
AI-RPG


Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 152
Wysłany: Sob 31 Gru, 2011 20:08
Vrona napisał/a:
Melvin napisał/a:
No rozumie, pograć 5 minut jako ciekawostka, ale wg mnie to się nie kwalifikuję jako pełna wersja. Bardziej minigra, bo polega tylko na klikaniu w strzałki.

Na pewno lepsze niż twój Ping-Pong lub Labirynt.Jeżeli Stukoczące Kopytka to tylko minigra,to Ping-Pong czym jest?


no racja.

Gra jest nieźle zrobiona, ale nadal czekam, aż muza będzie się synchronizowała z szybkością ruchu strzałek i krokami.
 
 
Ayene 




Ranga RM:
4 gry

Pomogła: 232 razy
Dołączyła: 18 Wrz 2007
Posty: 2424
Wysłany: Pon 02 Sty, 2012 12:14
Przykro mi to pisać, ale się nie doczekasz ;-) Nie będę zmieniać całego silnika gry, wydaje mi się, że modyfikacja nie warta zachodu, a i jak wcześniej napisałam, nie mam pomysłu jak to zrobić. Wolę włożyć więcej pracy w nowy projekt. Jedyną modyfikację jaką mogłabym zrobić to - zaproponowana na jednym z zagranicznych stron - możliwość wyboru piosenki, jaką się chce akurat posłuchać na danej planszy. Pozdro.

// edit

Zamieszczam plakat promujący Stukotki w wersji ENG :aww:

________________________


 
 
 
AI-RPG


Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 152
Wysłany: Pon 02 Sty, 2012 23:15
Cóż szkoda.
 
 
Ozzma 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 88
Skąd: Stumilowy Las
Wysłany: Wto 03 Sty, 2012 10:34
Cytat:
Cóż szkoda.
:shock:
Plakat jest śliczny! Dobry miałaś z nim pomysł :przytul2: A tak w ogóle to nie miałam pojęcia, że zrobiliście Stukotki po angielsku?
________________________
 
 
Vrona 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Wrz 2011
Posty: 236
Skąd: ty się tu wziąłeś?
Wysłany: Sob 07 Sty, 2012 17:18
Stukotki po angielsku? :-o
Będzie w dwóch językach?

Chyba już nawet wydane,było o tym na RPG VX Community (tak to się pisze?) jeżeli mnie nic nie myli.
________________________
Pomogłem daj "Pomógł",BIJAAACZ!



 
 
Ayene 




Ranga RM:
4 gry

Pomogła: 232 razy
Dołączyła: 18 Wrz 2007
Posty: 2424
Wysłany: Sob 07 Sty, 2012 17:21
Tak, Stukotki wydaliśmy na czterech anglojęzycznych forach :aww: Ogółem pobrań gry w wersji ENG mamy 165, nieco gorzej z komentarzami :-PP Ale i tak nie jest źle. Jesteśmy ogólnie zadowoleni.
________________________


 
 
 
eXway 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 12
Skąd: Kraina RPG Makera
Wysłany: Czw 12 Kwi, 2012 19:07
Wow super Gra raz zauważułem usterkę ale gra Super!

Masz mojego +-a!
________________________
Pomogłem? Daj + ....

Spoiler:


Szkoda słów:
Skrypty (pisane przez was...) 80%
Fabuła 100%
Mapy 50%
Grafika 100%
Testy 10%
Do ukończenia gry 2 miesiące ;)


 
 
 
wattras 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 4
Skąd: okolice Pucka
Wysłany: Nie 13 Maj, 2012 12:16
Ogólnie rzecz biorąc - ciekawy pomysł. Intro... intro zaskakuje, może to nie Horror ale jaki zwrot akcji. :-D Całość ładnie zgrania: grafika, dźwięk, muzyka. Oczywiście do wszystkiego można się przyczepić (taka natura człowieka) ale ja nie mam zastrzeżeń. Jedyny mankament to poziom trudności. Ileż się nacierpiałem... ;-( Przy tej grze można nabawić się apopleksji (trzeba grać po 5 minut i godzinę odpoczywać) Jak dla mnie za trudna (już nie mam czym rzucać, nawet mięsem bo w gardle zaschło). Nie mam tak rozwiniętej motoryki jak SaE, naprawdę musi być ona ponadprzeciętna. :-P Nigdy też nie miałem problemów z grami wymagajacymi takich umiejętności ale w tej grze - to już HARDCORE. Pozdrawiam TT.
________________________
Gdyby nie to, że jestem, nie byłoby mnie.
 
 
Lartarin 




Ranga RM:
4 gry

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2007
Posty: 233
Skąd: Ergard
Wysłany: Pią 24 Sie, 2012 09:30
Cytat:
Jedyny mankament to poziom trudności. Ileż się nacierpiałem...
Dobrze ci tak ^^ cierpienie uszlachetnia... (chyba :co: )
Cytat:
Przy tej grze można nabawić się apopleksji (trzeba grać po 5 minut i godzinę odpoczywać)
Coś w tym jest... później ściany tak fanie spływają ^^
Cytat:
Nigdy też nie miałem problemów z grami wymagajacymi takich umiejętności ale w tej grze - to już HARDCORE.
Nie zgadzam się, jeśli chce się być prawdziwym nindżą
3eba stawić temu czoła ^^

Ale tak ogólnie to fanie, że ktoś sobie w stukotki pogierał, to motywuje. Pozdrowionka :lartarin:
________________________

 
 
 
Saskio 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 51
Skąd: Włocławek
Wysłany: Wto 28 Sie, 2012 14:05
Hmm, wszyscy oceniają, czemu więc ja tego nie zrobię :mrgreen:
No cóż, zacznijmy może od najsilniejszej strony gry tj. grafiki i stylistyki!
Tu muszę pochwalić, gra pod względem wyglądu jest świetna. Podoba mi się Menu, Wybór Postaci i ogółem- bajka!
Co do muzyki, nie jest zła i nie byłoby złym pomysłem dodać skrypt dzięki któremu sami sobie wybieramy muzykę (Nie w Przygodzie, a np. w Wyzwaniu). Wydaje mi się, że muzyka jest dobrze dobrana do tego typu gry i można ją znieść.
Niestety nie mam już tego samego zdania, co do samej mechaniki i grania. Uważam, że gra jest zbyt trudna, do tego (nie wiem czy to wina klawiatury, czy też gry) niekiedy nie chciało mi zaliczyć pkt. i ignorowało moje usilne walenie w klawiaturę... Cóż, wiem, że nie jestem stworzony do gier tego typu, więc nie będę więcej nic mówił.
No cóż, ogółem:
Grafika i Stylistyka: Jak najbardziej 7/10
Muzyka: Hmm, oceniam nie według mojego gustu, tylko według dopasowania do gry: 6/10
Gra: 2/10: wyłączyłem po ok 3 minutach, kiedy straciłem wszystkie serduszka ;-(
Ogólnie: 5/10 i to tylko dzięki oprawie graficznej i muycznej :-? Sam pomysł... kiepski.
Ode mnie to wszystko i pozdrawiam!
________________________
Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene