Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Nhadala
Czw 19 Lip, 2012 10:17
Screeny takie i owakie, czyli made by Eleanor
Autor Wiadomość
Eleanor 




Ranga RM:
1 gra

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 15 Lut 2011
Posty: 73
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 03 Maj, 2011 12:42
Screeny takie i owakie, czyli made by Eleanor
Witam
Nie będę omawiać wam dokładniej, jaką tworzą grę (kolejną =.=), ale poproszę was o opinię tych screenów.
Mapki są bez świateł i tego typu rzeczy, więc nie liczcie na coś przewspaniałego.
Steampunk City Tiles by Celianna:
dom w środku
(Ten na dole to także mini-pracownia)
Streshaw - miasto
RTP:
jakieś miastko ( i stodoła)
________________________


 
 
 
Melvin 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 1063
Wysłany: Wto 03 Maj, 2011 12:58
Ten pierwszy może być.. Reszta to dno.
________________________
MelvinClass:
Spoiler:

 
 
Christo 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 88
Skąd: Londyn
Wysłany: Wto 03 Maj, 2011 13:21
Zgadzam się...
 
 
 
Amelanduil 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Wrz 2011
Posty: 464
Wysłany: Wto 03 Maj, 2011 13:26
...No...
Nie no dobra, wysilmy się i opiszmy to trochę dłużej xP
Jak dla mnie mapa miasta powinna mieć kompozycję zamkniętą, otoczone drzewami, wodą, górami, murem, czymkolwiek innym. Chodzi o to, że widoczne jest jedynie kilka wyjść, mam nadzieję, że rozumiecie co mam na myśli.
________________________
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
"A jeśli... Boga nie ma, to co z ciebie za szatan?"
 
 
 
Eleanor 




Ranga RM:
1 gra

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 15 Lut 2011
Posty: 73
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 03 Maj, 2011 18:00
Pierwsze dwa posty - serio, musicie sobie tak nabijać?
Moglibyście bardziej pomóc wyjaśniając, co wam się tak nie podoba.
Zamieszczająć screeny z gier chyba każdy ma na myśli "czego tu jeszcze brakuje", aniżeli ich fajność w odczuciu innych. Nie, żebym była zła, iż komuś nie przypadły do gustu - dałam je tutaj po to, aby usłyszeć otwartą krytykę. Złości mnie jedynie fakt, że nie umiecie (wielu z was) wyrażać swojej opinii - mówiąc to mam na myśli rozwijanie swojego twierdzenia.

Cóż, miasto ma tylko te kwiatki dla urozmaicenia, ale więcej nie chciałam dawać zieleni bo jest to bardzo zanieczyszczone miasto, w środku pustkowia i na wyspie, do której nikt nie ma dostępu oprócz bytującego tam ludu - bardzo przyjaźnie wobec siebie nastawionego. Ale skąd mogliście to wiedzieć, podaję tylko wyjaśnienie takiego stanu rzeczy. Jak tak teraz się temu przypatrzę - racja, czymś to miasteczko otoczone być powinno. Nie można przecież polegać zawsze tylko i wyłącznie na swojej opinii.
Podsumowując - postaram się mapki poprawić, dorobić to, czego brakuje, a jak skończę zamieszczę je tu ponownie, aby drodzy ultimowicze mogli ocenić.
________________________


 
 
 
Sabikku 




Nagrody:
UF i UFT2 Winner

Ranga RM:
4 gry

Pomógł: 73 razy
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 428
Wysłany: Wto 03 Maj, 2011 19:12
Hej, nie jest tak źle. Na pewno nie zasługuje na rozbudowaną krytykę w stylu "Dno." ;-) .
Wnętrze domu trzyma poziom, jest ciasne i kolorystycznie dobrze dobrane. W ogóle w vxowych mapach ważna jest ciasnota - ale zabrakło jej trochę na pozostałych mapach. Wiesz, wydają się puste. W wiosce poleciłbym użyć więcej autotilesów (wysoka trawa tu i ówdzie, jakieś piaskowe ścieżki), nadszarpnąć rzekę (prosta rzeka = nudna rzeka, powinna odchylać się na lewo i prawo) i dorzucić więcej kamieni/roślin. W mieście... Masz mniejsze możliwości dekoracji, więc musiałabyś ścisnąć cały ten placyk - w sumie z mapki którą zrobiłaś można by skleić mapkę dwa razy mniejszą.

Swoją drogą, piękny tileset. Dziwię się, że pierwszy raz go widzę ^^.
 
 
 
Eleanor 




Ranga RM:
1 gra

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 15 Lut 2011
Posty: 73
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 04 Maj, 2011 11:39
To jest tileset Celianny, gdzieś w materiałach zamieściłam nawet do niego link.
Ajajaj, dopiero teraz zauważyłam, że to wygląda tak pustawoooo ;-( Rzeczkę mam, bo w mieście jest młynarz, kurczaczki problem będzie ze zmniejszeniem tego placu, muszę coś tam poupychać oprócz ludzi i latających beczek. Fontanna będzie najlepsza, skądś ją muszę tylko wytrzasnąć. Trawy nie dodam, bo zieleń inna niż doniczkowa nie pasuje mi do całego kontynentu. Mnie się osobiście domki (wnętrze) podobają tak bardzo, że nie będę ich zmieniać. Ale z tym miasteczkiem... no, z nim to zawsze jest problem.

Edit: Streshaw

Pozostaje tylko kwestia czym to miasto otoczyć.
________________________


 
 
 
Kodama 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 14 Lis 2010
Posty: 41
Skąd: Green Cat Forest
Wysłany: Czw 05 Maj, 2011 09:01
Bardzo fainy tileset O___O Bardziej zastanowiłabym się nad układem budynków w mieście. Myślę, że powinno być ich więcej i powinny stanowić ciągi budynków przy wyraźnie zarysowanych ścieżkach, trochę jak na starówce warszawskiej czy innym miasteczku ze starymi kamienicami. Możesz ograniczyć brzegi mapy na przykład kawałkami wystających budynków które są dla gracza niedostępne i nawet jak podejdzie się do granicy mapy, one wciąż pozostają za kadrem. Lampy wyglądają jakby stały na samym środku drogi którą powinno się dać chodzić, dlatego zwężyłabym ścieżki i przesunęła latarnie bardziej na boki.
________________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene